Ottawa – Montreal 3:2 (po pr.) | Boston – Philadelphia 7:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 3:4 (po pr.)

3. Connor Brown (OTT) – 0+0 (03:53:53)

Skončilo velmi dramatické utkání mezi Ottawou Senators a Montrealem Canadiens, které muselo rozuzlit až prodloužení. V něm byli za stavu 2:2 aktivnější domácí hokejisté, kteří si z tohoto utkání nakonec odnesli zásluhou Bradyho Tkachuka bod navíc.

63:30 Brady TKACHUK - 3:2

63:30
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí rozhodují toto utkání! BRADY TKACHUK si dojel pro kotouč, vybruslil s ním před bránu a jeho nahrávka na Draka Bathersona se k němu odrazila od bruslí Alexandra Romanova zpět, a tak první zmíněná hráč vypálil a trefil se přesně k bližší tyči. Asistence: Drake Batherson a Erik Brännström.

63:14
    Rána Connora Browna z pravého kruhu skončila na břevnu!

63:00
    Dělovka Draka Bathersona z první skončila pouze na betonu Allena.

62:33
    Connor Brown jel sám na Jaka Allena, ale ten si opět se střelou soupeře poradil!

62:15
    Z předbrankového prostoru zakončoval Jesperi Kotkaniemi, avšak neúspěšně.

61:47
    Tyler Toffoli získal kotouč a vyrazil dopředu, ale jeho následná střela se otřela pouze o boční síť.

61:20
    Tim Stützle krouží s kotoučem na holi, domácí jsou zatím hodně aktivní.

60:49
    Další nebezpečnou ránu si připsal Erik Brännström, ale Jake Allen byl opět pozorný.

60:35
    Brady Tkachuk byl sám před bránou, ale Jake Allen ho tygřím skokem vychytal!

60:10
    Na začátku prodloužení kotouč ukořistili domácí, kteří vyrážejí kupředu.

60:01

Střely na branku 33:32

60:00

59:30
    Domácí hokejisté nahazují kotouč do svého útočného pásma, kde o něm bojují. Jedná se nejspíše o poslední příležitost domácích skórovat ve třetí periodě.

Tomáš Němčík

Góly a asistencie: 10. Batherson (Zub), 44. Norris (N. Zajcev, B. Tkachuk), 64. B. Tkachuk (Batherson, Brännström) – 2. Suzuki (J. Anderson), 55. Perry (Petry)

Ottawa Senators: M. Murray (Daccord) – N. Zajcev, Reilly, Zub, Brännström, Gudbranson (A), Coburn – B. Tkachuk (A), Norris, Co. Brown – N. Paul, White, Dadonov – Stützle, Stepan (A), Batherson – Haley, Tierney, Watson.
    Montreal Canadiens: Allen (Price) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, Mete, A. Romanov – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Toffoli, Danault, Gallagher (A) – Tatar, Kotkaniemi, Armia – Byron (A), Evans, Perry.

Rozhodca: Pollock, Skilliter – Mills, Brisebois