Detroit – Florida 2:1 (kon.) | Arizona – LA Kings 2:4 (kon.) | Columbus – Nashville 2:4 (kon.)
St. Louis – San Jose 4:5 (kon.) | Carolina – Tampa Bay 4:0 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (kon.)
Montreal – Toronto 3:5 (kon.) | Anaheim – Minnesota 1:5 (kon.) | Edmonton – Calgary 7:1 (kon.)
Colorado – Vegas 3:2 (kon.) | Washington – NJ Devils 4:3 (kon.)
Montreal Canadiens
3:5 (0:0, 2:4, 1:1)
Toronto Maple Leafs
cz Nedeľa 21.02.2021, 01:15 • Bell Centre, Montreal • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (03:53:25)

Frederik Andersen (TOR) 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 59:42

Hlavní hvězdou zápasu se stal Auston Matthews, který prodloužil svou bodovou sérii už na 16 zápasů a byl hned u čtyř branek svého týmu. A zároveň u všech v divoké druhé třetině, v níž se Torontu povedlo své soky přestřílet 4:2. Matthews se prosadil dvěma góly v přesilovce a zapsal na své konto také vítězný gól.

Montreal, který vstupoval do třetí třetiny za stavu 2:4, se dlouho snažil o zdramatizování střetnutí, ale místo toho inkasoval v 54. minutě a přišel o reálnou šanci na zvrat. Byť minutu a půl před koncem ještě snížil Toffoli, jednalo se jen o kosmetickou úpravu skóre.

Torontu se povedlo na ledě Montrealu zvítězit 5:3 a připsalo si už třetí výhru ze čtyř vzájemných soubojů s tímto týmem.

59:42
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tyler Toffoli – 2 min., sekání).

59:25
    Hosté dostali puk ze svého pásma a snaží se o zakončení do prázdné branky.

59:10
    Zakázané uvolnění Toronta po střele Matthewse přes celé kluziště.

59:00
    Dělovka Webera od modré z voleje. Andersen i trochu se štěstím zachytil letící puk do lapačky, Weberovi chyběly centimetry.

58:53
    Oddechový čas domácích.

58:53
    Andersen musel zasahovat a povedlo se mu přerušit hru. To ale vyhovuje i Montrealu, který se v případě úspěšného buly bude moci okamžitě dostat do tlaku.

58:50
    Canadiens hrají bez brankáře!
    58:34 Tyler TOFFOLI - 3:5

58:34
    Montreal právě vstřelil branku!
    Nakonec se domácí ještě dočkali gólu, o který se postaral TYLER TOFFOLI! Ten si před brankou srazil rukou vysoko letící puk na led a rychle jej bekhendem zasunul za záda Andersena. Asistence: Alexandr Romanov, Brendan Gallagher.

58:05
    Oba týmy jsou v plném počtu.

58:01
    Musel to na sebe vzít Kotkaniemi, který projel s pukem do útočného pásma a našel Armiu, který si sjížděl k brankovišti. Andersena ovšem nepřekonal.

57:35
    Hra ve čtyřech se pomalu chýlí ke konci. Toronto drží puk, Montreal v tuto chvíli nejspíš na vše rezignoval.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 24. Kotkaniemi (Tatar, Edmundson), 24. Byron, 59. Toffoli (A. Romanov, Gallagher) – 22. Matthews (Marner, Rielly), 22. Boyd (J. Thornton, Matthews), 28. Marner (Matthews, Bogosian), 36. Matthews (Rielly, Marner), 54. Kerfoot (Spezza, Tavares)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson (A), A. Romanov, Mete – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Gallagher (A), Danault, Toffoli – Armia, Kotkaniemi, Tatar – Byron, Evans, Lehkonen.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner (A), Matthews, J. Thornton – W. Nylander, Tavares (C), Hyman – Michejev, Kerfoot, Engvall – Spezza, Boyd, Vesey.

Rozhodca: Furlatt, Skilliter – Nansen, Mills