Mauricio Rua - Paul Craig Vítěz: Craig (kon.) | Katlyn Chookagianová - Cynthia Calvillová Vítěz: Chookagianová (kon.)
Mike Perry - Tim Means Vítěz: Means (kon.) | Valentina Ševčenková - Jennifer Maiaová Vítěz: Ševčenková (kon.)
Deiveson Figueiredo - Alex Perez Vítěz: Figueiredo (kon.)
koniec udalosti
Mauricio Rua - Paul Craig

Vítěz: Craig

cz Nedeľa 22.11.2020, 04:22 • UFC Apex, Las Vegas • UFC
Predzápasové kurzy
   
  On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost a sledujte s námi i další zápasy na dnešní hlavní kartě UFC. (04:37:56)
   
  Vítěz: Paul Craig (TKO)
   
  Třebaže úvodní kolo přineslo znovu velmi vyrovnanou podívanou a Rua dokonce možná mírně vedl, v další rundě patřila aktivita i přes několik obdržených úderů Craigovi. Ten se znovu dvakrát úspěšně dostal k takedownu, využil neobratného úniku Shoguna, vlezl mu na záda a odtud zvládl po tvrdém ground and pound ukončit zápas. Pro osmatřicetiletého Brazilce je to teprve druhá prohra za posledních pět let a možná známka k ukončení kariéry. Craig už od loňského září připsal třetí vítězství a zůstává neporažený ve čtyřech utkáních v řadě.
   
  03:36
  Konec zápasu.
   
  03:36
  Je tu konec. Mauricio Rua se octl břichem natočený směrem k podlaze. navíc si zalehl vlastní ruce a dlouho nemohl bránit údery na hlavu. Pak už musel svou snahu zabalit, Craig rozpoutal šílenou salvu střel zejména pravou rukou a po několikerém upozornění ze strany Herba Deana přišlo TKO.
   
  03:02
  Nic překvapivého v oktagonu. Craig se opět uchyluje k boji na zemi, navíc soupeře drží na jeho zádech.
   
  02:14
  Submise byla poměrně blízko. Skot zachytil dva háčky, nepřidal ale více síly, aby svou techniku dotáhl. Rua tak pracoval dál a dostal se z kritického bodu znovu do postoje.
   
  01:32
  Craig opět nakoupil, záměrně se vůbec nebránil, pak ovšem sáhl po noze a chvíli bojoval o výhodnou pozici. Znovu se dostává na zem úspěšně.
   
  01:14
  Zatím se Shogun nedostává k delším kombinacím a pálí úspěšné jedničky. Craig chystá takedown a snaží se rovnováhu soupeře rozhodit kopy.
   
  00:38
  Tentokrát však nechal Craig ruce dole a Rua se trefil. Jeho levý hák dopadl rovnou na bradu, Skot ovšem stojí, jakoby se nechumelilo.
   
  00:13
  Craig nyní aplikuje podobné prošlapovačky na koleno, jakými byl známý Jon Jones. Pak přidává také tvrdý jab.
   
  00:01
  Začátek 2. kola
   
  05:00
  Konec 1. kola
   
  04:55
  První kolo zřejmě těsně zvládne Rua, ale znovu jde o extrémně vyrovnanou záležitost, tak jako tomu bylo v prvním utkání těchto borců.
   
  04:23
  Shogun má zablokovanou pravou nohu, Paul Craig je zkrátka na zemi mistr a nepříznivou pozici alespoň zremizoval. Rua se vůbec nedostává k úderům.
   
  03:34
  Přechod Mauricia do halfguardu, zápasníci si na zemi vyměnili výhodnější postavení. Zatím se jedná o velmi atraktivní utkání.
   
  03:07
  Pomalá reakce Shoguna na takedown a skotský zápasník získává další dominantní pozici.
   
  02:17
  Paul Craig zachytil dart choke, ale Rua je v oktagonu jubilejně počtyřicáté v kariéře. Jeho klid je ohromný, avšak možná se na zemi zavařil.
   
  01:52
  Rua s obrovským klidem odolává. Navíc unikl do postoje, přestože na cestě nakoupil nějaká ta kladívka.

  Patrik Czepiec

  Herb Dean