Mauricio Rua - Paul Craig Vítěz: Craig (kon.) | Katlyn Chookagianová - Cynthia Calvillová Vítěz: Chookagianová (kon.)
Mike Perry - Tim Means Vítěz: Means (kon.) | Valentina Ševčenková - Jennifer Maiaová Vítěz: Ševčenková (kon.)
Deiveson Figueiredo - Alex Perez Vítěz: Figueiredo (kon.)
koniec udalosti
Valentina Ševčenková - Jennifer Maiaová

Vítěz: Ševčenková

cz Nedeľa 22.11.2020, 06:11 • UFC Apex, Las Vegas • UFC
Predzápasové kurzy
   
  On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost a sledujte s námi i poslední zápas na dnešní hlavní kartě UFC. (06:45:11)
   
  Vítězka: Valentina Ševčenková (na body – jednomyslně)
   
  Kurzy u tohoto zápasu rozhodně neodpovídaly realitě. Ševčenková si sice došla poměrně dominantním způsobem pro vítězství, ovšem dokázala na své cestě ztratit druhé kolo a také několikrát vstřebávat neubráněný takedown a hlavně zajímavé přechody do klinče. Brazilka si nakonec místo slávy odnáší spíše rozebraný obličej, ale mnohé fanoušky jistě překvapila. Maiaová vydržela všech pět kol a do poslední chvíle v nich chtěla rozhodnout. Sympatický výkon, nicméně pás po jednomyslném rozhodnutí bodových stále patří Ševčenkové.
   
  05:00
  Konec zápasu
   
  04:45
  Závěr taktéž vyznívá ve prospěch Ševčenkové. Otočka a pak přední zadní, to byla parádní známka dalšího úspěchu.
   
  04:10
  Brazilka ukazuje, že se s ní stále musí počítat. Frontkick zamířil na hlavu Ševčenkové, ale neměl takovou intenzitu, aby jí udělal čáru přes rozpočet.
   
  03:36
  Loket a po něm taktický ústup. Pohyb Ševčenkové skutečně pomáhá, stejně jako osvalené paže.
   
  02:51
  Ševčenková chytila druhý dech, v žádném z předchozích kol nerozdávala lepší kombinace. Teď ze zadní ruky div že nevypla Brazilku.
   
  02:22
  Zřejmě Maiaové teče krev z nosu. Možná je i zlomený. Každopádně Jennifer hrdě pokračuje ve své cestě a ještě bude mít šanci na ukončení.
   
  01:45
  Ano, Maiaové se sice daří držet dobrou pozici v klinči, ale údery přicházejí od Ševčenkové. Její kolena jsou nemilosrdná.
   
  01:08
  Otočka z produkce Valentiny odhodila Maiaovou na druhou stranu klece. Jenže vinou své zvýšené aktivity se Ševčenková dostala k pletivu, kde už znovu dominuje Brazilka.
   
  00:41
  Ševčenková skvěle přetočila pozici a poté se jí povedlo trefit loket z ústupu. Cítí, že by mohla tento zápas završit ještě před limitem.
   
  00:07
  Maiaová půjde přes mrtvoly, i v rohu dostala instrukce, aby zkusila zápas ukončit. Na své cestě nakoupila parádní jab, ale poté se znovu prosadila u pletiva.
   
  00:01
  Začátek 5. kola
   
  05:00
  Konec 4. kola
   
  04:55
  Dominantní výkon Ševčenkové, která se ani nehnala za nabízeným trianglem. Po výpadku ve druhé rundě je toto kolo potřebnou záchranou.
   
  04:31
  Šampiónka povede po čtyřech kolech 3:1, takže brazilská bojovnice bude muset jít po ukončení.
   
  03:44
  Valentina konečně přešla do lepší pozice dál od pletiva a na chvíli zachytila i záda. Maiaová je ale zkušenou zemařkou a daří se jí protočit se na lopatky.
   
  03:09
  Krátké údery z pravé ruky, to je všechno, čeho se nyní můžeme dočkat. Sudí ale bedlivě souboj sleduje a je připraven ho po dvou upozorněních postavit.

  Patrik Czepiec

  Herb Dean