Michalovce – Miškovec 1:2 (kon.) | HC Slovan – Košice 4:1 (kon.) | B. Bystrica – Detva 4:3 (2:1 po s.n.)
Trenčín – Lipt. Mikuláš 5:1 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 2:5 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
HK Poprad
Nedeľa 22.11.2020, 18:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

S konštatovaním, že v súboji o čelo extraligovej tabuľky Nové Zámky na domácom ľade podľahli Popradu 2:5 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok nedeľného večera a úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dočítania priatelia. (20:19:57)

59:45
    O výsledku zápasu je rozhodnuté, ale treba povedať, že dnes sme v Nových Zámkoch sledovali obojstranne zaujímavý zápas, stále sa niečo dialo a to slúži ku cti oboch mančaftov.

59:23
    Domáci sa sympaticky ešte snažia niečo smerom dopredu vymyslieť.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:38
    Domáci hokejisti ešte kombinujú v útočnom pásme.

58:04
    Poprad dal gól!
    Kamzíci dávajú aj druhý gól v zápase do prázdnej bránky Nových Zámkov. Marcel Haščák šikovne po ľavej strane vysunul PATRIKA SVITANU, ktorý bol síce bránený, ale bez problémov poslal puk do domácej siete. Asistencie: Marcel Haščák, Mike Dalhuisen.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:53
    Tak toto je nepríjemné! Čiarový rozhodca sa upískol, pretože avizoval šesť domácich hráčov na ľade, no nevšimol si prázdnu domácu bránku. Domácemu koučovi sa to samozrejme vôbec nepáči.

57:40
    Daniel Brejčák získal puk, ale minul bránku domáceho tímu.

57:30
    Kiviaho smeruje na striedačku svojho tímu!

57:20
    Domáci hokejisti začínajú ďalší útok od vlastnej bránky, Seppänenova prihrávka bola nepresná.

56:49
    Domáci vrhli všetky sily do útoku, Kiviaho je zatiaľ stále v bránke.

56:11
    HC Nové Zámky dali gól!
    Lenže domáci stále neskladajú zbrane, pretože MAREK DRTINA napriahol od modrej čiary a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane Tomáša Vošvrdu! Asistencie: Samuel Fereta, Juraj Jurík.

55:44
    Thomas Iso-Mustajärvi prišiel o puk v útočnom pásme, PETER BJALONČÍK ho získal a z vlastného obranného pásma ho poslal až do domácej bránky! Asistencie: Marek Zagrapan, Daniel Brejčák.

55:28
    Odvážny ťah domáceho kouča Martina Hrnčára, pretože Henri Kiviaho ostáva na striedačke svojho tímu!

55:28
    Oddychový čas domácich.

55:28
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Preisinger – 2 min., hákovanie).

55:09
    Lukáš Handlovský vyšiel na ľad z trestnej lavice, vysunul ideálne do úniku MARCELA HAŠČÁKA a ten už vedel presne čo s pukom, pretože nedal Kiviahovi šancu na úspešný zákrok! Asistencie: Lukáš Handlovský.

55:02
    Hostia v plnom počte.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny.

54:13
    Domáci hokejisti sú v útočnom pásme, no Dalhuisen získal puk a posiela ho cez všetky čiary.

53:40
    Veľká šanca hostí, ktorí sa v oslabení dostali do prečíslenia, skvelý obranný zákrok predviedol Västilä.

53:14
    Daniel Brejčák šikovne vyviezol puk až do útočného pásma a zbiera cenné sekundy pre svoj tím.

53:02

53:02
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Handlovský – 2 min., nedovolené bránenie).

52:32
    Popradčania sú stále pred bránkou Kiviaha, ten však zatiaľ nemusel riešiť žiadny vážnejší problém.

52:01
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, ale Kamzíci získali puk a okamžite sa tlačia do útoku.

51:12
    Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Vošvrdu.

50:32
    JANNE SEPPANEN si z pravej strany obkorčuľoval bránku hostí, prvé jeho zakončenie ešte Vošvrda puk vyrazil, následne sa čierne čudo dostalo znovu až na hokejku fínskeho forvarda a tentoraz sa už šikovný domáci útočník nemýlil. Asistencie: Patrik Števuliak.

50:25
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia hry, domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme.

50:01
    Polovica tretej tretiny je za nami, Nové Zámky na domácom ľade stále prehrávajú s Popradom 0:2.

49:08
    Snaha domácich hokejistov je enormná, ale želaný efekt zatiaľ neprichádza.

48:34
    Čas začína hrať výrazne v neprospech domáceho tímu. Obdržálek sa oprel do strely, ale Vošvrda je dnes skrátka stenou v popradskej bránke.

48:04
    Domáci Býci sú v útočnom pásme, do zakončenia sa však nedostali.

47:28
    Útočná snaha Popradu je zastavená pre postavenie mimo hru.

47:05
    Popradčania kombinujú v útočnom pásme, Kiviaho ale zatiaľ nemusel zasahovať.

46:33
    Patrik Svitana si výborným pohybom pripravil streleckú pozíciu, napokon však nevystrelil. Získava však pre svoj tím cenný čas.

46:17
    Vhadzovanie po pravej ruke popradského brankára.

45:44
    Šance sa striedajú na oboch stranách, najskôr Bjalončík minul Kiviahovu bránku, následne Holovič znovu nechal vyniknúť Tomáša Vošvrdu.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Nové Zámky stále prehrávajú s Popradom 0:2.

44:50
    Mešár našiel prihrávkou Livingstona, no ten mieril vedľa Kiviahovej bránky.

44:08
    Novozámčania kombinujú v útočnom pásme, všetky ich snahy ale rieši pozorný Vošvrda, ktorý potvrdzuje výborné zvesti spod Tatier o jeho výkonoch.

43:43
    Nuž, domáci hokejisti musia v závere zápasu zapracovať na presnosti svojich striel, inak dnes na zisk bodov veľmi nemôžu pomýšľať.

42:52
    Obrovská šanca pre Nové Zámky! Marcel Holovič ostal na ľavej strane úplne voľný, mal dostatok času, no napriek tomu mu Tomáš Vošvrda dokázal pokaziť gólovú radosť!

42:32
    Janne Seppänen padá po súboji v útočnom pásme, vylučovať sa však nebude.

41:55
    Nahodený puk stlmil Kiviaho a okamžite sa ho snažil rozohrať. Domácim sa kráti čas a musia vrhnúť všetky sily do útoku.

41:23
    Puk je za bránkou Tomáša Vošvrdu, oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

40:55
    Šikovnú prihrávku dostal Miroslav Preisinger, ktorý následne hľadal Mika Dalhuisena. Ten sa ku strele síce nedostal, ale Poprad ostáva v útočnom pásme.

40:24
    Krátko po štarte tretiny mieril Marcel Haščák strelou nad bránku Henriho Kiviaha.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Nových Zámkov.

40:01

Po druhej tretine vedie Poprad v Nových Zámkoch 2:0. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:00

39:22
    Hudecovu strelu kryje pozorný Henri Kiviaho.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:38
    Chyba domácich hokejistov vo vlastnom obrannom pásme, Zagrapan kombinuje s Mešárom.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:33
    Janne Seppänen si nerozumel v kombinácii s Petrom Obdržálkom, domáci tak strácajú útočné pásmo.

36:58
    Västilä pálil od modrej čiary, puk po teči pred Vošvrdom minul popradskú bránku.

36:13
    Samuel Fereta sa oprel do strely, ale Vošvrdu nedokázal prestreliť. Český brankár je obrovskou oporou podtatranského tímu.

35:34
    Zápas má však stále výborné tempo, hráči oboch tímov idú doslova na doraz.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Nové Zámky zatiaľ prehrávajú na domácom ľade s Popradom 0:2.

34:23
    Novozámčania stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.

33:54
    Útoky sa striedajú zo strany na stranu, Samuel Hain pohrozil strelou, ale takisto minul súperovu bránku.

33:20
    Poprad ustál ďalšiu náročnú situáciu a vedie rozdielom dvoch gólom. Navyše Svitana teraz ideálne nabil Skokanovi, ktorý ale minul Kiviahovu bránku.

32:52
    Obrovská šanca Zámkov, Holovič sa dostal do prečíslenia s Okoličánym, ale nedokázal puk poslal presnú prihrávku pred popradskú bránku. Výbornú obrannú robotu v drese hostí ukázal mladučký Filip Mešár.

32:19
    Domáci hokejisti sa veľmi snažia, to sa im absolútne nedá uprieť, ale dnes bojujú s presnosťou svojho zakončenia.

31:30
    Domáci sú po ďalšom góle v ich siete poriadne zaskočení a Popradčania dostávajú množstvo času a priestoru v útočnom pásme.

31:04

30:06
    Bjalončík vybojoval puk vo vlastnom pásme, následne osvedčil svoju rýchlosť. Po ľavej strane sa dostal do útočného pásma, našiel prihrávkou DÁVIDA SKOKANA, ktorý sa na ľad vrátil po skončení trestu a mieril absolútne presne! Asistencie: Peter Bjalončík, Mike Dalhuisen.

29:56
    Hostia so štyrmi hráčmi.

29:43
    Obrovská šanca hostí po chyba Holoviča, pred Kiviahom neuspel Mike Dalhuisen!

29:30
    Novozámčania stále kombinujú, Vošvrda zatiaľ nemusel zasahovať.

29:10
    Domáci kombinujú v útočnom pásme.

29:04
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Zagrapan – 2 min., podrazenie).

28:48
    Seppänen naberal s pukom rýchlosť, ale zastavil ho Zagrapan.

28:33
    Kamzíci znovu dostávajú puk až za bránku Henriho Kiviaha.

28:10
    Novozámčania sa snažili usadiť v útočnom pásme, v tejto chvíli sa im to nepodarilo.

27:56
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., sekanie).

27:21
    Haščákova strela bola tesne pred Kiviahom tečovaná vedľa domácej bránky, následne Dalhuisen delovkou trafil len brániaceho Patrika Števuliaka.

26:55
    Novozámčania sú, zdá sa, trošku zaskočení po inkasovanom góle, Poprad to využíva a kombinuje v útočnom pásme.

26:22
    Michal Roman sa šikovne predral po pravej strane, jeho bekhend však Vošvrdovi vrásky na tvári neurobil.

25:59
    Poprad oveľa lepšie než v prvej tretine bráni svoju modrú čiaru a je aktívnejší aj smerom dopredu.

25:31
    Domáci hokejisti zo všetkých síl bojujú o puk v útočnom pásme, ale nie je im to nič platné.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Nové Zámky na domácom ľade prehrávajú s Popradom 0:1.

24:34
    Úvodný gól môže dnešnému zápasu len a len pomôcť, uvidíme aká však bude reakcia domácich Býkov.

23:59
    Kamzíci idú do vedenia, pretože PATRIK SVITANA dostal priveľa voľného priestoru a jeho strela švihom vymietla všetky pavučinky v pravom hornom rohu Kiviahovej bránky! Asistencie: Marcel Haščák, Daniel Brejčák.

23:39
    Na ľade ostáva ležať domáci obranca Samuel Hain, ktorý sa nešťastne zrazil s Paločkom. Zdá sa však, že domáci bek bude napokon v poriadku a bude pokračovať v zápase.

23:03
    Drgoň dobre prečítal rozohrávku domáceho tímu a získal puk, jeho následná prihrávka pred bránku bola pre Hajnika veľmi ťažko spracovateľná.

22:38
    Juraj Jurík našiel prihrávkou Richarda Ondrušeka, no Vošvrda pohotovým zákrokom opäť podržal svoj tím.

22:09
    Dlho sa hrá bez prerušenia hry v dobrom tempe, oba tímy striedajú.

21:44
    Tak aj druhá tretina pokračuje v rytme tej prvej, o zaujímavé akcie nie je dnes veru núdza.

21:12
    Tvrdá strela Västiläho, Vošvrda puk len vyrazil pred seba, no číhajúci Petr Obdržálek ho nedorazil do bránky hostí!

20:44
    Popradčania kombinujú v útočnom pásme, Kiviaho ale zasahovať nemusel.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Popradu.

20:01

Po prvej tretine hrajú Nové Zámky s Popradom nerozhodne 0:0, z oboch strán je to však zaujímavý hokej. Druhá tretina sa začne približne o 18:54.

20:00

19:58
    V samom závere tretiny ešte prečíslenie domácich, Ondrušek však puk takisto na Juríka nedokázal poslať. Mladý útočník Nových Zámkov možno mohol voliť strelu a Jurík číhať na prípadnú dorážku.

19:22
    Domáci nahodili puk do útočného pásma, vzápätí oň Juraj Jurík bojuje s obranou Popradu pri zadnom mantineli.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:33
    Rýchla kontra domácich Býkov, Okoličány z pravej strany nedokázal prihrať puk číhajúcemu Marcelovi Holovičovi.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:44

17:40
    Hostia v prečíslení 2 na 1, Paločko však nedokázal puk cez obrancu domáceho tímu poslať voľnému Zagrapanovi.

17:32
    Seppänenovi ušiel puk a domáci tak strácajú útočné pásmo.

17:03
    Puk je za bránkou Kiviaha, oba tímy striedajú.

16:45
    Ďalšia snaha domácich, pred Vošvrdom bol puk viackrát tečovaný, ale ani tak nekončí v siete!

16:33
    Novozámčania stále držia puk v útočnom pásme, Obdržálkova strela bola nepresná.

16:11
    Mikušova delovka od modrej čiare minula bránku Popradu.

16:00
    Domáci hokejisti už kombinujú v útočnom pásme.

15:44
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., držanie).

15:40
    Janne Seppänen faulovaný pri zadnom mantineli, domáci budú hrať prvú presilovú hru Zámkov v zápase.

15:10
    Ďalšia šanca hostí, Hudec pálil od modrej čiary, Kiviaho puk vyrazil pred seba, no hostia ho znovu nedokázali pretlačiť do domácej bránky!

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.

14:23
    Domáci v plnom počte.

14:04
    Ďalšia veľká šanca Býkov po chybe Dalhuisena. Do úniku sa dostal Juraj Jurík, no v jasnej pozícii mieril nad bránku Popradu!

13:42
    Obrovská šanca Nových Zámkov v oslabení! Zagrapan chyboval v rozohrávke, Petr Obdržálek ho zachytil a rútil sa do úniku, ale Vošvrda mu skvelým zákrokom pokazil gólovú radosť!

13:22
    Ďalšia veľká šanca pre Marcela Haščáka, ten však pri pravej tyči ani na dvakrát nedokázal puk pretlačiť za chrbát Henriho Kiviaha!

13:09
    Kamzíci stále kombinujú v útočnom pásme.

12:35
    Na ľade je už v drese Popradu aj Dávid Skokan, hostia už kombinujú v útočnom pásme.

12:23
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Števuliak – 2 min., hákovanie).

12:12
    Patrik Svitana dostal v útoku príliš veľa priestoru, namiesto strely však volil prihrávku, ktorá nebola presná. Získal však aspoň presilovú hru pre svoj tím, keďže bol faulovaný.

11:55
    Ďalšia strela Popradu na bránku Henriho Kiviaha, puk tentoraz minul bránku Býkov.

11:23
    Nahodený puk od modrej čiary Vošvrda vyrazil pred seba, no domáci sa k dorážke nedostali.

11:02
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia hry, ani jeden z tímov nedokáže dlhšie ostať v útočnom pásme.

10:30
    Dávid Skokan má problém so zápästím pravej ruky, ktoré si na striedačke ľaduje. Zrejme inkasoval nepríjemnú sekeru.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Nové Zámky hrajú s Popradom nerozhodne 0:0.

09:55
    Rýchla akcia domácich, pred Bajtekom stihol puk včas skryť Tomáš Vošvrda.

09:29
    Marcel Haščák nahodil puk do útočného pásma, výbornú prácu v obrane robí Seppänen, ale snajper Popradu aj tak dokázal vystreliť, no nemieril presne.

08:59
    Hra sa prelieva zo strany na stranu a zatiaľ sledujeme skutočne zaujímavý zápas.

08:34
    Domáci po dlhšom čase dostali puk do stredného pásma, následne sa k nemu už Patrik Števuliak nedostal.

08:01
    Tesne po skončení presilovej hry Popradu pálil z pravej strany Vandas, no Kiviahova lapačka bola pozorná.

08:00

07:23
    Hostia držia puk za svojou bránkou a striedajú.

06:56
    Kamzíci sú usadení v útočnom pásme, strela Preisingera z uhla si cestu do siete nenašla. Následne Haščák minul bránku Kiviaha a puk smeruje von z útočného pásma.

06:35
    Janne Seppänen posiela puk za bránku hostí, domáci okamžite striedajú.

06:20
    Haščák v úvode presilovej hry strelou opečiatkoval brvno Kiviahovej bránky!

06:00
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hain – 2 min., podrazenie).

05:44
    Domáci si dávajú pozor na chyby v strednom pásme, Rogoň to teraz jasne ukázal, pretože sa nedral za každú cenu do útoku.

05:01
    Máme za sebou mimoriadne zaujímavých úvodných 5 minút prvej tretiny, Nové Zámky hrajú s Popradom nerozhodne 0:0.

04:35
    Ďalšia šanca domácich a v nej Filip Bajtek, ktorý má výbornú streleckú formu. Bajtek mieril k pravej tyči, ale Vošvrdova vyrážačka bola dostatočne rýchla!

04:04
    Obdržálek z pravej strany našiel Isa-Mustajärviho, ktorý skúsil strelu, no Vošvrda puk videl a bez problémov ho zastavil.

03:49
    Svitana spoza bránky domácich hľadal číhajúceho Haščáka, no nebol presný. Následne sa však k puku dostal Dalhuisen a z ľavej strany namieril do hrude Henriho Kiviaha.

03:33
    V Nových Zámkom máme za sebou mimoriadne zaujímavý úvod zápasu, verme, že v podobnom duchu sa bude niesť celý duel.

03:04
    Feretovu strelu vyrazil Tomáš Vošvrda do rohu klziska.

02:33
    Zahrmieť ale mohlo aj na opačnej strane, pretože v útoku zakombinoval tretí útok domácich, strelu od modrej čiary Vošvrda vyrazil pred seba, no Rogoň s Ondrušekom puk nepretlačili do siete hostí!

02:04
    Ďalší pokus Kramára dokázal Kiviaho skryť do svojej lapačky, domáci sa musia okamžite skonsolidovať, pretože úvod zápasu majú zlý.

01:48
    Ďalšia šanca hostí, strela od modrej čiary z hokejky Kramára opečiatkovala tyč domácej bránky!

01:29
    Domáci vyhodili puk na zakázané uvoľnenie, obrana Zámkov si potrebuje vydýchnuť.

01:10
    Mike Dalhuisen pálil dvakrát od modrej čiary, prvú strelu Kiviaho vyrazil, druhou ranou Holanďan minul bránku domáceho tímu.

00:48
    Veľká šanca hostí, Marcel Haščák však neotvoril skóre dnešného zápasu!

00:34
    Odrazený puk z hokejky Isa-Mustajärviho prešiel popred Kiviaha, hostia ho nedokázali zasiahnúť.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech Nových Zámkov.

00:01

Oba tímy máme na ľadovej ploche.

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Mikuš, Roman, Västilä, Drtina, Fereta, Šeliga – Iso-Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek – Bajtek, Holovič, Okoličány – Rogoň, Ondrušek, Jurík – Števuliak, Rehák S., Giľák

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Repe, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Česánek, Hudec, Jevoš, Kramár – Svitana P., Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Zagrapan, Livingston – Hajnik, Bjalončík, Paločko

Rozhodca: Stano, Tvrdoň – Crman, Tvrdoň P..

Príjemný dobrý deň z Nových Zámkov, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 16.kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti HC Nové Zámky privítajú na domácom ľade hráčov HK Poprad. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Novým Zámkom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné prvé miesto so ziskom 27 bodov. V poslednom doterajšom zápase si zverenci trénera Martina Hrnčára poradili na domácom ľade s Liptovským Mikulášom hladko 6:0. Najproduktívnejším hráčom tímu je Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte 13 kanadských bodov (8+5). Brankárskou jednotkou tímu je Fín Henri Kiviaho, ktorý má úspešnosť zákrokov 92,84%.

Popradu patrí v tabuľke hokejovej Tipos extraligy priebežné tretie miesto so ziskom 26 bodov. Zverenci trénera Petra Mikulu v poslednom doterajšom zápase prehrali na domácom ľade s Michalovcami 1:2 po samostatných nájazdoch. Najproduktívejším hráčom tímu je Marcel Haščák, ktorý má na svojom konte 16 kanadských bodov (11+5). Brankárskou jednotkou tímu je Čech Tomáš Vošvrda, ktorý má úspešnosť 93,20%.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 51. Seppänen (Števuliak), 57. Drtina (Fereta, Jurík) – 24. Svitana (Haščák, Brejčák), 31. Skokan (Bjalončík, Dalhuisen), 56. Haščák (Handlovský), 56. Bjalončík (Zagrapan, Brejčák), 59. Svitana (Haščák, Dalhuisen)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Mikuš, Roman, Västilä, Drtina, Fereta, Šeliga – Iso-Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek – Bajtek, Holovič, Okoličány – Rogoň, Ondrušek, Jurík – Števuliak, Rehák S., Giľák

Rozhodca: Stano, Tvrdoň – Crman, Tvrdoň P.