Fiorentina – Benevento 0:1 (kon.) | AS Rím – Parma 3:0 (kon.) | Inter – Turín 4:2 (kon.)
Sampdoria – Bologna 1:2 (kon.) | Hellas Verona – Sassuolo 0:2 (kon.) | Udinese – CFC Janov 1:0 (kon.)
Neapol – AC Miláno 1:3 (kon.)
SSC Neapol
1:3 (0:1)
AC Miláno
cz Nedeľa 22.11.2020, 20:45 • Stadio San Paolo, Neapol • Talianska Seria A • 8. kolo

Z mé strany je to pro tento zápas už úplně všechno, přeji dobrou noc. (22:50:38)

Fauly: 8:16

Zápas skončil, AC Milán si dál drží svou neporazitelnost a na hřišti Neapole vítězí 3:1! Pro domácí tým je to trochu krutá porážka, protože rozhodně z AC nijak výrazně nezaostávali. Doplatili však na to, že povětšinou neproměňovali své šance a na to, že za hosty nastoupil Zlatan Ibrahimović. Ten totiž potvrdil svou střeleckou formu, díky které vládne kanonýrům Serie A a dvěma góly o vítězství Milánských v podstatě rozhodl. Nejprve se trefil ve 20. minutě hlavou po centru Hernándeze a v 55. minutě pak zvýšil na 2:0 kolenem po centru Rebiče. Přesto na tohle utkání nebude vzpomínat Ibra jen v dobrém, protože poté se zranil a zápas nedohrál. V 63. minutě se povedlo domácím snížit, když se trefil Dries Mertens, ale krátce poté byl vyloučen po druhé žluté kartě Tiemoué Bakayoko, čímž Neapoli hodně znepříjemnil honbu za vyrovnáním. To se také Neapoli nepovedlo, v nastaveném čase naopak pojistil výhru AC Milán střídající Jens Hauge.

90+6

90+6
    Neapol ještě poslal jeden míč před braku AC Milán, ale už je to spíš marná snaha o zázrak.
    90+5. Jens HAUGE - 1:3

90+5
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, AC Milán si z Neapole odveze všechny tři body! Definitivní razítko na vítězství dává střídající JENS HAUGE, který dostal dobrou přihrávku do vápna od Binnásira, rychlou kličkou zmátl Manolase a pak elegantním obloučkem překonal Mereta. Asistence: Ismaël Binnásir.

90+4
    Jednu z posledních šancí na vyrovnání měl Andrea Petagna, ale nestřílel ze zrovna ideální pozice, Gianluigiho Donnarummu takto překonat nemohl.

90+3
    Franck Kessié dnes inkasoval spoustu tvrdých úderů a je pořádně otřesený. Přesto tento bojovník opouští hřiště po svých.

90+2
    Franck Kessié zůstává ležet na trávníku a okamžitě se k němu museli seběhnout lékaři AC Milán.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90+1
    Samuel Castillejo mohl definitivně rozhodnout dnešní utkání. Dostal skvělou přihrávku do vápna, ale nezvládl zpracování, proto pak místo střely ještě přihrával na Kruniče. Jeho střela byla zablokovaná.

90
    Ke střeleckému pokusu napřáhl střídající záložník AC Milán Samuel Castillejo, Španělova střela však byla nepřesná.

90
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Eljif Elmas.

90
    Hernández se snažil hledat zpětnou přihrávkou pod sebe Kruniče, ale ten byl v trochu jiném prostoru, takže balón jen prolétl šestnáctkou Neapole.

89
    I přesto, že hrají domácí už dvacet minut o desíti, stále mají 60% držení míče.

88
    Fabián Ruiz zpoza vápna sice dokázal vystřelit, ale tato pomalá rána po zemi byla navíc ještě i nepřesná.

87
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Rade Krunić.

Petr Sumbal

Góly: 63. D. Mertens (Rui) – 20. Ibrahimović (Hernández), 55. Ibrahimović (Rebić), 90+5. Hauge (Binnásir)

Karty:   16. Bakayoko (NEA), 81. Rui (NEA) – 47. Calabria (ACM), 59. Rebić (ACM), 76. Kessié (ACM), 85. Castillejo (ACM)   65. Bakayoko (NEA)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:16.
    SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz (90. Elmas), Bakayoko – Lozano (56. P. Zieliński), Politano (69. Petagna), L. Insigne (C) – D. Mertens.
    Náhradníci: Contini, Ospina – Demme, Elmas, Ghoulam, F. Llorente, Lobotka, Nikola Maksimović, Malcuit, Petagna, P. Zieliński.

AC Miláno: G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Binnásir, Kessié – Saelemaekers (73. Castillejo), Çalhanoğlu (87. Krunić), Rebić (73. Hauge) – Ibrahimović (79. L. Colombo).
    Náhradníci: Antonio Donnarumma, Tătăruşanu – Castillejo, L. Colombo, Conti, Dalot, B. Díaz, Duarte, Gabbia, Hauge, Krunić, Tonali.

Rozhodca: Valeri – Giallatini, Colarossi