Ufa – Barys 4:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čerepovec 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – D. Moskva 2:5 (kon.)
Nižnekamsk – S.Moskva 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 5:3 (kon.)
SKA Petrohrad
5:3 (0:1, 1:0, 4:2)
Amur Chabarovsk
cz Nedeľa 22.11.2020, 15:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad (Rusko) • KHL

Československá stopa v zápasu
    Marek Langhamer (CHAR) 88.64% úspěšnost, 5 obdržených branek, čas na ledě: 60:00
    Dominik Mašín (CHAR) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě: 21:28
    Tomáš Zohorna (CHAR) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě: 17:38
    Hynek Zohorna (CHAR) 0 + 0, 0 střel, čas na ledě: 17:13 (17:58:06)

Zápas nám skončil. Poslední třetina ale přinesla gólové hody. Petrohrad ukázal, jak se v hokeji mají hrát přesilovky, protože všechny čtyři góly v poslední třetiny padly z početní výhody. Chabarovsk přidal dva góly, oba byly ale dost se štěstím. Celkově Petrohrad přestřílel Amur 44 – 18 v počtu střel na branku a získává zasloužené dva body.

59:55
    Petrohrad již dohraje zápas v útočném pásmu.

59:37

59:00
    Probíhá poslední minuta poslední třetiny.

58:48
    Tokranov ještě zkusil vypálit takovou střelu na otestování Langhamerovy pozornosti. Neuspěl.

58:26
    V dvojnásobné přesilovce už se Petrohrad nikam nežene. Zápas za chvíli skončí a musel by se stát zázrak, aby Chabarovsk ve třech hráčích stáhl dvoubrankové manko.

57:38
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dominik Mašín – 2 min., hrubost).

57:38
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladimir Butuzov – 2 min., vysoká hůl).

57:33
    Mašín se nyní v rohu kluziště nepohodl s jedním z rusů a začal bitku. Navíc byla předtím signalizována výhoda pro SKA, takže budou domácí hrát další přesilvoku.

57:16
    Hra se poměrně dlouho nepřerušila, týmy se teď hodně střídají na kotouči.

56:26
    Máme tady pravděpodobně poslední komerční pauzu tohoto utkání.

56:14
    Chabarovsk sebral dlouhý výhoz Petrohradu a najel do útočné třetiny, jenže čárový rozhodčí zastavil hru odpískáním ofsajdu.

55:35
    Kemppainene si parádně najel kolem mantinelu a nakonec zápěstím zakončil. Langhamer ale vyrazil kotouč za branku.

54:37
    První lajna Petrohradu opět prohání celou pětici Chabarovských hoekjistů. Nyní ale jen kombinuje, zatím ani jednou nevystřelila.

54:11
    Další závar před Langhamerovou brankou nakonec vyřešil jeden z hostujících obránců, když poslal kotouč za branku, kde se o něj strhla bitka.

53:08
    Bengtsson pálil od modré po krátké kombinaci. Jeho střelu ale dobře viděl Langhamer a puk schoval v lapačce.

Jiří Polášek

Góly a asistencie: 36. K. Marčenko (Ivan Morozov), 41. Ivan Morozov (M. Aaltonen, K. Marčenko), 46. Kameněv (Burdasov, Ožiganov), 49. Kameněv (Burdasov, Ožiganov), 52. Kemppainen (Bengtsson, M. Aaltonen) – 9. Michasjonok (Pjanov, Kamalov), 42. Gorškov (Ignatovič, Polunin), 50. Gorškov

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Bengtsson, Galeňuk, Ožiganov, Fantenberg, Antipin, Tokranov, Belov (A) – Podkolzin, Ivan Morozov, K. Marčenko – Burdasov (A), M. Aaltonen, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, Grošev – Švec-Rogovoj, Kameněv, Tkačjov – Chusnutdinov.
    Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – S. Těreščenko, Mašín, Ignatovič, Koriagin, Turbin (A), Kamalov, Zimin – Lugin, T. Zohorna (C), H. Zohorna – Butuzov, Rasskazov (A), Fajzullin – Gorškov, Golubev, Polunin – Michasjonok, Pjanov, Archipov.

Rozhodca: Vlladimir Bukin, Yury Oskirko – Yaroslav Parikov, Yury Ivanov