Ufa – Barys 4:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čerepovec 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – D. Moskva 2:5 (kon.)
Nižnekamsk – S.Moskva 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 5:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Dynamo Moskva
cz Nedeľa 22.11.2020, 13:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Traktor Čeljabinsk a Dynamo Moskva. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na ledě Dynama, kde ovšem Čeljabinsk zvítězil poměrem 4:2. Dnes se ovšem bude bojovat na stadionu v Ledová aréněTraktoru. Úvodní buly je naplánováno na 13:00.

Traktor Čeljabinsk se momentálně ve Východní konferenci nachází na 3. místě se 40 body a skóre 76:50. Formu má naprosto excelentní, jelikož z posledních 10 zápasů vyhrál hned 9x! Naposled zavítal do velmi těžkého Petrohradu. Zápas byl velice vyrovnaný, ale nakonec se o jedinou branku zápasu postaral v 53. minutě český hráč Tomáš Hyka a Čeljabinsk zvítězil 1:0.

Dynamo Moskva na tom rovněž není vůbec špatně a aktuálně jej najdeme v Západní konferenci na 4. pozici s 32 body a skóre 75:64. Naposled domácí přivítalo Dynamo poslední Rigu. Jak se očekávalo, tak se i stalo a Moskva rozdrtila Rigu poměrem 6:1. I tady mohli být čeští fanoušci velmi spokojeni, protože Dmitrij Jaškin zkompletoval hattrick!

Československá stopa

Roman Will (CLJ)
    Tomáš Hyka (CLJ)
    Lukáš Sedlák (CLJ)
    Michal Čajkovský (DMS)
    Dmitrij Jaškin (DMS)

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Manuchov, Pilut, Tělegin, Karpuchin, S. Garejev, Ogurcov, Jasinskij, Jevenko – Kalinin (C), Byvalcev, Kravcov – Hyka, Sedlák (A), Åberg – Osnovin, Polygalov (A), Švarjov – Kosov, Karlin, Avcin.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, An. Sergejev, Mironov (A), Bojkov, J. Zajcev, Ljamin, Volkov – Jaškin (C), Šipačov, Kagarlickij – Brjukvin, O. Lindberg, Tarasov (A) – V. Kuljomin, Jefremov, Popugajev – Bryzgalov, Šipov, Zajcev.

Rozhodčí: Beljajev, Fatejev – Osipov, Gordenko.

00:01

05:50
    Hned po buly pálil od modré čáry hostující Andrej Sergejev, který ale mířil pouze do výstroje domácího brankáře.

06:32
    Při domácí rozehrávce ztratil puk Hyka a Vjačeslav Kuljomin se okamžitě dostal k zakončení. Ze středu útočného pásma ale pálil mimo branku Willa.

07:17
    Solidní nahrávku do pásma dostal Igor Polygalov, jenže sám proti třem soupeřům s pukem ani nemohl nic velkého udělat.

07:30
    V obrovské šanci se octl domácí Kosov, který po nahrávce Avcina nedokázal trefit odkrytou branku moskevského Dynama.

07:56
    Nepřesná nahrávka domácích dopředu a píská se zakázané uvolnění.

08:19
    Jaškin hledal důraznou nahrávkou Šipačova, ale ruský hokejista si nedokázal puk zppracovat.

09:02
    A znovu byl v akci český hokejista, který se najednou octl sám před Willem. Svého krajina však kličkou do forhendu překonat nedokázal.

09:34
    Na druhé straně dostal zprava nahrávku přímo před branku Hyka, ale ten trefil jen Bočarova.

10:32
    Rychlou nahrávku dostal na pravou stranu útočného pásma Pjotr Jasinskij a okamžitě pálil na Bočarova, který neměl problém zasáhnout.

11:39
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Oscar Lindberg – 2 min., podrážení).

11:39
    Následuje komerční přestávka.

12:07
    Nepřesná nahrávka zprava na levou stranu od Pontuse Åberga a Dynamo vyhazuje.

12:47
    Hyka nahrál z levé strany do slotu na Karlina, který ve velké šanci nedokázal puk vtěsnat do prostoru branky.

13:39

13:45
    Od modré nahazoval Lawrence Pilut, ale jeho dvakrát tečovaný pokus nemohl Bočarova ohrozit.

14:33
    Do solidního úniku se dostal Jaroslav Kosov. Pak mu ale došla rychlost a puk raději odehrál dozadu.

15:40
    Po nepřesné rozehrávce hostů se ke střele z levé strany pásma dostal Sergej Kalinin. Trefil pouze připraveného Bočarova.

17:00
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Český útočník znovu udeřil. DMITRIJ JAŠKIN dostal přesnou nahrávku do středového kruhu a poté jel sám na krajana Willa, dlouho to vypadalo na kličku do bekhendu, ale hostující hráč se nakonec rozhodl pro blafák do forhendu a mohl se radovat. Asistence: Vadim Šipačov, Juuso Hietanen.
    17:00 Dmitrij JAŠKIN - 0:1

18:13
    Až moc rychlý byl při přechodu do útočného pásma Vladimir Brjukvin a píská se ofsajdu hostů.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:10
    Tomáš Hyka náramně tečoval nahrávku od levého mantinelu, ale ještě lepší byl Ivan Bočarov, který nepříjemný pokus dokázal lapit.

20:00

První třetina je minulostí. Nabídla jedinou branku, kterou vstřelil tři minuty před jejím koncem Dmitrij Jaškin, když v samostatném úniku překonal Romana Willa. Zatím se hraje hodně ofenzivní utkání, rozhodně to není nuda. V šesté minutě jel samostatný nájezd hostující Dmitrij Kagarlickij, který si však na českého brankáře nepřišel.

20:39
    Hned v úvodu druhé třetiny pálil z levé strany Jaškin, který ale připraveného Willa prostřelit nedokázal.

20:50
    Po pravé straně se dopředu protáhl Alexej Byvalcev a zakončení trefil Bočarova do hrudi.

22:09
    Na modrou dostal nahrávku Pjotr Jasinskij a hned zkusil vystřelit, trefil pouze jednoho z blokujících soupeřů.

22:20
    Zakázané uvolnění Dynama.

22:28
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladislav Jefremov – 2 min., vysoká hůl).

22:57
    Rozvážnou kombinaci domácích rozčísla až důrazná střela Byvalceva, která skončila vedle.

23:14
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Využitá přesilovka a je srovnáno. Lawrence Pilut našel na pravé straně VJAČESLAVA OSNOVINA, který z voleje poslal důraznou střelu přímo mezi nohy brankáře Bočarova a vyrovnal tak dnešní zápas. Asistence: Lawrence Pilut.
    23:14 Vjačeslav OSNOVIN - 1:1

24:36
    Hosté si berou hned své vedení zpět a čisté svědomí rozhodně nemá brankář Will. Od modré se opřel do kotouče Andrej Sergejev a puk propadl mezi betony českého brankáře až pro DANIILA TARASOVA, který už neměl žádný problém poslat puk do prázdné klece. Asistence: Andrej Sergejev, Oscar Lindberg.
    24:36 Daniil TARASOV - 1:2

25:50

26:15
    Hyka se dostal sám do pásma soupeře a hned od modré pálil do lapačky Bočarova.

27:34
    Po mantinelu se na modru čáru dostal puk ke Kosovov, jehož následné nahození nebylo vůbec problémem pro brankáře hostů.

28:14
    Jaškin našel chytře před brankou Šipačova, který ale ze stoje nedokázal Willovi přehodit jeho pravý beton.

28:33
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

28:46
    Šikovnou nahrávkou našel Hyka na levé straně Pontuse Åberga, jež pálil hned do Bočarova.

29:45
    Domácí se dostali do zajímavého úniku, ale tečovaná nahrávka celou akci ukončila, skončila totiž na tribuně.

30:42
    Hosté zamkli svého soupeře v pásmu, ale chybí tomu střelba.

31:18
    Hosté vedou dnes poprvé o dvě branky. Dmitrij Kagarlickij dostal nahrávku od Jaškina za branku, odkud naprosto přesně vybídl ke skórování MICHALA ČAJKOVSKÉHO, jehož bombu Will mít ani nemohl. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Dmitrij Jaškin.
    31:18 Michal ČAJKOVSKÝ - 1:3

31:57
    Domácí palba pokračuje. Sám na Willa jel z úhlu Vjačeslav Kuljomin. Puk mu však jel v poslední chvíli sjel z hokejky a pálil vedle vyjetého brankáře do zadního mantinelu, odkud se puk vrátil před branku přesně pro OSCARA LINDBERGA, který prázdnou branku v klidu trefil. Asistence: Vjačeslav Kuljomin, Andrej An. Mironov.
    31:57 Oscar LINDBERG - 1:4

31:57
    Oddechový čas pro domácí.

31:57
    Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Roman Will, přichází Ivan Fedotov.

33:15
    Vladimir Brjukvin krásnou kličkou položil na led soupeře a poté šel do branky. Ivan Fedotov si však první tyčku pohlídal a puk přikryl.

33:15

34:05
    Domácí tým snižuje skóre zápasu na rozdíl dvou branek. Na modrou čáru dostal pas Dmitrij Ogurcov, který se nebál hned vystřelit. Jeho střelu ještě ve vzduchu přesně tečoval ARŤOM ŠVARJOV mimo dosah brankáře. Asistence: Dmitrij Ogurcov, Igor Polygalov.
    34:05 Dmitrij OGURCOV - 2:4

34:05
    Rozhodčí jsou celou situaci přezkoumat k videu.

34:05
    Branka platí, pokračujeme za stavu 2:4.

34:56
    Nepřesná hostující nahrávka dopředu znamená zakázané uvolnění moskevského týmu.

35:52
    Od pravého mantinelu pálil do několika těl před brankou Vladislav Jefremov. Ivan Fedotov si však puk dokázal najít a ukrýt ho v lapačce.

36:15
    Po nejisté rozehrávce hostů se k zajímavému zakončení ze slotu dostal Ruslan Karlin, který ale mířil pouze někam na břicho Bočarova.

36:39
    Zakázané uvolnění Traktoru.

37:54
    Hlavní rozhodčí má ruku nahoře, což značí, že si domácí tým zahraje přesilovku.

38:03
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladislav Jefremov – 2 min., sekání).

38:30
    Hodně tvrdou ránu od modré vyprodukoval Lawrence Pilut. Tu nakonec někdo z bránících hráčů tečoval do rohu.

39:01
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Traktor se nemůže usadit v pásmu a Dynamo znovu vyhazuje puk.

40:00

Druhá třetina nabídla parádní přestřelku, celkem jsme viděli 5 branek a hosté navýšili svoje vedení na 4:2. Nejprve však vyrovnal stav zápasu Osnovin, na jehož trefu odpověděl Tarasov a poté vstřelili hosté dvě branky během jedné minuty a na střídačku putoval brankář Will. Poslední slovo měl ještě Arťom Švarjov, který tečoval střelu od modré a dal domácím naději do poslední třetiny zápasu.

40:29
    Parádní vstup Dynama do třetí třetiny. Juuso Hietanen dostal puk na modrou čáru a hned pálil. Jeho střelu ještě před brankářem nechytatelně tečoval do sítě DMITRIJ JAŠKIN. Český útočník si tak připisuje dnes již třetí bod. Asistence: Juuso Hietanen, Vadim Šipačov.
    40:29 Dmitrij JAŠKIN - 2:5

41:59
    Nepřesná nahrávka dopředu z hokejek domácích končí až u Bočarova.

42:47
    Hra se nyní lehce uklidnila, hosté kombinují za vlastní brankou.

43:19
    Sedlák se pokoušel o nahrávku zpoza branky, ale jeho pas byl hodně nepřesný a nikoho v černém nenašel.

43:54
    Nahrávku na modrou dostal Roman Manuchov a nahodil hned na branku. Tam měl s pukem problémy Bočarov, který ho lapil až napodruhé.

44:28
    Nepovedené nahození domácích za branku si našel brankář Ivan Bočarov a dopředu může jít Dynamo.

45:16
    Až moc dlouhou nahrávku dostal do útočného pásma hostující Oleg Zajcev a puk dostihnout nedokázal.

46:05
    Dynamo má v posledních minutách problém se dostat pořádně do útočného pásma.

46:47
    To se nyní povedlo prolomit Lindbergovi, ale jeho slaboučká střela mířila vedle branky.

47:38
    Bez přerušení se hraje skoro 4 minuty.

47:57
    Přerušuje se až nyní po ofsajdu Volkova.

47:57

48:05
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., hákování).

48:35
    Lukáš Sedlák předkládal téměř z nulového úhlu puk před branku, kde ale nikdo v černém dresu nebyl.

49:15
    Na pravý kruh dostal nabídku Vjačeslav Osnovin, který pálil okamžitě z voleje vedle branky moskevského týmu.

50:05

50:36
    Dynamo se rychlým přechodem dostalo až před brankáře soupeře, jenže zakončení Zajceva letělo hodně vedle branky.

51:46
    Jaškin dostal dobrou nahrávku do jízdy, v pásmu však neměl podporu, tak hru otočil dozadu.

52:01

52:05

52:22
    Hostující hráči výborně drží čas v obranném rohu hřiště.

52:46
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Avcin – 2 min., podrážení).

53:46
    Hostující Jaškin našel na středu útočného pásma Šipačova, který ale prováhal ideálně moment pro zakončení.

54:05

54:46

55:14
    Zápas se bohužel už pouze dohrává. Nyní kombinují v obranném pásmu hostující hráči.

55:43
    Následuje nepřesná nahrávka hostů vpřed a posun vpřed může zaznamenat Traktor.

56:19
    Nahrávku z druhé vlny dostal domácí Alexandr Avcin, jež ale pálil hodně vysoko nad branku Dynama.

57:23
    Kousek za modrou čárou pálil Sedlák. Český centr ale opět branku nedokázal trefit.

58:01
    Vstupujeme do posledních dvou minut zápasu a už nyní je jasné, že si výhru z Čeljabinsku odveze Dynamo Moskva.

58:43
    Pontus Åberg se chystal ke střele z pravé části pásma, nakonec si to rozmyslel a hru otočil dozadu.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

59:40
    Utkání se dohrává ve středním pásmu u mantinelu, už se toho moc nestane.

Dnešní utkání je u konce a po třech vyhraných třetinách se po právo výhru připisuje Dynamo Moskva. Parádní odpoledne si připsal hlavně Dmitrij Jaškin, který dal gól v první i poslední třetině a navíc si připsal asistenci na brance Čajkovského. Traktor dokázal skórovat pouze dvakrát ve druhé třetině, což dnes na bodový zisk nestačilo. Příště si Traktor zahraje 26.11. doma proti Jekatěrinburgu. Dynamo Moskva příště čeká 24.11. výlet do Helsinek na utkání proti Jokeritu.

Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) – 0+0, 2 střely
    Roman Will (Čeljabinsk) – 4 inkasované branky
    Tomáš Hyka (Čeljabinsk) – 0+0, 2 střely
    Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva) – 2+1, 4 střely
    Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – 1+0, 2 střely

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (15:25:45)

Ondřej Černý

Góly a asistencie: 24. Osnovin (Pilut), 35. Švarjov (Ogurcov, Polygalov) – 17. Jaškin (Šipačov, Hietanen), 25. Tarasov (O. Lindberg, An. Sergejev), 32. Čajkovský (Kagarlickij, Jaškin), 32. O. Lindberg (V. Kuljomin, Mironov), 41. Jaškin (Hietanen, Šipačov)

Traktor Čeljabinsk: Will (32. Fedotov) – Manuchov, Pilut, Tělegin, Karpuchin, S. Garejev, Ogurcov, Jasinskij, Jevenko – Kalinin (C), Byvaľcev, Kravcov – Hyka, Sedlák (A), Åberg – Osnovin, Polygalov (A), Švarjov – Kosov, Karlin, Avcin.
    Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, An. Sergejev, Mironov (A), Bojkov, J. Zajcev, Ľamin, Volkov, O. Zajcev (C) – Jaškin, Šipačov, Kagarlickij – Brjukvin, O. Lindberg (A), Tarasov – V. Kuljomin, Jefremov, Popugajev – Bryzgalov, Šipov.

Rozhodca: Beljajev, Fatejev – Osipov, Gordenko