K. Vary – Plzeň 1:0 (kon.) | Sparta Praha – Olomouc 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 7:6 (po pr.) | Kometa Brno – Zlín 5:3 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Hradec Králové – Litvínov 4:1 (kon.)
koniec
Mountfield HK
4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
HC VERVA Litvínov
cz Nedeľa 22.11.2020, 18:20 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 7. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek z tiché ČPP Arény již všechno. Přeji příjemný zbytek neděle a pokud možno pohodový vstup do nového pracovního týdne. (20:49:40)
   
  Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

  Mountfield Hradec Králové – 4 (28)
  HC VERVA Litvínov – 11 (32)
   
  Zápas Hradce s Litvínovem máme po necelých dvou a půl hodinách za sebou. Východočeši rozhodli o svém vítězství v první třetině, kdy rychle nasázeli tři branky. V druhém dějství svůj náskok ještě o gól posílili a v třetí části jej už pouze pohodlně hlídali. Verva nakonec zapsala alespoň čestný zásah zásluhou Františka Gerháta. Na zřetelné výhře Lvů to ale nic nemění. Mountfield připisuje cenné body a upevňuje si pozici v elitní čtyřce extraligy. Cheza zůstává mimo desítku nejlepších a bude muset zabrat, pokud do ní bude chtít proniknout.
   
  Konec zápasu.
   
  59:58
  Poslední vteřiny dnešního souboje kvapí a Litvínov naposledy nahazuje kotouč do útočného pásma. Kapitán Hradce Smoleňák už rozjařeně haleká na soupeře a slaví vítězství.
   
  59:30
  Jakub Lev zachytil rozehrávku Honzíka ve středovém kruhu a může tak postupovat kupředu. Zastavuje se na zadním mantinelu a svádí osobní souboj se Ščotkou.
   
  59:02
  Hradečtí jsou kompletní a vyhazují kotouč z obranného pásma. Následně spěchají napadat rozehrávku protivníka.
   
  58:46
  František Gerhát vypálil z levé strany hned po vhazování. Lukeš vykopl puk na druhou stranu, kde vracel touš do brány Demel. Dvojitý skvělý zákrok brankáře Hradce!
   
  58:40
  Štěpán Lukeš si připisuje snad první zákrok v tomto oslabení. Chytá střelu ze středního pásma. Do konce utkání chybí 80 sekund.
   
  58:12
  Kotouč zase letí za obrannou modrou Lvů. Litvínov zatím brankáře Lukeše nezaměstnal a čas kvapí.
   
  57:49
  František Lukeš vyslal po hrazení tak prudký pas, že kotouč objel půlku hřiště a míří k bráně Honzíka, který jej zastaví.
   
  57:17
  Ke Ščotkovi se na vrcholu kruhů sjeli dva soupeři, kteří mu vypíchli puk. Cheza musí vyklidit útočné pásmo.
   
  56:52
  Filip Pavlík poskytuje (po komerční pauze) šanci pro Litvínov na korekci stavu. Za vlastní klecí nešetrně srazil soupeře k ledu a odsedí dvě minuty za krosček.
   
  56:50
  Buly před Lukešem bylo dlouhou dobu nerozhodné. Nakonec získal puk Ščotka, jenž vyjel zpoza brány a vypálil. Mířil ale vysoko nad.
   
  56:30
  Svěřenci Vladimíra Růžičky nyní chtěli rychle kupředu po pravé straně. Vyhozený kotouč ale nikdo nedojel. Píská se zakázané uvolnění.
   
  55:58
  Hradečtí rozehrávají z obranného pásma, Pilař se šikovně vyhnul dvěma napadajícím soupeřům a po levé straně zaváží touš do třetiny.
   
  55:27
  Sudí opět mlčí a asi také chtějí, aby už toto utkání skončilo. Litvínovu se nepodařilo překročit útočnou modrou.
   
  54:59
  Gól nalil Františku Gerhátovi krev do žil a je tu jeho další pokus z pravé strany. Lukeš jej vytěsnil do rohu kluziště.
  54:27 František GERHÁT - 4:1

  Petr Šatalík

  Góly a asistencie: 1. Hronek (V. Růžička), 8. Šalda (M. Chalupa, Smoleňák), 12. F. Pavlík (Hronek), 30. V. Růžička – 55. Gerhát (M. Havelka, Kudla)


  Mountfield HK: Š. Lukeš (Sajdl) – Nedomlel (A), Zámorský, Jank, Hronek, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Lev, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Jergl.
  HC VERVA Litvínov: Honzík (Zajíček) – Demel, Irving, Cibuļskis, Balinskis, Ščotka, Kudla, Štich (A) – Jarůšek, Gerhát, Mahbod – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Myšák – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

  Rozhodca: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer