Slalom žien, 1. kolo, Levi | Vítězka: P. Vlhová (SVK) (kon.) | | | Slalom žen, 2. kolo, Levi | Víťazka: Petra Vlhová (SVK) (kon.) |
Týmový závod HS134, Wisla | Vítěz: Rakousko (kon.) |
Roman Paulus - Tomáš Zajac | (zruš.) | | | Jan Fajk - Michal Duba | Fajk (kon.) |
Daniel Dittrich - Kamil Minda | Minda (kon.) | | | Lucie Szabová - Angelika Petkevičiuteová | Víťaz: Lucia Szabová (SVK) (kon.) |
Leo Brichta - Mateusz Makarowski | Brichta (kon.) | | | Jozef Wittner - Robert Pukač | Víťaz: Jozef Wittner (SVK) (kon.) |
koniec udalosti
Slalom žen, 2. kolo, Levi
Víťazka: Petra Vlhová (SVK)
Viktor Kalinács
Druhé kolo sa začne o 13:15.
1. Petra Vlhová (SVK) 54,19 s
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,15
3. Katharina Liensbergerová (AUT) +0,52
4. Michelle Gisinová (SUI) +1,07
5. Wendy Holdenerová (SUI) +1,16
6. Irene Curtoniová (ITA) +1,23
7. Laurence St. Germainová (CAN) +1,24
8. Katharina Truppeová (AUT) +1,33
9. Marta Bassinová (ITA) +1,34
10. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +1,36
11. Katharina Huberová (AUT) +1,44
12. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +1,47
13. Martina Dubovská (CZE) +1,52
14. Federica Brignoneová (ITA) +1,61
15. Mélanie Meillardová (SUI) +1,64
16. Chiara Mairová (AUT) +1,66
17. Andrea Filserová (GER) +1,70
18. Lena Dürrová (GER) +1,71
19. Kristin Lysdahlová (NOR) +1,72
20. Ana Buciková (SLO) +1,83
21. Magdalena Eggerová (AUT) +1,84
22. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +1,85
23. Erin Mielzynská (CAN) +1,91
24. Meta Hrovatová (SLO) +1,92
25. Amelia Smartová (CAN) +1,95
26. Nastasia Noensová (FRA) +2,06
27. Marina Wallnerová (GER) +2,09
28. Marta Rossettiová (ITA) +2,12
29. Martina Peterliniová (ITA) +2,21
30. Leona Popovićová (CRO) +2,29
30. Neja Dvorniková (SLO) +2,29
...
51. Gabriela Capová (CZE) +4,07
Elesse Sommerová (CZE) DNF
Slovenku však bude najviac zaujímať výkon Shiffrinovej, ktorá vyjde na trať práve pred Petrou. Naša reprezentantka bude jazdiť na najviac rozbitej dráhe a navyše pod veľkým tlakom.
Petre budeme držať palce, aby v konečnom zúčtovaní doniesla z fínskeho Levi čo najlepšie umiestnenie!
O prvú desiatku bude chcieť zabojovať Češka Martina Dubovská, ktorá v 1. kole skončila trinásta. Do TOP 10 jej chýba iba 16 stotín sekundy.
1. Chiara Mairová (AUT) 1:52,15
2. Erin Mielzynská (CAN) +0,61
3. Ana Buciková (SLO) +0,82
4. Lena Dürrová (GER) +0,85
5. Magdalena Eggerová (AUT) +1,10
1. Chiara Mairová (AUT) 1:52,15
2. Mélanie Meillardová (SUI) +0,06
3. Katharina Huberová (AUT) +0,21
4. Martina Dubovská (CZE) +0,45
5. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +0,57
1. Petra Vlhová (SVK) 1:50.11
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0.19
3. Katharina Liensbergerová (AUT) +0.57
4. Wendy Holdenerová (SUI) +1.35
5. Michelle Gisinová (SUI) +1.41
6. Laurence St. Germainová (CAN) +1.42
7. Katharina Truppeová (AUT) +1.77
8. Chiara Mairová (AUT) +2.04
9. Mélanie Meillardová (SUI) +2.10
10. Katharina Huberová (AUT) +2.25
11. Irene Curtoniová (ITA) +2.28
12. Martina Dubovská (CZE) +2.49
13. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2.61
14. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2.64
15. Erin Mielzynská (CAN) +2.65
16. Ana Buciková (SLO) +2.86
17. Lena Dürrová (GER) +2.89
18. Marta Bassinová (ITA) +3.02
19. Magdalena Eggerová (AUT) +3.14
20. Martina Peterliniová (ITA) +3.28
21. Kristin Lysdahlová (NOR) +3.33
22. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +3.37
23. Andrea Filserová (GER) +3.44
24. Marina Wallnerová (GER) +3.47
25. Amelia Smartová (CAN) +3.54
26. Nastasia Noensová (FRA) +3.61
27. Leona Popovićová (CRO) +3.72
28. Neja Dvorniková (SLO) +3.93
29. Marta Rossettiová (ITA) +4.39
Druhé kolo nedokončili: Meta Hrovatová (SLO) a Federica Brignoneová (ITA)
Stupeň víťazov doplnil tretia najlepšia z prvého kola Katharina Liensbergerová s odstupom 57 stotín sekundy na Petru, štvrtá je Wendy Holdenerová a piata Michelle Gisinová.
Cenné body berie aj Češka Martina Dubovská, ktorá skončila dvanásta. Oproti prvému kolu si najviac polepšili Peterliniová (+9 miest), Mairová a Mielzynská (obe po 8 miest). Nedarilo sa naopak Bassinovej (-9 miest) a Filserovej (-6 miest).
Druhé kolo nedokončila dvojica Hrovatová a Brignoneová.
Do čítania, priatelia! (14:30:34)