Kližan – Mannarino sk 1:2 (kon.) | Čilič – Forejtek 0:2 (kon.)
Pondelok 09.11.2020, 13:18ATP Sofia - Sofia Open (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

Zajtra sa na tomto podujatí predstaví ešte Andrej Martin. Uvidíme, ako sa bude dariť jemu, čaká ho súboj s francúzskym tenistom Simonom.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa. (15:30:15)

Koniec zápasu

5:7
    GEM, SET, ZÁPAS Adrian Mannarino! Francúzsky tensita napokon zvládol tento servis a vyhráva stretnutie 2:1 na sety! Sledovali sme veľmi zaujímavý tretí set, ktorý bol napokon najvyrovnanejší. Martin Kližan statočne vzdoroval silnejšiemu súperovi, ale v rozhodujúcej chvíli stratil podanie a Mannarino už zápas dotiahol do úspešného konca.

0-40
    Adrian Mannarino získava tri mečbaly!

0-30
    Loptu získava Mannarino.

0-15
    Bekhend slovenského tenistu končí v aute.

5:6
    Koniec prestávky, podávať bude Adrian Mannarino.

5:6
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:6
    Kližanov úder zastavuje páska a to môže byť rozhodujúci moment tohto zápasu! Adrian Mannarino vyhráva 6:5 a ak potvrdí brejk, postúpi do druhého kola!

15-40
    Adrian Mannarino získava po presnom returne dva brejkbaly!

15-30

15-15
    Priamy bod, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Mannarino zahral presný return, tento servis tak Kližan nezačal úspešne.

5:5
    Ten už po priamom bode využíva a tak vyrovnáva na 5:5 v treťom sete! Dráma teda pokračuje ďalej.

40-A
    Mannarino získava druhý gembal.

40-40
    Kližanov úder dopadol presne na čiaru, Mannarino reaguje úderom do pásky.

30-40
    Adrian Mannarino získava gembal na udržanie sa v treťom sete.

30-30
    Škoda, že Kližan teraz pokazil ľahký úder. Po 30 a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Mannarinov úder zastavila páska, Kližan vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Dôležitý servis nezačal Mannarino úspešne, jeho forhend končí o sieti v aute.

5:4

5:4

5:4
    Forhend slovenského tenistu dopadol presne na čiaru! Martin Kližan vyhráva 5:4 v treťom sete a Adrian Mannarino musí podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-15
    Martin Kližan získava dva gembaly.

30-15
    Loptu získava Kližan.

15-15
    Mannarino zahral presný return z forhendu a je to po 15 na oboch stranách.

15-0
    Martin Kližan bol na sieti úspešný a otvoril svoj servis ziskom fiftínu.

4:4
    Francúzsky tenista ukončil tento gem priamym bodom a vyrovnáva na 4:4 v treťom sete!

15-40
    Adrian Mannarino získava dva gembaly.

15-30
    Kližanov bekhend končí v tesnom aute.

15-15

15-0
    Adrian Mannarino zahral dvojchybu a tak fiftín získava Kližan.

4:3

4:3

4:3
    Martin Kližan čistou hrou potvrdil brejk a v treťom sete vyhráva 4:3! Tretí set vyzerá byť ešte veľmi zaujímavý.

40-0
    Slovenský tenista si pomohol servisom a získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0

15-0
    Servis na potvrdenie brejku zahájil Kližan priamym bodom.

3:3
    Výborne! Slovenský tensita získava veľmi dôležitý brejk a vyrovnáva na 3:3 v treťom sete! Uvidíme, či ho Martin Kližan dokáže potvrdiť.

40-30
    Slovenský tenista zahral presný return a získava brejkbal!

30-30
    Desiate eso od francúzskeho tenistu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Mannarino sa pokúsil prelobovať súpera, ale loptička končí v aute.

15-15
    Martin Kližan sa včas presunul na sieť, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Adrian Mannarino si pomohol servisom a získava tento fíftín.

2:3

2:3

2:3
    Adrian Mannarino sa pokúsil zahrať víťazný úder, ale nepodarilo sa mu to a Martin Kližan znižuje na 2:3 v treťom sete!

40-30
    Na forhend súpera nedokázal Kližan úspešne reagovať a stratil aj druhý gembal.

40-15
    Mannarino zahral presný return a prvý gembal je minulosťou.

40-0
    Po priamom bode sú tu tri gembaly.

30-0
    Od siete získava Kližan druhý fiftín v rade.

15-0

1:3
    Adrian Mannarino ukončil tento gem priamym bodom a po potvrdení brejku vyhráva 3:1 v treťom a rozhodujúcom sete!

15-40
    Deviate eso na kontoe Mannarina, sú tu dva brejkbaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Mannarino poslal forhend do tesného autu, je znížené na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Situácia sa zopakovala, Mannarino vyhráva o dva fiftíny na servise.

0-15
    Dlhšiu výmenu zakončil Kližan nepresným forhnedom do autu.

1:2

1:2

1:2
    Nízky úder slovenského tenistu zastavila páska! Adrian Mannarino tak zísakva tento servis nášho tenistu a v treťom sete sa ujíma vedenia 2:1!

40-A
    Mannarino po presnom forhende získava druhý brejkbal!

40-40
    Ale ten zostáva nevyužitý, ide sa cez zhodu.

30-40
    Je tu brejkbal po chybe slovenského tenistu!

30-30
    Adrian Mannarino zahral presný return, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Priamy bod a tak tu je druhý fiftín v rade pre Kližana.

15-15
    Peknú výmenu ukončil Kližan presným forhendom na čiaru, po 15.

0-15
    Dlhý bekhend nášho tenistu končí v aute, tento servis tak nezačal úspešne.

1:1
    Čistá hra to síce nebola, ale na druhý pokus je Adrian Mannarino úspešný a vyrovnáva na 1:1 v treťom sete!

15-40

0-40
    Forhend od Kližana putuje do autu, aj na druhej strane sú teraz tri gembaly.

0-30
    Francúzsky tenista po ese vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Mannarino získava prvý fiftín v druhom sete, pomohla mu páska.

1:0
    Martin Kližan ukončil prvý gem tretieho setu esom a ide do vedenia 1:0!

40-0
    Tri gembaly pre slovenského tenistu.

30-0
    Od siete získava Martin Kližan druhý fiftín v rade.

15-0
    Slovenský tensita zahájil tretí set priamym bodom.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

0:0

1:6
    Adrian Mannarino je už na druhý pokus úspešný! Francúz jednoznačne ovládol druhý set pomerom 6:1 a o postupujúcom do druhého kola rozhodne tretí set.

40-A
    Esom získava Mannarino druhý setbal!

40-40
    Ten však nevyužíva, na sieti bol úspešný Kližan a ide sa cez zhodu.

30-40
    Adrian Mannarino získava setbal!

30-30
    Adrian Mannarino si pomáha priamym bodom, po 30. Tak, príde setbal či brejkbal.

30-15
    Kližan znova pri servise súpera vyhráva o jeden fiftín a to po presnom returne.

15-15
    Bekhend slovenského tenistu končí v aute, po 15 na oboch stranách.

15-0

1:5
    Kližan sa ešte udržal v druhom sete, čistou hrou znižuje na 1:5! Adrian Mannarino však teraz môže druhý set ukončiť vo svoj prospech.

40-0
    Martin Kližan získava tri gembaly na udržanie sa v druhom sete.

30-0
    Slovenský tenista pokračuje esom a vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Primym bodom zahájil Kližan tento gem.

0:5

0:5

0:5
    Adrian Mannarino napokon brejk potvrdil a ujíma sa vedenia 5:0 v druhom sete! Martin Kližan ide podávať na udržanie sa v druhom dejstve a na odvrátenie kanára.

40-A
    Po dvoch odvrátených brejkbaloch prichádza gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Mannarino odvrátil aj druhý brejkbal a tam sme na zhode.

40-30
    Po priamom bode je prvý brejkbal odvrátený.

40-15
    Situácia sa zopakovala, Martin Kližan získava dva brejkbaly!

30-15
    Dlhšiu výmenu zakončil francúzsky tenista úderom do pásky.

15-15
    Mannarino zahral priamy bod, po 15 na oboch stranách.

15-0

0:4
    Francúz je však už na druhý pokus úspešný a získava tento servis súpera! Adrian Mannarino vyhráva v druhom sete 4:0 a už je zrejme jasné, že uvidíme aj tretí set.

30-40
    Priamym bodom Kližan prvú hrozbu odvrátil.

15-40
    Adrian Mannarino po chybe nášho tenistu získava dva brejkbaly!

15-30

15-15
    Slovenský tenista zakončil výmenu do pásky, po 30 na oboch stranách.

15-0
    Esom otvára Kližan štvrtý gem druhého setu.

0:3

0:3

0:3
    Francúz esom ukončil tento gem a brejk napokon potvrdil! Adrian Mannarino vyhráva v druhom sete 3:0, je to teda podobný scenár ako z prvého setu, ale tenisti si úlohy vymenili.

30-40
    Ten prvý je odvrátený, Kližan včas odhadol kedy sa ma presunúť na sieť.

15-40
    Adrian Mannarino po úspešnom servise získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Bekhend slovenského tenistu putoval len do autu.

15-15
    Kližan zahral presný return a je to po 15 na oboch stranách.

0-15
    Priamym bodom zahájil francúzsky tensita cestu za potvrdením brejku.

0:2
    Adrian Mannarino čistou hrou berie servis nášho tenistu a ide do vedenia 2:0! Martin Kližan v druhom sete ešte nezískal ani fiftín.

0-40
    Problémy narastajú, Adrian Mannarino získava tri brejkbaly!

0-30
    Druhý fiftín v rade pre Mannarina, Kližan začína mať na servise problémy.

0-15
    Na return súpera reaguje Kližan nepresne a nezačal tak úspešne tento servis.

0:1
    Na rozdiel od prvého setu si Adrian Mannarino prvý ervis v tom druhom udržal a čistou hrou sa ujíma vedenia 1:0!

0-40
    Ďalší priamy bod, Adrian Mannarino získava tri gembaly.

0-30
    Po ese prichádza aj priamy bod, francúzsky tensita vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Adrian Mannarino esom otvoril druhý set.

0:0

0:0

6:3
    Do tretice všetko dobre! Martin Kližan už tretí setbal využíva a vyhráva prvý set 6:3! Slovenský tenista mal úspešný vstup, vyhrával o tri gemy a už mu stačilo len úspešne dopodávať. Uvidíme, čo nám teda ponúkne druhý set.

40-30
    Mannarino predviedol úspešný nábeh na sieť a po presnom bekhende odvrátil aj druhý setbal súpera.

40-15
    Prvá dvojchyba nášho tenistu v tomto zápase, čistá hra to teda nebude.

40-0
    Mannarino poslal nízky úder do pásky, Martin Kližan získava tri setbaly!

30-0
    Po priamom bode vyhráva Kližan o dva fiftíny.

15-0
    Dôležitý servis zahájil Kližan úspešne, od siete zahral presný forhend do otvoreného priestoru.

5:3
    Adrian Mannarino napokon zvládol servis a znižuje na 3:5 v prvom sete! Martin Kližan ide podávať na víťazstvo v úvodnej sade tohto zápasu.

30-40
    Po ese prichádza gembal na udržanie sa v prvom sete.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Tak, príde gembal či setbal.

15-30
    Dlhšiu výmenu zakončil Kližan bekhendom do autu.

15-15

15-0
    Mannarino nezačal dôležitý servis úspešne, súper zahral presný return.

5:2

5:2

5:2
    Martin Kližan je už na druhý pokus úspešný a získava tento gem! Slovenský tensita v ňom musel odvracať tri brejkbaly, čo zvládol výborne a za stavu 5:2 musí Adrian Mannarino podávať na udržanie sa v prvom sete.

A-40
    Náročnú výmenu ukončil úspešne Kližan a získava tak druhý gembal.

40-40
    Kližan nebol úspešný na sieti a tak tento gem ešte nekončí.

A-40
    Po štvrtom fiftíne v rade získava Kližan gembal.

40-40
    Martin Kližan esom odvrátil aj trietiu hrozbu a ide sa cez zhodu v tomto geme.

30-40
    Po priamom bode odvrátil Kližan aj druhý brejkbal, ešte jeden má však Mannarino k dispozícii.

15-40

0-40
    Mannarino od siete úspešne obstrelil nášho tenistu a získava tri brejkbaly!

0-30
    Mannarino získava po chybe nášho tenistu aj tento fiftín. Kližan má tak na servise problémy.

0-15
    Výmenu ukončil Kližan len úderom do pásky, nezačal tak tento servis úspešne.

4:2
    Kližanov dlhý forhend putuje za základnú čiaru, Adrian Mannarino zniťuje v prvom sete na 2:4 z jeho pohľadu!

15-40
    Po ese získava Mannarino dva gembaly.

15-30

15-15
    Presný return od Kližana, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Adrian Mannarino od siete zahral presný forhend a získava tento fiftín.

4:1

4:1

4:1
    Priamym bodom ukončil slovenský tenista tento gem a vyhráva 4:1 v prvom sete!

40-15
    Martin Kližan zahral víťazný forhend a získava dva gembaly.

30-15

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu, Kližan sa úspešne prezentoval na sieti.

15-0
    Esom otvoril Kližan piaty gem prvého setu.

3:1
    Mannarino ukončil tento gem priamym bodom a znižuje z jeho pohladu na 1:3 v prvom sete!

30-40
    Bekhend slovenského tenistu zastavila páska, Mannarino získava gembal.

30-30
    Adrian Mannarino od siete získava druhý fiftín v rade, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Slovenský tensita bol úspešný na sieti a pri servise súpera vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Martin Kližan zahral presný return a tak Mannarino nezačal tento servis úspešne.

3:0

3:0

3:0
    Výborne! Martin Kližan napokon po odvrátenom brejkbale a cez zhodu dokázal brejk potvrdiť a vyhráva 3:0 v prvom sete!

A-40
    Slovenský tensita umiestnil loptičku presne na čiaru a získava brejk na potvrdenei brejku.

40-40
    Martin Kližan po druhom servise brejkbal odvrátil a znova sa pôjde cez zhodu.

30-40
    Bekhend slovenského tenistu zastavila páska, Adrian Mannarino získava brejkbal!

30-30
    Pekná výmena na sieti a so štastím ju zakončil úspešne Mannarino. Po 30 a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Dlhšiu výmenu zakončil úspešne od siete Mannarino a získava vôbec prvý fiftín na príjme.

30-0
    Priamy bod a slovenský tenista vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Mannarino poslal forhend do autu, Kližan tak cestu za potvrdením brejku zahájil úspešne.

2:0
    Pome! Tradičný pokrik nášho tenistu, vo veľmi náročnom geme napokon vzal súperovi hneď prvý servis v tomto zápase a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!

A-40
    Adrian Mannarino išiel rovnako na sieť, ale svoj smeč totálne pokazil a súperovi daroval druhý brejkbal!

40-40
    Kližanovi vyšiel nábeh na sieť a odvrátil aj tento gembal súpera. Náročný gem tak stále nenapísal svoj koniec.

40-A

40-40
    Francúz na rerturn súpera reaguje úderom do pásky, tento dlhý gem tak stále nekončí a sme späť na zhode.

40-A
    Adrian Mannarino si pomáha servisom a získava štvrý gembal.

40-40
    Škoda tohto úderu, Martin Kližan zahral nevynútenú chybu a tak brejkbal nevyužil.

A-40
    Martin Kližan získava brejkbal!

40-40
    Presný return z rakety slovenského tenistu a sme späť na zhode.

40-A
    Adrian Mannarino si pomáha esom a získava tretí gembal.

40-40
    Druhá dvojchyba v rade od Mannarina, sratil tak aj druhý gembal a tento gem musí ísť cez zhodu.

30-40

15-40
    Pokus slovenského tenistu o skrátený úder nebol úspešný, Mannarino získava dva gembaly.

15-30
    Martin Kližan vytiahol presný return a ako prvý získava fiftín na príjme.

0-30
    Francúz pokračuje esom a vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Adrian Mannarino po druhom servise zaznamenáva priamy bod.

1:0
    Kližan ukončil prvý gem presným forhendom do protipohybu a súperovi neumožnil získať ani fiftín, po čistej hre vyhráva v prvom sete 1:0!

40-0
    Priamy bod a Martin Kližan získava tri gembaly.

30-0
    Slovenský tenista si na svoje konto pripisuje prvé eso a vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Martin Kližan zahájil svoj prvý servis v tomto zápase úspešne, Mannarino poslal bekhend do autu.

0:0

Ako prvý začne na servise slovenský tensita Martin Kližan, prajem príjemný športový zážitok!

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a vanujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nej sa už prvý set môže naplno rozbehnúť.

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu. ATP turnaj 250 v Sofii dnes štartuje prvým kolom, čoskoro by sa na kurt mal dostať slovenský tenista Martin Kližan, ktorý sa postaví proti francúzskemu tenistovi Adrianovi Mannarinovi. Favoritom bude Francúz, ale my samozrejme držíme palce nášmu tenistovi.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Adrian Mannarino. Predbežný začiatok je naplánovaný na 12:30.

Dnes štartuje hlavná fáza ATP turnaja v bulharskej Sofii, ktorý je zaradený do kategórie 250. V mužskej dvojhre bude mať Slovensko dvoch svojich zástupcov a to Martina Kližana a Andreja Martina.

Pred dvoma týždňami absolvoval slovenský tenista challengerový turnaj v Istanbule a dokázal do dotiahnúť až do finále. Svoj ôsmy challengerový titul však nezískal, bieloruskému tenistovi Ivashkovi podľahol hladko 0:2 na sety. Následne sa Kližan presunul do Nemecka, kde však nestačil v prvom kole challengerového turnaja na domáceho tenistu Rosenkranza. Martin Kližan musel o tento turnaj bojovať v kvalifikácii, prvé kolo proti Purcellovi zvládol, ale v tom druhom nestačil na Daniela. Napokon sa však do hlavnej časti turnaja dostal ako lucky-loser.

Adrian Mannarino:
    Francúzsky tenista sa v rebríčku ATP momentálne nachádza na 35. mieste a v rámci tohto turnaja je piatym nasadeným hráčom, takže bude patriť medzi popredných favoritov. Mannarino má na svojom konte až 14 challengerových titulov, z okruhu ATP je držiteľom jedného. Začiatkom novembra prehral finále ATP turnaja v Kazachstane, následne v treťom kole parížkseho turnaja podľahol Zverevovi.

Favoritom tohto zápasu bude Adrian Mannarino. Ako to napokon dopadne? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.