Thomas Almeida - Jonathan Martinez Vítěz: Martinez (kon.) | Claudio Silva - James Krause Vítěz: Krause (kon.)
Jim Crute - Modestas Bukauskas Vítěz: Crute (kon.) | Katlyn Chookagianová - Jessica Andradeová Vítěz: Andradeová (kon.)
Brian Ortega - Čang Sung Jung Vítěz: Ortega (kon.)
koniec udalosti
Claudio Silva - James Krause

Vítěz: Krause

cz Nedeľa 18.10.2020, 01:48 • Fight Island, Abú Zabí • UFC
Predzápasové kurzy
   
  On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. Sledujte i další zápasy tohoto galavečera. (02:11:08)
   
  V tomto utkání vítězí jednomyslným rozhodnutím sudích James Krause. I přes zápasové zranění kolene dokázal předvést technicky vytříbený výkon, kterým kontroloval zběsilé údery svého brazilského soupeře. V celém střetnutí jsme neviděli jedinou ránu, která by s kterýmkoliv bojovníkem otřásla, nicméně kontrola oktagonu a celkově větší kadence ze strany Krause nakonec rozhodly o finálním výsledku. Raduje se americký zápasník.
   
  Vítěz: James Krause (na body – jednomyslné rozhodnutí)
   
  05:00
  Konec zápasu
   
  04:25
  Malátným pohybem lákal Brazilec Krause do pasti, ovšem nepovedlo se mu trefil úder z krátké vzdálenosti rovnou na bradu.
   
  03:43
  V předposlední minutě zápasu zkusil Krause přejít do svého prvního takedownu, ale hru na zemi v tomto duelu zřejmě neuvidíme. Brazilec se taktéž ubránil.
   
  03:02
  Claudio Silva se vší silou položil do své levačky, Krause ale výborně blokuje. Třetí kolo přináší nejmenší počet přesných ran, body by ale měly jít za Krausem.
   
  02:25
  Krause zkouší postavení soupeře rozhodit častým naznačováním, zřejmě by chtěl utkání obohatit o finiš, jenže Brazilec mu nedává prostor k rozhodujícímu úderu.
   
  01:42
  Tentokrát Krause u rozhodčího Bosackiho reklamoval vystrčené prsty Silvy. Sudí tak upozorňuje brazilského bojovníka.
   
  01:18
  Krause trefil z ústupu velmi slušnou pravačku, jenže by to chtělo delší kombinaci.
   
  00:42
  Pohyb Krause není ideální, za což jistě může zraněné koleno. Ale tento zápas nevzdává. Brazilec nicméně zkušeně vycítil problém svého soupeře a rozdává calfkick.
   
  00:12
  Krause zachytil přiskočený kop Silvy, jenže pak si nepohlídal rychlý jab Brazilce a byl rád, že to dopadlo relativně neutrálně.
   
  00:01
  Začátek 3. kola
   
  05:00
  Konec 2. kola
   
  04:22
  No a podívejme se. Brazilec konečně trefil svůj zběsilý hák a Krause musí hlídat své postavení, jinak ho Silva tvrdě potrestá.
   
  03:33
  Krause má utkání pod kontrolou a parádně se vyhnul dalšímu pokusu o takedown. Že by ale Američan bodoval, to se ve druhé rundě určitě tvrdit nedá.
   
  03:10
  Je vidět, že Silva má knockoutový úder, jenže od jeho trefení je na míle daleko. Krause sám čeká na výraznější akci.
   
  02:02
  Silva se snaží o aktivitu, jenže Krause jeho neortodoxní pohyb zvládá číst. Sám sice nyní nerozdává, ale kondičně je na tom určitě lépe než Brazilec.
   
  01:42
  Krause jen o pár centimetrů promáchl svůj pravý hák. Kdyby ho trefil, mohlo být vymalováno, protože Silva znovu zcela zbytečně přepadl do úderu.
   
  01:08
  Silva bez přípravy útočil na nohu, Krause si v pohodě couvnul a o vteřinu později už byl pět metrů vzdálený od ležícího soupeře.
   
  00:40
  Na konci úvodního kola už vypadal Silva hodně vyčerpaně, v rohu ale nabral novou energii a znovu se pouští do divokých přestřelek.
   
  00:14
  Krause v rohu naznačil, že má problém s kolenem. To mu ale nebrání rozdávat další údery a nebojí se ani kopů.
   
  00:01
  Začátek 2. kola
   
  05:00
  Konec 1. kola
   
  04:36
  Silva nechává ruce podél těla, ale jakoby mu docházely síly. Zády k pletivu se brání Krauseho útokům.
   
  03:51
  Brazilský bijec šel teď předčasně na zem, takže ho Krause v pohodě dostal pod sebe. Jenže zcela nepochopitelně ho zase pouští, zřejmě si v tomto zápase věří na postoj, třebaže je mistr submisí.
   
  03:18
  Zápas už je zase v postoji. Po krátkém přerušení ovšem Krause trefil z pravé ruky tvrdý granát a Silva poprvé v úvodním kole ustupuje.
   
  02:40
  Krause skončil zády na Silvovi, čehož využil k parádnímu lokti. Brazilec se ale ani neušklíbl a snaží se o vylepšení své pozice.
   
  02:25
  Silva vypustil plavák pravou rukou a pak překvapivě zaútočil na takedown. Krause se chvíli bránil, nakonec ale zůstává na zemi.
   
  01:35
  Brazilec je zatím hodně rozlítaný a Krause se snaží být hlavně koncentrovaný na svou hru. Nehodlá jít se Silvou do přestřelky.
   
  00:55
  Silva zkusil kopnout headkick, ovšem promáchl a spadl na podlahu. Krause se ale nechtěl pokoušet na zem a nechá svého soupeře, aby se postavil.
   
  00:19
  Úvodní vteřiny doprovází řada nepřesných úderů, které pouze víří vzduch v aréně. Krause zkusí využít svou výškovou převahu.
   
  00:01
  Začátek 1. kola
   
  JAMES KRAUSE
  Přezdívka: Žádná
  Skóre: 27-8-0


  Rodák ze státu Missouri se již v průběhu kariéry zápasníka pomalu kontinuálně přesouvá k profesní dráze kouče, přesto stále zůstává nebezpečným zabijákem, a to zejména na zemi. Na submisi vyhrál už čtnáctkrát a jedná se tak o jeho nejoblíbenější zbraň, která vede k předčasnému ukončení zápasů. Krause by se rád otřepal z porážky proti Trevinu Gilesovi, která byla velmi krutá, jelikož přišla až po split decision. Jednalo se však o souboj ve střední váze, přičemž typickým prostředím pro Krause je právě velter. Do duelu se Silvou vstupuje jako náhrada za Rusa Muslima Salichova.
   
  CLAUDIO SILVA
  Přezdívka: Hannibal
  Skóre: 14-1-0


  Brazilský bijec prohrál svůj premiérový zápas v profesionálním MMA, od té chvíle však zůstává neporažený a táhne šňůru 14 vítězství, z čehož pět skalpů tvoří jeho úspěšné zápasy v UFC. V nejlepší bojové organizaci současnosti udolal například Leona Edwardse, který momentálně spadá k hlavním uchazečům o titul ve velterové divizi. V kariérním rozletu Silvu zastavila různorodá zranění, musel kvůli nim vynechat více než dva a půl roku ze své kariéry. Po více než roční přestávce vstupuje zpátky do oktagonu, aby potvrdil, že v 38 letech stále nepatří do starého železa.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:47.

  Patrik Czepiec

  Lukasz Bosacki