Bologna – Sassuolo 3:4 (kon.) | Spezia – Fiorentina 2:2 (kon.) | Turín – Cagliari 2:3 (kon.)
Udinese – Parma 3:2 (kon.) | AS Rím – Benevento 5:2 (kon.)
Spezia Calcio
2:2 (1:2)
ACF Fiorentina
cz Nedeľa 18.10.2020, 15:00 • Venue Orogel Stadium-Dino Manuzzi, Cesena • Talianska Seria A • 4. kolo

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:55:45)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 10:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:18.

Dnešní utkání končí naprosto zaslouženou remízou. Do zápasu hosté vlétli parádně a již ve 4. minutě vedli 2:0. Od té doby ale přestali hrát a pak se již v podstatě celou dobu pouze bránili. Snaživý prvoligový nováček pak dokázal po heroickém výkonu vyrovnat a bere tak alespoň bod.

90+5

90+5
    Rohový kop Fiorentiny, šance na vstřelení rozhodujícího gólu pro hostující tým... jenže to nevyjde, rychle rozehraný roh, přetažený centr a hned poté sudí ukončuje zápas.

90+4
    Rychlé autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře... rychle ale také domácí o míč přicházejí.

90+3
    Obrana Spezie nyní nezachytila náběh Callejóna, který byl na hranici ofsajdu, ale sudí to pustil... naštěstí pro domácí byl jako první u míče gólman Provedel.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

89
    Autové vhazování hostů, z levé strany, na vlastní polovině, míč se dostává až k brance, takže Bartłomiej Drągowski bude rozehrávat.

88
    Salva Ferrer (Spezia) padá na trávník, po útočném faulu soupeře.

86
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Christian Kouamé.

86
    Žlutou kartu dostává Pol Lirola (ACF Fiorentina).

85
    Ani hosté zahrozit nedokázali, takže stav zápasu se zatím nemění.

84
    Tentokrát je to roh pro Fiorentinu, tak uvidíme, jestli hosté dokáží zahrozit, což se jim nedaří téměř celý zápas.

83
    Tento rohový kop se domácím vůbec nepovedl, hosté odvrací míč a ten končí v autu, domácí vhazují z levé strany.

82
    Roh pro Spezii, další šance na vstřelení vedoucí branky!

81
    Znovu se hra dostala na polovinu Fiorentiny, která tak v tuto chvíli pouze brání nerozhodný stav, kdo by to byl řekl, v 5. minutě zápasu.

80
    Domácích je opět plné hřiště, Spezia chce dokonat obrat v zápase, povede se to?

78
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Cristian Dell'Orco.

78
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Erick Pulgar.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází José María Callejón.

77
    Naprosto zasloužené vyrovnání Spezie, která je celý zápas lepší, Fiorentina předvádí hodně rozpačitý výkon.
    75. Diego FARIAS - 2:2

75
    Spezia právě vstřelila branku!
    Po rohovém kopu šel míč před vápno, odtud zpět do šestnáctky. Tam se DIEGO FARIAS dostal ke střele z voleje, ale ta mu úplně nesedla. Hosté ale nedokázali míč odvrátit, ten se tak opakovaně dostal k Fariasovi, který takovou pohotovou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

75
    Emmanuel Gyasi (Spezia) vybojoval roh pro svůj tým, domácí budou rozehrávat z pravé strany.

74
    Franck Ribéry (Fiorentina) se nabízel před brankou Spezie, kam ale nedostal přihrávku z pravé strany, míč chytá gólman Provedel.

73
    Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) má míč ve svých rukavicích, po akci domácího Agudela.

72
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Patrick Cutrone.

71
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Igor.

70
    Posledních dvacet minut utkání před námi, zápas je stále otevřený, oba týmy se snaží o vstřelení gólu.
    68. Diego Farias (Spezia) přestřeluje branku

68
    Také domácí nevyužili šanci ke skórování, kdy Mbala N'Zola na sebe navázal obránce a přihrávkou na levou stranu nechal vyniknout Diego Fariase, který ale branku přestřeluje.

66
    Žlutou kartu dostává Giacomo Bonaventura (ACF Fiorentina).

66
    Spezia v útoku, pas z pravé strany ale hodně nepřesný, takže do zakončení se domácí nedostávají, hosté odkopávají míč daleko od vápna.

65
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Kevin Agudelo.
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Diego Farias.

64
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Salva Ferrer.

63
    Velká šance hostů, kdy šel míč z pravé strany před branku, kde se ale Dušan Vlahović nedostal k miči.

61
    Franck Ribéry (Fiorentina) vzal míč na své polovině a dlouhým sprintem se dostal až k vápnu soupeře. Tam si navedl míč přímo k obránci Spezie, do něhož vrazil a pak upadl...

60
    Hodina hry za námi, hosté i nadále vedou, ale více ze hry mají domácí, kteří by si za svou aktivitu vyrovnání zasloužili.

59
    Žlutou kartu dostává Julian Chabot (ASD Spezia Calcio 2008).

58
    Fiorentina sice hájí těsné vedení, ale v útočné fázi se jí vůbec nedaří a hosté se nedostávají v podstatě vůbec do zakončení.

57
    Spezia má velmi dobrý druhý poločas, alespoň tedy zatím, hraje se hodně rychlý fotbal a domácím se daří útočit.

55
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Mbala N'Zola.

54
    Ribéry to ale zvládl a hned mezi trojicí napadajících protihráčů se dokázal uvolnit a nakonec i rozehrát.

53
    Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) rozehrává, míč posílá na levou stranu, kde je ale rozehrávající Franck Ribéry pod tlakem.

52
    Nepřesnou přihrávkou končí akce domácích, na polovině Fiorentiny, Jacopo Sala se k míči nedostal a vhazovat budou hosté.

51
    Hosté i nadále útočí, zkouší to po levé straně, tudy ale cesta nevedla, alespoň pro tuto chvíli.

50
    Ivan Provedel (Spezia) nestihl míč před vlastním vápnem, ale pomohl mu obránce, který ho odkopl do bezpečí.

48
    Dlouhý nákop v podání domácích, na levou stranu, Emmanuel Gyasi se ale k míči nedostal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:01.

První poločas začal pro domácího nováčka doslova děsivě. Hosté dvakrát vtrhli do zakončení a po dvou chybách defenzivy Spezie vedli již ve 4. minutě 2:0! Pak ale hosté doslova přestali hrát, byl to v jejich podání spíše takový udržovací výkon a domácí se tak stále častěji dostávali do útočení. Nakonec se jim povedlo v závěru poločasu zkorigovat na rozdíl jediné branky, což je stále celkem slušně hratelné pro druhou půli.

45+1

45
    Žlutou kartu dostává Alessandro Deiola (ASD Spezia Calcio 2008).

44
    Závar ve vápně Spezie, kde se útočník Fiorentiny snažil zakončit.. pod nohy se mu vrhl obránce a nakonec se domácím podařilo dostat míč z vápna.

43
    Fiorentina s míčem na polovině soupeře, následuje nákop na pravou stranu, kudy hosté vedou většinu svých akcí.

42
    Až v tuto chvíli se tedy rozehrává, hosté byli potrestáni za svou pasivitu, po vstřelení rychlých dvou gólů v úvodu zápasu.

41
    Hosté proti gólu protestují, domnívají se, že Verde byl v ofsajdu, ale sudí je jiného názoru.
    39. Daniele VERDE - 1:2

39
    Rychlá akce domácích po pravé straně, kam si, na hranici ofsajdu, zaběhl, DANIELE VERDE, který se, po chybě obránce Martína Cácerese, dostal k míči a poté i sám do vápna, kde prostřelil gólmana Fiorentiny.

38
    Bránící Pol Lirola (Fiorentina) tvrdě dopadl na trávník, při bránění před vlastním vápnem, tvrdý pád a hra je na chvíli přerušena.

37
    Nepřesný centr z levé strany v podání domácích, hosté odkopávají míč až k půlící čáře.

36
    Spezia opět na polovině Fiorentiny, sledujeme postupnou kombinaci.

34
    Hosté dostávají míč až na polovinu soupeře, to jim v tuto chvíli v pohodě stačí.

33
    Domácí rozehráli roh z pravé strany, tentokrát centr dolétl do vápna Fiorentiny, která se ale v pohodě ubránila.

32
    Simone Bastoni (Spezia) pálí zpoza vápna, míč je tečován na roh, domácí rozehrají z pravé strany.

32
    Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině Fiorentiny, míč se následně drží na kopačkách domácích borců.

31
    První půl hodina vyšla parádně hostům, kteří dvěma rychlými góly v úvodu zápasu dokonale zmrazili svého soupeře, Spezia se ale poté dostala do hry a nyní jsou domácí o něco aktivnější.

29
    A právě Daniele Verde rychle rozehrál roh z pravé strany, míč se poté dostal před vápno Fiorentiny, odkud to zkusil Matteo Ricci, který branku přestřeluje.

28
    Daniele Verde (Spezia) vybojoval první roh domácích.

27
    Gennaro Acampora (Spezia) se dostal ke střele zpoza vápna soupeře, ale jeho pokus zablokovala dvojice bránících hráčů.

25
    Franck Ribéry (Fiorentina) donutil obránce k zahrání míče až k vlastní brance, hosté dobře napadají rozehrávku.

24
    V posledních minutách mají domácí více míč na svých kopačkách, brankáře Fiorentiny ale ještě nedokázali ohrozit.

23
    Julian Chabot (Spezia) padá na trávník, u půlící čáry, domácí tak budou rozehrávat.

22
    Míč se ale znovu vrací až k brance Spezie a Ivan Provedel tak opět rozehrává.

21
    Ivan Provedel (Spezia) odkopává míč od své branky, jeho spoluhráči ho získali u středového kruhu.

20
    Defenziva Fiorentiny ale pracuje zatím velmi dobře, útočnou akci Spezie ukončil faul na bránícího Ribéryho.

19
    Roberto Piccoli (Spezia) zabojoval u pravé postranní čáry a domácí tak mohou i nadále útočit.

18
    Cristiano Biraghi (Fiorentina) rozehrál rohový kop z levé strany, Ivan Provedel vyboxovává.

17
    Centr z levé strany míří do vápna domácích, ti se sice ubránili, ale pouze za cenu rohového kopu.

16
    Pol Lirola (Fiorentina) zachytil pas na pravém, ale nepřešel přes obránce, míč skončil mimo hřiště, Ivan Provedel rozehrává.

15
    Míče se chopili hosté, kteří se dlouhým nákopem dopředu dostávají do útoku.

14
    Jacopo Sala (Spezia) místo postupu dopředu středem hřiště zastavuje a vrací míč zpět obráncům.

13
    Spezia v tuto chvíli vyrovnala hru a hosté spíše vyčkávají na své polovině.

11
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře.

10
    Rozehrávku volného kopu domácí ale vůbec nezvládli, míč skončil opět na jejich polovině.

9
    Gennaro Acampora (Spezia) faulován na polovině Fiorentiny, míč pro Spezii.

8
    Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) má míč a rozehrává na levou stranu, míč se k němu ale vzápětí opět vrací, tak následuje dlouhý odkop.

7
    Bránici Matteo Ricci odebral míč soupeři před vlastním vápnem, čímž zastavil útočnouo akci Fiorentiny.

6
    Chyba domácích ve středu hřiště a hosté se opět ženou do útoku.
    4. Cristiano BIRAGHI - 0:2

4
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Tak to je nečekaný úvod, hosté vedou již o dvě branky, když defenziva, v čele s gólmanem Provedelem, nechala Pola Lirolu přihrát přes celou šíři vápna, až na opačnou stranu, odkud CRISTIANO BIRAGHI poslal míč neomylně do branky.

3
    Gennaro Acampora (Spezia) padá před pokutovým územím hostů, studí ale neodpískal, hraje se dál.
    2. Germán PEZZELLA - 0:1

2
    Chyba obrany Spezie, která si nepohlídala rohový kop hostů! Ten z levé strany rozehrál Cristiano Biraghi, na centr si naběhl uvnitř vápně GERMÁN PEZZELLA, který, zcela osamocený, nasměroval míč hlavou do branky.

2
    Volný kop Fiorentiny, hosté rozehráli z pravé strany, ve vápně se ale Franck Ribéry nedostal k hlavičce, přesto mají hosté roh.

1

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Sala, Chabot, Terzi, Bastoni – Deiola, M. Ricci, Acampora – D. Verde, Piccoli, E. Gyasi.
    Náhradníci: Krapikas, Rafael – Mora, Ferrer, Agudelo, Farias, Erlić, Dell'Orco, N'Zola, Bartolomei, Agoumé, Pobega.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella, M. Cáceres – Lirola, Bonaventura, S. Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Ribéry, Vlahović.
    Náhradníci: Brancolini, Terracciano – Kouamé, Venuti, A. Barreca, Saponara, Callejón, Duncan, Martínez, Pulgar, Igor, Cutrone.

Rozhodčí: Manganiello – Paganessi, Di Iorio.

ACF FIORENTINA
    Fiorentina je v tomto utkání vysokým favoritem, ale bilance v novém ligovém ročníku není nijak oslnivá a v podstatě je téměř stejná, jakou má domácí Spezia. Ta je horší pouze ve skóre, jinak i ACF má na svém kontě pouze tři body za výhru a již dvě prohry!
    Jedinou výhru zaznamenala Fiorentina v utkání 1. kola, kdy doma skolila Turín FC 1:0. Na hřišti favorizovaného Interu Milán pak svedla statečnou bitvu, ale nakonec podlehla 3:4, když domácí tým rozhodl dvěma góly v samém závěru (88. a 89. minuta). V zatím posledním ligovém kole hostila Fiorentina Sampdorii a čekaly se nějaké ty body. Nicméně hosté sehráli výtečnou partii a nakonec vyhráli 2:1 a z Florencie si tak odvezli všechny body.

ASD SPEZIA CALCIO 2008
    Prvoligový nováček zahájila tuto sezónu porážkou, kdy na úvod podlehla doma Sassuolu vysoko 1:4. V dalším kole (paradoxně prvním, utkání se Sassuolem bylo utkání 2. kola) však Spezia dokonale zaskočila Udinese, kde díky dvěma gólům své největší útočné hvězdy, Andreje Galabinova, vyhrála 2:0, když rozhodující druhý gól padl ve čtvrté minutě nastavení. Nadějný první poločas sehrála Spezia i v dalším kole na Stadinu Guiseppe Meazzy v Miláně. Favorizovanému milánskému AC vzdorovala celý první poločas (0:0) a teprve až zhruba v poslední půl hodině rozhodli domácí o vysoké výhře 3:0. Vyšlápne si Spezzia doma i na Ribéryho a spol.?

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 4. kola italské Serie A, v němž ASD SPEZIA CALCIO 2008 přivítá na svém stadionu ACF FIORENTINU.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Dvořák

Góly: 39. D. Verde (Terzi), 75. Farias – 2. Pezzella (Biraghi), 4. Biraghi (Lirola)

Karty:   45. Deiola (SPZ), 59. Chabot (SPZ) – 66. Bonaventura (FIO), 86. Lirola (FIO)

Spezia Calcio: Provedel – Sala (64. Ferrer), Chabot, Terzi, Bastoni (78. Dell'Orco) – Deiola (65. Agudelo), M. Ricci, Acampora – D. Verde (65. Farias), Piccoli (55. N'Zola), E. Gyasi.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Pezzella (71. Igor), M. Cáceres – Lirola, Bonaventura (78. Callejón), S. Amrabat, Castrovilli (78. Pulgar), Biraghi – Ribéry (86. Kouamé), Vlahović (72. Cutrone).

Rozhodca: Manganiello – Paganessi, Di Iorio