Štrasburg – Lyon 2:3 (kon.) | Angers – Metz 1:1 (kon.) | Monaco – Montpellier 1:1 (kon.)
Nantes – Brest 3:1 (kon.) | Saint-Étienne – Nice 1:3 (kon.) | Lille – Lens 4:0 (kon.)
AS Monaco
1:1 (0:0)
HSC Montpellier
cz Nedeľa 18.10.2020, 15:00 • Stade Louis-II, Monaco • Ligue 1 Uber Eats • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z francouzské Ligue 1. V rámci 7. kola nás dnes čeká boj dvou sousedů v tabulce. Šesté AS Monaco FC vyzve Montpellier HSC. Výkop zápasu je naplánován na 15:00. Příjemnou zábavu!

MONTPELLIER HSC

Montpellier odehrál šest zápasů, ve kterých si připsal 10 bodů. Třikrát vyhrál, jednou remizoval a dvakrát prohrál, momentálně je v tabulce na páté příčce díky lepšímu skóre nad Monacem, St. Étienne a Nice. Po úvodní porážce v Rennes si svěřenci kouče Der Zakariana připsali tři výhry v řadě. Zdolali Nice, Lyon a Angers. Následně remizovali na půdě Dijonu a v minulém kole padli s Nimes 0:1. Nejlepšími střelci týmu jsou se třemi góly na kontě Andy Delort a Téji Savanier.

AS MONACO

Monako taktéž třikrát vyhrálo, dvakrát prohrálo a jednou remizovalo. Se skóre 9:8 je však až za svým dnešním soupeřem. V úvodním kole tým trenéra Nika Kovače remizovali 2:2 s Reims. Zaváhání napravili na hřišti Mét, kde zvítězili 1:0. Monako ještě vyhrálo s Nantes a Štrasburkem. Na hřištích soupeře ale prohrálo už dvakrát, v Rennes 1:2 a v Brestu 0:1. V tabulce střelců si zatím nejlépe vede kanonýr Wissam Ben Yedder, jenž skóroval třikrát.

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Matsima, Badiashile, Sidibé – Tchouaméni, F. Luís, Diop – Volland, Ben Yedder (C), G. Martins.
    Náhradníci: Majecki – Maripán, Fofana, Fàbregas, Geubbels, Jovetić, Millot, Pellegri, Caio Henrique.

Montpellier HSC: Omlin – Cozza, Hilton (C), Congré – Souquet, Mollet, Chotard, Oyongo – Savanier – Delort, Laborde.
    Náhradníci: Bertaud – Dolly, Ferri, Le Tallec, Mavididi, Sambia, Škuletić, Vidal, Yun.

Rozhodčí: Hakim Ben El Hadj.

1

2
    Martins jen o kousek nedosáhl na balón, který mu byl předložen ze středu hřiště. Poprvé si na míč sáhl brankář Omlin.

3
    První střelecký pokus Monaka byl vyslán ze střední vzdálenosti. Postaral se o něj Gelson Martins. Míč zamířil jen těsně vedle zadní tyče.

4
    Následný rohový kop domácích se neujal stejně jako standardní situace, která přišla o pár sekund později.

5
    Domácí drží míč na svých kopačkách na polovině hřiště. Monako je v úvodu aktivnějším týmem.

6
    Savanier si v souboji pomohl šlapákem. Faul hostů byl posouzen tak, že karta se nevytahovala.

7
    Montpellier zatím nedokázal přidržet míč na polovině soupeře. Ani dlouhý nákop vpřed nevyšel, stoper Badiashile si poté pomohl s brankářem Lecomtem.

8
    Jonas Omlin si rychle vyběhl ze své svatyně, aby získal odražený balón. Kombinace domácích tak neměla přesnou finální fázi.

9
    Djibril Sidibé se snažil protlačit až k centru z levé strany, jenže levého beka domácích skvěle zakřižoval Nicolas Cozza.

11
    Aktivita Monaka neutichá. Montpellier se ale prozatím brání velmi dobře. Až do šestnáctky zatím celek v červenobílých dresech nepouští.

12
    Wissam Ben Yedder se v individuální akci neprosadil. Naopak hosté zamířili dopředu dlouhým nákopem, který si zpracoval Laborde. Útočník Montpellieru vypálil po zemi, ale nepříliš důrazně. Lecomte s přehledem zasáhl.

14
    Daniel Congré ve středu pole pořádně přitlačil. Hlavní rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok, takže hra se co nevidět přenese zpět k bráně hostů.

15
    Sofiane Diop zůstal ležet na trávníku. Inkasoval tvrdou ránu při dalším z osobních soubojů. Monako bude opět rozehrávat.

16
    Domácím ale byl pískán ofsajd. Balón tak za okamžik uvede do hry Jonas Omlin.

17
    Ambroise Oyongo dokázal s přehledem odvrátit nebezpečný pas, kterým domácí zkoušeli přenést hru.

18
    Tchouaméni vypálil těsně za šestnáctkou. Jeho pokus se otřel o bránícího hráče, takže se bude kopat rohový kop.

19
    AS ale ani nyní nedokázalo nebezpečně vystřelit. Obrana Montpellieru si také teď dokázala poradit.

19
    Červenou kartu dostává Téji Savanier (Montpellier HSC). Hosté budou dohrávat zbylých sedmdesát minut v deseti! Záložník Savanier se provinil velice ostrým faulem na Luíse, kvůli kterému tak musí pod sprchy.
    19. Červená karta hostujícího Savaniera

21
    Už se opět pokračuje ve hře. Domácí drží balón na svých kopačkách na soupeřově polovině.

22
    Hosté se nedokázali ubránit dostatečně kvalitně. Záhy tak přijde autové vhazování Monaka.

23
    Monako je sice častěji u míče, ale v okolí šestnáctky Montpellieru působí bezzubě.

24
    Diopova akce po levé straně skončila neúspěšně. Středopolař domácích narazil na dobře postaveného beka Cozzu, jenž zapracoval důsledně.

25
    Wissam Ben Yedder sice vsítil branku po odrazu míče od brankáře Omlina, ale při střele spoluhráče se objevil v ofsajdu. Monako tak do vedení zatím nejde.
    25. Ben Yedderův gól uznán nebyl kvůli ofsajdu

27
    Tchouaméni si udělal prostor v pokutovém území, ale přízemní centr nezvládl. Jeden z hostujících beků předvedl skvělý skluz.

28
    Hosté po odkopu brankáře Omlina nedokázali podržet míč na delší časový úsek. Monako tak znovu míří do útočných pozic.

29
    Sidibého pokus o rychlejší kombinaci narazil na nepřesnost. Balón doskákal až do zámezí, což znamená, že Omlin bude opět vykopávat.

30
    Máme za sebou třetinu dnešního zápasu a obrázek hry je víceméně stále stejný. Domácí se snaží něco vymyslet, ale obranný blok Montpellieru zatím utkání zvládá dobře.

31
    Aguilar přistrčil Luísovi, jehož centr byl zablokován. Následně přišel další pas do pokutového území, ale Omlin si míč našel.

33
    Útočný faul Monaka zabránil potencionálnímu centru z levé strany. Jonas Omlin co nevidět uvede balón do hry.

34
    Také hosté ale vybojovali míč na útočné polovině. Za okamžik rozehrají standardní situaci.

35
    Hned po standardní situaci přišel rohový kop, který se velmi nebezpečně točil k přední tyči. Lecomte musel těsně před hlavičkujícím Delortem zasahovat.

36
    Sidibého centr našel pouze Congrého, jenž ale neodkopl balón zrovna nejlépe. Místo odvracení vpřed se ukopl, a proto míč zamířil do zámezí.

37
    Domácí znovu získávají územní převahu poblíž brány Montpellieru. Obrana hostů se ale dosud neotevřela.

38
    Na druhé straně zamířil hostující celek do protiútoku. Dlouhé přenesení na Florenta Molleta ale nebylo dostatečně přesné.

39
    Svěřenci Nika Kovače nejsou přesní ve finálním řešení situací. V posledních minutách se už ale zas tolik před šestnáctku hostů nedostávají. Většinou kombinují těsně před ní.

40
    Aguilar si chtěl z pravé strany zaběhnout až do pokutového území, ale přihrávka na něj přes bránící muže v tmavých dresech neprošla.

42
    Ani tentokrát to Monaku nevyšlo. Centry ze stran zatím končí na hlavách hostujících stoperů.

43
    Omlin musel vyrazit proti centru, který mířil k jeho bráně. Míč vyboxoval kvalitně, navíc byl záložníkem Tchouaménim faulován.

44
    Hosté pouze odkopávají na polovinu Monaka. Tento poločas chtějí přežít bez inkasovaného gólu.

45
    Aguilar byl faulován Molletem. Z toho plyne, že domácí celek ještě čeká rozehrávka standardní situace.

45+1
    Wissam Ben Yedder ale pouze vypálil do dobře postavené zdi. Střeleckou pozici měl dobrou, střílel zhruba z dvaadvaceti metrů.

45+2
    Končí nám druhá nastavená minuta úvodního poločasu. Vypadá to, že branku v tomto dějství neuvidíme.

45+2

Skončil nám poločas, ve kterém jsme branku neviděli. Monako bylo aktivnější a dokonce už vsítilo i gól, jenže ten po přezkoumání VARu nebyl platný. Ben Yedder se tak radoval marně. Už v 19. minutě ale sudí El Hadj poslal do šaten hostujícího Savaniera, jenž za svůj faul viděl červenou kartu. Přežije tak Montpellier v oslabení i druhou půli?

46

46
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Stevan Jovetić.

46
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Stephy Alvaro Mavididi.

46
    Sofiane Diop pálil z hranice šestnáctky z voleje. Jednalo se o jednu z největších šancí Monaka v tomto zápase, ale Omlin předvedl skvělý reflex.

48
    Aguilar se snažil proniknout po pravé straně až k centru. Jeho myšlenka byla zastavena důsledným skluzem obránce Oyonga.

49
    Hosté se osvobodili za cenu odkopu k bráně Monaka. Do rozehrávky se tak zapojuje také Lecomte, jenž v prvním poločase moc práce neměl.

50
    Djibril Sidibé byl vysunut na levém křídle. Také jeho centr byl sražen dnes velice pohotovými krajními beky Montpellieru.

51
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Jako blesk z čistého nebe však udeřili hosté! Jeden ze záložníků Montpellieru srazil střelu domácích ze střední vzdálenosti. Situace pokračovala obrovskou chybou stopera Chrislaina Matsimy, jenž nedokázal míč odehrát. Vzápětí se tak dostal do brejku STEPHY ALVARO MAVIDIDI, který svůj únik zakončil přesnou střelou k zadní tyči. 0:1.
    51. Stephy Alvaro Mavididi - 0:1

53
    Za postranní čárou se už začíná rozcvičovat velezkušený Cesc Fàbregas, jenž určitě do dnešního klání zasáhne.

55
    Monako je po úvodní brance hostů opařené. Už se tak často nedostává až před pokutové území celku v tmavých dresech.

56
    Kapitán Hilton pořádně poškádlil společně s brankářem Omlinem nervy svých fanoušků. Tito dva se nedohodli a nikdo si nešel pro míč. Nakonec i přes drobné komplikace dokázali vše vyřešit.

57
    Domácí už delší dobu drží balón, ale stále jsou při překonávání obrany Montpellieru bezradní.

59
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Cesc Fàbregas.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Willem Geubbels.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Florentino Luís, přichází Caio Henrique.

60
    Ambroise Oyongo se chystá k rozehrání autového vhazování u své levé lajny. Hosté se ještě třicet minut budou muset bránit.

61
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Damien Le Tallec.

62
    Domácí obránci vybojovali balón a vzápětí míří vpřed. Mezitím se však hráči Montpellieru dokázali stáhnout.

63
    Cesc Fàbregas se poprvé dostal k míči. Sklepl si na prsa dlouhé přenesení hry, ale k zakončení se už španělský záložník nedostal. Pod nohy mu dostatečně rychle skočil Omlin.

64
    Po delší době si na míč sáhl také Benjamin Lecomte. Brankář Monaka ihned rozehrál do pravé strany.

65
    Po rohovém kopu Monaka se před bránou hostů vytvořil velký chumel. Ani jeden z domácích hráčů se však do střelecké pozice nedostal a Montpellier s vypjetím všech sil stačil odehrát do bezpečí.

66
    Domácím chybí střely z větší vzdálenosti. Tyto prostory hosté velmi dobře vykrývají.

67
    Dlouhé přenesení hry hledalo na zadní tyči Martinse, jenž se s postupem času úplně vytratil ze hry. Krajní záložník Monaka ale dlouhý pas nedokázal zpracovat.

68
    Oyongo vyhrál další hlavičkový souboj a pro chvíli tak přerušil tlak domácího týmu.

69
    Gelson Martins byl v pokutovém území faulován obráncem Souquetem. Bude se kopat penalta!
    69. Po faulu na Martinse se kopala penalta

70
    Monaco právě vstřelilo branku!
    K puntíku se postavil kapitán WISSAM BEN YEDDER, jenž zvolil razantní střelu do levé strany. Omlin směr vystihl, na míč si sáhl, ale nedokázal jej vyrazit nad horní tyč. Balón nakonec spadl pod břevno, a proto se může Monako radovat z vyrovnání. 1:1.
    70. Wissam Ben Yedder - 1:1

71
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Pietro Pellegri.

73
    Žlutou kartu dostává Pietro Pellegri (AS Monaco FC).

73
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Joris Chotard, přichází Keagan Dolly.
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Jordan Ferri.

75
    Dollyho centr při standardní situaci našel hlavu Hiltona, jehož hlavička se neujala. Míč zamířil zhruba dva metry vedle bližší tyče, takže Lecomte zasahovat nemusel.

76
    Wissam Ben Yedder zakončil zajímavý centr ze strany pohotovou hlavičkou. Také on však zařízení netrefil.

77
    Monako se pokusilo o rychlou kombinaci na jeden dotek. Finální pobídka do levého křídla ale nebyla zrovna nejpřesnější. Přesto domácí v tlaku zůstanou, neboť budou kopat od rohového praporku.

78
    K zakončení se znovu dostal Ben Yedder, jenž využil prodlouženého míče. Hlavička kanonýra však důrazná nebyla, proto se Omlin stačil přemístit k pravé tyči.

80
    Začala nám probíhat 80. minuta zápasu. Monako se muselo bránit, protože Montpellier se vysunul.

81
    Čeká nás další kop od rohového praporku, opět jej rozehrají svěřenci Nika Kovače.

81
    Jonas Omlin si ale pro centrovaný míč s přehledem došel. Brankář hostů tak nyní pošetří několik cenných sekund pro své barvy.

82
    Willem Geubbels se málem dostal za obranou hostů k zakončení z výborné pozice. Jen o centimetry ale nedosáhl na chytrou přihrávku Fàbregase.

83
    Také v tuto chvíli Omlin úspěšné zakročil. Se svou rozehrávkou rozhodně nespěchá.

84
    Hostům se nepovedl pokus o rychlý brejk. Míč doputoval k nohám Badiashileho, který se momentálně pokouší o konstruktivní postup vpřed.

85
    Ambroise Oyongo zůstal sedět na trávníku. Vypadá to, že levý halvbek Montpellieru má křeče.

86
    Wissam Ben Yedder si na hranici malého vápna skoro našel přízemní přihrávku Martinse. Měl smůlu, že obránci hostů mu strčili špičku kopačky do této situace.

88
    Dalekonosný pokus Pellegriho skončil v rukavicích Omlina. Brankář hostů dnes odvádí velmi dobrou práci.

89
    Jordan Ferri se neprotlačil přes Caia Henriquea, jenž si připsal plusové body za rychlý návrat do zadních pozic.

90
    Cesc Fàbregas nedokázal na levém křídle vybojovat rohový kop, přestože to vypadalo, že by Monako z tohoto místa kopat mělo.

90+1
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ambroise Oyongo, přichází Junior Sambia.

90+1
    Bude se hrát ještě 4 minuty. Čtvrtý rozhodčí nyní oznámil, kolik se bude nastavovat.

90+2
    Stevan Jovetić si v hlavičkovém souboji počínal nedovoleně. Tohle rozhodně nehraje do karet domácího týmu, který se tlačí za otočením zápasu.

90+3
    Obrana domácích zaspala a do velmi zajímavé pozice v šestnáctce Monaka se dostal Dolly! Střídající hráč Montpellieru ale zakončoval z ostrého úhlu, takže brankáře Lecomteho nepropálil.

90+3
    Žlutou kartu dostává Willem Geubbels (AS Monaco FC).

90+4
    Centrovaný míč propadl do náruče Omlina. Také tentokrát se hosté ubránili.

90+5
    Žlutou kartu dostává Arnaud Souquet (Montpellier HSC).

90+5

Držení míče: 80 % : 20 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:13.

Skončilo nám utkání 7. kola Ligue 1 mezi Monakem a Montpellierem. Oba celky si po remíze 1:1 připisují třetí plichtu v sezoně a oba jsou zároveň na 11 bodech. Monako nedokázalo vyhrát i přesto, že více než 70 minut hrálo v přesilovce. Už v 19. minutě se nechal vyloučit Savanier. Jako první se do vedení dostali hosté po úniku Mavididiho, posléze vyrovnával z penalty Ben Yedder. Závěr se však domácím nepovedl, a proto je dělba bodů zcela zasloužená.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou! (17:04:35)