NY Islanders – Tampa Bay 1:2 (po pr.)
New York Islanders
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 2:4
Tampa Bay Lightning
cz Piatok 18.09.2020, 02:10 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Finále V. konferencie
    Focení vítězné Tampy s trofejí pro vítěze konference

Také druhá semifinálová série letošního play-off NHL je minulostí. Finále Stanley Cupu si letos zahraje Dallas Stars s Tampou Bay Lightning.

Dnešní utkání se velmi podobalo tomu předchozímu. Také dnešní zápas byl defenzivní, urputný a ubojovaný. Úvodní branky padly už v prvních sedmi minutách, takže diváci u obrazovek si na další a rozhodující gól museli počkat 66 minut! O rozhodující trefu se postaral Anthony Cirelli, pro kterého se určitě jedná o životní branku. Tampa dnes zvítězila i díky skvělému výkonu Andreje Vasilevského. Konečný stav série tak zní 4:2 na zápasy a Tampa Bay se stává vítězem Východní konference.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek rána. Na počtenou! (05:30:21)

Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa Bay postupuje po pěti letech do finále Stanley Cupu! Blesky o svém postupu do závěrečné série rozhodují brankou v 74. minutě. ANTHONY CIRELLI si před bránou počkal na přihrávku Goodrowa a s velkým štěstím odrazil touš od tyče za brankovou čáru. 1:2 po prodloužení. Asistence: Barclay Goodrow a Alex Killorn.

73:02
    Jordan Eberle byl včas natlačen na mantinel Černákem. Slovenský obránce hraje parádní zápas.

72:22
    Jde vidět, že oba celky už nemají sil na rozdávání. Sledujeme další taktickou bitvu, která bude dost možná ještě hodně dlouhá.

71:28
    Gourde posouval na modrou čáru, odkud zkoušel štěstí Hedman. Švédský obránce ale trefil Brassarda, který stál přímo před ním.

71:06
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Tampy Bay.

70:49

70:28
    Barclay Goodrow si nahodil puk před sebe. Černou gumu si dobruslil jako první, jenže na zádech měl důsledného Leddyho, jenž mu nepovolil zakončení.

69:51
    Islanders v přesilovce zatím nevystřelili. Tampa hraje oslabení velice slušně.

69:12
    Anthony Beauvillier jen o kousek nepropasíroval přihrávku na úplně volného Baileyho, jenž si sjížděl před bránu.

68:49
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., příliš mnoho hráčů).

68:05
    Killornova jemná teč po nahození Shattenkirka se neujala. Vpřed už zase míří domácí.

67:17
    Ryan McDonagh vyvezl puk z vlastního pásma. Domácí totiž kotouč ztratili.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 5. D. Toews (Lee, Barzal) – 7. Hedman (Černák, Kučerov), 74. Cirelli (Goodrow, Killorn)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, A. Greene, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy, Dobson – Clutterbuck (A), Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Eberle, Pageau, M. Martin – Brassard, Komarov.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), L. Schenn, McDonagh (A), Černák, Sergačov, Bogosian – Kučerov, B. Point, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Paquette, Maroon.

Rozhodca: Dwyer, Hebert – Amell, Barton