Benátky n/J – Jihlava 4:1 (kon.) | Kolín – Frýdek-M. 0:0 (odl.) | Prostějov – Třebíč 6:3 (kon.)
Ústí n/L – Poruba 2011 3:4 (0:3 po s.n.) | Kadaň – Slavia 0:0 (odl.) | Sokolov – Litoměřice 12:5 (kon.)
Šumperk – Havířov 2:3 (po pr.) | Kladno – Slavia 2:4 (kon.) | Kolín – Vsetín 3:0 (kon.)

Havířov právě vstřelil branku!
    Jakub Mrva poslal kotouč na ROMANA SZTURCE, který se dostal do samostatného úniku, v němž dokázal vymíchat Marka Peksu, kterého si dokázal položit na led, aby pak následně poslat kotouč bekhendem za jeho záda. Asistence: Jakub Mrva.

54:23
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Stanislav Dosek – 2 min., hákování).
    53:38 Jakub ŘEZÁČ - 2:2

53:38
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk vyrovnává stav utkání na 2:2. Aleš Stezka si teď vybral svou slabší chvilku. Po tom co vyjel daleko ze své branky pro kotouč, který špatně rozehrál. Toho dokázal využít Jakub Řezáč, který ho poslal na hůl TADEÁŠE KRÁLE, jenž dokázal puk poslat do sítě hostů. Asistence: Jakub Řezáč, Petr Kratochvíl.
    46:25 Lukáš BEDNÁŘ - 1:2

46:25
    Hosté otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Roman Szturc se s kotoučem nacházel před brankou, kde místo střely volil krásnou přihrávku na LUKÁŠE BEDNÁŘE, který jen doklepával kotouč za bezmocně se přesouvajícího Marka Peksu. Asistence: Roman Szturc, Ivan Lytvynov.

42:21
    Spratek ujížděl sám na gólmana, střelou k pravé tyči ale na Stezku nedokázal vyzrát a ten si tak připisuje úspěšný zákrok betony.

39:54
    Gewiese tvrdou střelou z prostoru od levého kruhu trefuje horní tyč Stezkovy branky.

38:20
    Šumperk si zahraje přesilovku pět na tři. Alex Rašner si jede odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

37:51
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Filip Seman – 2 min., podrážení).

34:02
    Šumperk jde od tří! Jiří Weintritt dostává dvě minuty za vysokou hůl.

32:41
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jan Bernovský – 2 min., držení).
    27:06 Roman SZTURC - 1:1

27:06
    Také hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají tak stav utkání na 1:1. Střelu Martina Adamského vyrazil Peksa pouze před sebe, kde se v tu chvíli nacházel ROMAN SZTURC, ten pak pohotovou dorážkou dokázal dostat kotouč do sítě. Asistence: Martin Adamský, Ivan Lytvynov.

26:52
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jiří Weintritt – 2 min., nedovolené bránění).

25:43
    Šumperk využívá přesilovou hru a ujímá se vedení. Tadeáš Král poslal kotouč na modrou na DANIELA KABELKU, který tvrdou střelou k levé tyči překonává Aleše Stezku. Asistence: Tadeáš Král, Jiří Uhlík.
    25:43 Daniel KABELKA - 1:0

25:16
    Hosté jdou znovu do čtyř. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Ludvík Rutar.

24:40
    Jakub Kotala v oslabení jel sám na Peksu. Hostující hráč zvolil střelu do levého horního rohu, čímž nechal vyniknout lapačku Marka Peksy.

22:48
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ivan Lytvynov – 2 min., hákování).

20:16
    Šumperk teď neproměnil stoprocentní šanci! Střelu Daniela Kabelky vyrazil Stezka pouze před sebe na hůl Jana Milfaita, který si dokázal hostujícího gólmana položit na led, aby pak následně před prázdnou brankou nastřelil tyč.

18:36
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ondřej Kachyňa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tadeáš Jaroš – 2 min., hrubost).

18:08
    Svou první přesilovou hru si zahrají také domácí. Petr Fridrich (HAV) si jede odpykat dvě minuty za podrážení.

14:14
    Marek Peksa se teď skvěle vytáhl proti střele Fridricha, který pálil z bezprostřední blízkosti.

07:37
    Domácí se v plném počtu dlouho nezdrželi. Daniel Kabelka (SUM) míří na trestnou lavici na dvě minuty za napadení.

05:20
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Přesilovou hru si zahrají hosté. Jiří Uhlík (SUM) si jede odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

04:10
    Gewiese jel sám na bránu, tváří v tvář proti Stezkovi ale nedokázal uspět, jeho pokus mířil nad horní tyč.

Kateřina Glogarová

Góly a asistencie: 26. Kabelka (Tadeáš Král, Uhlík), 54. Tadeáš Král (Řezáč, P. Kratochvíl) – 28. R. Szturc (Adamský, Lytvynov), 47. L. Bednář (R. Szturc, Lytvynov), 65. R. Szturc (Mrkva)

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus, Weintritt – Baláž, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Bernovský – Hroch, Spratek, Uhlík – Krejčiřík, Scheuter, Kučera.
    AZ Havířov: Stezka (Daňa) – Kachyňa, L. Rutar, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Dajčar, Ševěček – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Adamský, L. Bednář, R. Szturc – Doktor, Cihlář, D. Sklenář – Fridrich, Maruna, Mrkva.

Rozhodca: Doležal, Barek – Hanzlík, Zedník