NY Islanders – Tampa Bay 5:3 (kon.)
New York Islanders
5:3 (1:1, 2:0, 2:2) Stav série: 1:2
Tampa Bay Lightning
cz Sobota 12.09.2020, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Finále V. konferencie

To je z mé strany vše. Přeji všem dobré ráno a u nějakého dalšího přenosu opět na počtenou! (05:08:03)

Zblokované střely 25:14

Je dobojováno! Hokejisté Islanders sice ve třetí třetině o své dvoubrankové vedení přišli, ale v 57. minutě se dokázal prosadit Brock Nelson, jehož branka je v tomto utkání ta rozhodující. Do prázdné brány ještě v poslední minutě výhru Ostrované zpečetil Jean-Gabriel Pageau. Zápas tak skončil poměrem 5:3 a série je nyní 1-2 na zápasy ve prospěch Tampy Bay Lightning.

59:32
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 5 min., bitka).

59:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Jean-Gabriel Pageau – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov) – 10 min. osobní trest, nesportovní chování)

59:24
    Po gólu se strhla hromadná potyčka, takže závěr utkání se ještě zbytečně prodlužuje.
    59:24 Jean-Gabriel PAGEAU - 5:3

59:24
    Islanders právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Josh Bailey vyslal do samostatného úniku JEANA-GABRIELA PAGEAUA, který dopravil kotouč do odkryté brány. Asistence: Josh Bailey.

59:16
    Hráči Tampy se po vhazování dostali ke kotouči, ale pas Michaila Sergačjova následně Leo Komarov tečoval na střídačku Islanders.

59:03
    Oddechový čas pro Tampu.

59:03
    Ostrované se nyní ubránili pouze za ceny zakázaného uvolnění, po kterém se puk vrátí do jejich obranné třetiny.

58:45
    Střela Kevina Shattenkirka na bránu neprošla, ale Tampa pokračuje v tlaku.

58:25
    Tampa to zkouší bez brankáře!

57:30
    Anthony Cirelli dostal kotouč na hůl, ale Semjon Varlamov předvedl proti střele z bezprostřední blízkosti výborný zákrok!
    56:35 Brock NELSON - 4:3

56:35
    Ostrované si berou své vedení zpět! Po zpackané rozehrávce se ke kotouči dostal Anthony Beauvillier, který se svým prvním pasem neuspěl, ale napodruhé už našel přesně hůl BROCKA NELSONA, který střelou na zadní tyč vrátil svému týmu vedení zpět. Asistence: Anthony Beauvillier a Josh Bailey.

Tomáš Němčík

Góly a asistencie: 13. Clutterbuck (Pulock, M. Martin), 32. Pelech (Pageau, Barzal), 34. Beauvillier (B. Nelson, D. Toews), 57. B. Nelson (Beauvillier, Jo. Bailey), 60. Pageau (Jo. Bailey) – 17. Sergačov (Gourde), 43. Palát (Sergačov, Sergačov), 53. T. Johnson (Černák, Verhaeghe)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – M. Martin, Pageau, Clutterbuck – Komarov (A), Brassard, Dal Colle.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Shattenkirk, Sergačov, Černák, McDonagh (A), Bogosian, L. Schenn – Palát, Cirelli, Kučerov – Goodrow, Gourde, Coleman – Verhaeghe, Stephens, T. Johnson – Maroon, Paquette.

Rozhodca: Dwyer, Hebert – Barton, Amell