Sereď – Senica 4:0 (kon.) | Pohronie – Dunajská Streda 1:2 (kon.) | Trenčín – Zlaté Moravce 1:1 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
1:2 (0:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Streda 12.08.2020, 19:00 • Žiar nad Hronom • Niké liga • 2. kolo

Tak druhý polčas a jeho záver bol poriadne zaujímavý, hektický a pre domácich frustujúci. Pohronie dnes zvládlo odohrať vyrovnanú partiu s DAC, ale doma napokon body nezíska. Dunajská Streda išla v úvode druhého polčasu do vedenia po Balićovom góle, ale domáci vyrovnalo zásluhou Mazana v 68. minúte. V nadstavenom čase rozhodol o víťazstve DAC Friede, keď Pohronie nezvládlo ubrániť priamy kop. Hlavný rozhodca udelil v tomto zápase množtsvo žltých kariet na oboch stranách a do realizačného tímu Pohronia po druhom inkasovanom góle dokonca putovala aj červená karta.

Dunajská Streda sa napokon a tri body poriadne nadrela, ale získava ich a tak môže ísť domov spokojná. Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (21:00:54)

Držanie lopty: 34 % : 66 %.
    Strely na bránku: 2:7. Strely mimo: 1:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 18:17.

90+8

90+8
    Pri lopte je Pohronie, ale ťažko preniká na útočnú polovicu. Stále sa ešte hrá, Dunajská Streda je však už veľmi blízko k zisku troch bodov.

90+7
    Žltú kartu dostáva Martin Jedlička (FC DAC Dunajská Streda).

90+7
    Avizovaný nadstavený čas je minulosťou, ale bolo tam dlhšie prerušenie hry po góle a tak sa ešte hrá ďalej.

90+6
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Matúš Malý.

90+5
    Hra je znova prerušená, domáci Župa sa snažil niečo vymyslieť pred pokutovým územím súpera, ale fauloval a hosťujúci futbalista musel byť ošetrený.

90+4
    No a je tu nervozita v realizačnom tíme Pohronia, kde smerovala aj červená karta po strčení do rozhodcu! Domáci tak zrejme ten vytúžený jeden bod nezískajú.

90+3
    Dunajská Streda dala gól!

DAC sa vracia v nadstavenom čase späť do vedenia o jeden gól! Pohronie nezvládlo ubrániť priamy kop, pred bránou súpera sa k odrazenej lopte dostal SIDNEY FRIEDE a skvelým spôsobom ju dopravil do siete – 1:2!

90+2
    Žltú kartu dostáva Martin Repiský (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

90+1
    Repiský musel zasahovať pri tvrdom zakončení zo strany súpera! Následne pálil po zisku odrazenej lopty Balić, je tu rohový kop pre DAC, ktoré je teraz v tlaku!

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 6 minút!

90
    Je tu už samotný záver tohto stretnutia v Žiari nad Hronom. Môžme však očakávať väčšiu porciu nadstavených minút.

89
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Peter Mazan, prichádza Lukáš Pellegrini.
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Alieu Fadera, prichádza Patrik Abrahám.

88
    Nebezpečne to teraz vyzeralo na oboch stranách, ale stroskotalo to na nepresných zakončeniach. Domáci tréner chystá dvojnásobnú zmenu.

87
    Domáci sú momentálne pri lopte a snažia sa o prechod na útočnú polovicu. Súper okamžite vysoko napáda súperovu rozohrávku.

86
    Pohronie sa však nebojí v závere zápasu aj zaútočiť. Uvidíme, či sa niekomu z aktérov predsa len podarí strhnúť víťazstvo na svoju stranu.