Třinec – Olomouc B 6:0 (kon.) | Č. Budějovice – Vyšehrad 0:0 (zruš.) | Linz – Senica 0:2 (kon.)
Kisvárda – Zlaté Moravce 2:0 (kon.) | Chrudim – Pardubice 3:2 (kon.) | Slovácko – Slovan Bratislava 4:3 (kon.)
Jablonec B – Varnsdorf 2:1 (kon.) | Táborsko – Znojmo 4:1 (kon.)
Kisvárda Master Good
2:0 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
Streda 29.07.2020, 16:30Prípravný zápas

Zlaté Moravce prehrávajú v skrátenej príprave aj po tretíkrát, keď po Šali a Slovácku nestačili pre zmenu na maďarského súpera z Kisvárdy po výsledku 0:2. (18:22:36)

90

89
    Plynú už iba záverečné sekundy dnešného stretnutia. Zlaté Moravce si nevypracovali čistú šancu a dnes zaslúžene prehrajú.
    87. doplníme NESKÔR - 2:0

Zdroj: youtube.com – StarMedia TV

87
    Kisvárda dáva gól! Exekútor si rutinérsky počkal na pohyb brankára a následne poslal loptu presne do druhej strany. Je rozhodnuté. Autora gólu doplníme neskôr.

86
    A navyše je tu aj penalta pre Kisvárdu, ktorá môže svoj triumf spečatiť. Arbiter posúdil faul hosťujúceho hráča ako nedovolený.

85
    Fortunaligista sa naďalej bráni, s vyrovnaním skóre to nevyzerá vôbec ružovo.
    84. Po strele z rohu šestnástky zachránila Zlaté Moravce od gólu iba ľavá žrď

84
    Za chrbtom brankára ViOnu zvonila ľavá žrď! Nechýbalo veľa a mohlo byť definitívne rozhodnuté.

82
    Pokus o signál nevyšiel, Kisvárda ale zostáva pri lopte po faule pri postrannej čiare.

81
    Hostia však túto možnosť zahadzujú, za niekoľko okamihov sa však sami budú musieť proti rohu brániť.

80
    Ojedinelá šanca skórovať prichádza pre Zlaté Moravce z rohového kopu.

78
    Niekoľko faulov na oboch stranách, hrá sa v strede poľa.

76
    ViOn s dobrými dvomi-tromi minútami, keď nepúšťa prvoligistu z Maďarska k lopte. Všetko sa to ale deje ďaleko od brány Kisvárdy.

75
    V súbojoch sa údermi veru nešetrí, hostia zo Slovenska v tomto smere trpia naozaj viac, ako ich protivník.

74
    Viacero prerušení hry, Zlaté Moravce začínajú produkovať väčší pressing na súpera.

72
    Hostia zvládli momenty pred svojou bránou, domáci budú zase striedať.

70
    Hlavný rozhodca využíva túto prestávku rovno aj na občerstvenie.

68
    Skóre sa nemení, zakončenie presné nebolo. Jeden zo Zlatomoravčanov schytal vo vzdušnom súboji úder do brucha, hra je prerušená.
    66. Zákrok brankára Zlatých Moraviec zabránil gólu na 2:0.

66
    Exekúcia priameho kopu šla iba do múru, čo Maďari využili na brejk. Ten sa končí zákrokom a vytesnením lopty v podaní brankára slovenského celku na roh!

65
    Veľmi podobná príležitosť aj na strane druhej. Už to je viac z osi ihriska, na Kisvárdu čakajú po dlhej dobe krušné momenty.

64
    Akýsi pokus o signál domácim veľmi nevyšiel, brankár Zlatých Moraviec si už stavia loptu na malé vápno.

63
    Prichádza možnosť zvýšenia skóre. Faul hostí pred vlastnou šestnástkou, budeme sledovať priamy kop.

62
    Bez gólu či s ním, rad je na hosťoch zo Slovenska. Fortunaligista sa dnes náramne trápi v záverečnej fáze.
    60. doplníme NESKÔR - 1:0

60
    Kisvárda dáva gól! Toto si už gól naozaj pýtalo. Domáci tlačili na Zlaté Moravce hodnú chvíľu, presného zásahu sa dočkali v závere prvej hodiny. Autora gólu doplníme neskôr.

58
    Výsledkom štandardky je iba strela mimo bránu, teda v tomto zápase nič nové.

57
    Master Good získava rohový kop.

55
    Zas a znova nepresný volej zakončovateľa v drese ViOnu... Toto je naozaj smola písať, Moravce čakajú na to, kedy preveria súperovho brankára.

54
    Domáci striedajú, po výmene hráčov budú následne vhadzovať hlboko zo svojej polovice.
    52. Hroziaci vlastný gól ViOnu...

52
    Hostia si skoro strelili vlastný gól! Prízemný center do šestnástky zrazil obranca ViOnu tak nešťastne, že nebyť reakcie brankára, tak mohlo byť 1:0!

51
    Slovenské mužstvo si po zmene strán neprenieslo momentum z končiaceho sa prvého dejstva. Kisvárda prevzala opraty duelu späť do rúk.

49
    Krížna strela k pravej žrdi, brankár Moraviec ju iba sleduje a napokon zasahovať nemusí.

48
    Jeden z útočníkov Kisvárdy tentokrát nevedel, kam sa lopta pod vzdušnom súboji odrazila. Aj preto nemohol pokračovať v akcii.

46

Nemastný-neslaný výkon od oboch mužstiev. Vyčnievali azda dve či tri chvíľky, inak sme výraznejšiu šancu nevideli.

45+1

45+1
    Lopta sa však posúva iba na nohách obrancoch FC, aj preto sa polčas končí v tomto momente.

45
    Vhadzovanie pre hostí z deliacej čiary, nadstavovať sa bude niekoľko desiatok sekúnd.

44
    Ešte je tu priestor na dva, nanajvýš tri útoky v prvom dejstve. ViOn posledných päť minút ožil a snaží sa skórovať.

42
    Konečne pekná akcia Moraviec. Útočník hostí vyzvŕtal súpera v šestnástke, čím si vytvoril miesto na strelu. Bohužiaľ, presnosť bola nulová, ani pri tomto gólman Kisvárdy nemusel zasahovať.

40
    Volej zvnútra šestnástky končí niekoľko metrov nad ochranným pletivom za bránou Kisvárdy. Nuž, dnes to hosťom v koncovke vôbec nevychádza.

38
    Nič zaujímavé sa na ihrisku nedeje. Pre nestranného fanúšika bolo doposiaľ v Maďarsku minimum momentov, ktoré mohli zaujať.

36
    Nie, opäť iba útočná hra proti pravidlám. Desať minút do polčasovej prestávky.

35
    Po veľmi dlhom čase sa slovenský tím dostáva do útoku. Bude z toho niečo?

33
    A to sa mohlo pretaviť gól! Minimálne tri zblokované strely teraz predviedli obrancovia ViOnu. Na štvrtý raz už zakončenie domáceho borca prešlo cez húštinu tiel, avšak minulo ľavú žrď Chovanovej brány!

32
    Moravce v problémoch. Nielen ofenzívnych, ale i defenzívnych. Maďarské mužstvo dominuje na ihrisku.

30
    Deje sa tak až teraz, kedy domáci faulovali pri snahe o odobratie lopty.

29
    Kisvárda s dobrým napádaním, nepúšťa svojho protivníka za deliacu čiaru.

27
    Po dvoch minútach môžeme pokračovať v zápase. Hrá sa naozaj vo vysokej teplote na otvorenom slnku, niet sa kam pred ním schovať.

25
    Hlavný arbiter nariadil prestávku na občerstvenie.

24
    Po nákope do ohňa prišlo k hlavičke, avšak iba mimo troch žrdí. Domáci tam ešte videli teč, no ďalší roh pre tento moment zahrávať nebudú.

23
    Trochu nudy naruší rohový kop celku, ktorý má za sponzora firmu Master Good.

21
    Dvadsať minút futbalu za nami, veľa sa na obraze hry nezmenilo. Najviac nebezpečné boli asi úvodné minúty z pohľadu Zlatých Moraviec.

19
    Hlboko stiahnutý domáci tím sa neponáhľa s napádaním. Aj preto majú hráči slovenského celku problém preniknúť bližšie k šestnástke.

17
    Ofenzívny priestupok hráčov Kisvárdy, hlavný arbiter píska proti bráne domácich.

16
    Málo razantná strela domáceho útočníka končí iba v náručí Chovana, ktorý s ňou nemal veľké problémy.

15
    Štvrťhodina za nami, Zlaté Moravce po lepšom úvode trochu skrehli a nevedia sa presadiť v ofenzívnej tretine ihriska.

14
    Chovan si poľahky vyskakuje na vysoký center na zadnú žrď, ktorý síce neprišiel hneď z rohu, ale z následnej pokračujúcej akcie.

13
    Naskytla sa prvá vážnejšia príležitosť, domáci šli do brejku. V poslednej chvíli vložil nohu do strely útočníka Kisvárdy jeden zo stopérov ViOnu, uvidíme roh.

11
    Sledujeme súboje a prihrávky v strede poľa, napriek tomu sa hrá vo vysokom tempe.

9
    ViOn sa trochu schoval do defenzívnej ulity, vďaka čomu prečkal prvé šance svojho súpera. Teraz je zase na hosťoch, aby niečo predviedli.

7
    Maďarský prvoligista sa dostal do hlavičkovej pozície. Bolo to však v "polopáde", aj preto Chovan na zakončenie mimo brány reagovať nemusel.

6
    Zlatomoravčania si ale pomohli prihrávkou na brankára, vďaka čomu sa oslobodili spod tlaku a môžu ísť dopredu oni.

5
    Už aj Maďari nabrali kus odvahy a začínajú kombinovať na ofenzívnej polovici.

4
    Dobrý center na malé vápno, domáci nebezpečenstvo odvrátili iba odkopom k brankárovi Chovanovi.

3
    Slovenské mužstvo začalo aktívne a je to Kisvárda, ktorá sa musí brániť. V tretej minúte bol hráč ViOnu faulovaný na pravom krídle, je z toho štandardka.

1

Úvodná zostava:

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Moško, Menich, Haspra – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Mihálik, Orávik – Haljeta.

Zverenci Ľuboša Benkovského sú v záverečnom týždni prípravy. Pred sebou majú dve posledné vystúpenia a následne vstup do nového ročníka Fortuna ligy.

Zlatomoravčania majú za sebou dva prípravné zápasy. V oboch prípadoch sa predstavili mimo svojej arény. V úvodnom súboji ťahali za kratší koniec v Šali. Domácemu treťoligistovi podľahli 1:2. O gól sa postaral Tóth.

V druhom cestovali do Červeníka, kde si sily merali s českým fortunaligistom 1.FC Slovácko. ViOn svojmu súperovi podľahol 1:4. Gólovo sa presadil Menich. Aj tretie stretnutie odohrajú futbalisti od Žitavy vonku.

Zdroj: fcvion.sk

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu medzi Kisvárda Master Good a FC ViOn Zlaté Moravce.

Stretnutie sa začne o 16:30.