Samuel Krištofič - Jakub Benko Vítěz: S. Krištofič (na body) (kon.) | Marek Bartl - Kamil Cibinski Vítěz: K. Cibinski (na body) (kon.)
koniec udalosti
Marek Bartl - Kamil Cibinski

Vítěz: K. Cibinski (na body)

cz Nedeľa 24.05.2020, 00:29Oktagon Underground
Predzápasové kurzy
   
  Vítěz: K. Cibinski (na body) (00:41:39)
   
  I druhé vydání OKTAGON Underground je u konce. Hlavní zápas nakonec vyzněl ve prospěch Kamila Cibinskiho, který tak postupuje do nadcházejících bojů. Cibinski byl v tomto duelu mnohem aktivnější, navíc volil natolik dobré kombinace, které stačily k vítězství. Marek Bartl naopak celkem dlouhou dobu hledal na svého soupeře recept, ten ale ovšem nedokázal najít.
   
  Konec zápasu.
   
  2:25
  Na zádech se ocitl také Cabinski, jenomže tento úspěšný takedown zřejmě nebude nic znamenat. Tento duel by totiž měl vyznít ve prospěch Cibinskiho.
   
  1:48
  Cibinski nasadil škrcení na zemi, jenomže to podle sudího nemělo šanci na úspěch. Rychle jsme se tak dostali zpět do postoje, údery však nejsou vůbec tvrdé.
   
  1:19
  Kamil Cibinski má problém s fyzičkou, navíc schytal kop na hlavu. Bartl se navíc pokusil o takedown u pletiva, ten zatím není úspěšný.
   
  0:48
  Marek Bartl se snaží ve třetím kole dominovat, jenomže sám skončil na zádech. Úspěšný takedown z toho ale nebyl, sudí oba borce postavil zpět na nohy.
   
  0:15
  Pokus o kop z otočky v podání Marka Bartla, jeho soupeř s tímto záměrem ale počítal. Kamil Cibinski to pro změnu zkoušel kopem na hlavu.
   
  Začalo třetí kolo.
   
  Skončilo druhé kolo.
   
  2:45
  Dva slibné low kicky v krátkém časovém sledu, které jdou na konto Marka Bartla.
   
  2:14
  Další naskočení koleno, po kterém Bartl raději zalehl k zemi. Kamil Cibinski má koncovku druhého kola celkem jasně pod kontrolou.
   
  1:40
  Cibinski zatím sází na pestrost úderů, tentokráte přidal celkem povedený high kick. Bartl je při svých kombinací zatím hodně pomalý, rozhodně musí něco změnit.
   
  1:15
  Dostali jsme se zpět do středu oktagonu, kde Kamil Cibinski vyprodukoval tvrdou levou zadní. Bartl se snažil odpovědět low kickem, který byl ale slabý.
   
  0:36
  Jenomže poté se oba borci podívali na zem, což zřejmě neznamenalo úspěšný takedown pro Cibinskiho. Posléze byla k vidění velice zajímavá přestřelka.
   
  0:14
  Kamil Cibinski otevřel druhé kolo další tvrdou pravačkou, což není špatný recept. Poté se předvedl také Marek Bartl, který soupeře přitlačil k pletivu.
   
  Začalo druhé kolo.
   
  Skončilo první kolo.
   
  2:14
  Naskočené koleno, po kterém musel být Marek Bartl počítán. V boji se rozhodně bude pokračovat, avšak Kamil Cibinski předvedl naprosto nečekaný úder.
   
  1:39
  Bartl se zatím brání kopy, to ale zatím nic zásadního neznamená. Kamil Cibinski si navíc poté poradil s kombinací na jeho vlastní obličej.
   
  1:12
  Slušná přestřelka ve středu oktagonu, která byla hodně vyrovnaná. První low kick poté vyprodukoval Kamil Cibinski, který trefil velice přesným způsobem.
   
  0:44
  Cibinski opět nastoupil s dobrou pravačkou, která v tomto případě našla svůj cíl. Marek Bartl se zdá být lehce zaskočen, sám zatím nic moc nepředvedl.
   
  0:15
  Hned v úvodu velice aktivní vstup v podání Cibinskiho, který dvakrát promáchl. Poté jsme se dostali na zem, úspěšný takedown z toho ale nebyl.
   
  Začalo první kolo.
   
  PYRAMIDA DO 80 KILOGRAMŮ
  BARTL vs. CIBINSKI

  Marek Bartl (9-8-0)


  Marek Bartl je v rámci zápasů v MMA velice ostříleným zápasníkem, do této chvíle nastoupil do sedmnácti zápasů. Bartlova bilance však není nikterak slavná, činí totiž devět výher a osm porážek. Marek Bartl naposledy zápasil před necelým rokem, tehdy ve druhé minutě druhého kola dokázal porazit Azize Dauliatova na armbar. Bartl si však drží sympatickou šňůru pěti výher v řadě, povede se mu jí prodloužit?

  Kamil Cibinski (9-7-0)

  Jeho dnešním soupeřem však bude slovenský fighter Kamil Cibinski, který má o trochu méně zkušeností. Cibinski má za sebou šestnáct MMA duelů, ve kterých devětkrát vyhrál a sedmkrát pocítil hořkost porážky. Jeho poslední výhra se nerodila vůbec lehce, souboj proti Michalu Dobiášovi totiž dospěl až k rozhodnutí rozhodčích. Cibinski hned pět vítězných zápasů ukončil skrze submisi, v tomto duelu ale bude muset použít tak trochu jinou bojovou průpravu.
   
  PRAVIDLA OKTAGON UNDERGROUND

  Jedna z hlavních změn oproti běžným zápasům MMA je v celkovém čase utkání. To se odehraje na tři kola po třech minutách. Pokud by poté boj skončil remízou, rozhodne jedno extra kolo. V postoji regule zůstávají prakticky stejné. Zápas je rovněž možné přenést na zem pomocí takedownu, kde je rozhodující následná kontrola po dobu tří vteřin. Pokud se tato kontrola v utkání zopakuje třikrát, rovná se takové počínání jednomu knockdownu. Knockdown způsobí počítání rozhodčího, a pokud zápasník absolvuje počítání čtyřikrát v utkání nebo třikrát v jednom kole, znamená to automatické ukončení zápasu. Sudí ale nemusí využít maximální počet počítání a může duel zastavit i verdiktem TKO.
   
  CO TO JE OKTAGON UNDERGROUND?

  Jedná se o první sérii turnajů na česko-slovenské bojové scéně od zavedení vládních nařízení v souvislosti s koronavirem, které zamezily organizování prakticky veškerých sportovních akcí. V mužských pyramidách do 70, 80, 90 a 100 kilogramů a v ženské pyramidě do 61 kilogramů se proti sobě utká značné množství bojovníků. Každý postupový pavouk zahrnuje českou a slovenskou stranu, finále tak bude vždy mezinárodní. Celkový vítěz pyramidy si odnese částku 5 000 eur, v součtu tím pádem bude ve hře 2,75 milionu korun. Zápasy mají uzpůsobená pravidla, turnaje se proto účastí i zápasníci, jejichž hlavní disciplínou není MMA. Zároveň se jedná o exhibiční duely. Výsledky se proto nebudou započítávat do oficiálních dat na stránce Sherdog. Celá akce se uskuteční v průběhu sedmi týdnů, kdy proběhne stejné množství atraktivních turnajů. Část z nich by měla být doprovázena takzvanými super-fighty, v nichž se představí mimosoutěžní bojovníci. Vrcholem druhého večera, který obstarají slovenští bojovníci, budou duely Samuela Krištofiče s Jakubem Benkem a Marka Bartla s Kamilem Cibinskim.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 23:00.

  David Suchý