Soligorsk – Junosť Minsk 1:2 (po pr.)
HC Šachťor Soligorsk
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 1:2
Junosť Minsk
cz Utorok 31.03.2020, 18:30 • Ĺedový sportovní palác Soligorsk • Playoff běloruské extraligy • Finále

Čtvrtý finálový duel je na programu již zítra a i z něj Vám samozřejmě přineseme podrobný on-line přenos. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera! (21:03:23)

V prodloužení se štěstí usmálo na hosty z Minsku. Ti nejprve přestáli oslabení a v čase 63:20 přišel rozhodující gól. Střelu Drozdova vyrazil brankář Maljutin jen k Michailovi Stefanovičovi, který svým druhým zásahem trefil Junosti druhou výhru v sérii.

Stav série – 1:2

63:20 Michail STEFANOVIČ - 1:2

63:20
    Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku!
    Hosté ve třetím finálovém zápase vítězí! Ivan Drozdov zajel s pukem za branku, objel ji a vybruslil si až na pravý kruh, odkud vystřelil. Maljutin jeho pokus vyrazil, ale jen k MICHAILOVI STEFANOVIČOVI, který z poměrně ostrého úhlu poslal kotouč k bližší tyčce, kde našel mezírku někde mezi rukou a tělem domácího gólmana. Asistence: Sergej Drozd a Ivan Drozdov.

62:47
    V závěru oslabení si Brikun zachytal, ale vše zvládl. Hosté jsou v plném počtu.

62:27
    Až v závěru přesilovky se jim to povedlo. Odražený kotouč netrefil mezi kruhy číhající Dadonov!

62:01
    Hráči Šachtoru se zatím nemohou dostat s pukem do útočného pásma.

61:28
    Hosté se osvobodili. Puk je za brankou Soligorsku.

60:45
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Jevgenij Nogačjov – 2 min., hákování).

60:01

Domácí neměli podle oficiálních statistik ve třetí třetině jedinou střelu na branku. Uvidíme, zda i v prodloužení bude pokračovat aktivita Junosti.

Střely na branku – 17:28 (7:10, 10:7, 0:11)

Prodloužení začne přibližně ve 20:47.

Po šedesáti minutách zápas končí nerozhodně 1:1 a bude se tedy prodlužovat. Ve třetí třetině už gól nepadl, byť hosté měli více ze hry a soupeře výrazně přestříleli. Brankář Šachtoru Maxim Maljutin ale všechny jejich příležitosti pochytal. V 54. minutě navíc Ivan Drozdov neproměnil trestné střílení.

60:00

59:42
    Maxim Parfejevec přebral puk na pravém křídle. Jeho střelu ztlumil bránící hráč a puk se jen lehce doklouzal k domácímu brankáře Maljutinovi, který ho přikryl.

59:01
    Už jen minuta zbývá do konce základní hrací doby.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 19. Dostanko (Kambovič, Krikunenko) – 33. Stefanovič (Bokun, Drozdov), 64. Stefanovič (Drozd, Drozdov)

HC Šachťor Soligorsk: Maljutin (Petrov) – Stankevič, Dostanko, Kaznaděj (A), Suško, Čajka, Bogolejša (C), Borisov – Filjajev, Dadonov, Levko, Feklistov, Židkich (A), Rjadčenko, Karabanov, Bovbel, Pugolovkin, Kambovič, Karaban, Bojko, Krikunenko.
    Junosť Minsk: I. Brikun (Šelepňov) – Nogačjov, Kazakevič, Mickevič, Jerjomenko, Bokun, Mažuga, Antonov (C) – K. Brikun (A), Kulakov, Levša, Stefanovič (A), Kaškar, Cyganov, Kolgotin, Gajnetdinov, Malcev, Drozdov, Parfejevec, Kogaljov, Lopačuk.