6:0 (4:0, 0:0, 2:0)
Československo
cz Sobota 28.03.2020, 11:00Canada Cup 1976 • Finále

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (13:21:40)

Utkání je tedy u konce a neskočilo pro Československo vůbec dobře. Tým trenéra Guta prohrál 6:0. Základem kanadského úspěchu byla první třetina, kterou vyhrál 4:0. Druhá třetina skončila bez branek, ale v poslední třetině náhradník Holeček ještě inkasoval z hole Orra a Sittlera, takže jednoznačná výhra Kanady. Odveta by se měla odehrát zítra dopoledne, tak ji určitě sledujte.

59:59 SITTLER - 6:0

59:59
    Kanada právě vstřelila branku!
    Gól v poslední sekundě pro kanadský tým. Čechoslováci sice diskutují, ale branka by měla být uznána. Jeden z kanadských hráčů nahodil puk před branku, kde byl sám DARRYL SITTLER, jenž dokázal puk dorazit za betony Holečka. Bez asistence.

59:40
    Asi poslední zakázané uvolnění i na československé straně.

57:45
    Další povedené vyhození Kanady, tentokrát to byl Barber.

57:20
    Černík prohrál souboj v rohu a Kanada vyhazuje.

56:45
    Hlinka našel před brankou Černíka, jehož pokus o teč skončila vedle branky.

56:30
    Vyloučení v týmu Kanada (Hull – 2 min., hákování).

56:20
    Hlinka se dostal ke střele z velkého úhlu a už slavil branku, jenomže trefil jen postranní síťku.

55:54
    Kajkl nabral rychlost ve středním pásmu a hnal se k brance soupeře, puk mu však při vstupu do pásma ujel a přišel o něho.

54:58
    Ebermann se snažil uvolnit od mantinelu v útočném pásmu, jenomže soupeř byl opět důrazný a československý hráč skončil na zemi.

54:20
    Následuje kanadské zakázané uvolnění.

53:24
    Lafleur se po hezké kanadské kombinaci v pásmu dostal ke střele. Puk ale poslal hodně vedle branky.

52:58
    Orr zkusil vypálil ze středu hřiště, branku ale netrefil a píská se zakázané uvolnění.

Ondřej Černý

Góly a asistencie: 2. Perreault (Hull), 8. Potvin (Sittler), 14. Orr, 18. Lafleur, 52. Orr (Esposito), 60. Sittler

Kanada: Vachon (Cheevers) – Orr, Savard, Lapointe, Robinson, Potvin, Watson – Leach, Clarke, Barber – Dione, Perreault, Hull – Lafleur, Esposito, Mahovlich – McDonald, Sittler, Gainey, Shutt, Gare, Martin
    Československo: Dzurilla (Holeček) – Machač, Pospíšil, Bubla, Kajkl, Chalupa, Dvořák, Kaberle – Černík, Nový, Augusta – Martinec, Novák, B. Šťastný – Ebermann, Holík, Pouzar – M. Šťastný, P. Šťastný, Hlinka