Jekaterinburg – Novosibirsk 0:1 (po pr.) | Kazaň – Nižnekamsk 5:1 (kon.) | CSKA Moskva – Novgorod 3:0 (kon.)
D. Moskva – S.Moskva 4:3 (kon.)
CSKA Moskva
3:0 (2:0, 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
HC Torpedo Nižnij Novgorod
cz Streda 04.03.2020, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • Play-off KHL • Osemfinále

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:44:02)

Československá stopa v utkání:
    Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský zástupce.

Střely na branku: 25 – 19 (6:7, 9:4, 10:8).

Torpedo ani na druhý pokus velkého favorita na postup do konferenčního semifinále nepřekvapilo. A co hůř, opět nedokázalo vstřelit byť jediný gól. Těch podobností s prvním zápasem bylo mnohem víc. Moskvané díky trefám Karnauchova a Slepyševa vedli od první třetiny dvougólovým rozdílem a ve finále mohou slavit další čisté konto, o které se Sorokin znovu zasloužil devatenácti zákroky.

59:57 Kirill KAPRIZOV - 3:0

59:57
    CSKA právě vstřelilo branku!
    I druhé utkání této série bude mít výsledek 3:0! Slepyšev v obranném pásmu vypíchl puk ve prospěch KIRILLA KAPRIZOVA a ten jej v pohodě dovezl až do nikým nestrážené branky Torpeda. Asistence: Anton Slepyšev.

59:46
    Přerušuje se pouhých čtrnáct vteřin před koncem. Oddechový čas o výsledku zápasu už asi nic nezmění.

59:32
    Tichomirov konečně mohl odjet na střídačku, jenže jeho spoluhráči z pole se nedokázali usadit před Sorokinem.

59:02
    Kiselevič mohutně napřáhl od modré. Gól z toho nebyl, nicméně ofenzivní snažení CSKA ještě pokračuje. O vítězi už je asi rozhodnuto.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:21
    Tichomirov skončil v nehokejové pozici poté, co likvidoval nahození zpoza pravého kruhu. Ani po šesti minutách se však nepřerušuje.

57:55
    Robinson od modré nahodil na zadní mantinel, kde kotouč vybojoval Šalunov. Domácí šetří další vteřiny!

57:36
    Nástřel z obranného pásma skončil na hokejkách domácích obránců. Tichomirov proto nemůže odjet na střídačku.

56:55
    S blížícím se koncem Torpedo přišlo o územní převahu. Sorokina dělí od čistého konta už jenom tři minuty.

56:27
    Vyhození Moskvanů nebylo tak dlouhé, aby způsobilo icing. Hráči Novgorodu mají před sebou dlouhou cestu do útočné třetiny.

55:55
    Hraje se dlouho bez přerušení, což logicky vyhovuje CSKA. Domácí se nyní nachází v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

55:18
    Okulov si v pravém kruhu přehodil puk z bekhendu na forhend. Gólové parametry jeho střela ale neměla.

54:40
    Moskvané rádi uklidňují hru a na vlastní polovině šetří čas, kterého do konce zápasu zas až tolik nezbývá.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 8. P. Karnauchov (Nesterov, Šalunov), 15. Slepyšev (Nesterov), 60. Kaprizov (Slepyšev)

CSKA Moskva: Sorokin (Lars Johansson) – A. Marčenko, Dahlbeck, Nesterov (C), A. Romanov, M. Robinson (A), Kiselevič, Blažijevskij – Grigorenko, Vey, Mamin – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Popov – Kalinin (A), P. Karnauchov, Svetlakov – Sorkin.
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Orlov, Barancev (C), Ch. Genoway, Zborovskij, Mišarin, Aliajev, Minejev – Žafiarov, Schroeder (A), Šenfeld – Varnakov (A), Belevič, Bočarov – Veriajev, Iľjin, Urakov – Szczechura, Shore, Gončaruk – Počivalov.

Rozhodca: Lavrentěv, Fraňo – Nikolajev, Novikov

Diváci: 6 114