Trenčín – Michalovce 8:1 (kon.) | Nitra – Pohronie 0:0 (kon.) | Sereď – Ružomberok 2:2 (kon.)
ŠKF Sereď
2:2 (0:1)
MFK Ružomberok
Sobota 15.02.2020, 14:00 • FC ViOn Zlaté Moravce, a. s. • Niké liga • 19. kolo

V Zlatých Moravciach sa v zápase medzi Sereďou a Ružomberkom body delia po remíze 2:2! Sereď odohrala celý druhý polčas o jedného hráča naviac a v 51. minúte vyrovnal na 1:1 Morong. Dlhšiu dobu sa potom nič zaujímavého nedialo, až prišla 67. minúta a Gerec strhol svojim gólom vedenie na stranu Ružomberka. Už to vyzeralo, že Ružomberok pocestuje domov s troma bodmi, ale v závere nadstaveného času po veľkej chybe hosťujúcej obrany vyrovnal na konečných 2:2 Vuk!

Sereď si teda v boji o prvú šestku týmto výsledok nepolepšila, Ružomberok aj naďalej ostáva na 4. mieste.

V tejto chvíli Vám už ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok soboty! (16:01:01)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 18:16.

90+6

90+5
    Záver nadstaveného času ponúka jednu zaujímavú príležitosť za druhou. Avizovaných 5 minút nadstaveného času je preč, zrejme sa ešte bude hrať aspoň jedna minúta.

90+4
    Čo teraz zachodil Zsigmund! Ružomberok krátko po výkope mohol opäť strhnúť vedenie na svoju stranu, keď si spomínaný Zsigmund výborne nabehol do pokutového územia na presnú prihrávku, pred sebou mal už len brankára súpera, ale jeho zakončenie ide tesne nad bránu Serede!

90+3
    Sereď dala gól!

Je vyrovnané! Tak predsa len sa Seredi podarilo dosiahnuť vytúžený vyrovnávajúci gól a toto môže Ružomberok mrzieť. Obrana hostí výrazne pochybila a nechala loptu prepadnúť na voľného MATEJA VUKA, ktorý sa výborne zorientoval v pokutovom území a loptu upratal do siete – 2:2! Nová akvizícia Serede si tak otvára svoj gólový účet vo Fortuna lige.

90+2
    Nadstavený čas už beží, hra bola nakrátko prerušená kvôli ošetrovaniu kapitána hostí Twardzika. To sa pochopiteľne domácim nepáči.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!

90
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Tihomir Kostadinov, prichádza Alex Holub.

89
    Beží posledná minúta riadneho hracieho času druhého polčasu. Uvidíme, koľko ešte hlavný rozhodca Dušan Sedlák bude nadstavovať.

88
    Záver druhého polčasu sa teraz kuskuje, čo hosťom určite vyhovuje. Sereď si nedokáže teda vytvoriť súvislejší tlak.

87
    Žltú kartu dostáva Ivan Krajčirík (MFK Ružomberok).

86
    Žltú kartu dostáva Lukáš Kojnok (MFK Ružomberok).

85
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Ondřej Novotný.

84
    Pri lopte je Ružomberok, ktorý sa snaží držať loptu na svojich kopačkách čo najdlhšie. Sereď sa teda momentálne musí brániť na svojej polovici ihriska.

83
    Žltú kartu dostáva Senad Jarovič (ŠKF iClinic Sereď).

83
    Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Tomás Dabó, prichádza Panagiotis Louka.

82
    Momentálne sledujeme kombináciu domácich na útočnej polovici. Ružomberok výborne bráni priestor pred svojim pokutovým územím.

81
    Rozbieha sa záverečná desaťminútovka druhého polčasu, niečo sa však ešte určite bude nadstavovať. Ružomberok aj naďalej vyhráva nad Sereďou 2:1!

80
    Dnešné stretnutie sleduje 316 divákov.

79
    Žltú kartu dostáva Nicolas Šumský (ŠKF iClinic Sereď).

78
    Čas na vyrovnanie sa domácim pomaličky kráti. Ružomberok je aj naďalej v defenzíve veľmi pozorný a zrejme sa s pribúdajúcim časom sústredí hlavne na defenzívu.

77
    Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Alex Iván, prichádza Matej Vuk.

76
    Loptu si vo vzduchu potom prebral brankár Krajčirík. Sereď sa teda musí stiahnuť späť na svoju polovicu ihriska.

75
    Toto boli menšie zmätky v obrane hosťujúceho celku, nebezpečná prízemná strela je však zblokovaná na rohový kop.

74
    Hrá sa aj na ostatných fortunaligových trávnikoch. Nitra hrá doma s Pohroním zatiaľ bez gólov, ale zaujímavý výsledok sa rodí v Žiline, kde má svoj prechodný stánok Trenčín. Ten valcuje Michalovce a momentálne vyhráva už 6:1!

73
    Ďalší neúspešný útok zo strany domáceho celku, lopta končí len pri brankárovi Krajčiríkovi. Ten sa s rozohrávkou nikam neponáhľa.

71
    Necelých 20 minút a nejaký ten nadstavený čas ostáva domácim na vyrovnanie. Musia sa však zlepšiť vo finálnej fázy, čo bolo problémom Serede aj v prvom polčase.

70
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Ladislav Almási, prichádza Tomáš Bobček.

69
    Sereď tak opäť bude musieť doťahovať náskok súpera. Ružomberok hrá len s 10 hráčmi a tak mu môžu s pribúdajúcim časom dochádzať potrebné sily.

68
    Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Filip Duranski, prichádza Filip Pankarićan.

67
    Ružomberok dal gól!

Ružomberok sa vracia späť do vedenia o jeden gól! Hostia zahrávali rohový kop, ktorý síce Sereď ubránila, ale zakrátko pred Kanurićovu bránu smeroval ďalší center a ten už ŠTEFAN GEREC hlavou upratal bezpečne do siete – 1:2!

66
    Práve Ružomberok je momentálne pri lopte a snaží sa čo najdlhšie kombinovať na polovici súpera.

65
    Tempo hry teraz výrazne opadá. Ťažko povedať, čo presne by chceli aktéri z tohto stretnutia vyťažiť. Hostia predsa len hrajú v oslabení a zrejme by im aj ten jeden bod stačil.

64
    Po dlhšej dobe sa do útoku dostal aj Ružomberok, ale ani hostia nič zaujímavého vymyslieť nedokázali.

63
    Ružomberok ustál aj ďalší tlak zo strany súpera, ale aj naďalej sa musí brániť na vlastnej polovici ihriska.

62
    Po rýchlej rozohrávke sa Sereď usadila znova na útočnej polovici, ale vysoké napádanie zo strany súpera robí domácim futbalistom značné problémy.

61
    Dabó centroval pred ružomberskú bránu, ale hosťujúca defenzíva odvrátila nebezpečnú loptu do bezpečia.

60
    Hodina zo stretnutia medzi Sereďou a Ružomberkom je už minulosťou. V druhom polčase sa domácim podarilo vyrovnať na 1:1!

58
    Z tohto útoku domácich nič nebolo, lopta končí u brankára Krajčiríka, ktorý tak v druhom polčase stratil čisté konto.

57
    Po krátkej odmlke tak dianie v Zlatých Moravciach pokračuje ďalej. Na obraze hry sa nič nemení, aktívna Sereď pokračuje vo svojom útočení.

56
    Dušan Sedlák napokon udelil žltú kartu aj hosťujúcemu Gerecovi, zrejme už za spomínané protesty.

56
    Hra je na malú chvíľu prerušená, Takáč sa pomaly zdvíhal hore po tvrdom zákroku. Sú tu ešte aj protesty zo strany Ružomberka.

55
    Žltú kartu dostáva Ľubomír Michalík (ŠKF iClinic Sereď).

54
    Sereď zahrávala rohový kop, ale jeho výsledkom bola len nepresná hlavička, k odkopu od svojej brány sa chystá Krajčirík.

53
    Prebúdzajú sa aj fanúšikovia Serede, ktorí cítia šancu na golovú otočku. Ružomberok je momentálne pod veľkým tlakom a musí sa brániť.

52
    Pomerne rýchlo sa teda podarilo domácim v druhom polčase vyrovnať. Uvidíme, ako to ovplyvní zvyšok tohto stretnutia, Sereď je teraz pri chuti.

51

Je vyrovnané! Sereď získala veľmi dobrý priamy kop v tesnej blízkosti súperovej brány, z pravej strany vyslal Ivan presný center pred Krajčiríka a vo veľkom zmätku sa dokázal presadiť ADAM MORONG, ktorý vyrovnáva na 1:1!

50
    Žltú kartu dostáva Filip Twardzik (MFK Ružomberok).

50
    Aj tento útok domácich sa končí len nedovoleným zákrokom. Hosťom však nevyšla rýchla rozohrávka priameho kopu.

49
    Po nedovolenom zákroku zahrával Ružomberok priamy kop na útočnej polovici, ale nič zaujímavého to neponúklo a opäť už tak kombinuje Sereď.

48
    Žltú kartu dostáva Filip Duranski (ŠKF iClinic Sereď).

47
    Ani jeden z trénerov pred druhým polčasom nestriedal. Sme teda zvedaví, či Sereď dokáže niečo vyťažiť zo svojej presilovky, ale v prvom polčase bola ružomberská defenzíva veľmi pozorná.

46
    Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril hosťujúcemu celku, ktorý bude dohrávať toto stretnutie len s 10 hráčmi.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Prvý polčas v Zlatých Moravciach je už minulosťou. Ružomberok vyhráva nad Sereďou 1:0, keď sa z priameho kopu dokázala aj za prispenia teču presadiť kapitán hostí Twardzik. Záver polčasu patril Seredi, ale ale z vyloženej šance nedokázali domáci skórovať a tak si na góly v súperovej sieti musia počkať do druhého dejstva.

V 42. minúte videl druhú žltú kartu hosťujúci Mojžiš a tak bude celý druhý polčas hrať Ružomberok v oslabení o jedného hráča. Druhé dejstvo v Zlatých Moravciach sa začne približne o 15:05.

45+1

45+1
    Sereď mohla udrieť v samom závere prvého polčasu! Ružomberok prepadol v obrane a do šance išli hneď dvaja domáci futbalisti, lopta sa už dostávala do siete, ale pred bránkovou čiarou ju hlavou upratal do bezpečia Zsigmund!

45
    V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!

44
    Beží posledná minúta riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme, či sa ešte bude niečo nadstavovať.

43
    Krajčirík mal teraz výrazné problémy. Nebezpečná centrovaná lopta mu vypadla z rúk a veľa nechýbalo, aby domáci dokázali zakončiť. Brankár Ružomberka sa však rýchlo zorientoval a loptu dokazal prikryť.

42
    Tak to je nepríjemný moment pre Ružomberok! Mojžíš dostáva v krátkom slede za tvrdý zákrok aj druhú žltú kartu a tak v tomto stretnutí dohral! Celý druhý polčas tak Sereď odohrá v presilovke o jedného hráča, čo môže pre Ružomberok priniesť značné problémy.

42
    Ostáva dohrať posledné minúty prvého polčasu. Sereď sa márne snaží o vyrovnanie, domáci musia zlepšiť do druhého polčasu hlavne koncovku.

41
    Záver prvého polčasu patrí domácemu celku. Teraz sme mohli sledovať rohový kop Serede, ktorý však žiadne nebezpečenstvo pred bránou Ružomberka nepriniesol.

40
    Sereď po faule získala ďalší priamy kop. Centrovaná lopta doputovala len do rukavíc brankára Krajčiríka.

39
    Žltú kartu dostáva Alexander Mojžiš (MFK Ružomberok).

38
    Domáci v krátkosti získali aj ďalší priamy kop. Teraz sa do zakončenia hlavou v pokutovom území súpera dostal Michalík, ale mieril len vysoko nad bránu Ružomberka.

37
    Krajčiríkovi sa nepodarilo získať centrovanú loptu od rohovej zástavky, našťastie pre Ružomberok dokázal Takáč vyviesť loptu do bezpečia.

36
    Sereď zahrávala priamy kop na útočnej polovici, centrovanú loptu pred bránu odvrátila defenzíva Ružomberka do bezpečia. Nasledovať bude ešte rohový kop.

35
    Približne 10 minút ostáva do konca prvého polčasu. Ružomberok si stále drží tesné vedenie, udrží si ho aj do polčasovej prestávky?

34
    Jarovič sa dostal k lopte v pokutovom území Ružomberka, ale jeho slabá strela z uhla bola ľahkou korisťou pre brankára Krajčiríka.

33
    Hostia si nerozumeli pri postrannej čiare a tak loptu opäť na svoje kopačky získava domáci celok.

32
    Domáci momentálne dobíjajú obranné múry svojho dnešného súpera. Ružomberok však úspešne bráni svoju polovicu ihriska.

31
    Sereď sa snaží o vyrovnanie ešte do polčasovej prestávky, ale teraz sa domáci previnili len nedovoleným zákrokom. Hlavný rozhodca Dušan Sedlák zatiaľ nemusel siahnuť ku kartovému trestu.

30
    Polhodina zo stretnutia v Zlatých Moravciach medzi Sereďou a Ružomberkou je už minulosťou, hostia vyhrávajú po góle Twardzik z 23. minúty najtesnejším možným rozdielom.

29
    Gerec sa snažil presadiť individuálne, ale cez Michalíka sa mu prejsť nepodarilo. Pokus o rýchly protiútok však Seredi nevyšiel.

28
    Lopta na prednú tyč však nič zaujímavého nepriniesla, sledujeme teda už kombináciu futbalistov Ružomberka.

27
    Center do pokutového územia hostí odvrátil Čurma, Sereď ešte získava rohový kop. Ružomberok sa tak bude musieť ešte brániť.

26
    Krátky tlak futbalistov Ružomberka sa končí po nepresnej kombinácii a tak sa do útoku už snaží dostať Sereď.

25
    Ale pri lopte je momentálne Ružomberok, ktorý sa nemusí nikam ponáhľať. Hostia kombinujú na útočnej polovici a snažia sa držať loptu na svojich kopačkách čo najdlhšie.

24
    No tak uvidíme, ako tento gól v približne polovici prvého polčasu ovplyvní jeho ďalší priebeh. Na rade sú teda futbalisti Serede, ktorí musia doťahovať náskok súpera.

23

A máme tu otvárací zásah tohto stretnutia v Zlatých Moravciach! Spomínaný priamy kop v dobrej vzdialenosti od brány súpera si zobral na starosť kapitán Ružomberka FILIP TWARDZIK, ktorého prízemnú strelu zrejme ešte niekto tečoval a Kanurić sa tak márne naťahoval za loptou, ktorá zapadla presne k tyčke – 0:1!

22
    Ružomberok však nijak výrazne neprotestoval, hra teda plynule pokračuje ďalej. Útok domácich úspešný nebol, dopredu sa teraz dostáva Ružomberok, ktorý po faule získava priamy kop.

21
    Po rohovom kope reklamovali hostia ruku v pokutovom území! Dušan Sedlák bol v blízkosti tohto sporného momentu, keď Morong zahral rukou, ale penalta sa nepíska! Osobne si myslím, že toto mal byť pokutový kop, žial systém VAR ešte na našich trávnikoch nie je.

20
    Kanurić teraz zachránil Sereď od inkasovaného gólu! Po skvelej kombinácii v pokutovom území sa do zakončenia dostal Mojžiš, ale jeho strelu pod brvno vyrazil Kanurić končekmi prstov na rohový kop!

19
    Špehar našiel svojou prihrávkou Jaroviča, ale jeho zakončenie bolo nepresné a bude to len ďalší odkop od ružomberskej brány.

18
    Ale už sa Sereď znova presúva na útočnú polovicu. Defenzíva Ružomberka sa tak teraz musí mať na pozore, domáci to skúšajú cez rýchlu výmenu lôpt.

17
    Toto bol nepresný nákop domácich smerom dopredu, lopta končí u brankára Krajčiríka a ten ju už stihol rozohrať na svojich spoluhráčov v poli.

16
    Ružomberok tak zahrával rohový kop, ale ten už žiadnu zaujímavú príležitosť neponúkol. Snáď sa už toto stretnutie rozbieha tým správnym smerom a čoskoro uvidíme ďalšie zaujímavé momenty.

15
    Je tu prvá zaujímavá príležitosť v tomto zápase! Gerec si výborne nabehol za obranu súpera a postupoval s loptou na brankára Kanurića, ale premrhal správnu chvíľu na strelu a napokon domácich zachránil Michalík vynikajúcim defenzívnym zákrokom!

15
    V krátkom slede zahrávala Sereď dva rohové kopy. Po druhej centrovanej lopte to bude odkop od Krajčiríkovej brány.

14
    Zakrátko musel Kostadinov ukázať svoje defenzívne kvality, na poslednú chvíľu odkopol loptu pred Duranskim do bezpečia. Keby sa tak nestalo, domáci futbalista by mal veľkú šancu.

13
    Ale aj útočná akcia Ružomberka je prerušená hlavným rozhodcom, ktorý odpískal ruku Kostadinova. Sereď získava loptu v strede ihriska.

12
    Rýchly protiútok Serede sa končí len nedovoleným zákrokom, takže svoju kombináciu opäť predvádzajú futbalisti v bielych dresoch.

11
    Kojnok vyslal zaujímavý center pred bránu domácich, ale obrana Serede odvrátila loptu do bezpečia. Hostia tak aj naďalej môžu operovať na útočnej polovici.

10
    Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia už uplynula, zatiaľ sme nič výrazného nezaznamenali. Pri lopte je aj naďalej Ružomberok, ktorý sa snaží o rýchlu kontru.

9
    Ružomberok momentálne kombinuje na svojej polovici ihriska a pokúša sa založiť postupný útok. Sereď sa momentálne nepokúša o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

8
    Veľmi aktívne hrá v úvode zápasu Dabó, ktorý opäť vysielal center do pokutového územia Ružomberku. Aj v tomto prípade však efenzíva hostí bola pozorná.

7
    Na druhej strane potom Ružomberku nevyšiel pokus o rýchu útočnú akciu. Uvidíme, či teraz niečo dokáže vymyslieť Sereď, ktorá sa však ťažko dostáva zo svojej polovice ihriska.

6
    Futbalisti v červených dresoch opäť založili postupný prechod na polovicu súpera. Znova sme boli svedkami dlhého autu do pokutového územia, loptu si prebral do svojich rukavíc Krajčirík.

5
    Čurma zastavil tvrdým zákrokom útok súpera. Hlavný rozhodca Sedlák mu výrazne dohováral, loptu tak získava Sereď v okoli stredového kruhu.

4
    Prvýkrát v úvode dejstva sa do útoku dostával Ružomberok. Ale aj obrana Serede ukázala pozornú defenzívu a zatiaľ svojho dnešného súpera do žiadnej šance nepustila.

3
    Morong prenikal po pravej strane a vybojoval pre svoj celok aut na útočnej polovici. Dabóu dlhý aut až do pokutového územia Ružomberka nič zaujímavého nepriniesol.

2
    V zostave domácich je viacero nových, či staronových mien. Uvidíme, ako to ovplyvní výkon Serede v prvom jarom zápase. Podľa dostupných záberov terén v Zlatých Moravciach nie je až v tak dobrom stave.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mala Sereď, ktorá odohrá toto stretnutie v červených dresoch. Hosťujúci Ružomberok nastupuje v bielych dresoch.

1

Prajem príjemné športové popoludnie. Rozhodcovká trojica tohto zápasu už privádza oba celky na hraciu plochu, stretnutie medzi Sereďou a Ružomberkom sa tak o malú chvíľu začne!

Prajem príjemný športový zážitok!

ŠKF iClinic Sereď: Kanurić – T. Dabó, Michalík, Hučko, Slaninka – Šumský, Duranski – Morong, Špehar, Iván – Jarovič

Náhradníci: Penksa – Rorič, Ba, Mečiar, Louka, Vuk, Pankarićan

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Mrva, Twardzik (C) – Kojnok, Kostadinov, Zsigmund, Takáč, Mojžiš – Gerec, Almási

Náhradníci: Macík – Kmeť, Bobček, Novotný, Jedinák, Múdry, Holub

Rozhodca: Dušan Sedlák – Erik Weiss, Pavel Jánošík – Pavel Ochotnický

Vítam všetkých priaznivocv futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá ŠKF iClinic Sereď a MFK Ružomberok. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 14:00.

Po krátkej prestávke sa opäť rozbieha kolotoč fortunaligových zápasov. Ostáva dohrať štyri kolá a po nich sa súťaž rozdelí na dve časti. Prvá šestka bude bojovať o titul, tá druhá o zotrvanie v našej najvyššej futbalovej súťaži.

ŠKF iClinic Sereď:
    Domáci futbalisti majú po 18 zápasoch na svojom konte 18 bodov a nachádzajú sa na 10. mieste. V minulom ročníku sa Sereď ako nováčik senzačne prebojoval do skupiny o titul, ale v tejto sezóne to zrejme bude boj o záchranu. Na 6. miesto momentálne Sereď stráca 5 bodov, čiže akú takú šancu na prvú šestku stále má. Nemá to však len vo svojich rukách.

MFK Ružomberok:
    Aj hostia v minulom ročníku nechýbali v skupine o titul. Napokon sa Ružomberok mohol radovať z tretieho miesta a zahral si aj v pohárovej Európe. Ružomberok ešte nemá účasť v skupine o titul istú. Hostia majú momentálne na svojom konte 25 bodov a nachádzajú sa na 4. mieste. Na druhé, respektíve tretie miesto však Ružmberok stráca 10 bodov, momentálne siedme Zlaté Moravce strácajú na Ružomberok 2 body.

Oba celky teda potrebujú bodovať a práve v takýchto zápasoch. Takže to vyzerá, žeby sme mohli byť svedkami zaujímavého stretnutie, v ktorom ide o veľmi dôležité body. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.