Denizlispor – Kayserispor 0:1 (kon.) | Konyaspor – Göztepe 1:3 (kon.) | Ankaragücü – Fenerbahce 2:1 (kon.)
Denizlispor Kulübü
0:1 (0:0)
Kayserispor
cz Sobota 15.02.2020, 12:00 • Denizli Atatürk Stadyumu (Denizli) • Turecká Superliga • 22. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou. (13:58:28)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:10. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:19.

Je konec. Domácí se dnes v utkání dočista trápili, a to hlavně v zakončení. Z 8 střel jen tři pronikly na bránu. Toho náramně využili hosté, když v 69. minutě po brilantním centru zakončoval hlavou Cristian Săpunaru, jenž nedal brankáři vůbec šanci. Kayserispor se tak po dlouhé době raduje z výhry za tři body, zatímco Denizlispor se stále trápí. Hráčem utkání byl zvolen jediný střelec gólu Cristian Săpunaru.

90+3

90+2
    Bernard Mensah dostal výhodu úniku na prázdnou bránu, ovšem ani tak se dneska neprosadil. Toto je za mě smolař dne.

90+1
    Domácí zahrávali rohový kop, na který přišel pomoct i domácí brankář, bohužel marně.

90
    Hlavní sudí nastavuje tři minuty!

88
    Domácí ještě zahrávali rohový kop, po kterém nadcházelo i zakončení, jenže to se mezi tři tyče nevešlo.

87
    Bernard Mensah je dnes opravdu hladový, neboť má za dnešek nejvíce střel ze všech. Jedna dokonce orazítkovala domácí tyč.

86
    Muris Mešanović ani v šestém zápase za Kayserispor nevstřelil svoji první branku, ovšem dnes svému týmu výrazně pomohl, a to dvěma střelami na bránu.

85
    Střídání v týmu Kayserispor: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Ben Rienstra.

83
    Denizlispor se pokusil o centr z pravé strany, situaci ale hosté přečetli a nyní jsou to oni, co již budou nejspíše zdržovat.

81
    Domácí mají již dlouhé dvě minuty míč na kopačkách, ovšem nedaří se jim nic vymyslet.

79
    Blíží se finální desetiminutovka, tak uvidíme zda se dočkáme vyrovnávací branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.

78
    Střídání v týmu Kayserispor: ze hřiště odchází Pedro Henrique, přichází Mario Šitum.

76
    Střídání v týmu Denizlispor Kulübü: ze hřiště odchází Marc Kibong Mbamba, přichází Sedat Şahintürk.

74
    Po inkasované brance, se domácí začali dostávat dopředu, jenže obrana Kayserisporu je na koni a jen tak si gól dát nenechá.

72
    Domácí dostali velkou kudlu do zad, protože před zápasem byli velcí favoriti, momentálně tomu tak rozhodně není a hosté zaslouženě vedou.
    69. Cristian SĂPUNARU - 0:1

69
    Kayserispor právě vstřelil branku!
    Máme tady úvodní branku! Bernard Mensah poslal do vápna velmi dobrý centr na přední tyč, kam si ještě lépe seběhl CRISTIAN SAPUNARU, jenž hlavičkou nedal brankáři šanci.

67
    Znovu Olcay Şahan! Po rohovém kopu se k němu odrazil skákavý míč, čehož zkusil využít dobrou ránou nártem, jenže balón těsně prolétl kolem zadní tyče!

66
    Střídání v týmu Denizlispor Kulübü: ze hřiště odchází Ismaïl Aissati, přichází Recep Niyaz.

64
    Ani po přímém kopu se skóre nemění. Balón putoval přímo do brankoviště, jenže ani jeden z domácích hráčů se nesnažil o teč či hlavičku. Akci tak lehce zlikvidovala obrana.

63
    Poměrně zbytečný faul od Gustava Campanhara. Denizlispor tak bude zahrávat přímý kop!

62
    Domácí konečně vystřelili na bránu! O střelu zpoza vápna se postaral čerstvě vystřídaný Olcay Şahan, jenže rána letěla jen do míst, kde stál brankář.

61
    Střídání v týmu Denizlispor Kulübü: ze hřiště odchází Óscar Estupiňán, přichází Olcay Şahan.

59
    Hra se za posledních pět minut výrazně uklidnila. Oba celky drží míč na středu a nikam se neženou, nedivím se, že diváci pískají.

57
    Hosté se zřejmě snaží uklidnit hru a zapojili do přihrávek i vlastního brankáře, to se však domácím divákům značně nelíbí.

55
    I přesto, že se Kayserispor nachází na posledním místě tabulky, diváků zde mají poměrně dost a jsou i slyšet. Utkání se tedy neodehrává jen na hrací ploše, ale i na tribunách. Obojí zatím vyhrávají hosté.

54
    Statistika střel: 3-10

53
    Hosté měli po faulu výhodu přímého kopu, jenž letěl na zadní tyč. Do hlavičky se zde tlačil Muris Mešanovič, ovšem brankáře nijak neohrozil.

52
    Tohle si Hadi Sacko za rámeček nedá. Po levé straně se dostal až na hranici malého vápna, odkud klidně mohl zkusit zakončit. On však místo toho zvolil přihrávku patičkou, která neměla hlavu ani patu.

51
    Druhý poločas začal velmi svižně, což oproti první části říci nemůžeme. Uvidíme, zda to takhle hráčům vydrží až do závěrečného hvizdu.

50
    Domácí v útoku ještě nekončí. K dispozici měli momentálně rohový kop, jenž putoval na přední tyč, kde se ale nacházel jeden z obránců a akci překazil.

49
    Nakonec z toho není gól. Balón se sice ocitl v brankovišti a následně na kopačce Estupiňána, ten s tím ale nedokázal nic udělat.

48
    Hugo Rodallega byl zfaulován na polovině Kayserisporu. Domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

47
    Hosté se ihned pokoušeli o centr z levé strany, domácí brankář byl však u míče jako první a zažehnal veškeré nebezpečí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 13:05.

Rozhodčí nastavil symbolickou minutku, ve které se ale nic nestalo. První poločas tak končí bez branek, což může být velkým překvapením. Domácí jsou v tomto zápase favority, zatím to tak ale nevypadá. Na střely a šance mají značnou převahu hosté a díky brankáři Stachowiakovi a brankové konstrukci je skóre 0:0. Uvidíme, zda bude druhý poločas gólovější.

45+1

45
    O chviličku později nastalo úplně to stejné, akorát na polovině hostů a od domácího hráče, to již však rozhodčí jako faul pískl a domácí jsou dosti znepokojeni!

44
    Hadi Sacko byl znovu s míčem až v brankovišti, tam ho však poměrně tvrdě odstavil jeden z obránců a domácí si tak žádali penaltu. Rozhodčí však toto tvrzení zamítl.

42
    Hosté měli velkou výhodu po centru z pravé strany, ovšem v brankovišti se balón od jednoho hráče v červeném pouze odrazil, což tak zpečetilo šanci na gól.

41
    Pomalu, ale jistě se blíží konec první části. Uvidíme, zda se dočkáme nějaké té branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.

40
    Denizlispor teď doslova obestavěl brankoviště Kayserisporu, ale stejně tam ani jedna ze střel nepadla.

39
    Hugo Rodallega je zatím takovým menším smolařem prvního poločasu. Nyní opět obdržel vynikající centr za obranu, na který již zareagoval včas, jenže si míč předkopl.

37
    Óscar Estupiňán to znovu zkusil po levé straně, ale i tentokrát ho kapitán Kayserisporu nepustil vůbec k brankovišti.

36
    Statistika střel: 2-8

34
    Další šance hostí! Ti měli k dispozici přímý kop, jenž putoval rovnou do malého vápna. Do akce se tam pustil i domácí brankář, který to se štěstím zachránil a vyboxoval pryč.

32
    Skvělý zákrok! Bernard Mensah dostal výtečnou přihrávku do běhu, díky které putoval sám na brankáře. Jeho pokus ale letěl pouze do středu branky, tudíž to bylo pro Adama Stachowiaka velmi lehké.

30
    Tři minuty utekly jako voda a stále jsme neviděli žádnou branku. Domácí začali výrazně polevovat, což hostům akorát hraje do karet, protože momentálně jsou to oni, kteří diktují tempo.
    27. Mensahovu střelu zastavil tyč domácí branky

27
    Velká škoda pro hosty! Kayserispor si vzápětí vybojoval rohový kop, jenž putoval do středu vápna, kde to opět z voleje zkusil Bernard Mensah. Jeho rána tentokrát skončila pouze na tyči!

26
    Kayserispor se během dvou minut dostal do dvou dvou zakončení, ani jedno však branku zásadně neohrozilo.

24
    Rohový kop již žádné nebezpečí nenapáchal, dopředu se tak momentálně stěhují hráči v bílém.

23
    Skóre se nemění. Přímý kop letěl rovnou na bránu, ovšem Oğuz Yılmaz balón lehce škrtal hlavičkou, uvidíme tak rohový kop.

22
    Je tu faul na hranici domácího brankoviště! Özgür Çek nečestně odstavil jednoho z hostujících hráčů a pro Kayserispor je tu tak velká šance na gól.

21
    Marc Kibong Mbamba zkoušel dobře myšlený centr za obranu, ovšem hrotový útočník Hugo Rodallega pozdě zareagoval a balón tak lehce sbíral brankář.

19
    Hostující brankář Silviu Lung, teď poměrně zbytečně a hlavně zbrkle odkopl míč do autu, což akorát domácím pomáhá v útoku.

18
    Dres Kayserisporu již pošesté nasadil bývalý hráč Mladé Boleslavy Muris Mešanović, který se však v Turecku ještě neprosadil. Uvidíme, zda tomu bude dnes.

17
    Rohový kop už žádné nebezpečí nepřinesl, neboť ho Diego Ângelo okamžitě odvrátil do bezpečí.

16
    Do vápna Kayserisporu přišel dobře myšlený pozemní centr na zadní tyč, ovšem jeden z obránců byl u míče dříve jak Hugo Rodallega. Uvidíme tak pouze roh.

14
    Čtrnáct minut hry za námi a zatím tedy sledujeme vyrovnaný duel, kde se hraje převážně dosti opatrně, neboť každá chyba může znamenat nebezpečí.

13
    Pro Denizlispor nakonec správný čas přišel, ale Hadi Sacko si s míčem né úplně dobře poradil a zahodil tak možnou šanci pro skórování.

12
    Domácí se momentálně drží na polovině hostů a vyčkávají na správný moment.

11
    Óscar Estupiňán pelášil po pravé straně s myšlenkou následného centru, jenže kapitán hostů ho bez problémů odstavil.

10
    Od cca sedmé minuty, jsou to právě hosté, kteří se více dostávají směrem dopředu a snaží se vstřelit tu úvodní branku.

8
    Zatím je to na obou stranách co se týče statistik vyrovnané, uvidíme co nám přinesou následující minuty a zda se případný gól dostaví již brzy.

7
    Netrvalo dlouho a od rohového praporku zahrávali i hosté. Jejich roh mířil spíše na zadní tyč, kde se následně na volej připravoval Bernard Mensah. Jeho dobře myšlený pokus však letěl pouze vedle.

5
    Po druhém rohovém pokusu již nastal v brankovišti menší zmatek, ovšem obrana a následně brankář si s veškerým nebezpečím poradili.

4
    Domácí si vybojovali první rohový kop v zápase, který putoval na přední tyč, ovšem tam se o to postarala obrana a uvidíme tak druhý.

3
    První větší šance! Z pravé strany přilétl do brankoviště hostů zajímavý centr, na který si vzápětí seběhl Hugo Rodallega. Jeho hlavičkový pokus ale putoval těsně nad.

2
    I hosté, konkrétně kapitán Miguel Lopes zkoušel centrovat z levé strany, jeden z obránců v bílém mu to ale překazil.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří se ihned pokoušeli proniknout přes obranu hostů, ta je však mírně překvapila.

1

Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Domácí dnes nastupují v bílých dresech, zatímco hosté v dresech červených.

Denizlispor Kulübü: Stachowiak – Çek, Yumlu, Yılmaz, Yavru – Mbamba, Radosław Murawski – Ó. Estupiňán, Aissati, Sacko – Rodallega.
    Náhradníci: Altıntaş, Acar – Niyaz, Şahintürk, Şahan, Sackey, Kalkan, Barrow, Özkal, S. bin Júsif.

Kayserispor: Lung – Miguel Lopes, Săpunaru, Ângelo, Taşdemir – Campanharo – Henrique, Dja Djedjé, B. Mensah, Kravec – Mešanović.
    Náhradníci: Çipe – Kula, Demir, Šitum, Uzun, B. Rienstra, Subaşı, Şahin, Çapar, Aktas.

Rozhodčí: Ö. Yankaya – M. Metin, Í. Takpak.

Vzájemné zápasy

21.9.2019 – Kayserispor – Denizlispor 1:1
    22.3.2015 – Denizlispor – Kayserispor 1:3
    3.11.2014 – Kayserispor – Denizlispor 3:0
    14.2.2010 – Denizlispor – Kayserispor 1:0
    29.8.2009 – Kayserispor – Denizlispor 3:0

Kayserispor je na posledním místě s 12 body. Od záchrany je dělí 7 bodů, tudíž dnes by se jim hodila výhra za tři body. V minulém kole se jim povedlo bodovat, a to na domácí půdě proti Antalyasporu, kde sice jen remizovaly, ale bod se také počítá. Jejich dnešní soupeř nemá o nic lepší formu jak právě Kayserispor, proto můžeme očekávat velmi vyrovnanou bitvu. Jak jsem již zmiňoval, poslední vzájemný zápas skončil remízou 1:1, tak uvidíme zda to dnes dopadne stejně. Ani hosté se neobejdou bez marodky, chybět jim budou též dva hráči.

Denizlispor Kulübü se nachází na 11. místě s 24 body. Posledních pět zápasů nebylo pro tým zrovna nejlepších, protože si vybojovali jen tři body. Na kontě tedy mají tři remízy a dvě prohry. V minulém kole pouze remizovali 0:0, a to na půdě Konyasporu, což zrovna není lákavý výsledek. Dnes je ovšem čeká trápící se Kayserispor, jenž se nachází na samotném dnu tabulky. Poslední vzájemný zápas skončil též remízovým výsledkem, konkrétně 1:1. Domácí se budou muset dneska obejít bez dvou hráčů, jimiž jsou T. Lopes a O. Onazi.

Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 22. kolo Turecké Superligy, a to konkrétně na utkání Denizlispor Kulübü – Kayserispor. Oba celky mají mizernou formu, neboť z posledních pěti utkání ani jeden celek nevyhrál. Uvidíme, jak tomu bude dnes, výkop je stanoven na 12:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.