Třinec – Hradec Králové 6:0 (kon.) | Zlín – Liberec 2:4 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 3:5 (kon.)
K. Vary – Kometa Brno 9:1 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:0 (kon.)
koniec
HC Oceláři Třinec
6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Mountfield HK
cz Piatok 14.02.2020, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 45. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  57:29
  Pech pro hosty. Žejdl odebral na levém křídle puk Galvinšovi. Kolegovi se přiřítil pomoct Kundrátek a rozjetého třineckého obránce trefil Žejdl vysokou holí.
   
  53:57
  Rychlý protiútok Třince. Troufám si tvrdit, že faul Petra Šidlíka byl nutný, neboť po přiťuknutí Růžičky by Vrána zakončoval do prázdné branky.
   
  48:01
  Až teď avizovaný trest. Radovan Pavlík dostává dvě minuty za podrážení Davida Musila.
   
  43:30
  Obránce Šalda proskočil mezi Musilem a Zahradníčkem a dostal se až před Štěpánka. Na domácího brankáře si nepřišel, Oceláři se ale provinili faulem. Hosté hrají přesilovku.
   
  38:24
  Oceláři budou hrát 49 sekund proti třem. Do útočného pásma neohroženě vjel s pukem na holi Michal Kovařčík a aby nedošlo k přímému ohrožení Lukešovy branky, musel si obránce Čáp pomoct faulem.
   
  37:13
  Vrána tvrdě atakován u mantinelu. Vyloučen je Jordann Perret na dvě minuty plus osobní trest za vražení na hrazení. Menší trest odpykává Kubík.
   
  24:46
  Domácí teď nezvládli situaci poté, co Gernát při pokusu vystřelit z první od modré zlomil hůl. Okamžitě jel na střídačku, ale na poslední chvíli si to rozmyslel, protože hrozil protiútok hostů. Mezitím ale naskočil na led jeho spoluhráč a zasáhl do hry. Trest pro hráčskou lavici odpyká Marcinko.
   
  24:22
  Třinečtí pobyli po aktivitě Marcinka a třetí formace chvíli v útočném pásmu a když se Chmielewski rovnal před brankou, aby tečoval střelu spoluhráče od modré, přišel zásah Jakuba Lva vysokou holí. Hostující útočník dostal menší trest a je druhým potrestaným hráčem Mountfieldu v zápase.
   
  06:35
  Gernát křížnou přihrávkou našel na pravém kruhu Marcinka a ten následně pálil do tyče! V situaci byl faulován Jakubem Orsavou. Po trestu pro extřineckého hráče tak bude následovat první přesilovka zápasu, kterou bude mít domácí tým.

  Michal Samiec

  Góly a asistencie: 5. O. Kovařčík (M. Stránský, Kundrátek), 11. Wolski (Gernát), 15. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 37. Marcinko (Martin Růžička, M. Stránský), 50. Chmielewski (Kundrátek), 60. Adamský (Galvinš)


  HC Oceláři Třinec: Štěpánek (L. Daneček) – Kundrátek, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána, Wolski – Chmielewski, Marcinko, M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Dravecký (A), Novotný, Adamský (C) – Hrňa.
  Mountfield HK: Š. Lukeš (Sajdl) – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Cibuļskis, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – Žejdl, Cingel, Smoleňák (C) – M. Chalupa, Lev, Orsava – Perret, Klíma, Jergl – R. Pavlík, Koukal, Kubík.

  Rozhodca: Jeřábek, Mrkva – Bryška, Rožánek

  Diváci: 4 367