Fínsko – Rusko 3:0 (kon.) | Česko – Švédsko 1:2 (kon.)
Česko
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Švédsko
Štvrtok 06.02.2020, 19:07 • Ericsson Globe, Stockholm (Švédsko) • Euro Hockey Tour

Tretia tretina takisto ponúkla len jeden presný zásah, o ktorý sa v jej závere postaral Bromé a tak Švédsko na domácom ľade zdolalo Česko 2:1 potom, čo dokázalo otočiť z 0:1.

Veľa šancí toto stretnutie neprinieslo, ale určite sa bolo na čo pozerať, bolo to hlavne bojovné stretnutie. Švédsko tak získava podobne ako Fínsko tri body do tabuľky, Česko a Rusko je dnes bez bodového zápisu.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera! (21:30:52)

59:54
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Malte Strömwall – 2 min.).

59:36
    Vylúčenie v tíme Česko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

59:22
    Pri puku je však Švédsko a tak sa zdá, že to už domáca reprezentácia zvládne.

58:41
    Česko to však predsa len opäť skúša bez brankára!

58:35
    Oddychový čas Švédsko.

58:35
    Šulák zabránil domácemu hráčovi dostať puk do práznej bránky, ale počínal si pri tom nedovolene a tak ide český výber do oslabenia, čo nie je v tejto situácii dobre.

58:35
    Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 min., hákovanie).

58:10
    Brankár Will je už na striedačke! Česko to skúša v hre bez brankára.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:49
    Čas sa českému výberu už rýchlo kráti. Dočkáme sa prípadného vyrovnania?

57:28
    Domáca reprezentácia sa stále úspešne bráni a drží si svoje tesné vedenie o jeden gól.

56:49
    Česko však nechce tento zápas len tak vzdať a pridáva na svojej aktivite. Košťálekova tvrdá strela sa však až do siete nedostala.

56:01
    Gól uznaný nie je, čo sa však zrejme dalo čakať. Švédsko tak pár minút pred koncom tretej tretiny stále vyhráva 2:1!
    56:01 Hynek Zohorna (CZE)

56:01
    Ale pozor! Hynek Zohorna sa radoval z vyrovnávajúceho gólu, ale ten nie je pre vysokú hokejku uznaný! Predsa len tu je ešte porada s videorozhodcom.
    55:10 Mathias Bromé (SWE) - 1:2

55:10
    Švédsko dalo gól!

Švédska aktivita je odmenená gólom a krátkom pred koncom tretej tretiny sa Švédsku predsa len podarila otočka skóre! MATHIAS BROMÉ sa vo veľkom zmätku zorientoval najlepšie a puk dostal do siete – 1:2!
    Asistencia: Malte Strömwall.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 10. Šťastný (Flek) – 32. Händemark (Sellgren), 56. Bromé (Strömwall)

Česko: Will (Furch) – Jeřábek (A), Šulák, J. Krejčík, Mozík, Moravčík, Košťálek, D. Musil, Němeček – Zaťovič, Jan Kovář (C), Řepík – Lenc, Horák, M. Stránský – Hyka, T. Zohorna (A), H. Zohorna – Šťastný, R. Zohorna, Flek – M. Kovařčík.
    Švédsko: Hellberg (Lars Johansson) – Sellgren, Bengtsson, Dahlbeck (A), Lundkvist, Tömmernes (A), Pudas – Everberg, Händemark, C. Klingberg (C) – Nilsson, O. Lindberg, Strömwall – Bristed, Rydahl, Zaar – Bromé, Linus Johansson, Sylvegard.

Rozhodca: Kova, Brännare (oba FIN) – Nordlander, Nyqvist (oba SWE)