Bratislava Capitals – Martin 3:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Skalica 0:2 (kon.) | Topoľčany – Levice 4:5 (po pr.)
Dubnica – Žilina 4:3 (3:2 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
VHK ROBE Vsetín
cz Streda 15.01.2020, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance Liga - o pořadí v play-off • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám všechny fanoušky prvoligového hokeje, kdy v 15. kole nástavby o umístění v playoff budeme sledovat utkání mezi domácím celkem HC RT TORAX Poruba a hostujícím týmem VHK Robe Vsetín.

Valaši si v bojích skupiny o pořadí v playoff vedou velmi dobře, v zápasech nadstavbové části prohráli jen dvakrát a doma dokonce ani jednou. Naposledy v pondělí na domácím ledě porazili Havířov 4:1 a v tabulce jim s 76 body patří druhé místo.
    Žebříček produktivity hostujícího celku vede zkušený Radim Kucharczyk, který v letošním ročníku získal už 33 bodů za 15 branek a 18 asistencí. Stejný počet gólů má na svém kontě i David Tůma a Vlastimil Dostálek a všichni tři tak patří k nejlepším střelcům Valachů.

Posledních 5 zápasů VHK Robe Vsetín

Vsetín – Přerov 2:0
    Vsetín – Litoměřice 4:3sn
    Chomutov – Vsetín 3:4
    Vsetín – Slavia 6:2
    Vsetín – Havířov 4:1

Domácí Poruba v posledních kolech zrovna nezáří a drží nelichotivou sérii osmi porážek v řadě. V posledním zápase se Slavii však nechybělo mnoho a porubští hráči mohli vybojovat nějaké body, ale po urputném boji padli necelých pět minut před koncem utkání. Naposledy zvítězili 20. prosince proti Chomutovu 4:2 a celkem logicky jim tak patří ve skupině poslední 8. místo.
    Nejúspěšnější střelci domácích Tomáš Gřeš a Marek Špaček nastříleli shodně po třinácti brankách a v produktivitě vévodí žebříčku s 31 body Marek Sikora (12+19).

Vsetín – Poruba 3:1

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Foltán) – Rudl, Urbanec, Slavík, Husák, D. Krejčí, Dundáček, Pastor – Sikora (A), M. Hlinka, Gřeš – Ďurač, Zdeněk (C), Nejezchleb – Špaček, T. Jáchym, Guman – J. Káňa (A), Kanko.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Bláha) – Slováček, Teper, Hryciow, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka, Hunkes – Jonák, Kucharczyk, Karafiát – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Hořanský, L. Volf, Vítek.

Rozhodčí: Skopal, Fiala – Lukš, Měkýš.

Ještě jednou vítám všechny fanoušky hokeje z RT TORAX ARENY, kde právě probíhá rozbruslení a kde přibližně za třicet minut bude vše připraveno k zahájení utkání.

Obě mužstva právě nastupují na ledovou plochu

00:01

00:23
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Sikora – 2 min., podrážení).

00:27
    Hned na začátku utkání si hosté zahrají přesilovku.

00:55
    Domácí se osvobozují a obě družstva jdou střídat.

01:29
    Střelu Drtiny od modré má domácí gólman v náručí.

01:46
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Březina – 2 min., hákování).

01:58
    A síly na ledě se vyrovnávají.

02:10
    Opakované vhazování po levici hostujícího gólmana.

02:23

03:46

03:58
    Hosté zakládají útok zpoza své brány, ale domácí se dostali k puku a prověřili pozornost Gáby.

04:38
    Tůma se marně probíjel kolem mantinelu k bráně domácích.

05:10
    Icing Poruby.

05:30
    Špaček prodloužil přihrávku až za bránu, ale obrana Vsetína je pozorná.

06:16
    Krejčí minul nahrávku před bránou hostů a ti se dostali do přečíslení, ale vše zachraňuje Dolejš.

06:38
    Střela Ondračky od modré v lapačce domácího brankáře.

06:50
    Poruba se probíjela kolem mantinelu do pásma, ale rozhodčí píská ofsajd.

06:50
    Rozmíška Březiny a Sikory na vhazování.

07:15
    Gřeš krásně našel před brankou Hlinku, ten vystřelil, ale gólman vyráží.

08:05
    Zdeněk nahodil puk do pásma, tam se ale k puku dostali Valaši a rychlým protiútokem prověřili Dolejše.

09:00
    Kanko přihrává na Káňu a ten dostává puk před bránu hostů, tam se ale ke střele nikdo nedostal.

09:45
    Hosté rozjíždějí další útok, Březina pálí do betonu gólmana.

10:55
    Procházka se ocitl v mezikruží s pukem, v rozhodující chvíli však upadl.

11:35
    Špaček zavezl puk do pásma, ale domácí po sérii přihrávek o puk přišli.

12:08
    Po zákroku Dolejše se vhazuje po jeho levici, a po střele od modré se snaží k puku dostat Karafiát, domácí obrana ale zatím pracuje bezchybně.

12:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Gřeš – 2 min., nedovolené bránění).

13:05
    Domácí vyhazují a Vsetín zakládá útok na jehož konci Březina pálí, ale jen do Dolejše.

13:38
    Tečovaná střela Slováčka překvapila domácího gólmana, vše vyřešila obrana.

14:14
    Další střela v lapačce domácího brankáře.

16:53
    Rudl rozehrává na Gřeše, ten ale byl v pásmu dříve než puk a tak je pískán ofsajd.

17:23
    Kucharczyk se nebezpečně dostával k odražené střele, střílí však mimo.

17:40
    Několik střel Valachů na Dolejše, ten ale s přehledem vše chytá.

18:58
    Je pískán icing hostů a tak se vhazuje po pravici Gáby.

19:08
    Tečovaná střela domácích od modré čáry nadělala hostům vrásky, gólman ale vše vyřešil.

19:30
    Gřeš se dostával do přečíslení, hostující brankář ale vyjel daleko z brány a puk odpálil do bezpečí.

20:00

V první třetině sice branka nepadla, ale mohli jsme vidět zajímavý a bojovný hokej. Obě mužstva si zahrála přesilovku, ale výborný výkon obou brankářů a pozorná obrana žádné překvapení nepřipustila.

Další třetina začne přibližně v 18:24.

20:01

20:20
    Domácí se hned po vhazování usadili na chvíli v útočném pásmu, ale žádná větší šance z toho nebyla.

20:58
    Je pískán ofsajd hostů.

21:07
    Zdeněk pálí těsně vedle tyčky.

21:31
    Hned z následujícího útoku byl ve velké šanci Březina, ale k odraženému kotouči se pak opět dostal Zdeněk, který už podruhé za malou chvíli prověřil pozornost Gáby.

22:28
    Závar před bránou Valachů vyřešil gólman pukem v lapačce.

23:11
    Hlavní rozhodčí se skácel k ledu a za potlesku diváků nakonec vstává.

23:19
    Střelu Rudla ze středního pásma má Gába bezpečně pod kontrolou.

24:13
    Zdeněk s Gřešem jeli sami na hostujícího gólmana, přihrávky však překombinovali a Gába chytá.

24:27
    Na druhé straně se před Dolejšem náhle zjevil Březina, brankář opět pozorný.

24:47
    Jáchym prudkou střelou jen těsně minul růžek brány.

25:01
    Skákavý puk Dolejš raději přikryl lapačkou.

25:40
    Hosté kombinují v útočném pásmu a nakonec přišla i střela.

26:10
    Puk mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

26:17
    Puk po nahození opět dojížděl Zdeněk s Gřešem a tak Gába raději přerušuje hru.

26:57
    Hostující útočník si po krásné přihrávce najel až před bránu, Dolejše však nepřekonal.

27:42
    Guman vystihl rozehrávku hostů a pálil z těsné blízkosti brány.

27:56
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Antonín Pechanec – 2 min., hákování).

28:08
    Hosté vyhazují až za bránu domácích, kde se k puku dostává Volf a ve vlastním oslabení testuje pozornost Dolejše.

29:20
    Poruba se usazuje v útočném pásmu, ale hosté opět vyhazují.

29:56

30:28
    Tůma si zavezl kotouč do pásma a pálí od mantinelu do náruče gólmana.

31:11
    Gábovi po střele Sikory vypadl puk z lapačky, obránce ale stál blízko a zabránil brance.

31:29
    Po chvilce dohadů se vhazuje po pravici Gáby.

31:55
    Slavík přišel u mantinelu o puk a hned se v šanci ocitl Procházka.

32:50
    Guman opět střílí, střela šla nad.

33:17
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., krosček).

33:28
    Závar před bránou domácích, ti však nakonec vyhazují.

34:10
    Valaši rozjíždí další útok, ale domácí dostali puk alespoň na chvíli z pásma.

35:17

35:40
    Vsetín stále v náporu.

35:53
    Pošťuchování před bránou domácích rozhodčí netrestá.

36:20
    Procházka si pohrál s obranou domácích, Dolejše však nepřelstil.

37:10
    Rehuš zlomil hůl a domácí se toho snažili rychle využít, Vsetín však vyhazuje do středního pásma.

37:42
    Icing domácích, vhazuje se po pravici Dolejše, k puku se pak rychle dostávají domácí a prověřují pozornost Gáby.

38:10
    Po akci hostů posunutá branka Poruby.

38:40
    Vsetín má puk na hokejkách a domácím se nedaří jej získat.

39:17
    Puk mezi diváky, vhazuje se ve středním pásmu.

39:55
    Ondračka pálil do odkryté brány, naštěstí pro domácí mimo.

40:00

Ani ve druhé části jsme se gólu nedočkali, největší šanci vstřelit branku měli ve 25. minutě Zdeněk s Gřešem, kdy jeli sami na gólmana domácích, ale ani z této šance gól nepadl. Hosté pak se závěrečnou sirénou odstřelovali svatyni domácích, ale ani Ondračka síť nerozvlnil.

Další třetina začne přibližně v 19:23.

40:01

40:09
    Hned po vhazování je tady icing hostů.

40:40
    Pěkná střela Slavíka, před branou však bylo příliš mnoho hráčů aby rána mohla Gábu ohrozit.

41:50
    Procházka zavezl puk do pásma, tam o něj ale přišel.

42:36
    Domácí ostřelují branku Vsetína.

43:10
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Hořanský – 2 min., vysoká hůl).

43:38
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry, ale už je tu další útok Poruby.

44:26
    I hosté vyslali střelu na Dolejše, ta však šla nad.

45:10

45:40
    Kanko se probíjí za bránu soupeře, obrana Vsetína byla ale proti.

46:44
    Hlinka se ocitl v těsné blízkosti brány, ani na dvakrát však puk za brankovou čáru nedostal.

47:50
    Hosté se nyní usídlili v pásmu Poruby a několikrát prověřili pozornost gólmana.

49:01
    Na druhé straně se o to samé pokusil Gřeš.

49:40
    Volf poslal puk do nebezpečného prostoru před bránu, domácí obránci to však vyřešili na jedničku a odpálili puk do bezpečí.

50:50
    Hosté v signalizované výhodě uzamkli domácí a měli několik nebezpečných střel.

51:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Richard Nejezchleb – 2 min., hákování).

51:51
    Obě mužstva střídají a hosté se připravují k útoku.

52:31
    Rudl skvěle přečetl hru a vyhazuje.

53:03

53:35
    Na červené čáře se srazil Káňa a Procházka a domácí se dostali do šance, která ale končí na zadním mantinelu.

55:10
    Před bránou hostů se k odraženému puku dostal Jáchym, bránu však přestřelil.

55:38
    Březina se dostal přes obránce až do blízkosti brankoviště, Dolejš má puk pod lapačkou.

55:54
    Vhazování před Dolejšem se bude opakovat.

56:13
    Puk se od mantinelu dostal na modrou k Jeřábkovi a ten střelou našel jen lapačku gólmana.

56:20
    Další prudká střela Jeřábka.

Dnešní utkání sleduje 853 diváků.

57:00
    Procházka se prokličkoval přes dva hráče, na střelu už ale nevyšlo.

57:41
    Icing Vsetína, vhazuje se po pravici Gáby.

58:10
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a hra se teď přelévá ze strany na stranu.

58:55
    Kucharczyk tečoval střelu do betonu Dolejše.

59:57
    Vsetín ještě v posledních chvílích se snažil strhnout vítězství na svou stranu.

60:00

Ani třetí třetina branku nepřinesla a tak po krátkém oddechu bude následovat prodloužení.

60:01

60:20
    Jonák zavezl puk do pásma, ale domácí se osvobozují.

61:02
    Poruba právě vstřelila branku!
    JIŘÍ ZDENĚK si ve vlastním pásmu vzal puk a sólem přes celé hřiště blafákem překonává gólmana hostů. Bez asistence.
    61:02 Jiří ZDENĚK - 1:0

Viděli jsme velmi bojovné utkání se štastnějším koncem pro domácí, kteří konečně překonali smolnou sérii a v dnešním zápase si připisují zásluhou branky Jiřího Zdeňka v prodloužení dva body.

Já se tímto s vámi loučím a těším se u dalších zápasů na počtenou. (20:04:06)