Česko – Rakousko 29:32 (kon.) | Francúzsko – Portugalsko 25:28 (kon.) | Slovinsko – Poľsko 26:23 (kon.)
Macedónsko – Ukrajina 26:25 (kon.) | Nórsko – Bosna a Hercegovina 32:26 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 34:21 (kon.)
Nórsko
32:26 (17:12)
Bosna a Hercegovina
cz Piatok 10.01.2020, 20:30Majstrovstvá Európy mužov • Skupina D

To je ode mě vše. Přeju krásný zbytek dnešního večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:15:22)

Vícemistři světa a velcí favorité na zisk některé z medailí Norové zahájili evropský šampionát povinným vítězstvím. Bosnu v domácí hale porazili rozdílem šesti branek, což není moc přesvědčivé vítězství. Na něj se Seveřané hodně nadřeli, soupeř se totiž rval do posledních minut. Balkánci doplatili na svoje chyby, ztrát bylo v dnešním střetnutí příliš.

Nejlepším střelcem utkání se stal dvanáctigólový Sagosen, za hosty vsítil sedm branek Perce.

Norsko – Bosna a Hercegovina 32:26 (17:12)
    Nejvíce branek: Sagosen 12/2, Överby 5, Johannessen 3 – Prce 7/3, Panić 4, Haseljić 3. Rozhodčí: Schulze (GER), Tonnies (GER). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 1:3.

Konec zápasu. (32:26)
    60
    O zřejmě poslední gól střetnutí se postaral Haseljić. Bosňan si na levém křídle udělal prostor, aby posléze o pravou tyč zamířil přesně. (32:26)
    59
    Ještě jednu sedmičku viděli diváci v trondheimské hale. Prce nezaváhal, gólmana klamným pohybem poslal na opačnou stranu. (32:25)
    59
    V závěrečných minutách se do utkání dostal i O'Sullivan, jemuž se podařilo i skórovat, brankáře prostřelil mezi nohama. (32:24)
    58
    Gólové hody pokračují. Znovu ze středu a znovu přesně vyměřil ránu Panić. (31:24)
    58
    V posledních okamžicích padá opravdu hodně gólů. Po delší pauze se trefuje Överby dělovkou z pravého křídla. (31:23)
    57
    Ze středu pole natáhal ke střele Perić. Gólman byl blízko zásahu, míč přes jeho prsty skončil v síti. (30:23)
    56
    Tři góly má na kontě už i Johannessen, jenž z pravého křídla prostřelil gólmana k bližší tyči. (30:22)
    55
    Vranješ se po svém příchodu na hřiště hodně vidět. Nyní přidává do sbírky už třetí zásah. (29:22)
    55
    Přišel, dal gól, odešel. Sagosen se postavil na další sedmičku a i v tomto případě mířil přesně, tentokráte k levé tyči. (29:21)
    54
    Druhý gól v krátkém časovém rozmezí zapisuje Panić. (28:21)
    53
    První gól má na kontě Gulliksen. Ten sice při zakončení podklouzl, přesto zacílil přesně k pravé tyči. (28:20)
    52
    O jubilejní dvacátý gól Bosny se postaral Panić. pro něho se dnes jedná o třetí úspěšný zásah. (27:20)
    51
    Mohutný Vranješ se ani teď nenechal odstavit od balónu, z těžké pozice se trefil náramně k pravé tyčce. (27:19)
    50
    Domácí si vypracovali v utkání třetí sedmimetrový hod. Zodpovědnost na sebe vzal Sagosen a mířil přesně. (27:18)

49
    Komplikace pro Bosnu. Na dvě minuty si putuje sednout Terzić, na vícemistry světa čeká přesilová hra. (26:18)