Lovosice – SHC Maloměřice 38:23 (kon.) | Karviná – Zubří 27:20 (kon.) | Plzeň – Dukla 31:27 (kon.)
Kopřivnice – Jičín 32:30 (kon.)
Talent tým Plzeňského kraje
31:27 (12:12)
HC Dukla Praha
cz Sobota 21.12.2019, 18:00 • Sportovní hala Tachov • Chance Extraliga mužů (CZ) • 15. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera. (19:39:22)

Talent tak přezimuje na prvním místě tabulky. Dukle odskočil na rozdíl čtyř gólů. Pražané jsou nyní třetí, předskočila je Karviná, která ve druhém šlágru 15. kola zdolala Zubří 27:20.

Ačkoliv se hrálo v Tachově, Západočechům výrazně pomohli fanoušci. Do místní sportovní haly jich dorazilo, ať už přímo z Tachova či z Plzně, 420 a vytvořili Talentu bouřlivé domácí prostředí.

Plzeň se raduje, v Tachově v rámci propagace házené v Plzeňském kraji porazila Duklu Praha v souboji o první místo 31:27! Viděli jsme opravdu nádherné házenkářské drama. Střídaly se momenty množství chyb a naopak parádních akcí, na které nedokázaly reagovat defenzivy ani jednoho týmu. Přetahovanou o každý gól nakonec zvládl lépe Talent. Západočeši se dostali do dvoubrankového vedení z brejku v 55. minutě po trefě Chmelíka a poté už Duklu do vyrovnaného stavu nepustili. Na rozdíl tří gólů zvyšoval v 57. minutě nejlepší hráč Plzně Jakub Tonar a to Pražany definitivně zlomilo.

Talent M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 31:27 (12:12)
    Nejvíce branek: Tonar 11/2, Chmelík 4, Douda 3 – Reichl 7, Patzel 6/1, Grištšuk 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 420.

Konec zápasu. (31:27)
    60
    Tomáš Nejdl k dobrému výkonu ve druhém poločase přidává třetí gól v zápase, následně si ještě zákrok připisuje Karel Šmíd a je konec! (31:27)

60
    Oddechový čas pro domácí. (30:27)

60
    Patzel zablokován, Plzeň u míče a Dukla už rezignuje! (30:27)

59
    Macháč z pivota ještě posunul míč na Chmelíka, ten ovšem přestřelil. (30:27)

59
    Dukla Šmída nepřekonala, Macháč šel sám na Petržalu, ale vítězství Plzně gólem nestvrdil. Talent ovšem pokračuje v útoku a to mu stačí. (30:27)
    59
    Tečovaná rána Jakuba Tonara zapadla do sítě a tohle je dost možná definitivně rozhodující moment zápasu! (30:27)

58
    Signalizovaná pasivita Talentu. (29:27)
    58
    Martin Grištšuk ovšem našel rychlou odpověď z pravé spojky a Dukla zůstává ve hře. (29:27)
    57
    Jakub Tonar přešel přes obránce a ranou v pádu z osmi metrů zamířil přesně pod břevno! (29:26)

57
    Signalizovaná pasivita Západočechů. (28:26)

57
    Patzel nedokázal prostrčit míč na Reichla, důležitý moment zápasu. Plzeň je u míče a čtyři minuty před koncem drží dvoubrankový náskok! (28:26)