Michalovce – Miškovec 3:6 (kon.) | Košice – Zvolen 4:1 (kon.) | B. Bystrica – HC Slovan 2:1 (po pr.)
Poprad – Detva 3:0 (kon.) | Trenčín – Budapešť 8:2 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HK Nitra
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Piatok 06.12.2019, 18:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 29. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Prajem vám príjemný mikulášsky podvečer!
    Dnes nám Tipsport liga ponúka svoje 29. kolo, v ktorom sa odohrá aj krajské derby medzi HK Nitra a HC Mikron Nové Zámky. Ako každé derby, ani toto stretnutie favorita nepozná a môžeme sa tak tešiť na vypätý a zaujímavý súboj dvoch rivalov. Oba tímy odohrali svoje posledné zápolenie proti maďarským celkom a nastrieľali im zhodne päť gólov. Novozámčania si poradili s Budapešťou 5:3 a Nitrania zas porazili Miškovec 5:2.
    Uvidíme, ktorý z týchto dvoch celkov sa dnes bude radovať. Hráči domácej Nitry si pripravili dokonca špeciálnu sadu dresov na dnešný večer, tak budeme zvedaví, či im prinesie šťastie.

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, Morrison, Rácz, Versteeg, Sloboda, Kubka, Korím, Nemec – Scheidl, Kerbashian, Yellow Horn – Tábi, Kollár, Koyš – Buček, Čaládi, Fominykh – Hrušík, Minárik, Csányi

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Pavlas) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Šmach – Stupka, Hruška, Pospíšil – Jurík, Urban, Fábry – Rogoň, Holovič, Mikula – Andrisík, Giertl, Múčka

Rozhodca: Nikolic, Müllner – Synek, Kacej.

00:01

01:47
    Zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

02:08
    Tábi sa predral po pravej strany a vystrelil, pokus bol ale zblokovaný do ochrannej siete.

02:33
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Múčka – 2 min., faul lakťom).

03:00
    So strelou od modrej Pavlas nemal väčší problém a pokryl ju.

03:09
    Yellow Horn prudko pálil spoza pravého kruhu, brankár chytá.

03:15
    Fábry vyhodil puk za súperovu bránu.

03:50
    Yellow Horn krásne prihrával pred Pavlasa, ten však v poslednej chvíli vykopol puk betónom.

04:13
    Urban sa dostal k puku a v oslabení dokázal cez Mikuša vystreliť a ohroziť súperovu bránu.

04:33
    Hostia v plnom počte.

04:58
    Hanuljak rozohrával spoza brány, Novozámčania vysoko napádajú a robia Nitre problémy.

05:20
    Rogoň sa natlačil po pravej strany a vytrelil. Hanuljak mal čo robiť, no gól nepadol.

06:00
    Domáci kopia momentálne chybu za chybou a potrebujú hru upokojiť.

06:38
    Krásnu prihrávku medzi kruhmi obdržal Drtina a sám vystrelil, Hanuljak však vyráža!

07:33
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., nedovolené bránenie).

07:50
    Ordzovenský najprv zachytil puk na modrej, no na druhý pokus už Nitra vyhodila puk cez všetky čiary.

08:32
    Hruška dostal puk tesne pred brankárom, bolo tam však veľa hráčov natlačených na malom priestore a nepodarilo sa mu tak puk prepasírovať za chrbát Hanuljaka.

09:24
    Drtina strieľal od modrej, no dlho otáľal a nakoniec z toho nebezpečenstvo nebolo.

09:33
    Domáci v plnom počte.

10:00
    V polovici prvej tretiny stále bezgólový stav.

10:29
    Versteeg sa snažil rýchlo rozohrať do útoku, no Tábimu poslal puk len na korčule. Napriek tomu sa Nitra dokázala dostať do útočného pásma.

11:05
    Nitra dala gól!

KALE KERBASHIAN teraz zaskočil hostí, keď vystrelil z hranice pravého kruhu na Pavlasa a puk dostal až do siete! Nitra sa tak ujíma vedenia.
    Bez asistencie.

12:05
    Pred novozámockou bránou ďalší závar, no druhý gól z toho nie je! Nitra však oveľa zlepšila svoju hru.

13:12
    Obrovská šanca Versteega, ktorý sa dostal v útočnom pásme do krátkeho samostatného nájazdu, no nedokázal nadvihnúť puk nad ľavý betón Pavlasa.

14:11
    Kerbashian v rýchlom nájazde do útočnej tretine si neporadil s Ordzovenským.

15:05
    Nitra je opäť v útoku a hrá veľmi aktívne.

15:47
    Mikuš bo sám a tak len nastrelil puk na brankára zo stredného pásma.

16:12
    Pekná akcia Fominykha, ktorý pozvŕtal domácu obranu.

16:55
    Buček dlho držal puk, odkryl bránu, no bol už z veľkého uhla, obkolesil ju teda a prihral Fominykhovi, ktorý vo veľkej šanci minul!

17:46
    Mezei vypálil od modrej čiar, no puk minul bránku.

18:16
    Hruška z ľavej strany v strednom pásme chcel poslať prihrávku spoluhráčovi no pokazil ju.

18:35
    Morrison najprv zblokoval v obrane strelu, potom sa dostal do útoku a za modrou čiarou prudko vystrelil na Pavlasa.

19:43
    Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

19:50
    Šmach sa ešte pokúsil vyrovnať strelou od ľavého mantinela, no neúspešne.

20:00

Prvú tretinu by sme mohli rozdeliť na dve časti. Kým sa Nitrania neujali vedenia, o niečo lepším mužstvom boli Nové Zámky. Nitra často chybovala a tým len prilievala vodu na mlyn súperovi. Avšak v dvanástej minúte po individuálnej akcii rozradostnil domácich fanúšikov Kale Kerbashian a odvtedy Nitra nedala súperovi príliš dýchať a bola značne lepším tímom.

Druhá tretina sa začne približne o 18:52.

20:01

20:10
    Scheidl v strednom pásme zbúral Ordzovenského.

20:50
    Urbán s Juríkom sa snažili niečo vymyslieť pred Hanuljakom, no gól z toho nebol.

21:30
    Rácz zachytil puk v strednom pásme, pred bránou číhal Čaládi, no nedostal dobrý puk. Hneď následne sa do veľkej šance dostal aj Holovič, ale vyrovnať sa mu nepodarilo.

21:47
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holovič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

22:10
    Domáci sú usadení v útočnom pásme a snažia sa niečo vymyslieť.

22:47
    Kollár sa predieral po ľavej strane až k bráne, tam sa jej však nestihol vyhnúť a nepríjemne do nej narazil.

22:48
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pospíšil – 2 min., hákovanie).

23:03

Veľmi rýchlo po buly sa Nitra dostáva do dvojgólového vedenia! Yellow Horn si vymenili puk s Kerbashianom, ten prihral na ľavý kruh a KENNEY MORRISON prepálil Pavlasa.
    Asistencie: Kale Kerbashian.

23:30
    Nitra mala aj ďalšie šance vo zvyšku presilovky 5 na 4, no nikto z jej hráčov nedostal už puk do brány.

25:11
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min., držanie).

25:55
    Hostia sú usadení v pásme a snažia sa streliť kontaktný gól.

26:25
    Domáci dokázali odpáliť puk do bezpečia, Novozámčania si zatiaľ nevypracovali žiadnu vyloženú príležitosť.

27:11

27:42
    Do rýchleho protiútoku sa dostal Versteeg po ľavej strane, no bol vytlačený až za bránu, skadiaľ už bránu neohrozil.

27:54
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 2 min., držanie).

28:45
    Nitra zatiaľ nezvýšila svoje vedenie.

29:54

30:42
    Minárik sa zvŕtal v pásme, napokon prihral Čaládimu, ten zakončoval z uhla a nedal gól.

31:22
    Korím nahadzoval puk na teč, no akcia nevyšla podľa priania domácich. Následne prišlo ešte k menšiemu závaru pred Pavlasom.

32:10
    Pri signalizovanom vylúčení sa Nitra dostala do ďalšej šance, Korím pílil od modrej, no puk presvišťal len popri bráne.

32:18
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Giertl – 2 min., držanie).

32:28
    Yellow Horn v dobrej pozícii pálil, ale minul!

33:13
    Mezei trochu riskantne rozohrával. Neskôr strieľal od modrej.

33:49
    Výborná šanca Nitry, Pavlas už ležal, no Koyš nedokázal spomedzi kruhov dostať puk do brány a úspešná nebola ani jedna dorážka.

34:18

34:58
    Urbán zostal úplne osamotený pri pravej tyčke domácej bráne, skúsil blafák, gól z toho nebol.

35:32
    Vhadzovanie po pravej strane Hanuljaka.

35:47
    Z ľavej strany skúsil vystreliť Mikuš, nitriansky gólman bol pozorný.

36:10
    Súboje sa teraz odohrávali v rohu klziska za Pavlasom.

36:24
    V náznaku šance sa ocitol Scheidl, Nové Zámky tentoraz odolali.

37:39
    Čaládi dostal dobrú prihrávku, no v útočnej tretine mu chýbali spoluhráči ktorým by mohol prihrať.

38:45
    Opäť sa bojuje za novozámockou bránou, Czányiho zastavil Drtina.

39:11
    Minárik sa snažil predrať cez dvoch súperových obrancov do útoku, no proti presile sa mu to nepodarilo.

40:00

Druhá tretina sa skončila rovnakým pomerom ako prvá a Nitra tak vedie nad Novými Zámkami už o dva góly. Novozámčanov brzdili najmä početné fauly. Nitranom sa podarilo veľmi rýchlo využiť presilovku 5 na 3 a vybudovali si tak väčší náskok. Súpera nepúšťali do väčších šancí a pokiaľ teda Nové Zámky budú chcieť brať z dnešného zápasu body, musia poriadne pridať na výkone.

Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:01

40:32
    Úvod tretej tretiny patrí hosťom, Stupka v kombinácii s Pospíšilom, všetko však riešil Hanuljak.

41:00
    Tentoraz sa dopredu tlačia hokejisti Nitry, Wellow Horn však recept na Christiána Pavlasa nenašiel.

41:26
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Fominych – 2 min., hákovanie).

41:58
    Hostia sú v útočnom pásme, Hanuljak však zatiaľ nemusel zasahovať.

42:23
    Domáci Karol Csányi získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary.

43:00
    Pre Hanuljakom je to poriadne prehustené, Nové Zámky kombinujú v útočnom pásme.

43:26

43:40
    Branislav Kubka sa oprel do puku od modrej čiary, Pavlas však nemusel zasahovať.

44:00
    Dnešné stretnutie sleduje 2667 divákov.

44:01
    Nitra bude hrať presilovú hru, Hanuljak bleskovo vyšprintoval na vlastnú striedačku.

44:24
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., podrazenie).

44:41
    Domáci hokejisti okamžite v útočnom pásme.

44:54
    Giertl však skvele zabojoval o puk a v obrannom pásme Nitry tak získava cenné sekundy.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Nitra vedie nad Novými Zámkami 2:0.

45:09
    Na tribúnach to len tak zahučalo! Delovka Kerbashiana však končí v pohotovej lapačke Christiána Pavlasa!

45:42
    Pavlas spoza vlastnej bránky šikovne vyhodil puk, ten však po odraze končí až na striedačke Nitry.

45:59
    Samuel Buček pálil z ľavej strany, Pavlas bol opäť pozorný.

46:24

47:02
    V Nitre máme reklamnú prestávku, hosťom sa kráti čas na prípadný zvrat dnešného zápasu.

47:40
    Juraj Jurík skvele vysunul Andrisíka, ktorý sa predral cez Kubku do zakončenia, Hanuljak však výborným zákrokom podržal svoj tím!

48:08
    Buly po ľavej ruke Christiána Pavlasa.

48:22
    Múčka skvele našiel pri ľavej tyči Giertla, Hanuljak bol však opäť na svojom mieste!

49:01
    Novozámčania sa v týchto momentoch zakusli do súpera.

49:05
    HC Nové Zámky dali gól!
    Tomáš Pospíšil obkorčuľoval bránku domáceho tímu, prihrávkou našiel Václava Stupku, ktorého strelu tečoval za chrbát brankára Nitry RADIM HRUŠKA! Asistencie: Vávlav Stupka, Tomáš Pospíšil.

49:37
    Domáci sa snažia odpovedať na gól Nových Zámkov, výsledkom je nepresná strela Karola Koríma.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nitra vedie nad Novými Zámkami 2:1.

50:13
    Drtinov pokus o prihrávku končí zakázaným uvoľnením, hra sa sťahuje pred Pavlasa.

50:28
    Kyle Kerbashian sa dostal do zaujímavej streleckej pozície, jeho pokus bol však zblokovaný.

51:02
    Versteeg tvrdo zbúral pred bránku hostí Šmacha, ten sa veľmi ťažko zbiera z ľadovej plochy.

51:38
    Okolo Hanuljaka lietajú puky jedna radosť, gólman Nitry ale v týchto momentoch nemusel zasahovať.

52:06
    Emócie sú na oboch stranách, s delovkou Kubku od modrej čiary si Pavlas bez problémov poradil.

52:59
    Šmach potiahol puk poza domácu bránku, na chrbte však mal doslova nalepeného Rácza a tak nič zaujímavé nevymyslel.

53:34
    Erik Čaládi sa skvele spoza bránky hostí natlačil do zakončenia, Pavlas si však dal pri ľavej tyči pozor a podržal svoj tím!

54:02
    Strela hostí od modrej čiary, Hanuljak nebol pri zákroku úplne istý, ale napokon situáciu zvládol.

54:23
    Obrovská šanca Nitry! Scheidl vo výbornej pozícii puk napálil len do obrancu Zámkov, ktorý sa obetavo vrhol do dráhy puku!

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, bude to mimoriadne napínavý záver!

55:46
    Hosťom sa čoraz viac kráti čas na vyrovnanie, domáci sústredili všetky svoje sily na pozornú obranu.

56:01
    Rácz výborne našiel Fominycha, ktorého delovka však Pavlasa neprekvapila.

56:31
    Domáci fanúšikovia sa úžasne bavia hokejom a neustále ženú svoj tím dopredu.

57:08
    Domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme, výbornú prácu odvádza Kyle Kerbashian.

57:33
    Marek Drtina získal puk a snažil sa ísť dopredu. Napokon je to ale zakázané uvoľnenie v podaní hostí.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:22
    Nitrania nahodili puk do útočného pásma, oba tímy bleskovo striedajú.

58:44
    Jurík sa snažil o rýchly prechod do útočného pásma, je to však zakázané uvoľnenie.

58:44
    Oddychový čas hostí.

58:59
    Nitra prežila klinickú smrť! Juraj Jurík sa skvele predral pred Hanuljaka, ale ani na dvakrát nedokázal puk pretlačiť do siete českého gólmana Nitry! Kde však bola obrana?

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času, Nové Zámky hrajú power-play!

59:29
    Kerbashian nahodil puk do útočného pásma, minul ale opustenú bránku Nových Zámkov.

59:40
    Radim Hruška mal na hokejke vyrovnávajúci gól, nemieril však presne!

S konštatovaním, že Nitra napokon na domácom ľade porazila Nové Zámky 2:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:21:09)

Dávid Švec

Peter Košťál

Góly a asistencie: 12. Kerbashian, 24. Morrison (Kerbashian) – 50. Hruška (Stupka, Pospíšil)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Pavlas) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Šmach – Stupka, Hruška, Pospíšil – Jurík, Urban, Fábry – Rogoň, Holovič, Mikula – Andrisík, Giertl, Múčka

Rozhodca: Nikolic, Müllner – Synek, Kacej