Plzeň – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Zlín – Hradec Králové 0:4 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 9:1 (kon.)
Liberec – Třinec 5:0 (kon.) | Olomouc – Litvínov 3:1 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
HC Kometa Brno
cz Piatok 06.12.2019, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 25. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký víkend. (19:54:43)

Brněnská série proher na venkovních kluzištích se tedy dnes protáhla na šest zápasů.

Západočeši byli ve třetí části jasně lepším týmem a dvoubrankový náskok v klidu bránili, naopak sami spíše útočili. Důležitou trefu na 4:1 přidal z brejku Milan Gulaš. Utkání se dohrávalo víceméně v klidu. Až v poslední minutě Lev trefil kolenem Kodýtka a šel na trestnou lavici, v oslabení poté Kometa snížila. Plzeň tak slaví vítězství 4:2.

Nejlepší hráči utkání:
    Plzeň – Matyáš Kantner
    Brno – Vladimír Svačina

Střely na branku: 32:23

59:52
    Ještě velký závar před Vejmelkou, ale Němec do sítě puk nedotlačil. Tento duel skončí výsledke 4:2.
    59:35 Pavel JENYŠ - 4:2

59:35
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno v závěru upravuje skóre gólem v oslabení. Mertlovi v útočném pásmu utekl puk, přes Moravčíka se přehnali Plekanec s Jenyšem a vlastně jeli ve dvou sami na Frodla. Plekanec přihrával a PAVEL JENYŠ zakončil jednoduše do poloprázdné branky nad beton přesouvajícího se plzeňského gólmana. Asistence: Tomáš Plekanec.

59:15
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jakub Lev – 2 min., faul kolenem).

59:15
    Naprosto zbytečně Jakub Lev dohrál u mantinelu Petra Kodýtka, který se jen těžko zvedá. Rozhodčí bude vylučovat.

59:00
    Tomáš Mertl byl jako první u puku za brankou, skvělým bekhendovým pasem našel najíždějícího Čerešňáka, který trefil jen výstroj Karla Vejmelky.

58:44
    Jakub Lev jemným nahozením z úhlu zahřál lapačku Dominika Frodla.

58:28
    Brno už se nikam nežene a ví, že z tohoto duelu odejde bez bodu.

58:02
    Straka posouval puk na spoluhráče před branku, to si Kometa pohlídala.

57:55

57:34
    Po Čerešňákově ráně ještě dorážel zblízka Vojtěch Němec, Vejmelka puk vytáhl nad horní tyčku!

56:58
    Robova střela z pravého kruhu sražená a Brno vyhazuje.

56:27
    Tomáš Mertl se zapomněl v útočném pásmu, ofsajd Plzně.

55:59
    Moravané se osvobozují.

55:55
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Petr Holík – 2 min., podrážení).

55:31
    Západočeši ve třetí třetině Kometu absolutně k ničemu nepouští. Nebo lépe řečeno, Brno se do šancí ani netlačí a jeho výkon rapidně klesl.

54:51
    Dnešní utkání sleduje 7113 diváků!

54:51
    Menší závar před Vejmelkou, který dokázal přikrýt puk. Do sebe se poté pustili Jakub Lev a Miroslav Indrák, ale nic velkého to nebylo.

54:40
    Kometa se do útočného pásma dostává jen díky nahozením, což si indiáni hlídají.

54:08
    Gulašovu ránu z pravého kruhu Vejmelka vytěsnil. Brno se ujímá puku a rozehrává zpoza vlastní branky.

53:35
    Zaťovič vystihl přihrávku domácích a střelou přes Čerešňáka prověřil Frodla, ten vyráží betonem.

52:44
    Dokonce i čtvrtá formace Škodovky uzamkla třetí útok Brna téměř na minutu v obranném pásmu. Do šance se nakonec nedostala.

51:53
    Plzeň kontroluje puk a ve třetí části je opravdu dominantní. Kometě zbývá na tři góly už jen osm minut.

51:10
    Zakázané uvolnění Komety.

51:04
    Indrákovu střelu z levé strany kryje Karel Vejmelka.
    50:31 Milan GULAŠ - 4:1

50:31
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš! Matyáš Kantner nejprve zazmatkoval v rozehrávce a jeho chybu musel hasit při šanci Plekance pohotový Frodl, a z protiakce udeřili Západočeši! Právě Kantner ujel po levé straně, ale nešel do střely. Ještě nahrával dojíždějícímu MILANU GULAŠOVI, který prvním bodem v zápase posílá Plzeň do třígólového vedení. Asistence: Matyáš Kantner a Tomáš Mertl.

49:28
    Moravčík na poslední chvíli vypíchl puk Luboši Horkému, který už se dostával za posledního plzeňského obránce!

49:10
    Západočeši vyrazili do přečíslení tří proti dvěma, který Kodýtek vyřešil přesným pasem na levou stranu, odkud pálil Luboš Rob. Od horní tyčky se puk odrazil do ochranné sítě, Kometu dnes potřetí zachránila branková konstrukce!

48:18
    Po delší době zajímavá akce Brna. Tomáš Plekanec se rozjel na levé straně a ostrou ranou jen těsně přestřelil plzeňskou branku.

47:43
    Nadějně rozjetou akci Plzně dvou proti jednomu zastavil hvizd rozhodčího. Ofsajd.

47:28
    Západočeši opět zastavili akci hostů ještě ve středním pásmu, Dočekal se do útoku nedostal, a sami zahrozili! Tomáš Mertl dostal přihrávku na střelu z první, Karel Vejmelka je však znovu připraven!

46:54
    Matyáš Kantner dostal přihrávku na levou stranu, ale rychle ho křižoval obránce. Proto volil střelu, kterou kryje ve výstroji Karel Vejmelka. Následuje komerční přestávka.

46:21
    Kometa se zřejmě spoléhá jen na brejky, ty jí ale ve třetí třetině zatím nevycházejí. Plzeň si dobře pokrývá hostující hráče.

45:38
    Miroslav Indrák ve dvou zajímavých střeleckých pozicích! Nejprve si vybruslil na levý kruh a překvapivým zakončením trefil bližší tyč, poté z podobné pozice branku minul!

44:51
    Po vyhraném buly Brna vyhazuje Gulaši na zakázané uvolnění.

44:44
    Škoda v útočném pásmu a od pravého mantinelu nahazoval puk Luboš Rob, Vejmelka si našel místo k výhledu a zasahuje lapačkou.

44:02
    Kometa se s kotoučem znovu nepárala a jen ho poslala na zakázané uvolnění.

43:27
    Kantner se štěstím udržel puk a přihrál mezi kruhy Mertlovi, jenže tomu selhalo zpracování a kotouč mu odskočil od hokejky.

42:43
    Hosté po zisku kotouče v obranném pásmu pouze poslali puk do střední třetiny. Plzni se opět povedl nástup do třetiny a zatím k ničemu Kometu nepouští.

42:08
    Tentokrát se Brno dopustilo zakázaného uvolnění.

41:47
    Ofsajd zastavil další akci Komety.

41:38
    Zakázané uvolnění Plzně.

41:25
    Jank obětavě zablokoval další ránu Vladimíra Svačiny z levého kruhu, Západočeši už v plném počtu.

41:13
    Němcovu ránu od modré srazil Gulaš, tvrdou dělovku Svačiny bolestivě schytal Jank.

40:45
    Orsava volný mezi kruhy, Frodla však nepropálil! Brno pokračuje v tlaku.

40:29
    Rána Ondřeje Němce od modré čáry sražená do ochranné sítě.

40:01

Kometa do třetí části vstoupí s přesilovkou za vyloučení Vojtěcha Němce, které bude trvat maximálně 85 sekund.

Další třetina začne přibližně v 19:15.

Ve druhé části jsme viděli hned čtyři góly. Plzeň vstoupila do prostřední třetiny aktivně a už po minutě otevřel skóre Jaroslav Kracík. Kometa dostala k dispozici dvě přesilovky, ani jednu sice nezužitkovala, ale po konci té druhé srovnal Vladimír Svačina, kterého si před branku špatně pohlídala domácí defenziva. Jenže za 23 sekund znovu vedla Škodovka, z dorážky skóroval Vojtěch Němec. A ve 40. minutě navýšil vedení rovněž z dorážky Tomáš Mertl, který přerušil sedmizápasový půst bez vstřelené branky. Západočeši tedy na rozdíl od svého soupeře přesilovku využili.

Střely na branku: 22:16.

40:00

39:55
    Plzeň opět vyhazuje a do šatny si ponese dvougólový náskok.

39:37
    Čerešňák posunul bekhendem puk po mantinelu a Gulaš vyhazuje přes všechny čáry.

39:25
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Němec – 2 min., sekání).

39:25
    Vojtěch Němec zastavil pronikajícího Kucseru nedovoleně, třetí přesilovku ve druhé třetině si zahraje Brno.
    39:01 Tomáš MERTL - 3:1

39:01
    Západočeši přesilovku využívají a odskakují na rozdíl dvou gólů! Gulaš s Robem si vyměnili role, po přihrávce plzeňského kapitána pálil z pravého kruhu Luboš Rob. Vejmelka puk vyrazil před sebe, v závaru se nejlépe zorientoval TOMÁŠ MERTL a doklepl puk za dezorientovaného brněnského gólmana! Mertl se prosadil po sedmi zápasech bez gólu. Asistence: Matyáš Kantner a Luboš Rob.

38:20
    Milan Gulaš dostal přihrávku na levý kruh, ale puk si musel zpracovávat. Proti následné ráně se Vejmelka přesunul a lapačkou zasahuje.

37:54
    Kantnerovu přihrávku před branku hosté zachytili, ale odražený puk nakonec mu betony zachytit Vejmelka.

37:36
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Petr Holík – 2 min., hákování).

37:36
    Čerešňák udržel útočné pásmo, Kantner následně přihrával před branku najíždějícímu Tomáši Mertlovi, který nedokázal překonat Vejmelku zřejmě jen proto, jelikož byl zahákován Holíkem!

37:25
    Moravčík zariskoval na útočné modré a fotbalovým způsobem zastavil brněnské vyhození, čehož mohl využít Vojtěch Němec. Najel si na levou stranu a z velkého úhlu prověřil pozornost Karla Vejmelky.

36:27
    Bohumil Jank dobře četl hru a zachytil rozehrávku Brna na červené čáře, vyměnil si puk se Suchým a rázem byl sám před Vejmelkou, ten jeho zakončení mezi betony z levého kruhu dokázal vyrazit.

36:06
    Další zakázané uvolnění Brna, kterému se teď nedaří nic vymyslet.

35:18

34:55
    Gulaš se proháčkoval až mezi kruhy, jeho následnou střelu brněnští obránci zablokovali.

34:19
    Zaťovičův pokus z levého kruhu domácí srazili bruslemi do ochranné sítě.

34:01
    Ofsajd zastavil další akci Západočechů.
    33:27 Vojtěch NĚMEC - 2:1

33:27
    Trvalo to pouze 23 sekund a Škodovka našla odpověď, bere si tedy vedení zpět! Zakončení Petra Straky zblízka dokázal Vejmelka vyrazit pouze před sebe a pohotovou dorážkou do poloprázdné branky se prezentoval VOJTĚCH NĚMEC. Asistence: Petr Straka.
    33:04 Vladimír SVAČINA - 1:1

33:04
    Hned po buly v útočném pásmu Brno střílí vyrovnávací gól! VLADIMÍR SVAČINA ZŮSTAL volný před brankou a propasíroval puk mezi beton a levou tyčku Frodlovy branky. Asistence: Martin Dočekal a Silvester Kusko.

32:56
    Michal Gulaši napřáhl ke střele od modré čáry, plachtící kotouč si Frodl našel lapačkou. Následuje komerční přestávka.

32:41
    Kantner mířil za dlouhou přihrávkou, u puku byl prokazatelně dříve než brněnská hráč, rozhodčí však pískají zakázané uvolnění. Následně se čárový sudí omlouvá a přesouvá hru na středový kruh.

32:32

32:23
    Západočeši se zmocnili puku a vyhazují.

31:41
    Indiáni se opět osvobozují.

31:20
    Dělovka Ondřeje Němce z levé strany sražená a Plzeň vyhazuje.

30:55
    Orsava zblízka bekhendem Frodla nepřekonal a dorážející Zaťovič z úhlu branku minul!

30:32
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2 min., sekání), zbytečný útočný faul domácího hráče a Kometa dostává další šanci na srovnání.

30:07
    Zakázané uvolnění hostů.

29:48
    Západočeši se usazují v útočném pásmu...

29:07
    Zakázané uvolnění Škodovky.

28:24
    Indiáni se osvobodili a už jsou v plném počtu.

28:09
    Velký tlak Kometa nezužitkovala. Dělovka Ondřeje Němce od modré čáry nepřesná a Plzeň posílá puk alespoň do středního pásma.

27:21
    Holíkovu přihrávku málem srazil za Frodla Jank, plzeňský gólman stačil zareagovat a betonem vyráží.

26:48
    Frodl vyrazil pokus Holíka z pravého kruhu a přesunul se i proti střele Kucsery z levé strany! Plzeň vyhazuje.

26:24
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Peter Čerešňák – 2 min., držení). Po komerční přestávce si hosté zahrají druhou přesilovku.

25:31
    Chyba Komety v rozehrávce a pas mezi kruhy dostal osamocený Sebastián Malát, který však první branku v extralize odmítl. Trefil jen posledního obránce Brna.

25:04
    Překvapivou střelu Kantnera po zisku puku z levého kruhu Vejmelka vyráží betonem.

24:30
    Plzeň je ve druhé části lepší. Další střelu si připsal Luboš Rob, Vejmelka však pokus z pravého kruhu dobře viděl a zasahuje lapačkou.

23:50
    Miroslav Indrák vystihl rozehrávku hostů, byl sám před Vejmelkou, ale ještě hledal volného spoluhráče, což si obránci Komety pohlídali.

23:31
    Lukáš Kucsera obdržel pas mezi kruhy a hned vypálil, těsně minul levou tyčku.

22:33
    Přihrávka před branku na Orsavu neprošla a dopředu zamířil Matyáš Kantner, vymíchal obránce a natlačil se před Vejmelku, kličkoval, položil si brněnského gólmana, ale nakonec trefil pouze jeho položený beton!

21:54
    Němec nahodil puk do útočného pásma, ale tam ho Gulaš neudržel. Naopak útočí Kometa a usazuje se v útoku.

20:56
    Ofsajd zastavil protiakci Komety.
    20:47 Jaroslav KRACÍK - 1:0

20:47
    Dobrý nástup do druhé části Západočeši korunují gólem! Nahození Janka od modré čáry tečoval JAROSLAV KRACÍK nejprve do boční sítě, poté se však puk záhadně, zřejmě od Vejmelky, odrazil za brankovou čáru. Asistence: Bohumil Jank a Vojtěch Budík.

20:40

20:20
    Lukáš Pulpán nabral rychlost na levé straně, napřáhl k prudké střele, které rozezvonila horní tyčku Vejmelkovy branky!

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

První třetina branku nenabídla. K vidění však byl bruslivý hokej se šancemi na obou stranách, jenže oba brankáři zůstávají neprůstřelní. Největší příležitosti si oba celky vytvořily v přesilových hrách, Vojtěch Budík však Vejmelku nepropálil a Jakub Lev na druhé straně zblízka branku netrefil.

Střely na branku: 6:9

20:00

19:48
    Gulaš si najížděl na přihrávku do úniku, kotouč mu však přeskočil hokejku!

19:12
    Moravčík zachytil brněnské vyhození a od modré čáry nahazoval puk na bránu, Vejmelka vyrážečkou tečoval puk do ochranné sítě.

18:54
    Indiáni v plném počtu.

18:37
    Nakonec se Kometa z útočného pásma sama dostala nepřesnou přihrávkou.

17:54
    Po mantinelu domácí nedokázali vyhodit a dostali se pod velký tlak, velkou šanci měl najíždějící Lev, jenže pokusem po ledě minul plzeňskou branku.

17:02
    Plzeň získala puk po buly a Gulaš vyhazuje.

16:54
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Indrák – 2 min., vysoká hůl).

15:55
    Plekanec ostře pálil z mezikruží, Frodl jeho ránu dokázal vyrazit.

15:35
    Čerešňákovo nahození po buly z pravé strany vyrazil Vejmelka jen před sebe, kotouč se chvilku povaloval před brankovištěm, brněnský gólman si ho nakonec stáhl pro sebe.

15:28
    Ofsajd, následuje komerční přestávka.

15:05
    Martin Dočekal dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, když si však puk chystal ke střele, v klíčové chvilce mu utekl.

14:10
    Kometa se osvobodila a může vystřídat.

13:46
    Hosté v plném počtu, ale stále pod tlakem.

12:49
    Škoda se dlouho držela v útočném pásmu, ale vypálil pouze Milan Gulaš z levého kruhu nepřesně. Poté jeho přihrávku před branku hosté zachytili a Kometa vyhazuje.

11:46
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Luboš Horký – 2 min., podrážení).

11:35
    Střela Ondřeje Němce od modré čáry našla jen výstroj Dominika Frodla.

11:29
    První brněnská formace teď zatlačila druhou plzeňskou a vytvořila si zajímavou příležitost, Zaťovič našel před branku Kucseru, ten z úhlu trefil jen připraveného Frodla.

10:54
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu, ale až po komerční přestávce.

10:29
    Pulpán pálil hned po buly také nad horní tyčku brněnské branky.

10:26
    Čerešňákova tečovaná rána z dobré pozice mířila nad branku. Kometa následně vyhodila puk na zakázané uvolnění.

09:47
    Jakub Lev obdržel pas na levou stranu a jedovatou střelou vystrašil Frodla, tomu totiž kotouč propadl mezi rukou a tělem, ale skončil mimo branku!

09:07
    Zakázané uvolnění indiánů.

08:44
    Plzeň už potřetí v zápase pokazila rozehrávku. Využít toho mohl Petr Holík, který dostal přihrávku před poloprázdnou branku, jenže v tísni nezamířil přesně!

07:43

07:38
    Vojtěch Budík si sjel na hranu levého kruhu, dostal přihrávku, napřáhl a vypálil, Karel Vejmelka dokázal puk vytěsnit mimo branku!

07:15
    K Čerešňákovi se štěstím prošel puk na pravý kruh, střelu plzeňského obránce Vejmelka vyráží. Následná Budíkova dělovka nebyla přesná.

06:47
    Hosté se znovu osvobozují.

06:30
    Kometa dokázala už dvakrát vyhodit.

05:43
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jack Glover – 2 min., zdržování hry / úprava výstroje).

05:34
    Jack Glover přišel o helmu, ale pokračoval ve hře, což pravidla nedovolují. To si zřejmě americký útočník neuvědomil, signalizovaná výhoda Plzně.

04:54
    Lev vystihl rozehrávku Západočechů a vypálil bekhendem, Frodl vyráží.

04:10
    Tlak Škodovky, nejprve Moravčík pálil od modré těsně mimo, poté Kaňákovu dobrou přihrávku před branku nedokázal tečovat Mertl. Kometa se osvobozuje.

03:35
    Po sraženém nahození mohl pálit z mezikruží Jenyš, domácí se ale ubránili.

03:23
    Jank zazmatkoval při rozehrávce zpoza branky, pouze poslal puk po mantinelu. Sebral ho Jack Glover a slabým nahozením prověřil Frodla.

02:44
    Ani jednomu z týmů se teď nepovedla rozehrávka podle představ. U puku Plzeň.

01:34
    Suchý se uvolnil na levém kruhu, ještě poslal puk do lepší pozice Jaroslavu Kracíkovi, jenže ten si kotouč zpracovával příliš dlouho a Vejmelka se stihl proti jeho střele přesunout!

00:35
    Pulpán se vydal dopředu a chyběl v defenzivě, využít toho mohl Petr Holík, který ujel po levé straně, ranou zápěstím minul vzdálenější tyčku.

00:09
    Devět sekund uplynulo a domácí hned propadali v obraně. Před Lukáše Pulpána se tlačil Lukáš Kucsera, v tísni nakonec zakončil bekhendem, Frodl si připisuje první zákrok.

00:01

Hokejisté obou celků nastupují na ledovou plochu, oba týmy v modrobílé kombinaci. Plzeň ve světlé variantě, Kometa v tmavé.

Do sestavy Plzně se po zranění vrací Miroslav Indrák a Lukáš Pulpán, chybí naopak Jan Eberle.

Za Kometu ještě nenastupuje po zranění ramene rehabilitující Peter Mueller, naopak americká posila do defenzivy Jack Glover už figuruje ve druhé obranné dvojici s Filipem Pyrochtou.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Jank, Budík, Moravčík, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Suchý, Kracík, Indrák – Straka, V. Němec, Pour – Rob, Kodýtek, Malát.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Baranka, O. Němec (A), Pyrochta, Glover, Gulaši, Svozil, Bartejs (C) – Zaťovič, P. Holík, Kucsera – Jenyš (A), Plekanec, L. Horký – Hruška, Lev, Orsava – Dočekal, Kusko, Svačina.

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Pešina – Malý, Pešek.
    Zazáří dnes znovu gólman Plzně?

Jak dopadne souboj modrobílých barev tentokrát? Zužitkuje Škodovka výhodu domácí prostředí, nebo Kometa zvítězí venku po velmi dlouhé době? Naposledy se jí to podařilo 22. října na Kladně, od té doby Brno na stadionech soupeřů prohrálo pět zápasů v řadě.

Vzájemné zápasy:
    Kometě se proti Plzni daří, v loňské sezóně proti ní vyhrála tři zápasy ze čtyř a radovala se také letos 19. října. Skóre sice otevřel v 7. minutě Tomáš Mertl, jenže domácí po šestadvaceti sekundách srovnali zásluhou Ondřeje Němce. Ve 21. minutě vsítil nakonec rozhodující gól Martin Zaťovič a výhru Brna pečetil trefou do prázdné branky Jakub Lev.

Zajímavost:
    Zatímco v kádru Komety se už devět hráčů vyšplhalo na hranici deseti kanadských bodů, u Západočechů se to povedlo pouze pěti. I to dokazuje, jak moc je Plzeň závislá na bodech Milana Gulaše.