Boston – Carolina 2:0 (kon.) | Florida – Minnesota 2:4 (kon.) | NJ Devils – Vegas 3:4 (kon.)
Philadelphia – Toronto 6:1 (kon.) | Columbus – Arizona 2:4 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.)
Nashville – Tampa Bay 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)
San Jose – Washington 2:5 (kon.)
Vancouver Canucks
5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Ottawa Senators
cz Streda 04.12.2019, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (07:10:27)

Tři hvězdy utkání:
    1. Adam Gaudette (VAN) 1+1
    2. Zack MacEwen (VAN) 1+0
    3. Antoine Roussel (VAN) 1+0

Domácí celek v tomto zápase celkem jednoznačně vyhrává 5:2, nicméně dominoval jen první třetinu, kterou vyhrál 4:0. Ve zbytku zápasu byl aktivnější střelecky hostující klub, ale prosadil se jen dvakrát.

59:31
    Oscar Fantenberg pálil od modré čáry, jeho projektil kryje hostující brankář. Ještě jedno vhazování.

59:14
    Nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Senators.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.

58:23
    Domácí hokejisté se pokouší ještě přidat jednu branku, ale zatím se nemohou prosadit a dostat se do výraznější šance.

57:08
    Fanoušci už pomalu začínají slavit, závěr zápasu se blíží. Canucks míří k výhře.

56:42
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek míří k výhře v tomto zápase.

55:46
    Domácí brankář rozehrává od své branky, Chris Tierney (Ottawa) tečoval kotouč následně před brankou, ale šance přinesla nepřesné zakončení.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v poslední třetině. Adam Gaudette pálil nepřesně.

54:34

53:12
    Hostující celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

53:04
    Bo Horvat (Vancouver) výborně sáhl do přihrávky soupeře, a tak vypadl kotouč z hrací plochy. Buly před brankou Canucks.

52:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., hákování).

52:06
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

51:30
    Brady Tkachuk vyslal od modré čáry kotouč na branku, ale brankář si dokázal poradit. Následně neuspěl ani Nick Paul. Komerční přestávka.

51:07
    Jean-Gabriel Pageau se po pěkné individuální akci středním pásmem dostal do zakončení. Jeho rána končí nad.

49:59
    Thatcher Demko (Vancouver) kryje kotouč po střele hostujícího hráče, vhazovat se bude před brankou domácích.

48:48
    Domácí hokejisté v současné době vedou o tři branky a mají jednoznačně blíže k výhře.

48:38
    Komerční přestávka.

47:48
    Hostující Vladislav Naměstnikov (Ottawa) sice dostal kotouč za brankovou čáru, ale domácím trenérům vyšla trenérská výzva. Branka není pro ofsajd uznaná. Hodně dobré čtení hry od trenérského štábu Canucks.

47:48
    Domácí si vyžádali trenérskou výzvu, ofsajd.
    47:34 Oscar FANTENBERG - 5:2

47:34
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Krásnou ránou dává svou premiérou branku v dresu Canucks OSCAR FANTENBERG. Kotouč poslal přesně mimo dosah brankáře. Asistence: Jake Virtanen a Adam Gaudette.

47:18
    Jean-Gabriel Pageau (Ottawa) zakončoval rychlou akci svého celku, ale minul branku.

46:48
    Bo Horvat (Vancouver) se po pěkné individuální akci dostal do střelecké pozice, tváří v tvář brankáři však neuspěl. Marcus Högberg (Ottawa) ho vychytal.

46:10
    Sledujeme rychlejší pasáž hry, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Více ze hry mají v této třetině ovšem hosté.

45:50
    Zack MacEwen (Vancouver) se pokoušel dostat do brejku, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát.

45:30
    Thatcher Demko (Vancouver) dokázal betonem vyrazit střelu soupeře od modré čáry. Ottawa hraje aktivně.

44:26
    1:7, tak vypadá statistika střel v této třetině, Senators jsou celkově v tomto ohledu aktivnější 33:22.

44:04
    Logan Brown dostal kotouč do útočného pásma.Ale vypálit nedokázal.

43:59

43:45
    Senators znovu vyhazují přes všechny čáry.

43:25
    Mnoho šancí si domácí celek v početní výhodě zatím nevypracoval.

42:52
    Ottawa se pokoušela dostat do rychlé protiakce, ale sudí pískají postavení mimo hru.

42:16
    Přesilovku si nyní vyzkouší také domácí celek, ten už jednu dnes proměnit dokázal.

41:59
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Brännström – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
    40:40 Tyler ENNIS - 4:2

40:40
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Z kraje třetí třetiny se prosazuje hostující celek, který tak snižuje na rozdíl dvou branek. Výborně tečoval střelu spoluhráče mezi kruhy TYLER ENNIS. Asistence: Thomas Chabot a Colin White.

40:35

40:01

Jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, dokázal se prosadit hostující celek, jmenovitě Jean-Gabriel Pageau, který snížil stav zápasu na průběžných 1:4.

40:00

39:47
    Zdá se, že domácí tuto třetinu ubrání, nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.

39:33
    Domácí vyhodili do středního pásma, a tak mohou vystřídat.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:42
    V závěru druhé třetiny hraje hostující celek přesilovou hru, ale nemůže se propracovat do útočného pásma.

38:35
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

38:00
    Jean-Gabriel Pageau byl sám před brankářem, ale jeho otočka nebyla dostatečně přesná. Thatcher Demko (Vancouver) dokázal zasáhnout.

37:46
    Vancouver se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:12
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se dohrává druhá třetina tohoto zápasu.

37:02
    Rozhodčí nyní podle všeho nepostřehli hru Vancouveru v šesti hráčích.

36:39
    Domácí hokejisté se nyní špatně domluvili, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou Demka.

35:20
    5:11, tak vypadá počet střel v této třetině. I toto dokumentuje, že domácí celek je pasivnější, ale stále má náskok, který si vypracoval v první třetině.

33:47
    Po vstřelené brance zlepšil hostující celek hru, a tak musí být domácí obrana hodně pozorná.

33:13
    20:24, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, hosté jsou aktivnější, ale domácí hokejisté stále drží pohodlné vedení.
    31:59 Jean-Gabriel PAGEAU - 4:1

31:59
    Domácí brankář čisté konto neudrží, to je v tuto chvíli jasné. Odražený kotouč před brankou našel JEAN-GABRIEL PAGEAU a pohotově jej poslal pod horní tyčku. Asistence: Brady Tkachuk a Anthony Duclair.

31:14
    Thomas Chabot se dostal do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

31:01
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek je sice střelecky pasivnější 17:23, ale na góly vede 4:0.

29:26
    Logan Brown (Ottawa) výborně po střílené přihrávce spoluhráče tečoval kotouč před brankou, ale puk končí mimo.

29:05
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

28:28
    Jean-Gabriel Pageau se pokoušel dostat do útočného pásma, ale jeho spoluhráč přejel modrou čáru dříve. Píská se postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

27:00
    Thatcher Demko (Vancouver) nyní podržel výrazně své spoluhráče. Connor Brown (Ottawa) se dostal do brejku, mířil do dobré pozice, ale domácí brankář ukryl kotouč do rukavice.

26:34
    Marcus Högberg (Ottawa) byl připravený, se střelou od modré čáry si dokázal poradit poměrně snadno.

26:30
    Aktivně hraje domácí celek, střela Erikssona byla zblokovaná mimo hrací plochu. Komerční přestávka.

25:34
    Hra je nyní přerušena, buly v útočném pásmu Canucks.

25:07
    Domácí fanoušci i hráči mohou být zatím se zápasem spokojení. Senátoři mají sice více střel 19:1, ale na góly vedou jednoznačně hráči Canucks.

24:43
    Nechybělo mnoho a domácí celek své vedení navýšit. Kotouč jel po brankové čáře, ale do branky se nedostal.

23:01
    Thatcher Demko (Vancouver) rozehrává na svého obránce, Troy Stecher (Vancouver) pokračoval v akci. Domácí se dostali do útoku, ale nezakončili.

22:40
    Nikita Zajcev (Ottawa) to zkoušel od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost. Nebyla to špatná myšlenka, ale chtělo to větší důraz.

22:19
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, ani jeden celek se momentálně nemůže propracovat do útočného pásma.

20:30
    Anthony Duclair (Ottawa) se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář domácího celku. Následně neuspěl ani Thomas Chabot.

20:01
    Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Anders Nilsson, přichází Marcus Högberg.

20:01

Antoine Roussel, Tanner Pearson, Elias Pettersson a Zack MacEwen. To jsou hráči, kteří se dokázali v první třetině tohoto zápasu prosadit. Díky nim vede domácí celek 4:0.

20:00

19:18
    V poklidném tempu se úvodní třetina dohrává.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:41
    Brock Boeser (Vancouver) pálil od modré čáry, ale jeho rána byla hodně nepřesná.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
    17:23 Zack MACEWEN - 4:0

17:23
    Další povedená teč před brankou a domácí celek navyšuje vedení. Ránu od modré čáry usměrnil za brankovou čáru ZACK MACEWEN. Asistence: Jordie Benn a Christopher Tanev.

15:35
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, jeho zakončení od modré čáry však bylo nepřesné.
    13:58 Elias PETTERSSON - 3:0

13:58
    V přesilovce navyšuje domácí celek své vedení, Boeser poslal puk před branku, kde se pohyboval ELIAS PETTERSSON. Ten usměrnil kotouč za brankovou čáru. Jakoby domácí měli tento signál nacvičený. Asistence: Brock Boeser a J. T. Miller.

13:13
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dylan DeMelo – 2 min., podrážení).

12:47
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, domácí hokejisté si vypracovali další šanci. Antoine Roussel (Vancouver) ovšem tentokrát nedokázal prostřelit brankáře. Dostal znovu dobrou přihrávku do předbrankového prostoru.

11:52
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Quinn Hughes to zkoušel individuálně, ale do šance se nepropracoval.

11:34

11:28

10:54
    9:9, střelecky je tento zápas vyrovnaný. Přesilovka Senators pokračuje dál. Hostující celek je v početní výhodě aktivní. Domácí se musí bránit.

10:36
    Přesilovka Senators pokračuje dál. Erik Brännström (Ottawa) zůstal úplně volný před brankou, ale kotouč nedokázal zvednout nad rukavici brankáře.

10:34
    Sudí ztratil kotouč z dohledu, a tak přerušil hru. Domácí brankář ho ale neměl pod kontrolou, hostující hráči se zlobí pravděpodobně oprávněně.

10:09
    Anthony Duclair (Ottawa) pálil dvakrát z velmi dobré pozice na kruhu, oba jeho pokusy postrádaly přesnost.

09:28
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tanner Pearson – 2 min., nedovolené bránění).

08:51
    Quinn Hughes (Vancouver) hledal spoluhráče v útočném pásmu, přihrávka nebyla špatná, a pak pálil jeho kolega. Anders Nilsson (Ottawa) byl připravený.

08:13
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, oba celky se rozhodly, že budou střídat.

07:44
    Kotouč vypadl z hrací plochy, následovat bude komerční přestávka.

07:30
    Colin White (Ottawa) to zkoušel individuálně, ale neprosadil se.

06:50
    Thatcher Demko (Vancouver) si dokázal poradit se střelou soupeře z ostré střelecké pozice.

06:40
    Canucks hrají aktivně, dostávají se snadněji do střeleckých pozic.

06:15
    Bo Horvat se natahoval na přihrávku spoluhráče, následně pálil dobře postavený Josh Leivo.
    04:28 Tanner PEARSON - 2:0

04:28
    Domácí celek navyšuje své vedení, nyní se prosazuje před brankou obranou zapomenutý TANNER PEARSON. Ten si najel před branku a do střílené přihrávky spoluhráče vložil jen hokejku. Puk si cestu do branky našel. Asistence: Christopher Tanev.

04:14
    Logan Brown (Ottawa) rozehrává od své branky, hosté ale přišli o puk.

03:18
    Sledujeme rychlý hokej, který musí diváky bavit, aktivnější je domácí celek, který se dokázal prosadit jako první.
    01:50 Antoine ROUSSEL - 1:0

01:50
    První střádání v této sezóně a hned je gólové. Gaudette našel spoluhráče ANTOINE ROUSSELA, jehož bekhendová střela zapadla do horní části branky. Asistence: Adam Gaudette.

01:38
    Antoine Roussel (Vancouver) hraje nyní první zápas v sezóně, první střídání.

01:13
    J. T. Miller se dostal do zakončení jako první z domácích hráčů. S jeho pokusem si brankář Anders Nilsson (Ottawa) dokázal poradit.

00:39
    Logan Brown (Ottawa) se dostal do zakončení, jeho dobrý projektil vyrazil domácí brankář do rohu, kde hrál obránce Canucks.

00:16
    Brady Tkachuk (Ottawa) pokračoval v aktivní hře, ale do střelecké pozice se hosté dostat nedokázali.

00:01
    Utkání začalo, úvodní buly pro Nicka Paula z Ottawy.

00:01

Pod strop Rogers Areny bude dnes, za několik minut vyvěšen barren se jménem Alex Burrows.

Sledujeme slavnostní úvod zápasu, slavnostní buly vhodí Alex Burrows.

Vancouver Canucks: Demko (DiPietro) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Leivo – Roussel, Gaudette, Goldobin – Eriksson, Schaller, MacEwen.

Ottawa Senators: A. Nilsson (M. Högberg) – Chabot, Hainsey, Borowiecki, N. Zajcev, Brännström, DeMelo – B. Tkachuk, L. Brown, Duclair – N. Paul, Pageau, White – Naměstnikov, Anisimov, Co. Brown – Chlapík, Tierney, Ennis.

Rozhodčí: Walsh, Schlenker – Gawryletz, Mach.

Vancouver Canucks je v tabulce Západní konference na 9. pozici. Vybojoval 30 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Washingtonem 2:1 v nájezdech a s Edmontonem 5:2. Nestačil na Philadelphii 1:2, Pittsburgh 6:8 a na Edmonton 2:3.

Ottawa Senators je v tabulce Východní konference na 14. pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jediný. Poradil si s New Yorkem Rangers. Nestačil na Columbus 0:1, Boston 1:2, Minnesotu 2:7 a na Calgary 1:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucka a Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 2. Roussel (Gaudette), 5. Pearson (Ch. Tanev), 14. E. Pettersson (Boeser, J. T. Miller), 18. MacEwen (Jo. Benn, Ch. Tanev), 48. Fantenberg (Virtanen, Gaudette) – 32. Pageau (B. Tkachuk, Duclair), 41. Ennis (Chabot, White)

Vancouver Canucks: Demko (DiPietro) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Leivo – Roussel, Gaudette, Virtanen – Eriksson, Schaller, MacEwen.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (21. M. Högberg) – Chabot, Hainsey, Borowiecki, N. Zajcev, Brännström, DeMelo – B. Tkachuk, L. Brown, Duclair – N. Paul, Pageau, White – Namestnikov, Anisimov, Co. Brown – Chlapík, Tierney, Ennis.

Rozhodca: Walsh, Schlenker – Gawryletz, Mach

Diváci: 18.559