Skalica – Dubnica 5:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Pov. Bystrica 3:2 (2:0 po s.n.) | Levice – Martin 4:1 (kon.)
Žilina – Trnava 7:5 (kon.) | Topoľčany – Bratislava Capitals 4:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
HK Spišská Nová Ves
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
HK 95 Považská Bystrica
Piatok 29.11.2019, 17:30 • Stez Aréna • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Máme tu piatok a s ním aj ďalšie kolo Slovenskej hokejovej ligy. Vítam všetkých fanúškov ľadového hokeja, najrýchlejšej kolektívnej hre.

HK Spišská Nová Ves, má tento týždeň plné ruky práce. Toto je už ich tretí zápas v priebehu niekoľkých dní. V utorok odohrali niečo ako exhibíciu, keď našim 18 ročným reprezentantom postupne nastrieľali až 11 gólov.O deň ich už čakala cesta do Martina. Do zápasu vstúpili lepšie, Findura sa presadil už v druhej minúte. Po prvej tretine však bolo vyrovnané. V pätnástej minúte sa presadil Jurášek.
    Prvá i prostredná časť sa hrala v celku čisto, no jednu z dvojice presiloviek dokázala Spišská Nová Ves zúžitkovať. Vedenie o jeden gól im zotrvalo až do päťdesiatej minúty stretnutia. Spišiaci siahali na 3 body, no nakoniec sa musia uspokojiť iba s jedným.
    Predlženie sa mohlo rozhodnúť trochu netradične. Po hákovaní bolo nariadené tresne strieľanie. Martin, však vhodenú rukavicu nezdvihol, Spišiakov podržal brankár a hralo sa ďalej.
    V poslednej sekunde predĺženia sa presadil Videlka. Druhý krát v predlžený už Matrin nezaváhal a strhol rozhodujúci bod na svoju stranu.
    V dnešnom zápase sa preverí fyzická kondícia domácich, no hnať v pred ich bude príjemný pocit.Spišiaci sa rozhodli pomôcť chorým a výťažok zo zápasu darujú detskej onkológii v Košiciach.V dueli nastúpi aj samotný tréner mužstva Richard Rápač.

Domáci zápas Považanov bol na góly dostatočne bohatý.Domáci zdolali Topoľčany 5:4 po samostatných nájazdoch. Poďme však na to postupne.
    Prvá tretina priniesla tri zásahy. Rodionov sa presadil už v čase 4:32. Nasledovali presilovky na oboch stranách. Vyrovnanie sa však zrodilo v plnom počte. V závere tretiny sa presadil Zlocha a bolo 2:1 pre domácich. Topoľčany sa dotiahli na súpera, iba na 10 minút. Domáci zasa viedli o jeden gól zásluhou Rufatiho a o minútu sa pridal i Zlocha.
    Ani dvoj-golove vedenie nestačilo Považskej na 3 body. Tretia tretina patrila hosťom. Tridsať sekúnd po úvodnom buly presne trafil Uhnák a predlženie zariadil Laššo v čase 59:26.
    Predlženie o víťazovi nerozhodlo a nasledovali samostatné nájazdy. Zlocha v nich zaznamenal hetrik a rozhodol.

V súvislosti s tým, že Spišiaci chcú pomôcť chorým deťom na onkológii v Košiciach sa pred zápasom vhodí slávnostné buly. Vhodí ho sám riaditeľ klubu pán Potenga. Po 14 mesiacoch sa do dresu obliekol i tréner Richard Rapáč, ktorý dnes nastúpi v druhej formácii.Richard Rapáč si dnes na chrbte ponesie číslo 43.

HK Spišská Nová Ves: Rabčan- (Šimo)
    -Alvo, Cibák, Novák, Kover, Vartovník, Boldižár,- Hamráček, Bdžoch,Koky, Rapáč, Semaňák- Knižka, Findura, Štrauch, Ondov, Vantroba- Chovanec, Havrila, Badalian, Polomský

HK 95 Považská Bystrica: Lamper(Kmošena)
    Augustín,Nahálka, Rufati, Jakubec, Cíger, Šefčík-, Ďurkech,Ligas, Dmitriev, Drevenák, Knudsen- Rodionov, Mokrohajský, Turan, Švantner, Kríger-Németh, Pelech

Rozhodca: Peterka-Ordzovenský,Wolf.

Spišiaci dnes nastúpia v bielych farbách a na hokejkách sa im leskne ružová farba, ako znak dnešnej pomoci. Tieto hokejky sú špeciálne na dnešnú príležitosť. Hostia nastúpia v červených dresoch.

Slávnostné podanie rúk a ideme na to.

00:01

0:10
    Prvé prerušenie hry máju na svedomí domáci a hra sa sťahuje do ich pásma.

0:48
    Prvá strela v zápase ide na konto domácich.

1:18
    Alvo korčuľoval okolo brány a vystrelil.

1:36
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., hákovanie).

2:01
    Toto bola krásna šanca na skorovanie v oslabení. Vartovník sa rozbehol a pred bránovú sa snažil nájsť Polomského.

3:12
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Nahálka – 2 min., držanie).

3:35
    Novák si krásne obhodil súpera popri mantinely a rúti sa sa zo stredného pásma

4:14
    Spišiaci striedajú a čakajú s pukom za svojo bránou.

4:53
    Spišiaci sa usadili v pásme.

5:27
    Oba celky hrajú v plnom počte.

5:50
    Stred trojice hráčov pri boxe časomeračov, zo súboja vyšli víťazne domáci.

6:22
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Turan – 2 min., nedovolené bránenie).

6:36
    Spišiaci získali buly a okamžite sa rozostavili. Diváci si pýtajú gól.

7:13
    Päť striel v presilovke, no trojica z nich nepresná. Prvá minúta z presilovky už ubehla.

7:40
    Kover to trochu prekombinoval zbytočnou prihrávkou na stred osy. Situácia si žiadala strelu.

8:12
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Šefčík – 2 min., napadnutie).

8:12
    Rozhodcovia majú plné ruky práce a domáci zostávajú vo výhode.

8:38
    Ondov zbytočne kľučkoval v strednom pásme a stratil puk.

8:54
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Bžoch – 2 min., napadnutie).

8:56
    Z Ondovej odvahy sa zrodila chyba a hra sa vo 4- ci.

9:13
    Vhadzovanie po ľavici Lampera.

9:39
    Striedanie počas hry.

10:02
    Hráčom sa akosi nechce a oba celky vyčkávajú na reakciu toho druhého.

10:18
    Po dlhšom čase sa hrá v plnom počte.

10:34
    Považania nahodili puk po mantineli.

11:10
    Ondov zvíťazil v korčuliarskom súboji a vypýtal si faul.

11:10
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Kriger – 2 min., držanie).

11:17
    V oslabení sa hostia vo dvojici rútili na brankára, ten sa však nedal nachytať.

12:03
    Bojuje sa o puk pri striedačkách a smrdí to zlým striedaním.

12:19
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ďurkech – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

12:52
    Bystrica sa dokázala oslobodiť a toto oslabenie už zvládnu.

13:26
    Rabčan schoval puk a hra sa prerušila.

13:40
    Šefčík na modrej stratil puk a rýchlo sa musí vrátiť do obrany

13:49
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Rabčan – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

14:29
    Považania sa iba na krátko zdržali v pásme a hru na svoje hokejky získali domáci. Ktorý už dva krát nepremenili brejk. V tom prvom to preváral Badalián a následne Vartovník.

15:38
    Domáci v plnom počte.

15:53
    Findura nedočiahol na vysunutí puk a musí pomáhať v obrane.

16:39
    Polomský sa v strede ihriska zrazil s Turanom, no z otočky vybojoval puk.

17:26
    Malé dohovárania rozhodcov pred buly po Lamerovej ľavici.

17:49
    Švantner to skúsil strelou od modrej, no Rabčan bol pripravený.

18:14
    Novák korčuľuje v blízkosti brány a čaká na vybojovaný puk, avizovaný trest na strane domácich.

18:52
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., držanie).

19:08
    1 do konca prvej tretiny, hostia sú v pásme súpera a vážne hrozia.

19:49
    Rabčan zakročil v poslednej chvíli, puk bol chvíľu bez povšimnutia. Strelu zneškodnil po rýchlom presunutí sa na pravú tyč.

20:00

Prvú 20 minútovku mámme za sebou. Zatiaľ je to bez gólov. Viac z hry mali domáci, ale hostia vedia byť nebezpečný a vypracovať si šance. Zápas je vyrovnaní. Hovorí o tom i počet striel 10:11.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.

20:01

20:06
    Cíger je veľmi rýchli a domácim dáva zabrať.

20:54

21:03
    Spišiaci ostreľovali bránu no neúspešne.

21:24
    Považská Bystrica dala gól!
    Hostia využili to, že Obrana domácich sa nestihla sformovať z útoku. Németh potiahol útok a Ligas zariadil vedenie.
    Asistencie: Németh

22:31
    Čo sa to tu deje, vo veľmi krátkom čase druhý krát zlyhala obrana domácich a inkasujú veľmi lácny gól. Strelil ho NEMETH.
    BEZ ASISTENCIE

22:31
    Oddychový čas domácich.

23:36
    Vartovník sa rútil s pravej strany na bránu, no spravil kľučku na vyše a bol čisto odstavený.

24:36
    Domáci sa dostavajú pod tlak, ktorý akoby dostali krídla.

25:33
    Striedanie počas hry na oboch stranách. Spišiaci sa usadili v pásme, no strieľajú nepresne.

26:30
    Novák zmazal črtací sa protiútok na modrej a otáča hru

27:00
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Kover nahodil puk pred bránu, kde korčuľoval NOVAK, najlepší hráč mužstva v tabuľke produktivity.
    Asistencia KOVER

28:16
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Rodionov – 2 min., nedovolené bránenie).

28:16
    Spišiaci máju šancu vyrovnať, presilovka však nie je ich silná stránka.

28:21
    Po strele od modrej s pravej strany sa pred bránou hostí zrodila Bitka.

28:41
    Ďalekonosná strela zo stredu útočného pásma znamená stav 2:2. Vyrovnal KOVER
    ASISTENCIA: Cibák, Vartovník

28:41
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Agustín – 2 min., podrazenie).

31:02
    Kover v šanci z osi ihriska, nepremenil.

31:39
    Cibák ťahá útok hostí, ten je dnes naozaj všade.

32:32
    Hra sa neprerušuje a čas plynie rýchlo, šance sa rýchlo rodia na oboch stranách.

33:26
    Puk je momentálne ako horúci zemiak, hráči si ho pohadzujú hore dole.

34:21
    Vartovník sa okamžite bo buly prebojoval do útočného pásma a z rohu nahodil do ohňa pred bránu.

34:46
    Hostia nedokázali dostať puk do stredného pásma a naďalej ostávajú pod tlakom

35:31
    Striedanie znamená upokojenie hry s pukom za bránou.

35:48
    Bitka v rohu ihriska, po ľavici Rabčana, v hre sa pritvrďuje.

36:07
    Novák ukázal dobrú palicovu techniku a šikovné ruky, veľa s toho nevyťažil.

37:23
    Diváci sa bavia a to je podstatné, domáci sa rozstrieľali, ale stav sa nemení.

38:28
    Rabčanová brána opustila svoj priestor, hra sa musela prerušiť.

38:33
    Táto tretina sa v týchto chvíľach už odohráva v ležérnom tempe.

38:59
    Množstvo prerušení rozsekáva hru, minúta do konca tretiny.

39:23
    Koverová strela z bekhendu je neúspešná.

39:53
    Domáci zastavili posledný útok v tejto tretine už na modrej čiare.

40:00

V tejto tretine sme videli po 2 góly na oboch stranách, do kabín sa zasa ide za rovnovážneho stavu. Hostia stratil náskok, ktorí si vybudovali v krátkom slede, čo bola sprcha pre domácich. Dokázali sa spamätať a všetko je otvorené.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minú

40:01

40:07
    Cíger dáva o sebe vedieť takmer okamžite.

40:41
    Náhalka nahodil puk do útočného pásma, spoluhráči to však nezužitkovali.

41:29
    Koky bojuje pri mantinely za bránou.

42:41
    Hamráček vyčkáva na puk, snaží sa brankárovi znepríjemniť život.

43:04
    Štadiónom sa ozýva, len zvuk hokejok a tvrdých súbojov.

44:05
    Hamráček ťahal hru z vlastného pásma až do toho útočného, pri striedačkách bol však tvrdo zastavený.

44:59
    Rodimov žabkou cez stred preniesol hru a už sa rozostavujú v pásme.

45:48
    Po pár sekundách sa však museli sformovať v obrane, stratili puk po nepresnej prihrávke.

45:52
    Kover a Vartovník, táto dvojica dnes vie urobiť rýchli prievan.

Dnešné stretnutie sleduje 602 divákov.

46:33
    Findura v poslednej chvíli vytečoval strelu nad bránu.

46:34
    Knižka na modrej nespracoval puk a dáva šancu hosťom

47:16
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ďurkech – 2 min., hákovanie).

47:16
    Havrila bol vysunutý od stredu, na chrbát sa mu však zavesil Ďurkech, ktorý ho zastavil len za cenu faulu.

48:02
    Domáci celok sa až moc snaží vyšperkovať zakončenie v presilovke.

48:42
    Považania vytlačili puk aspoň do stredu ihriska.

49:26
    Hostia v plnom počte. Domáci boli v tlaku, zastavilo ich postavenie útočiacého hráča v bránkovisku.

49:30
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Knudsen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

49:44
    Prihrávka na Ondova na osy ihriska už bola z radu zbytočných. Lepšie by bolo vystreliť.

50:10
    Považania sa obetavo hádžu do tvrdých striel.

50:43
    Kover na krátko prihral Findurovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti nepremenil.

51:40
    Len to tak v hľadisku zahučalo po tom čo sa hostia dostali do obrovskej šance. Rabčan drží stav 2:2

52:03
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., krosček).

52:28
    Polomský, len odovzdal puk a odišiel striedať.

52:30
    Varovník sa aj v oslabení dostal do brejku a zastavený bol iba za cenu hákovania. Bolo nariadené trestné strieľanie. Ondov ho však nepremenil.

53:32
    Stav sa nemení, Rabčan na plné ruky práce a domáci nevedia vyhodiť puk.

54:00
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ligas – 2 min., podrazenie).

54:00
    Hostia protestujú a hra sa naťahuje, diváci sa hlasno ozývajú.

Vartovník zachytil puk v strednom pásme a domáci majú šancu na založenie útoku.

54:27
    Hostia sa oslobodili, Rabčan si vykorčuľoval a zahral hokejkou.

54:53
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Nahálka – 2 min., napadnutie).

54:53
    Presilovka o dvoch hráčov potrvá viac ako minútu.

55:17
    Lamper sa teraz riadne natiahol a radšej prerušil hru.

55:32
    Množstvo striel a prihrávok stav však nezmenení. Cibák mal teraz veľmi veľký ice time.

57:15
    Cibák bol sám pred Rabčanom, ktorý jeho strelu vyrazil betónom.

58:19
    2 minúty do konca tejto tretiny. Spišiaci s pukom na hokejkách, bez ohrozenia brány.

58:51
    Lamperová brána bola posunutá, rozhodca si to nevšimol a hrá sa ďalej.

59:50
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vaetrovník – 2 min., napadnutie).

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Hamráček to skúsil v posledných sekundách, cez dvoch hráčov sa však nedostal. Čaká nás predlženie a hostia majú v poli o jedného hráča viac.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:08
    Považská spravila hrmavicu pred bránou, nik nevedel kde je puk.

60:34
    Považská zakladá útok až od vlastnej brány.

61:08
    Domáci sa zatiaľ len bránia, no v oslabení to majú teraz ťažké

61:44

61:55
    Teraz sa to začína už naozaj vo formáte 3:3.

62:14
    Spišiaci čakajú na to čo spraví súper.

63:05
    Novák sa mohol zapísať do listiny strelcou, Kover ho vysunul. Ten však prišiel až príliš blízko a už nevystrelil.

63:47
    Cibák si vyžiadal faul za podrazenie..

64:00
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Bžococh – 2 min., podrazenie).

64:00
    Oddychový čas hostí.

64:04
    Vartovník zbiera cenné sekundy v strednom pásme.

64:21
    Považská predvádza krásnu súhru prihrávok.

64:58
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Cibák – 2 min., sekanie).

64:58
    Hra sa sťahuje pred Lampera.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

O víťazovi rozhodnú až samostatné nájazdy.

Kapitáni práve komunikujú z rozhodcami zápasu.

Prebieha úprava stredového pásu.

Rolba už opustila plochu a o chvíľu to odštartuje.