Skalica – Dubnica 5:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Pov. Bystrica 3:2 (2:0 po s.n.) | Levice – Martin 4:1 (kon.)
Žilina – Trnava 7:5 (kon.) | Topoľčany – Bratislava Capitals 4:1 (kon.)
MsHK Žilina
7:5 (2:0, 2:3, 3:2)
HK Gladiators Trnava
Piatok 29.11.2019, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 23. kola Slovenskej hokejovej ligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na domácom ľade hráčov HK Gladiátors Trnava. Zápas sa začne o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné ôsme miesto so ziskom 27 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Stanislava Škorvánka prehrali v Skalici 8:5. Najproduktívnejším hráčom Vlkov je Samuel Záhradník, ktorý má na svojom konte 15 kanadských bodov.

Trnave patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné desiate miesto so ziskom 13 bodov. V poslednom doterajšom zápase Gladiátori podľahli na domácom ľade Leviciam vysoko 2:10. Najproduktívnejším hráčom Trnavy je Roman Jurák, ktorý má na svojom konte 28 kanadských bodov.

Zápas pod Dubňom začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

MsHK Žilina: Mikoláš (Lackovič) – Surán, Dubeň, Nádašdi (C), Turian, Dlugoš, Patlevič, Housa – Rehák S., Minárik, Markovič (A) – Rehák D., Ondruš, Pjatak – Macek (A), Prášil, Zahradník – Coma, Valášek, Korbáš

HK Gladiators Trnava: Ivanovič (Brucháč) – Schmidt, Sliva, Klein, Burian, Mišurda – Bobál, Beták, Jurák – Kamenický, Hrbáčik, Mrava – Lukačovič, Lindeman, Šúry

Rozhodca: Purgat – Ševčík, Znak.

Na ľade máme oba tímy.

00:01

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech Trnavy.

00:35
    Prvá strela v zápase patrí hosťom, Šimon Beták z ľavej strany Mikoláša neprekvapil.

01:22
    Od modrej čiary pálil Matej Burian v drese hostí, Mikoláš znovu s výborným zákrokom.

01:44
    Úvod tretiny patrí aktívnym Gladiátorom, Mikoláš tentoraz radšej skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru.

02:23
    Hostia sa snažia o napádanie žilinskej rozohrávky, Dlugoš si však s dvomi súpermi bez väčších problémov poradil.

02:51
    Zakázané uvoľnenie v podaní Vlkov, hra sa sťahuje pred Maroša Mikoláša.

03:34
    Ďalšia útočná akcia Žiliny končí zakázaným uvoľnením.

04:00
    Tvrdú strelu Kleina od modrej čiary zblokoval obetavý Jaroslav Markovič.

04:32
    Krásna akcia Žiliny, Dominik Rehák vysunul stredom do úniku Filipa Ondruša, ktorý však neprestrelil Antona Ivanoviča!

05:01
    Úvodných 5 minút prvej tretiny je za nami, Žilina začína preberať opraty zápasu do svojich rúk.

05:25
    Ľubomír Patlevič sa oprel do strely od modrej čiary, Ivanovič bol znovu pozorný.

06:43
    Jaroslav Markovič prešiel ako nôž maslom celou obranou hostí, výborným zákrokom mu ale gólovú radosť zmaril brankár Trnavy.

07:22
    Hra má spád, Trnava hrá však na počudovanie aktívne, hoci má v Žiline len nekompletné tri formácie.

07:50
    Máme tu prvú reklamnú prestávku, obaja tréneri rozdávajú taktické pokyny svojim hráčom.

07:57
    Žilina dala gól!
    Domáci hokejisti pekne zakombinovali, z ľavej strany vystrelil švihom DOMINIK REHÁK a trafil presne do vinkla Ivanovičovej bránky! Asistencie: Ľubomír Patlevič, Filip Ondruš.

08:09
    Na hostí sa to valí, pri avizovanom vylúčení Trnavy zvyšuje vedenie domácich MATEJ MACEK! Asistencia: Samuel Zahradník.

09:02
    Domáci hokejisti sú pri chuti, obrana Gladiátorov má teraz veľmi veľa práce.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina vedie nad Trnavou 2:0.

10:54
    Domáci sa dostali do prečíslenie 2 na 1, prihrávku Dominika Reháka ale zblokoval obranca Trnavy.

11:39
    Po dlhom čase sa prebrali k životu aj fanúšikovia Žiliny, ktorí ženú svoj tím dopredu.

12:03
    Žilinčania sú v týchto momentoch aktívnejší, Ivanovič však zatiaľ predvádza veľmi solídny výkon.

12:59
    Trnavský topkanonier Roman Jurák ukázal svoje schopnosti, jeho strela švihom z pravej strany si ale cestu do Mikolášovej siete nenašla.

13:34
    Ďalšia krásna kombinácia prvého útoku Žiliny, Markovič však z pravej strany medzierku medzi betónmi Ivanoviča netrafil.

14:04
    Tlak Žiliny pokračuje, všetko ale rieši brankár hostí, ktorý skryl puk do svojej lapačky a prerušil tak hru.

14:55
    Zakázané uvoľnenie tentoraz v podaní Trnavy, hra sa znovu vracia pred Antona Ivanoviča.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Trnavou 2:0.

15:37
    Utešená kombinácia hostí, druhý útok vedený Hrbáčik dokázal zatlačiť Žiliny do obrany, ale Mikoláš bol pozorný.

16:12
    Menšia chyba v rozohrávke Vlkov, Marek Lindeman ale Maroša Mikoláša neprekvapil.

16:40
    Prvý útok Vlkov v nápore, strelu Martina Turiana od modrej čiary kryl pozorný gólman Gladiátorov.

17:03
    Dávid Schmidt pálil od modrej čiary, Maroš Mikoláš musel znovu zasahovať!

17:45
    Hostia napriek malému počtu hráčov hrajú skutočne solídne, otázne je či nastolené tempo vydržia fyzicky počas celého zápasu.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:11
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Mišurda – 2 min., podrazenie).

18:35
    Domáci Vlci začínajú ďalší útok od vlastnej bránky.

18:55
    Vlci kombinujú v útočnom pásme.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:22
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rehák Dominik – 2 min., sekanie).

20:00

Po prvej tretine vedie Žilina nad Trnavou 2:0. Druhá tretina sa začne približne o 18:50.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

20:12
    Hostia v plnom počte.

20:20
    Markovič si šikovne urobil priestor na ľavej strane, jeho pokus švihom však minul ľavú tyč súperovej bránky.

20:55
    Domáci opäť v nápore, znovu výborne zasahovať Anton Ivanovič.

21:22
    Domáci v plnom počte.

21:49
    Krátko po skončení hry v oslabení sa domáci dostali do prečíslenia 2 na 1, prihrávku Dominika Reháka poslal do bránky hostí bez problémov FILIP ONDRUŠ. Oceniť však treba i výbornú robotu Simeona Pjataka na obrannej modrej čiare Žiliny. Asistencia: Dominik Rehák.

22:49
    Tak tentoraz si gólman hostí Anton Ivanovič vypil kalich horkosti do dna, pretože nahodený puk z veľkého uhla z hokejky SAMUELA ZAHRADNÍKA si zrazil do vlastnej bránky. Asistencie: Matej Macek, Ondrej Prášil.

23:40
    Buly po pravej ruke brankára hostí, Trnava je v týchto momentoch v hlbokej defenzíve.

24:04
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Minárik – 2 min., podrazenie).

24:32
    Hostia kombinujú v útočnom pásme pred Marošom Mikolášom.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina vedie nad Trnavou 4:0.

25:07
    Trnava dala gól!
    Krásna kombinačná akcia hostí! Z pravej strany našiel Jurák ŠIMONA BETÁKA a ten sa nemohol pomýliť! Asistencie: Roman Jurák, Dávid Schmidt.

26:17
    Kamenický z pravej strany švihom preveril Mikolášovu pozornosť, gól dodal hosťom novú energiu do žíl.

26:59
    Domáci opäť v prečíslení 2 na 1, Matúš Korbáš však strelou zápästím minul pravú tyč Ivanovičovej bránky.

27:39
    Trnava v nápore, strela Šimona Mišurdu po viacerých tečoch končí vedľa Mikolášovej bránky.

28:35
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Šúry – 2 min., hákovanie).

29:08
    Domácim zatiaľ presilová hra nevychádza podľa predstáv, Dlugoš inkasoval nepríjemný zásah pukom do tváre, bude však v poriadku.

30:01
    V polovici zápasu vedie Žilina nad Trnavou 4:1.

30:10
    Jaroslav Markovič si v presilovej hre pripravil streleckú pozíciu, ale z medzikružia minul bránku Antona Ivanoviča.

30:35

30:49
    Šúry po návrate z trestnej lavice ušiel obrancovi Žiliny, recept na pozorného Maroša Mikoláša však nenašiel.

31:23
    Tretí útok Vlkov kombinuje v útočnom pásme, Ivanovič tentoraz zasahovať nemusel.

32:33
    Krásna strela Matúša Korbáša z diaľky, žilinský mladík delovkou opečiatkoval tyč trnavskej bránky!

33:26
    Hostia však z rýchleho protiútoku znižujú na 4:2! Úspešným strelcom je trnavský topkanonier ROMAN JURÁK, ktorý tak už má na svojom konte v tejto sezóne 30 kanadských bodov! Asistencia: Marek Lindeman.

34:01
    Viacero tvrdých súbojov v pásme hostí, domáci Samuel Zahradník sa veľmi ťažko zbiera z ľadovej plochy.

34:42
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Mrava – 2 min., podrazenie).

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina vedie nad Trnavou 4:2.

35:32
    Žilinčania zakombinovali v útočnom pásme, strela Mateja Maceka z pravej strany minula cieľ.

35:54
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Markovič – 2 min., držanie hokejky).

36:10
    Dominik Rehák sa šikovne predral po pravom krídle, jeho strela zápästím opečiatkovala pravú tyč Ivanovičovej bránky!

36:42

36:49
    Domáci obranca Marcel Dlugoš sa vybral na ofenzívny výlet, prešiel cez dvoch hráčov Trnavy, no jeho strela bola napokon tečovaná vedľa bránky hostí.

37:26
    Nuž a z jednoznačného zápasu máme v Žiline drámu, pretože hostia využívajú presilovú hru. Roman Jurák z pravej strany našiel medzi kruhmi osamoteného MARTINA HRBÁČIKA a ten strelou švihom nedal Mikolášovi šancu na úspešný zákrok. Asistencia: Roman Jurák.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:39
    Domáci v nápore, po kombinácii však všetko rieši pozorný Anton Ivanovič.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:41
    Žilinčania sa snažili v závere tretiny ešte pridať piaty gól, obrana Trnavy však tento nápor zvládla.

40:00

Po druhej tretine vedie Žilina nad Trnavou 4:3. Tretia tretina sa začne približne o 19:41.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Trnavy.

40:20
    Domáci sa hneď v úvode dostali do sľubnej šance, hostia sa však bránia aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

40:43
    Filip Bobál z diaľky delovkou mieril na bránku Žiliny, Maroš Mikoláš s veľkým prehľadom puk vyhlavičkoval!

41:23
    Obrovský nápor Gladiátorov! Dve strely Mikoláš vyrazil, v tretej dorážke následne Šimon Mišurda minul poloprázdnu žilinskú bránku!

42:03
    Tak toto bolo vážne varovanie pred Vlkov, pretože v týchto momentoch sa láme zápas a Žiline sa môže veľmi ľahko vymknúť spod kontroly.

42:44
    Lukáš Dubeň sa predieral pomedzi obrancov Trnavy, dostal sa však len na hranicu útočnej modrej čiary.

43:22
    Strela Filipa Ondruša z bekhendu končí na tyči bránky Antona Ivanoviča! Nuž, bránkové konštrukcie dnes hrajú jednoznačne s brankárom hostí.

44:09
    Trnava znovu kombinuje v útočnom pásme. Čakali sme, že hosťom budú v tretej tretine dochádzať fyzické sily, opak je však zatiaľ pravdou.

44:56
    Frederik Šúry delovkou z ľavej strany preveril pozornosť Maroša Mikoláša.

45:01
    Máme za sebou 5 minút tretej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Trnavou 4:3.

45:08
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prášil – 2 min., podrazenie).

45:45
    Obrovská chyba hostí v presilovej hre, pred Ivanovičom ostali dvaja osamotení hráči Žiliny, ale Jaroslav Markovič ani na dvakrát nedokázal prekonať brankára Trnavy!

46:33
    Domáci sa v týchto momentoch výborne bránia a posielajú puk cez všetky čiary.

47:08

47:33
    Samuel Rehák sa rútil za vyhodeným pukom, no Ivanovič výborne čítal hru a včas ho dokázal pred útočníkom Vlkov rozohrať.

47:55
    Trnava však hrozí rýchlymi protiútokmi. Jeden taký práve vyriešil Maroš Mikoláš, pretože skryl puk do svojej lapačky a prerušil hru.

48:33
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy bojujú o každý kúsok ľadovej plochy.

49:19
    Trnava hrá stále aktívne, hosťom zatiaľ vôbec nechýbajú fyzické sily.

49:35
    Nuž, je vyrovnané! Žilina viedla 4:0, ale hostia mimoriadne bojovným výkonom vyrovnávajú a domáci sú v týchto momentoch poriadne frustrovaní. Úspešným strelcom je znovu MARTIN HRBÁČIK. Asistencia: Filip Mrava.

50:01
    V polovici tretej tretiny máme v Žiline stav 4:4.

50:34
    Matej Macek sa po ľavej strane predral do zakončenia, no Ivanovič jeho strelu bez problémov kryl.

51:03
    Žilinčania bojujú, ale robia zbytočné chyby vo vlastnej obrane.

51:59
    V Žiline máme reklamnú prestávku, obaja tréneri tak majú priestor na rozdanie taktických pokynov do záveru tretej tretiny.

52:34
    Gladiátori znovu bojujú v útočnom pásme, tentoraz však žilinský brankár Mikoláš nemusel zasahovať.

53:32
    O puk sa vedú ťažké boje pri ľavom mantineli v pásme hostí, puk síce získali Žilinčania, ale Ivanovič zasahovať nemusel.

54:11
    Lukáš Dubeň z pravej strany našiel na útočnej modrej čiare domáceho kapitána Tomáša Nádašdiho, ktorý ale delovkou len vyprášil výstroj trnavského brankára.

54:27
    Domáci sa dostali do tlaku, Dominik Rehák z krídla vystrelil a FILIP ONDRUŠ tečom pridáva svoj druhý gól v dnešnom zápase! Asistencie: Dominik Rehák, Tomáš Nádašdi.

55:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút, Žilina vedie nad Trnavou 5:4.

55:40
    Hostia sa ešte z posledných síl snažia o vyrovnanie, Trnavčania dnes bojujú ako skutoční Gladiátori, klobúk dole.

56:23
    Domáci útočník Ondruš je pri streleckej chuti, jeho delovka však tentoraz mierila nad bránku hostí.

57:21
    Domáci hokejisti sa snažia držať puk čo najďalej od vlastnej bránky, hostia však príkladne bojujú.

57:47
    Chyba obrany hostí, do do šance sa dostal skúsený JAROSLAV MARKOVIČ a strelou do horných poschodí Ivanovičovej bránky pridáva šiesty gól MsHK. Asistencia: Samuel Rehák.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:07
    Anton Ivanovič je na striedačke, Trnava hrá power-play!

58:15
    Tak toto sú neuveriteľné momenty bojujúcej Trnavy! Hostia ešte raz dvíhajú hlavy, pretože z ľavej strany dostal ideálnu prihrávku DÁVID SLIVA z priestoru pri pravej tyči dáva piaty gól hostí! Asistencia: Šimon Beták, Roman Jurák.

59:00
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rehák Samuel – 2 min., podrazenie).

59:00
    Oddychový čas hostí.

59:00
    Dnešné stretnutie sleduje 277 divákov.

59:10
    Trnava hrá presilovku o jedného hráča a navyše aj power-play!

59:26
    Obrovský boj v pásme Vlkov!

59:30
    Tak napokon je zrejme rozhodnuté, v obrannom pásme Žiliny získal puk JAROSLAV MARKOVIČ a namieril presne do opustenej bránky hostí. Bez asistencií.

59:40
    Trnava hrá opäť power-play.

S konštatovaním, že Žilina po obrovskom boji porazila Trnavu 7:5 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok piatkového večera. Dočítania priatelia. (20:22:31)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Dávid Švec

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 8. Rehák Dominik (Patlevič, Ondruš), 9. Macek (Zahradník), 22. Ondruš (Rehák Dominik), 23. Zahradník (Macek, Prášil), 55. Ondruš (Rehák Dominik, Nádašdi), 58. Markovič (Rehák Samuel), 60. Markovič – 26. Beták (Jurák, Schmidt), 34. Jurák (Lindeman), 38. Hrbáčik (Jurák), 50. Hrbáčik (Mrava), 59. Sliva (Beták, Jurák)

Rozhodca: Purgat – Ševčík, Znak