Jaroslavľ – Dinamo Minsk 6:3 (kon.) | Kazaň – Soči 0:1 (kon.) | Novgorod – D. Moskva 1:2 (0:1 po s.n.)
Helsinki – Novosibirsk 1:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Dynamo Moskva
cz Piatok 29.11.2019, 17:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den s hokejem, KHL se řítí z kopce dolů a přičítá další zápasy. Já Vám přiblížím duel mezi Novgorodem a Dynamem Moskva. V Dynamu hraje Dmitrij Jaškin, jenž okupuje druhé míto ligové produktivity. O důvod víc, proč sledovat toto utkání. Zápas začíná v 17 hodin a vy můžete být u toho.

Torpedo Nižnyj Novgorod

Je v tabulce Západní konference čtvrtý hned za Dynamem, na které ztrácí bod, takže tento duel bude o to zajímavější, vlastně boj o třetí místo Západu. M8 40 bodů a vyhrál 5 z posledních 6 zápasů. Výjimečná forma. Dokáže jí prodat i proti těžkému soupeři z Moskvy? Porazil Jekatěrinburg, Novosibirsk, Minsk, Viťaz MO a znovu Novosibirsk. Nejproduktivnějším hráčem je Damir Žafjarov s 29 body (13+16), který uvízl na 5. příčce ligové produktivity Osmý v kanadském bodování ligy je Michajl Varnakov (9+17).

V Novgorodu letos nepůsobí žádný Čech ani Slovák.

Brankáři:

Anders Lindbäck – 15 odchytaných duelů, 91.57 % úspěšnost zásahů, 2.60 průměr inkasovaných branek, Švéd

Andrej Tichomirov – 23 odchytaných duelů, 92.77 % úspěšnost zásahů, 2.40 průměr inkasovanýcb branek, Rus

Je třetí na Západě s 41 body. Má druhý nejlepší útok v Západní konferenci a třetí v celé lize. Vstřelilo už 92 branek. Na první CSKA Moskva ztrácí 6 bodů, to jsou tři výhry, to se dá stáhnout. Vyhrálo 7 z posledních 10 utkání. Porazilo Jaroslavl, Rigu, Nižněkamsk, Novosibirsk, Barys Nur Sultan, Ufu a Omsk. Nejproduktivnějším hráčem je Vadim Šipačov s 37 body (9+28). Druhý je Čech Dmitrij Jaškin s 33 body (14+19). Dva hráči Dynama takto ovládli ligové bodování.

Georgij Kuzněcov – 2 odchytané duely, 91.18 %, 3.00

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Barancev, Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Minejev, Mišarin, Meljakov – Schroeder, Rattie, Žafjarov – Šenfeld, Q. Howden, Varnakov – D. Iljin, Bočarov, Verjajev – Szczechura, Gončaruk, Belevič.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, J. Zajcev, Ljamin, Mironov, Ogurcov, Grigorjev – Tarasov, Jaškin, Šipačov – Afinogenov, A. Petersson, Indrašis – Igumnov, Alexejev, Brjukvin – Jefremov, Mojsejev, Michajlov – Muranov.

Rozhodčí: Gamalej, Morozov – Kučava, Šišlo.

Ruská hymna.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Dynamo Moskva.

00:08
    Tichomirov se musel ihned předvést, tasil zákrok vleže a puk vyrazil, velká šance hostů zpočátku utkání.

00:53
    Domácí přihrávali z levého křídla na osu, odtud přišla teč, která ale neměla gólové parametry.

01:22
    Alexejev se snažil procpat puk u první tyče, to se nepovedlo.

01:42
    Torpedo pod menším tlakem, puk ale vyvezlo a následně o něj zase přišlo.

02:07
    Pokus obránce Torpeda o ránu od modré čáry nevyšel.

02:37
    Bočarov likviduje dvěma zákroky šance soupeře.

02:47
    S kotoučem hrají Dynamovci, ale do útočného pásma se nedostali.

03:19
    Tichomirov tasil zákrok betonem.

03:38
    Velká šance Novgorodu, výtečně jí překazil Bočarov!!!

04:12
    Alexejev a jeho spoluhráči opět velmi nebezpeční, Tichomirov zůstává nepřekonán.

04:27
    Moskvané obehrávají obranu soupeře, ale přišli o kotouč a dopředu se řítili domácí, ti se však neprobojovali před Bočarova.

05:05
    Bočarov zase pozorný, nenechal projít puk u první tyče.

05:45
    Za bránou rozehrává Torpedo.

05:59
    Novgorodští dobyli pásmo protivníka, tam se příliš neprosadili.

06:24
    Další šance Torpeda, dobrá spolupráce oboou plejerů, ti však na Bočarova nevyzráli.

06:55
    Krásný tandem Novgorodu a následná střela, za zády Bočarova ale neskončila.

07:17
    Indašis dnes hraje svůj 400. zápas v KHL základní části,

07:50
    Mironov výtečně překazil rodící se brejk Torpeda, skokem a vystrčenou holí znemožnil pokračovat v ataku.

08:09
    Torpedo aktivnější, alespoň prozatím.

08:14
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nicméně prosazuje se soupeř. Čajkovský si sjel na post centra a ze slotu vypálil na Tichomirova, našel skulinku mezi vyrážečkou a betonem. Autorem branky je MICHAL ČAJKOVSKÝ. Asistence: Andrej S. Alexejev.
    08:14 Michal ČAJKOVSKÝ - 0:1

09:39
    Útok Torpeda zastaven na útočné modré.

10:29
    Rotace v pravém rohu útočné třetiny domácích hráčů. Nicméně šanci z toho nevybojovali.

11:01
    Tichomirov v permanenci a musí zasahovat, úspěšně.

11:15
    Čajkovský se po jednom ze soubojů ocitl na ledě a nechtělo se mu zvedat. Avšak pak se zvedl a byl velice rozlícený ze zákroku soupeře.

11:15
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ty Rattie – 2 min., sekání).

11:23
    Hned střela, zpočátku početní převahy.

11:44
    Opět rána, tu ale vyrazil Tichomirov, ovšem tlak pokračuje.

12:33
    Dynamovci se nemohou dostat ze své třetiny, místo aby obehrávali oslabeného soupeře.

12:51
    Dynamo už dobylo pásmo a zase obléhá čtyřku hráčů na ledě.

13:15

13:46
    Zblokovaná střela zápěstím hráče Dynama Moskva, ocitla se mimo ledovou plochu a tak bude následovat buly v pásmu Novgorodu.

14:18
    Dynamovci zase pokouší štěstí v útoku, ale dlouho tam nevydrželi, zákrok si připisuje také muž s maskou na druhé straně. Bočarov.

14:42
    Pěkná rána zápěstím hostů z pravého kruhu, nastavená lapačka Tichomirova znemožnila radost Moskvanů.

15:20
    Afinogenov se krásně a elegantně procpal před Tichomirova, gól ovšem nevstřelil.

15:49
    Zákrok Bočarova lapačkou, nepříliš těžký, spíše rutinní, na střelu viděl, takže jí čapl bez problému.

15:55
    Útočení Dynamovců nemělo dlouhého trvání.

16:22
    Méně záživnější část zápasu.

16:40
    Michajlov, ještě Moskvané, ale už neudrželi pásmo.

18:09
    Igumnov, ještě domácí, ale jejich šance maří brankář Tichomirov.

18:22
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ty Rattie – 2 min., držení).

18:37
    Dynamo, pálí obránce, ale zásah Tichomirova, který opět nedovoluje hostům druhý gól.

19:03
    Jaškin, Tarasov a jejich kombinace, která gólem nekončí, alespoň však pobavila diváky. Byla to povedená akce.

19:33
    Ještě jeden útok hostů, usazení se v útočné třetině, střela, Tichomirov bezchybný.

19:52
    Krásná spolupráce v přesilovce nekončí brankou, hosté to sehráli parádně, ale to hlavní, tedy branku nevstřelili.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:54.

Jsme zpátky v Novgorodu a za chvíli začíná druhá perioda.

Střely na branku: 13 – 13

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Dynamo.

20:32
    Zatím je to boj o každý milimetr ledu, první ránu v této periodě vyslali domácí a Bočarov jí zpacifikoval.

Mění se poškozené plexisklo, vynucená přestávka.

20:44
    Novgorod chvíli po buly v úroku přišel o pásmo. Dynamo toho ale také moc nevymyslelo na druhé straně.

21:26
    Skvělý Tichomirov!!!! Přihrávka po kličce přes osu na druhou stranu, ale Tichomirov skokem a slajdem puk vyrazil.

22:35
    Torpedovci se usadili v útoku a už měli pár dobrých šancí, nicméně gól nikde.

23:33
    Domácí zase aktivnější, alespoň teď ze zaačátku periody.

24:00
    Pěkná akce, nabití na střelu a rána zápěstím, Bočarov vyráží.

24:29
    Do šance se krásně proháčkoval Rattie, byla faulován při zakonnčení a Novgorod si zahraje početní převahu.

24:29
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., podrážení).

25:03
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., sekání).

25:32
    Dvojnásobná přesilovka začíná souhrou od modré na střed a tečí z této pozice, Bočarov pozorný.

25:51
    Hosté vyhnali protivníka z pásma.

26:04
    Torpedovci opět v útoku a velký závar před Bočarovem, ten ale odolává, skvělými zákroky a také díky svým obráncům, jež blokují střely mířící na brankáře Dynama.

27:03

27:08
    Alexejev dostal příhru a jde sán ma nbrankáře po východu z trestné, avšak šanci překombinoval. Tichomirov mu lehce puk vypíchl a Alexejev to nezvládl zakončit.

27:26

28:29
    Torpedu zatím přesilovka moc nevychází.

29:02
    Kombinace ddomácích, opět to nekjaplo, domácí nejsou důrazní, málo chodí tečovat, dorážet.

29:26

29:52
    Jaškin individuální akcí a bejhendem zakončoval, ale kotouč míří vedle.

31:11
    Pěkná spolupráce domácích, přechod středním pásmem, které jakoby neexistovalo, ovšem koncovka zase mizerná.

31:45
    Pěkně puk soupeři odebral obránce Torpeda, to pokračuje do útoku, tam se ovšem zase neprosadilo.

32:20
    Zborovskij střílel na první tyč z pravého kruhu, nebyl prostor kam puk procpat.

33:30
    Novgorod zvýšil aktivitu a agresivitu, nicméně to ovoce zatím nenese,

34:16
    Nádherná kombinace Dynamovců, zprava na centra a pak ještě na levé křídlo, střela, výtečný Tichomirov.

35:04
    Utkání nabralo fantastické tempo. Gólmani však stále dominantní.

35:37
    Novgorodští se ocitli tváří v tvář brankáři Bočarovovi, ten jim ale gól nepovolil a vychutnal si je.

38:02
    Hosté pod obrovským tlakem, ale Bocharov a obrana stále nepřekonána a to se píše už 39. minuta.

39:00
    Protiútok Dynamovců, přihrávka na střed, Tichomirov drží naděje na vyrovnání.

39:34
    Moskvané drží domácí pod obrovským zámkem. Na druhý gól to je však málo.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:47.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro Dynamovce.

40:47
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ale góly stále nejsou k vidění.

41:13
    Torpedo ztratilo útočnou třetinu. Teď se musí bránit.

42:19
    Domácí drží soupeře při mantinelu, nechtějí mu dát příležitost k zakončení. DObrá práce.

42:25
    Obrovský závar před Bočarovem, ten si ale poradil s pomocí obránců.

43:34
    Novgorod narozdíl od Dynama není žádný superofenzivní tým, své zápasy hraje opatrně, defenzivně a soupeře nepřehrává nějakým ofenzivním hurikánem.

45:00
    Třetí třetina zatím nenabízí velké ofenzivní rejdy, Novgorod se chce udržet na dostřel, naopak Dynamo nechce inkasovat.

45:57
    Novgorodští v útoku, navezeni a zkouší hledat cestičky ke koncovce.

46:20
    Teď musí domácí odzadu, vyjde jim tento útok?

47:05
    Šenfeld se individuálně neprosadil přes tříčlennou obranu soupeře.

47:44
    Třetí třetina ve znamení boje o kotouč.

48:30
    Dynamovci vyhazují, soupeř je mačkal a potřebují si odpočinout, i když nemohou střídat.

49:13
    Obrovská šance hostů. Ti položili brankáře krásnou kombinací, pak však puk do brány nedostali. Neskutečné!!!

50:17
    Rattie ani nyní nevyzrál na výborně chytajícího Bočarova. Ten puk pokryl.

50:28
    Alexejev viděl spoluhráče na levém křídle, puk na něj nedostal.

50:50
    Šenfeld nepřesně a hosté se ubránili.

51:06
    Torpedovci drží pásmo a zlobí defenzívu soupeře. Ta ale vyhazuje a osvobozuje se.

52:45
    Dobývání obrany Dynama pokračuje, ale čas už ukrajuje 53. minutu a to není zrovna povzbudivá zpráva pro Novgorod.

53:18
    Pettersson pálil zprava a docela z blízkosti a z nápřahu, minul.

53:47
    Indrašis, Afinogenov, puk do branky nedostali. Hrají domácí.

54:29
    Šenfeld bojující o kotouč, Dynamovci mu nenechávají ani milimetr ledu.

54:56
    Novgorodští stále zkoušejí štěstí, chtějí srovnat, mají i tlak, jsou aktivní, ale toužená branka nikde.

56:03
    Domácí stále obléhají soupeře jako Římané nepřítele. Gól nepřichází, branka je asi zakletá.

56:38
    Bočarov zase likviduje zákrokem.

57:00
    Toipedo stále bojuje a má touhu se prosadit, body jsou blízko, stačí gól, ale je to nesmírně těžké přes výborného rankáře a skvělou obranu Dynama Moskva.

57:52
    Čajkovský zaklíněn s útočníkem soupeře. Torpedo tlačí a tlačí.

58:05
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Je to tu. Konečně!!! Topedo tak dlouho útočilo až puk prostě dotlačilo za záda Bočarova, nebyl to žádný krásný gól, ale ubojovaný a zasloužený za velkou snahu. Autorem branky je DANIJL ILJIN. Asistence: Maxim Minejev.
    58:05 Daniil ILJIN - 1:1

59:07
    Dynamo naštvaně vysílá útok dopředu, Tichomirova ale nepřekonalo.

60:00

Vyrovnaný duel bude muset rozseknout prodloužení.

Střely na bránu: 41 – 25

60:01

60:01
    Úvodní buly pro Novgorod.

60:22
    V útoku jako první Torpedovcii, nic z toho nevytěžili.

60:40
    Indašis zastaven v přechodu do útoku.

61:05
    Moskvané se tlačí do koncovky, brankář je vychytal.

61:47
    Velké ofenzivní choutky, narozdíl od celého zápasu, teď vidíme jednu šanci za druhou na obou stranách.

62:18
    Šipačov, Jaškin, rána, vyražena levým betonem Tichomirova.

62:47
    Útočný tlak Dynama, stále Dynamo.

63:24
    Jaškin vymýšlí různé kličky a čeká na najetí spoluhráče, nedočkal se a místo toho jde soupeř do útoku. Tam se ale bojuje o kotouč za brankou.