Liberec – Kladno 4:1 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 2:1 (2:1 po s.n.) | Sparta Praha – Jihlava 3:2 (po pr.)
Třinec – Salzburg 2:6 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 1:2 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
HC Kometa Brno
cz Piatok 29.11.2019, 18:00 • ZS Eden • turnaj O Pohár DHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím Vás z pražského Edenu, kde se v cca 18 hodin utká předposlední Slavia proti jedenácté Kometě Brno. Dočká se Slavia posunu v tabulce a ukořistí plný počet bodů nebo se z výhry budou radovat hráči Komety?

Hokejisté obou mužstev již vjíždějí na led k úvodnímu buly.

Zdá se, že vše je připraveno k vhazování.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhrávají domácí, jenže po chybě v rozehrávce se puku ujímá soupeř.

01:14
    Protiútok sešívaných, do kterého se dostal Petrák ukončuje ofsajd.

01:30
    Obrovská chyba domácího Marečka, který udělal školáckou chybu a rozehrál přes střed a soupeř se dostal do šance.

02:12
    Po chybě přišla pro sešívané šance ujmout se vední. Do samostatného útoku se dostal Turek, jenž nedokázal backhandovým blafákem přemoci Kubíka.

02:34
    Podobnou šanci jsme měli možnost vidět i na druhé straně a stejně, jak na té straně druhé dokázal gólman puk bez problémů vyrazit.

04:05
    A další sešívanou akci zastavuje ofsajd.

04:47
    Brňenský Vašíček prozkoušel gólmana Slavia Málka. Málek však pozorný.

04:48
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hovorka – 2 min., podrážení).

05:39
    Kombinaci hostů chytá Málek.

06:18
    A další zásah si připisuje Málek! Po tvrdé střele Bartese.

06:48

07:42
    Jančovu individuální akci zastavuje opět ofsajd.

07:42
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., příliš mnoho hráčů).

08:09
    Šanci zaskórovat v přesilové hře dostávají i domácí.

08:36
    Kometa však vyhazuje.

09:41
    Domácí kapitán Petrák měl nyní obrovskou šanci! Po odražení puku od brankáře Kubíka se puk doklouzal na hokejku sešívaného kapitána, který mířil do prázdné klece. Kubík si připisuje úžasný zákrok.

09:52

10:53
    Sešívaní mají nyní převahu a drží Kometu ve svém obranném pásmu.

11:49
    Icing domácích

13:08
    I Turek měl šanci zaskórovat. Brankáře Komety Kubíka si položil a dokonce i objel, ale puk do sítě nedovezl.

14:33
    Prudkou střelu Hovorky z blízkosti dvou metrů se štěstím Kubík vykryl.

16:28
    Po nahození Komety přikřívá Málek puk pod svou lapačku.

16:37

16:49
    Holemý nyní obranným zákrokem zakončil protiútok Slavie.

17:34
    Jihomoravané se taktéž začínají dostávat do šancí a zkouší Málka z každé pozice. Nyní prozkoušel jeho pozornost Žák, jenž mířil jen na betony domácího brankáře.

19:14
    Poslední minuta utkání se nejspíše dohraje v obranném pásmu pražanů.

19:59
    Kometa nakonec dokázala Málka prostřelit, jenže malou chvilku po klaksonu signalizující konec třetiny. Stav zůstává 0:0.

20:00

První třetina nám nabídla řadu šancí z obou stran. Sešívaní se dostali do samostatného nájezdu, taktéž se do něho dokázali dostat jihomoravané. Posledních 50 sekund třetiny patřil hostům, kteří dokonce dokázali Málka prostřelit, ale po zahlášení konce třetiny. Stav tedy zůstává nadále 0:0.

Hráči se již sešli na ledové ploše, pojďme se připravit na druhou třetinu.

20:01

20:11
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavisté se prosazují hned na začátku třetiny. Za domácí se prosdail MIKULÁŠ HOVORKA, který dostal pas na hůl od Davida Kižlina a vyslal schovanou střelu, která byla pro Kubíka, jenž nic neviděl nechytatelná. Asistence: David Kižlin

22:19
    Rychlý gól sešívaných nabudil domácí ještě více a presují Kometu.

22:54
    Vedení domácím drží opora, která chytá výborně i v seniorské Chance Lize za A tým Slavie.

23:49
    Po střetu v rohu kluziště zůstává hostující Vašíček na ledě.

23:50
    Nakonec vše dobře dopadlo a dojel po svých na střídačku.

24:38
    Tečovanou střelu Brna od modré čáry chytá bez sebe menších problémů Málek.

25:36

26:06
    Hbitou střelu Sedláčka z mezikruží likviduje Málek do své lapačky.

27:56
    Kometa drží domácí v pěkném tlaku a Málek musí likvidovat jednu střelu za druhou.

28:33
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa vyrovnává stav utkání! Po nádherné individuální akci Dominicka Vašíčka, který dokázal ve stylu obejít slávistickou obranu a vystřelil. Na první střelu Málek dosáhl, nýbrž na dorážku byl již krátký. Gól vstřelil Martin SNÁŠEL. Asistence: Dominick Vašíček.

29:55
    Stav máme tedy vyrovnaný a začínáme na novo.

30:16
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Štíbr – 2 min., podrážení).

30:35
    Hosté drží pěkné přesilovkové rozpoložení a točí si se Slávisty, jak chtějí.

31:13
    Málek si připisuje další výborný zákrok! Po nahrávkách shodil Bartes puk na osamoceného Vašíčka, jenž vyslal prudkou střelu. Málek se dokázal v rychlosti přemístit a střelu pokrýt lapačkou.

32:16

32:23
    Navrátilec z trestné lavice Štíbr obdržel přesný pas na svou hůl, nýbrž branku po samostatném úniku netrefil.

33:55
    O otočení zápasu se postaral dnes úžasně hrající Dominick VAŠÍČEK, který tentokrát dokázal obkličkovat krom obrany domácích i Málka a převrací vedení na stranu Brna. Bez Asistence.

34:01
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kižlin – 2 min.).

36:05

36:21
    Brno, které mělo během své již třetí přesilové hry mnoho šancí nedokázala puk za záda Málka dotlačit.

37:52
    Akci hostů zastavuje ofsajd

39:01
    Sedláček opět mířil do branky Romana Málka, ale zas se dokázal domácí gólman předvést a puk z hbité střely vychytat.

40:00

Páni! K vidění byly hned tři přesné zásahy, jeden na straně domácí Slavie a dva na straně hostů z Brna. Gólový účet otevřeli domácí již 49 sekund po vhození puku, poté utkání řídila Kometa a hlavně hbitý útočník Dominick Vašíček, který krom nádherného gólu a asistence dokázal zatápět obraně sešívaných celou druhou třetinu. Zápas začne cc za 15 minut.

Jak Slavie tak Brno se již připravují na poslední část hry.

40:01

40:10
    Utkání začalo vlétnutí Komety do útočného pásma.

40:56
    A Kometa se zde stále nachází.

41:56
    Bartes dostal úctyhodnou přihrávku, ale její gólový potenciál nedokázal využít a trefuje pouze Málka.

42:39
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Snášel – 2 min., hákování).

43:19
    Klatt dostal parádní nahrávku, kterou nedokázal zužitkovat a puk trefil špatně a o velký kus minul bránu.

44:31

44:45
    Závar před Kubíkovou bránu zažehnal přikrytím puku.

44:45
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vašíček – 2 min., držení).

45:18
    Kometa se dokázala i ve svém oslabení dostat před Málkovu bránu a zkončit, nýbrž do jeho betonů.

46:45

46:51
    Ofsajd hostů

47:54
    Třetí třetina je na šance zatím vyrovnaná, a to v poměru 1:1, ale ani jeden z celků si nedokázal vytvořit šanci gólovou.

48:08
    Vašíčkovu individuální akci přikrývá pro jistotu Málek pod svou lapačku.

48:38
    Slávisté se snaží střílet od modré čáry a puk před Kubíkem dorážet, ale zatím z těchto pokusů nevznešel žádný gól.

49:09
    Icing hostů

49:20
    Domácí Klatt dokázal hbitým zákrokem udržet puk v útočném pásmu a dovoluje Slávistům zůstat v útoku.

50:44
    Štrombachovu chybu v rozehrávce málem potrestal Bartes, který zas ale jen mířil na Málkovu výstroj.

51:55
    Labuzík vyslal tvrdou střelu, kterou neměl šanci gólman Brna zbystřit, ale na neštěstí pro Pražany mířila jen do zadního mantinelu.

53:12
    Kombinace Vašíčka a Indráka, kterou Vašíček zakončoval skončila pouze na boční síti Málkovy brány.

54:52
    Šarvátky na ledě začínají příbývat a je na obou mužstev znát lehká podrážděnost.

55:52
    Svozilova tvrdá střela skončila pouze na zabrankovém mantinelu.

56:33
    Oddechový čas pro domácí.

57:05
    Labuzíkovi se povedlo skvělým napadáním vypíchnout přihrávku hostů a jít na gólmana a vystřelit. Kubík střelu vyrazil před sebe, kde dorážel jeden ze slávistických útočníků, ale Kubík vyšvihnul betonem důležitý zákrok.

57:12
    Málek putuje na střídačku, domácí zkouší power play

57:39
    Icing hostů

58:33
    Kometa nyní jela 2 na prázdnou bránu, ale Dufek situaci podcenil a bránu nedokázal trefit.

59:42
    Boj o vyrovnávací gól vynesl sešívaným trest a šance na vyrovnání se tenčí.

59:50
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Turek – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hovorka – 2 min.).

Jak dobře pro sešívané zápas začal, tak špatně skončil. Slávisté bojovali do poslední minuty a dokonce i v šesti a bez Málka v brance neobdrželi branku a vytvořili si řadu šancí, ale na druhou stranu nesmíme zavrhnout výkon Komety, která byla lepší. Konečný stav: 1:2.

Přeji příjemný zbytek večera a příště naviděnou. (20:07:13)