Montreal – NJ Devils 4:6 (kon.) | Boston – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Anaheim – Winnipeg 0:3 (kon.)
San Jose – LA Kings 4:1 (kon.) | Philadelphia – Detroit 6:1 (kon.) | Buffalo – Toronto 6:4 (kon.)
Chicago – Colorado 2:5 (kon.) | Minnesota – Ottawa 7:2 (kon.) | Washington – Tampa Bay 4:3 (po pr.)
Washington Capitals
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Tampa Bay Lightning
cz Piatok 29.11.2019, 23:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je z mé strany pro tuto chvíli vše. Přeji Vám příjemný víkend plný sportovních zážitků. (02:02:02)

Vhazování 48:52%

Skončil zápas mezi Washingtonem Capitals a Tampou Bay Lightning. K vidění byl velmi ofenzivní zápas plný šancí a dobrých zákroků brankářů. Každý z týmů měl pasáže, ve kterých byl lepší a jelikož ty pasáže byly plus mínus rovnoměrné, tak remíza byla poměrně logickým vyústěním tohoto zápasu. V prodloužení byli šťastnější domácí, kterým zařídil bod navíc obránce Dmitrij Orlov. Washington tak ve vyrovnaném zápase zvítězil 4:3 po prodloužení.

63:03 Dmitrij ORLOV - 4:3

63:03
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí rozhodují zápas v prodloužení! DMITRIJ ORLOV obdržel puk na útočné modré a následně si s ním vybruslil až na levý kruh, ze kterého neomylně na bližší tyč vypálil. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T. J. Oshie.

62:45
    Hra se nakonec otočila a následně měli velké šance Vrána a Carlson, ale ani jeden z nich neuspěl.

62:25
    Boj o puk u mantinelu vyhráli hosté, kteří vyrážejí do útoku.

62:00
    Obrovská šance Alexe Ovečkina, který mohl zasunovat do prázdné brány, ale tento ruský snajpr nepochopitelně selhal!

61:40
    Střelu Ovečkina dokázal Vasilevskij vyrazit.

61:20
    Po střele od modré se puku zmocňují poprvé v prodloužení také domácí.

60:46
    Hosté jsou stále na kotouči, ale už pouze ve středním pásmu.

60:23
    Střela Pointa z mezikruží bylo ztečována do rohu pásma.

60:11
    Puku se po úvodním buly zmocňují hosté.

60:01

Střely na branku 32:30

Skončila třetí perioda, ve které se domácím povedlo vyrovnat na 3:3 a dále bude následovat prodloužení, ve kterém může jeden z týmů rozhodnout. Pokud se tomu tak nestane, tak budeme svědky samostatných nájezdů.

60:00

59:40
    Jenomže hokejisté Capitals o puk přišli, a tak míří dopředu hosté.

59:23
    Domácí rozjíždějí jednu z posledních akcí třetí třetiny.

58:58
    Ondřej Palát se dobře natlačil před Michala Kempného a vypálil, ale překonat Holtbyho se mu nepodařilo.

58:29
    Domácí se vyhánějí z útočného pásma sami svou nepřesností.

58:03
    Do dobré šance se dostal Alex Ovečkin, ale ruský brankář hostů si s bekhendovým pokusem domácího kapitána poradil.

57:29
    Richard Pánik hledal hůl Nica Dowda, ale pas slovenského útočníka přesný nebyl, a tak jsou u puku zase hosté. Nyní sledujeme hokej nahoru – dolů.

56:50
    Hosté se nyní z útočného pásma vyhnali sami svým nepřesným pasem.

56:20
    Z levého kruhu vypálil Jakub Vrána zápěstím, ale jeho pokus mířil těsně vedle pravé tyčky hostující svatyně.

55:57
    Nahození Johna Carlsona ještě sklepával Lars Eller a následně z dorážky pálil Oshie, ale stav zůstává nerozhodný i nadále.

55:22
    Hosté se ocitli v další obrovské tutovce! Konkrétně Cedric Paquette byl úplně sám před bránou, ale jeho mířidla nebyla správně seřízená!

55:10
    Střelu z otočky zkusil Cedric Paquette, ale mířil pouze mimo tři tyče, nicméně tlak hostí neustává.

54:42
    Obrovský tlak v brankovišti domácích! Hosté měli hned 3 střely v krátkém časovém sledu, ale Braden Holtby předvedl důležité zákroky, kterými podržel svůj tým na nerozhodném stavu!

54:20
    Domácí ztrácí puk v útočné třetině a nyní kupředu vyráží s kotoučem na holi Brayden Point.

53:45
    Od modré čáry vypálil T. J. Oshie, jehož střela však mířila pouze nad břevno.

53:19
    Domácí rozjíždějí další akci od své svatyně, konkrétně je u puku Radko Gudas.

52:50
    Hosté si nahodili puk do útočného pásma, ale tam jej ukořistili pouze obránci domácích, kteří zakládají akci.

52:18
    V bezprostřední blízkosti brány se s pukem na holi zjevil Ryan McDonagh, ale Braden Holtby odolal.
    51:36 Alexandr OVEČKIN - 3:3

51:36
    Máme srovnáno! Gól nevstřelil nikdo jiný než ALEXANDR OVEČKIN, který po přihrávce svého krajana vypálil ze své klasické pozice nechytatelným příklepem na bližší tyč. Asistence: Dmitrij Orlov a Travis Boyd.

50:50
    Obrovská šance Jakuba Vrány, kterého zastavil skvělým zákrokem pravým betonem Andrej Vasilevskij!

50:30
    Střelu Alexe Ovečkina dokázal úspěšně vykleknout Jan Rutta.

50:00
    Pár chvilek po vhazování se v dobré pozici objevil Jevgenij Kuzněcov, ale se střelou neuspěl a hosté se poté osvobodili.

49:46
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., držení).

49:23
    Domácí si nahodili puk do útočného pásma, ale tam si jej shrábli pouze obránci hostí.

49:02
    Až nyní vypálil Ondřej Palát, ale Braden Holtby měl betony na ledě včas, a tak puk dokázal zastavit.

48:32
    Hosté dobře kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se nyní propracovat nemohou.

47:49
    Nahození Jana Rutty bylo ještě tečováno, ale bohužel pro hosty pouze mimo tři tyče.

47:19

46:43
    Domácí opět dostávají puk pryč ze svého pásma. Toto oslabení hrají hokejisté Capitals více než dobře.

46:25
    Hosté musejí začínat akci až od své vlastní brány.

46:00
    Puk už je opět v obranném pásmu Capitals na holích hostujících hokejistů.

45:44
    Domácí nyní vyvezli puk až za bránu hostí a ušetřili tím nějaký čas.

45:30
    Hosté vyhráli vhazování a už opět kombinují ve svém vzorci.

45:19
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., nedovolené bránění).

44:37
    Domácí hokejisté si nerozuměli, a tak je odpískáno zakázané uvolnění, které přesune hru do pásma Capitals.

44:18
    Hosté jsou po obdrženém gólu aktivní a chtějí si vzít své dvoubrankové vedení zpět.
    43:45 Jakub VRÁNA - 2:3

43:45
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky! JAKUB VRÁNA vypálil z kruhu po ledě ihned z první po přihrávce. Hostující gólman se nestačil včas dostat na led, a tak se mohou domácí radovat. Asistence: T. J. Oshie.

42:52
    Domácí teď byli usídlení v útočném pásmu, ale nakonec se z něj sami svou nepřesností dostali.

42:27
    Andrej Vasilevskij přikryl puk po nahození od modré čáry.

41:36
    Ale příliš dlouho v něm domácí nebyli. Začátek třetí třetiny domácí hokejisty nezastihl v nejlepší formě.

41:19
    Až nyní se domácí konečně také dostávají do útočného pásma.

40:52
    Domácí jsou na začátku třetí třetiny pod enormním tlakem, a tak nyní pouze odpálili puk na icing.

40:42
    Se střelou Viktora Hedmana od modré si Braden Holtby poradil bez potíží.

40:30
    Hosté se ihned na začátku třetí periody usídlili v obranném pásmu svého soupeře.

40:01

Skončila druhá perioda, která byla na rozdíl od první třetiny v režii hostů, kterým se povedlo zase o jednu branku odskočit. Ve druhé třetině se postupně trefili Michajl Sergačjov, Jevgenij Kuznětsov a Alex Killorn, a tak je stav po čtyřiceti minutách i v součtu s gólem z první třetiny z hole Braydona Pointa 1:3 pro Tampu Bay.

Střely na branku 19:21

40:00

39:42
    Hosté jsou i po vstřelené brance při chuti a chtějí do pauzy přidat ještě jeden gól.
    38:48 Alex KILLORN - 1:3

38:48
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté jdou po enormním tlaku opět do dvoubrankového vedení! ALEX KILLORN obržel puk od Braydena Pointa a následně s ním naložil tak, že skončil po střele na vzdálenější tyč za zády Bradena Holtbyho. Asistence: Brayden Point, Nikita Kučerov

38:12
    Nikita Kučerov předvedl pohlednou individuální akci, po které hosté točí svého soupeře v jeho vlastním pásmu.

37:25
    Střela Kuzněcova z pravého kruhu minula bránu, ale domácí zůstávají na puku v útočném pásmu.

36:50
    Hosté už jsou zase na puku a kombinují v obranném pásmu svého soupeře.

36:19
    Michal Kempný nyní pokazil rozehrávku, ale jeho parťák, John Carlson, následně chybu svého spoluhráče napravil.

35:49
    Jakub Vrána předvedl dobrou obrannou práci a zakládá akci domácích.

35:31
    Hosté se provinili ofsajdem. Po komerční pauze proběhne buly ve střední třetině.

35:13

34:59
    Nic Dowd teď dobře vystihl úmysl hostů a následně puk vyhodil přes celé kluziště.

34:30
    Kučerov nyní hledal Stamkose, ale přihrávka na něj prošla. Nicméně hosté zůstávají u puku.

34:02
    Po přihrávce Viktora Hedmana pálil Nikita Kučerov, ale jeho střela skončila po teči až v ochranné síti.

33:40
    Nyní se domácí osvobodili vyhozením puku alespoň do středního pásma.

33:29
    Hosté kombinují v útočném pásmu v klasickém rozestavení.

33:13
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Richard Pánik – 2 min., hrubost).

32:50
    Nakonec se hra opět otočila a nebezpečně pálil Richard Pánik, ale jeho pokus nakonec skončil pouze na boční síti brány hostí.

32:12
    Domácí nyní rozehráli bídně, a tak se puk dostává na hokejky hostů, kteří už míří do útočného pásma.

31:30
    Domácí první formace nyní předvedla velice pohlednou akci, do které se zapojila celá trojice, ale nakonec Viktor Hedman dokázal zabránit zakončení.

30:47
    Oba týmy jsou v plném počtu.

30:31
    Dmitrij Orlov orazítkoval pravou tyč hostující svatyně!

29:59
    Hosté nakonec domácí obrali o puk a nyní vyrážejí kupředu hokejisté Tampy.

29:37
    Teď už v útočném pásmu kombinují domácí, ale ke střele se zatím nepropracovali.

29:08
    Brayden Point vyzkoušel pozornost Holtbyho z mezikruží. Domácí gólman si se střelou poradil.

28:47
    Nyní uvidíme dvouminutovou pasáž hry 4 na 4, tedy pokud nedojde k dalšímu vyloučení.

28:47
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., hrubost).

28:47
    Holtby toho příliš neviděl, a tak byla střela od modré víc než nebezpečná. Nicméně pro domácí to dopadlo dobře a stav zůstává nadále 1:2.

28:12
    Až nyní se hosté dostali ze sevření domácích, ale příliš daleko se nedostali a o puk přišli.

27:46
    Domácí druhá formace je opět při chuti v útočném pásmu.

27:10
    Da samostatného úniku se dostal Tyler Johnson. Braden Holtby si poradil s první střelou i následnou dorážkou tohoto vzrůstově menšího útočníka!

26:50
    Po nepřesné rozehrávce domácích je pískáno zakázané uvolnění.

26:38
    Po střele z větší vzdálenosti musel Braden Holtby zakročit lapačkou, ve které puk ukryl.

25:58
    Po divokém úseku jsou opět aktivnější hokejisté Capitals. Střela Johna Carlsona byla ztečována do ochranné sítě.
    25:17 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:2

25:17
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky! JEVGENIJ KUZNĚCOV si počíhal u tyče, kde jej přesnou křiznou přihrávkou našel Oshie. Ruský útočník už doklepával puk do poloprázdné brány. Asistence: T. J. Oshie a Jakub Vrána.

24:51
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., nedovolené bránění).
    24:28 Michail SERGAČJOV - 0:2

24:28
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! MICHAIL SERGAČJOV si vyměnil puk s Nikitou Kučerovem a první jmenovaný zakončoval. První střelu Holtby pouze zabrzdil, ale puk zůstal za jeho betony volný a agilní Sergačjov se k němu dostal jako první a následně jej pouze posunul za brankovou čáru. Asistence: Nikita Kučerov, Kevin Shattenkirk.

23:50
    Po delší odmlce se připomněli také hosté, kdy Jan Rutta pálil z vrcholku kruhu, ale Holtby za sebe druhý puk v zápase nepustil.

23:28
    Domácí pokračují ve velmi aktivní hře v útočném pásmu a kombinují s pukem.

22:58
    Střela Johna Carlsona se otřela o tyč!

22:39
    Střela Michala Kempného mířila mimo tři tyče, ale domácí zůstávají i nadále u puku i v útočném pásmu.

22:09
    Se střelou Nikity Kučerova přes obránce si Braden Holtby poradil bez větších potíží.

22:00
    Steven Stamkos se málem díky odraženému puku dostal do dobré šance, ale jakoby byl zaskočen. Vůbec nezakončil.

21:14
    Dnes agilní Jakub Vrána opět vyzkoušel hostujícího brankáře, ten byl pozorný a puk ve své výstroji udržel.

20:58
    Alex Ovečkin už se dostával do nebezpečné pozice, ale v rozhodující chvíli mu puk z hole sjel.

20:36
    První útočnou iniciativu druhé periody vyvinuli domácí, ale ke střele nedošlo.

20:01

Skončila první třetina, která vyzněla herně pro domácí celek, ale gól vstřelili pouze hosté. Z přesilové hry se ve 19. minutě prosadil Brayden Point, a tak je stav po první třetině 0:1 pro Tampu.

Střely na bránu 14:7

20:00

19:22
    Domácí měli velkou šanci na vyrovnání, ale Andrej Vasilevskij předvedl úchvatný zákrok proti střele Jakuba Vrány.
    18:50 Brayden POINT - 0:1

18:50
    Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Trojice Stamkos – Hedman – Kučerov si bleskově vyměnila puk, když následně třetí jmenovaný posunul touč do mezikruží, kde stál připravený BRAYDEN POINT, který z první vypálil a puk se od tyče odrazil do sítě za Holtbyho. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.

18:16
    Tentokrát pálil Steven Stamkos, ale ten úplně bránu minul, nicméně hosté zůstávají v útočném pásmu.

18:01
    Se střelou Nikity Kučerova z vrcholku kruhu si Braden Holtby poradil bez větších potíží.

17:54
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Richard Pánik – 2 min., vysoká hůl).

17:34
    Ani první útočné formaci hostí se nezadařilo, ale totéž se dá říct i o druhé straně, a tak vyrazil kupředu Alex Killorn, jehož střela Holtbyho lehce vyděsila, ale nakonec si s ní poradil.

16:56
    Alex Ovečkin posunul puk na bránu už v době, kdy byl na kolenou. Ruský brankář ve službách Lightning si s tímto pokusem bez problémů poradil.

16:36
    Akce hostí byla opět neúspěšná a dopředu už se řítí první formace Capitals.

16:03
    Hosté opět nerozehráli dobře a opět je pískán icing.

15:50
    souhru českých hráčů zakončil Michal Kempný, ale jeho střela mířila pouze nad břevno brány, kterou stráží Andrej Vasilevskij. Následovalo odpálení puku na zakázané uvolnění v podání hostů.

14:58
    Střela Johna Carlsona od modré skončila pouze na pravém betonu hostujícího brankáře, ale tlak domácích neustává.

14:31
    Domácí jsou opět nebezpeční v útočném pásmu, konkrétně druhá útočná formace Capitals předvedla dobrou aktivitu, ze které pramenila střela Oshieho. Ta však skončila pouze v lapačce Andreje Vasilevskijho a hra je následně přerušena.

13:45
    Da samostatného úniku se dostal Jevgenij Kuzněcov, ale vylámal si zuby na brankáři Tampy, který jej lapačkou vychytal!

13:19
    Domácím je v útočném pásmu odpískána přihrávka rukou, po které se hra přesune do střední třetiny.

12:53
    Po střetu u mantinelu zůstal na ledě ležet Braydon Coburn a hra je přerušena.

12:46
    Hosté si berou puk za svou bránou na své hole a vyrážejí do útoku.

12:13
    Domácím teď vůbec nevyšla souhra v útoku. Následně vyrazili hosté do přečíslení 2 na 1, ale jeden z útočníků domácích se dobře vrátil a zamezil zakončení.

11:36
    Střela Coburna byla ještě tečována Nikitou Kučerovem, ale kotouč zamířil nakonec těsně vedle brány Holtbyho. Následuje zakázané uvolnění domácích.

10:50
    Až do mezikruží se s pukem dostal Tom Wilson, který i vypálil, nicméně Andrej Vasilevskij se dnes zatím ukazuje ve skvělém světle.

10:24
    Anthony Cirelli zkusil střelu z pravého kruhu, ale jeho pokus byl zablokován a skončil v ochranné síti.

10:17

09:50
    Hathaway dobře vystihl pas hostí a vyvezl puk až k bráně hostů.

09:13
    Alex Killorn opět našel v mezikruží Pointa, ale ten opět minul a následně se domácí osvobodili.

08:36
    Z mezikruží po přihrávce zpoza brány vypálil Point, ale jeho pokus byl nepřesný.

08:17
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., nedovolené bránění).

08:04
    Sergačjov zkusil nahodit puk na bránu, ale jeho nahození nebylo přesné a ani nebylo nikým usměrněné na bránu. Následně vyrazili kupředu domácí. Akci zakončoval z mezikruží Jakub Vrána, ale Vasilevskij jej svým ramenem vychytal.

07:25
    Hosté uklidňují hru u své svatyně s pukem na holi a vyrážejí kupředu.

06:46
    Hra je opět přerušená, jelikož domácím byla odpískána přihrávka rukou, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.

06:37
    Brandan Leipsic nebezpečně tečoval nahození od modré, ale puk si Andrej Vasilevskij našel. Následuje komerční přestávka.

06:00
    Domácí pokračují v dobrém tempu. Hosté se nyní osvobodili ze sevření, ale puk je nadále na hokejkách hokejistů Capitals.

05:22
    Obrovskou šanci měli teď domácí, kteří se hnali do přečíslení 2 na 1. Jakub Vrána hledal svého spoluhráče, přičemž se puk nebezpečně odrazil od obránce Tampy přímo na bránu, ale Vasilevskij předvedl dobrý reflex, a tak stav zůstává 0:0.

05:00
    Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, ale nic kloudného se jim vymyslet nepodařilo, a tak hrají s pukem opět domácí.

04:06
    Carlson vybídl Toma Wilsona k teči, ale k té nakonec nedošlo a následně domácí o puk přišli.

03:30
    Domácí opět sevřeli svého soupeře v jeho pásmu, tentokrát čtvrtá formace Capitals předvedla nadstandardní střídání.

02:46
    Hosté po pochybení Johna Carlsona ujeli do přečíslení 2 na 1, ale přihrávka Gourda na Paquetta nebyla přesná, a tak z této akce nakonec nic nebylo.

01:55
    Domácí druhá formace nyní zatopila svému soupeři v útočném pásmu, ale hokejisté Tampy tento tlak přece jen ustáli a nyní mají puk oni.

00:45
    Kuzněcov chtěl předat puk na svého kapitána, ale předávka se nepovedla, a tak domácí přišli o kotouč.

00:24
    Na druhé straně předvedl aktivitu Alex Ovečkin, jehož střela byla zblokována do ochranné sítě.

00:06
    Ihned po startu si musel první zákrok připsat Braden Holtby, který ukryl puk pod lapačkou.

00:01

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí hokejisté hájí barvy červené barvy, hosté pak nastupují v bílých dresech.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Oshie (A) – Pánik, Stephenson, Boyd – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – McDonagh, Sergačjov, Hedman, Shattenkirk, Coburn, L. Schenn, Rutta – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn (A), Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paquette, Gourde – T. Johnson, Joseph.

Rozhodčí: Sutherland, Walsh – Berg, Alphonso.

WASHINGTON CAPITALS

Washingtonu se zatím tato sezona daří. Celek z hlavního města USA je druhým nejlepším týmem v konferenci pouze o skóre za Bostonem. Vítězové NHL z roku 2018 z uplynulých třech zápasů uhráli 3 body. Nejprve prohráli na ledě Rangers 1:4, poté po nájezdech nestačili na Vancouver, ale předešlou noc přetlačili Floridu poměrem 4:3. Skvělou sezonu prožívá obránce John Carlson, jenž si drží úctyhodných 36 kanadských bodů ve 28 odehraných zápasech.

TAMPA BAY LIGHTNING

Hokejisté Tampy zatím nemohou navázat na svou rekordní loňskou základní část. Favorit na zisk Stanley Cupu se drží až překvapivě nízko a momentálně s 26 body po 22 zápasech figuruje na 10. příčce ve Východní konferenci. Na Toronto, které pobývá na místech pro play off sice ztrácí dva body, ale Javorové listy mají o čtyři utkání navíc. Blesky vyhrály tři z posledních čtyř utkání, naposledy ale podlehly St. Louis 3:4. Nejproduktivnějším hráčem týmu je ruský útočník Nikita Kučerov se čtyřiadvaceti kanadskými body.