Montreal – NJ Devils 4:6 (kon.) | Boston – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Anaheim – Winnipeg 0:3 (kon.)
San Jose – LA Kings 4:1 (kon.) | Philadelphia – Detroit 6:1 (kon.) | Buffalo – Toronto 6:4 (kon.)
Chicago – Colorado 2:5 (kon.) | Minnesota – Ottawa 7:2 (kon.) | Washington – Tampa Bay 4:3 (po pr.)
Boston Bruins
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
New York Rangers
cz Piatok 29.11.2019, 19:20 • TD Garden, Boston • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:05:26)

New York Rangers: 28.

Favorizovaný Boston nakonec dokázal tento duel dovést do vítězného konce, ale stálo to sil! Hosté totiž vedli již 2:0 a s celkem velmi dobrou taktikou doslova deptali soupeře. Ofenzivní hvězdy domácích (zejména Marchand) se těžko prosazovali, až přišel gól centra třetí lajny, Seana Kuralyho, v závěru druhé třetiny. Ve třetí třetině to pak bylo v podstatě jen na jednu branku, z velkého tlaku však domácí vydřeli pouze vyrovnávací gól, který vstřelila česká hokejová hvězda v domácím dresu, David Pastrňák. A ten byl i u rozhodujícího gólu v prodloužení, kde famózně zafungovala spolupráce s Davidem Krejčím, střelcem třetího gólu Bruins.

61:40 David KREJČÍ - 3:2

61:40
    Bruins právě vstřelili branku!
    Neskutečná paráda v podání dvou Čechů v dresu Bruins! DAVID KREJČÍ přenechal ve středním pásmu puk Pastrňákovi, ten si najel mezi dvojici bránících hráčů, povodil si tak krásnou stahovačkou Bučněviče a když už to vypadalo, že je konec, když se dostal s pukem téměř za branku, zmátl všechny famózní přihrávkou před branku, kde čekal Davida Krejčího. Ten ho nezklamal, v prostoru, kam mířila přihrávka skutečně byl a byť to nebylo úplně snadné, trefil z voleje odkrytou branku Rangers. Asistence: David Pastrňák a Jaroslav Halák.

61:15
    Pavel Bučněvič (NY Rangers) si najel před Haláka, ale branku minul.

61:03
    Až po pádu Zibanejada se k puku dostávají domácí.

60:40
    Zatím je to ale hodně opatrné v podání Rangers.

60:10
    První útok budou mít, po vyhraném vhazování, hosté.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo, bude tak následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:23
    David Pastrňák (Boston) se po přihrávce Krejčího snažil vypálil z mezikruží, ale jeho pokus zablokoval bránící Jesper Fast.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Mika Zibanejad (NY Rangers) nepřesně přihrává a hosté tak ztrácí útočné pásmo.

58:15
    Filip Chytil (NY Rangers) zavezl puk do útočného pásma, mezitím jeho spoluhráči vystřídali.

57:40
    Vhazování po levici Haláka, puk získávají domácí.

56:58

56:27
    Mika Zibanejad (NY Rangers) netrefuje z levé strany branku a domácí dostávají puk ze třetiny.

56:10
    Poslední minuta z čtyřminutové přesilové hry hostů, Jezdci jsou v útočném pásmu.

55:10
    V tuto chvíli se Rangers dostávají do útočného pásma, ale ne na dlouho, Charlie McAvoy (Boston) totiž odpaluje puk ze třetiny.

54:55
    Tak Boston první část oslabení přečkal naprosto v klidu.

53:58
    Jedna minuta ze čtyřminutového oslabení Bostonu je již pryč, hosté zatím příliš Haláka neprověřili.

53:30
    Rangers v útočném pásmu, domácí čeká těžká práce při dlouhém oslabení.

52:58
    Tak ano, Pär Lindholm (Boston) zasáhl Smitha do tváře a protože šlo o krvavé zranění, dostává domácí útočník trest 2+2 minuty!

52:58
    Situace se ještě prověřuje na videu, jde o to, jestli to byla hůl Lindholma či nikoliv.

52:58
    Hra přerušena, Brendan Smith (NY Rangers) se drží za obličej a odjíždí z ledu, vypadalo to na hru vysokou holí, bude se vylučovat?

52:35

52:07
    Střelu Krejčího, od modré, z pravé strany, Lundqvist s obtížemi vyráží.

51:39
    Nyní již míří puk za branku Haláka a oba týmy střídají.

51:02
    Brad Marchand (Boston) neprostřelil Lundqvista z levé strany, domácí zůstávají v útočném pásmu.

50:40
    Hosté dostávají puk ze třetiny, v úvodu svého oslabení.

50:35
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., hákování).

50:10
    Boston bude mít výhodu přesilové hry.

49:22
    Filip Chytil (NY Rangers) poslal přihrávku Panarinovi do ofsajdu, hra přerušena.

48:52
    Boston se dostává do útočného pásma, bránící Libor Hájek (NY Rangers) ale dostal puk ze třetiny.

47:55
    Torey Krug (Boston) netrefuje branku Rangers, následně Jack Studnicka neprostřelil Lundqvista.

47:05
    Rangers v útočném pásmu, Ryan Strome trefuje venkovní brankovou konstrukci domácí branky.

46:30
    David Krejčí (Boston) volí místo střely ještě přihrávku na Pastrňáka, který ale nedokázal vystřelit z levé strany.

46:05
    Na druhé straně netrefuje branku také Anders Bjork (Boston).

45:45
    Jacob Trouba (NY Rangers) netrefuje od modré branku Bostonu, puk poté získávají domácí.

45:00
    Elitní lajna domácích zůstává na ledě, ale po prohraném vhazování před Lundqvistem se musí vracet zpět do své třetiny.
    44:27 David PASTRŇÁK - 2:2

44:27
    Ostrostřele DAVID PASTRŇÁK se opět gólově prosazuje, když z levé strany poslal odražený puk za záda Henrika Lundqvista, pohotová střela z voleje znamená vyrovnání! Asistence: David Krejčí a Jake DeBrusk.

43:50
    Artěmij Panarin (NY Rangers) vyslal parádním pasem do úniku Troubu, který z pravé strany nepřekonal Haláka.

43:25
    Oba gólmani si nyní připsali důležité zákroky.

42:20
    Hosté opět získávají puky ve středním pásmu, které nahazují na branku Bostonu.

41:59
    Brendan Lemieux (NY Rangers) zavezl puk do útočného pásma, kde ho na mantinel nabral Charlie McAvoy.

41:30
    Jezdci se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

40:55
    Defenziva Rangers je ale zatím velmi dobrá, David Pastrňák ale dokázal dvakrát vybojovat puk u modré čáry a tím udržet svůj tým ve třetině Rangers.

40:30
    Boston vtrhl do poslední dvacetiminutovky, domácí jsou v útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:07.

Gól Kuralyho by mohl Bostonu hodně pomoci do poslední dvacetiminutovky. Hosté zatím hrají velmi účelně na ledě favorita, hodně se zaměřují na střední pásmo, kde se jim daří získávat spoustu puků. Boston se těžko dostával do třetiny soupeře a když už se tam dostal, bylo to většinou o střelách z dálky. Po gólu Filipa Chytila to nevypadalo s Bostonem dobře, ale jiskřičku naděje vykřesal v závěru druhé dvacetiminutovky Kuraly.

40:00

39:29
    Domácí posílají puk do útočného pásma, kde ale prohrávají souboj v rohu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.
    38:28 Sean KURALY - 1:2

38:28
    Jake DeBrusk (Boston) vypálil od modré, puk před Lundqvistem jemně tečoval SEAN KURALY, puk skončil na tyčce, od které se odrazil a zasahující Lundqvist ho holí poslal do vlastní branky. Vše pod tlakem dotírajícího Studnicky. Asistence: Jake DeBrusk a Brandon Carlo.

38:12
    Jake DeBrusk (Boston) pálí z pravé strany, Lundqvist vyráží.

37:47
    Jezdci hlídají střední pásmo, kde se jim daří rozbíjet útočné výpady soupeře.

36:47
    Boston rozehrává z vlastní třetiny, po pravé straně se první domácí lajna dostává do třetiny Jezdců.

36:35
    David Pastrňák (Boston) odchází na střídačku, dnes to domácím v útoku moc nejde...

36:12
    Jaroslav Halák (Boston) přerušuje hru, domácí tak mohou prostřídat a bylo to třeba, vhazovat se bude po levici Haláka.

35:51

35:41
    Pavel Bučněvič (NY Rangers) netrefuje z pravé strany branku Bostonu, domácím se ale nepodařilo vyhodit puk ze třetiny.

35:16
    Jacob Trouba (NY Rangers) rozehrává, Pavel Bučněvič posouvá puk do útočného pásma.

34:52
    Matt Grzelcyk (Boston) je z trestné lavice zpět, domácí jsou již ve čtyřech.

34:42
    Posledních deset vteřiny z přesilové hry Jezdců pět na tři.

34:15
    Hosté jsou znovu v útočném pásmu, ale znovu o puk přicházejí, domácí puk posílají přes všechny čáry.

33:58
    Zdeno Chára (Boston) odpaluje puk ze třetiny.

33:51
    Oddechový čas pro hosty.

33:51
    No vida, je z toho naprosto zbytečný faul Kuralyho, při vlastním oslabení, za brankou Rangers (!!), který znamená, že domácí jdou do tří.

33:45
    Brad Marchand (Boston) se vydal za pukem do útočného pásma.

33:23
    Puk ve třetiny NY Rangers, hosté ale rychle posílají puk zpět do třetiny Bruins.

32:52
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., vysoká hůl).

32:08
    Zdeno Chára (Boston) nepřesně rozehrává, puk ve středním pásmu získává soupeř.

31:22
    Jaroslav Halák (Boston) zastavuje za svou brankou nahozený puk, čímž pomáhá svému týmu s rozehrávkou.

30:51
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 5 min., bitka).

30:20
    David Krejčí (Boston) zavezl puk do útočného pásma, pak ale upadl, vše bylo ale v souladu s pravidly, nešlo o podrážení, domácí o puk přicházejí.

29:38
    David Pastrňák (Boston) se dokázal prosadit i proti trojici bránících hráčů a z pravé strany vypálil na branku Jezdců, Henrik Lundqvist si sedl na zadek, ale střelu dokázal vyrazit.

29:20
    A pro Boston je v tuto chvíli řešením i vyhození kotouče na zakázané uvolnění.

28:55
    Boston opět pouze ve vlastní polovině, Jaro Halák chytá nahozený kotouč na domácí branku a puk sklepává do rohu.

28:10
    Jezdci mají opět viditelnou převahu, Boston se trápí a v tuto chvíli se těžko dostává přes střední pásmo.

27:45
    Střelu od modré domácí dokázali zablokovat a nyní mohou i rozehrát.

27:28
    Vhazování po levici Haláka, puk získávají hosté, kteří se tak mohou pokusit ohrozit domácí branku.
    26:21 Filip CHYTIL - 0:2

26:21
    Rangers právě vstřelili branku!
    Artěmij Panarin zavezl puk před branku, přihrál na pravou stranu Stromemu, jeho střelu Halák ještě dokázal vyrazit. Z druhé vlny si najel před branku FILIP CHYTIL, který odražený napálil z voleje, čímž dokázal prostřelil Haláka. Asistence: Ryan Strome a Artěmij Panarin.

25:48
    Již unavený Pastrňák se ještě zkoušel dostat do útočného pásma, ale narazil na bránícího Zibanejada a odešel z ledu.

25:27
    David Pastrňák (Boston) se nabízel na střelu, na levé straně, ale puk k němu nedoputoval.

24:57
    David Pastrňák (Boston) prověřil Lundqvista, ten jeho střelu vyráží.

24:30
    24:19 Parádička Filipa Chytila, která nekončí gólem, po pohotovém zákroku Haláka.

24:19
    Jezdci se dostali do útočného pásma, Filip Chytil (NY Rangers) to zkusil efektně, zády k brance, kdy poslal puk před brankoviště, kde se odrazil od bránícího hráče do branky, ale Halák skvěle vyrazil.

23:32
    Vhazování po levici Jaroslava Haláka, puk získávají domácí, kteří ho bleskově dostávají ze třetiny.

23:09
    Adam Fox (NY Rangers) střílí od modré, Chris Kreider clonil Halákovi, slovenský gólman si ale dokázal se střelou poradit.

22:58
    Hosté jsou ale rychle zpět v útočném pásmu.

22:39

22:30
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., podrážení).

22:00
    Záblesky útočné síly v podání domácích, jen škoda, že to Marchandovi opakovaně nešlo..

21:24
    Marchand neobešel bránícího hráče a přišel o puk, ten domácí ještě vybojovali, David Pastrňák ho zavezl po pravém křídle do útočného pásma, předložil ho právě Marchandovi, který ale nedokázal z voleje vystřelit.

20:57
    Nebylo z toho ale víc, než nepřesná střela Marchanda z pravé strany.

20:41
    Elitní lajna Bostonu se nyní dokázala udržet v útočném pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:11.

První třetina končí vítězstvím New Yorku Rangers. Lépe do zápasu sice vstoupili domácí, kterých byl doslova plný led, ale skórovat nedokázali. Pak přišla přesilové hra Jezdců, kteří ji využít nedokázali, ale hned po jejím skončení přece jenom Haláka překonali, když se prosadil Bučněvič. Boston pak byl horším týmem a nemohl pomýšlet na vyrovnání.

20:00

19:35
    Ryan Lindgren (NY Rangers) rychle rozehrává z vlastní třetiny a hosté dostávají puk do středního pásma, to jim v tuto chvíli stačí.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:20
    Anthony DeAngelo (NY Rangers) nahazuje puk do útočného pásma, tam ho vybojovali domácí, kteří ho posunuli za modrou čáru.

17:40
    Naproti tomu hostům vstřelený gól hodně pomohl a jsou nyní lepším mužstvem.

17:20
    Bostonu se ve třetině Jezdců vůbec nedaří, domácí se ani nemohou dostat ke střele.

16:56
    Henrik Lundqvist (NY Rangers) přerušuje hru, před dotírajícím Wagnerem, bude se vhazovat po jeho levici.

16:10
    Jezdcům se daří získávat puky ve vlastní třetině, kde Boston trochu ztratil tu jistotu a suverenitu z úvodu zápasu.

15:38
    Kaapo Kakko (NY Rangers) zachytil pas soupeře ve vlastní třetině a dostává puk do středního pásma.

15:08
    Hosté vedou, dokáží domácí ještě do konce první třetiny alespoň vyrovnat?
    14:14 Pavel BUČNĚVIČ - 0:1

14:14
    Již po skončení přesilové hry se puk před brankou Bostonu odrazil k PAVLU BUČNĚVIČOVI, který ho napálil z první a poslal nechytatelně do růžku domácí branky, nad levé rameno Jaroslava Haláka. Asistence: Anthony DeAngelo a Jacob Trouba.

14:09

13:46
    Kaapo Kakko (NY Rangers) se chvíli s pukem točil u pravého mantinelu, pak nedokázal přihrát na levou stranu.

13:16
    Po pravé straně dostávají hosté puk do třetiny Bostonu, který se zatím celkem v pohodě brání.

12:39
    Artěmij Panarin (NY Rangers) posílá pas před branku Bostonu, puk získávají domácí, kteří ho dostávají ze třetiny.

12:20
    Jezdci od úvodních vteřin v útočném pásmu, po vyhraném vhazování.

12:09
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., podrážení).

11:45
    Sean Kuraly (Boston) odpaluje puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění, hra se vrací před Haláka.

11:11
    Ofsajd zastavuje útočnou akci New Yorku, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

10:33
    David Pastrňák (Boston) se prodral ke střele, ale branku minul.

09:35
    Jezdci dostávají puk do středního pásma, domácí zkouší zaútočit po pravé straně, ale ztrácejí puk.

08:27
    Domácí střídají, zaútočit tak mohou hosté, kteří se po levé straně dostávají do třetiny Bruins.

07:40
    Jaroslav Halák (Boston) předvedl fantastický zákrok, při střele Bučněviče.

07:05
    Chris Kreider (NY Rangers) nahazuje kotouč za branku Haláka, kde však hrají domácí.

06:47
    Boston je v úvodu zápasu jasně aktivnější, zatím ale čekáme na první gól či nějakou gólovou šanci.

05:37
    Brandon Carlo (Boston) střílí od modré, puk sražen mimo branku Jezdců.

04:45
    Nyní se již Boston snaží udržet v útočném pásmu, což se ale nedaří, puk získávají hosté.

04:27
    Domácí musí ven z útočného pásma, při signalizovaném ofsajdu.

04:02
    Jaroslav Halák (Boston) sráží do rohu nahození Zibanejada.

03:26
    Po střele Carla opět zasahuje Henrik Lundqvist (NY Rangers), který přerušuje hru.

02:52
    Boston nyní zatlačil svého soupeře, Kaapo Kakko (NY Rangers) poslal puk na zakázané uvolnění.

02:12
    Torey Krug (Boston) z pravé strany neprostřelil Lundqvista.

01:51
    Libor Hájek (NY Rangers) netrefuje branku Bostonu, domácí se poté dostávají ze třetiny.

01:15
    Sean Kuraly (Boston) netrefuje z pravé strany branku Rangers, hrají hosté.

00:53
    Hosté v útočném pásmu, nepřesná střela z pravé strany.

00:01

Úvodní pětky na ledě, zazní americká hymna.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Krejčí, Pastrňák – DeBrusk, Studnicka, Coyle – Bjork, Kuraly, Heinen – Nordström, P. Lindholm, Wagner.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, Trouba, R. Lindgren, Fox, Hájek, DeAngelo – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Panarin, Chytil, R. Strome – Lemieux, B. Howden, Kakko – Br. Smith, Nieves, Fast..

NEW YORK RANGERS
    Jezdci z New Yorku na tom nejsou zdaleka tak dobře, jako Bruins. Aktuálně jim totiž patří až jedenácté místo ve Východní divizi, tedy postavení, které znamená konec sezóny již po základní části. Ztráta na příčky play off ještě ale není velká, dalo by se říci, že je v podstatě stále minimální, ale o play off v tuto chvíli reálně bojuje hodně týmů, takže tlačenice na postupovou osmičku bude v této konferenci obrovská. Jezdci však jsou na dobré cestě, poslední tři zápasy dokázali vyhrát, byť z výsledků je zřejmé, že jim to na ledě soupeřů nejde tak dobře, jako doma. Na ledě Bostonu je tak nečeká vůbec snadná práce, proti konferenčnímu lídrovi.

BOSTON BRUINS
    Lídr Východní konference se veze na vítězné vlně. Tým kolem české hvězdy Davida Pastrňáka vyhrál pětkrát v řadě a série, v nichž Boston bodoval, je ještě úctyhodnější. Naposledy totiž vyšel naprázdno 9. listopadu, kdy prohrál 2:4 na ledě Detroitu. Od té doby, v devíti dalších ligových duelech, pokaždé bodoval a připsal si šest vítězství. Naposledy si připsal dvě výhry na ledě soupeřů, když nejprve doslova zostudil Montreal, který na jeho ledě Pastrňák a spol. přejeli výsledkem 8:1 a v posledním utkání, také na kanadské půdě, uspěl Boston v Ottawě, kde vyhrál těsně 2:1.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž BOSTON BRUINS přivítá na svém stadionu NEW YORK RANGERS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 39. Kuraly (DeBrusk, Carlo), 45. Pastrňák (Krejčí, DeBrusk), 62. Krejčí (Pastrňák, Halák) – 15. Bučnevič (DeAngelo, Trouba), 27. Chytil (R. Strome, Panarin)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, Trouba, R. Lindgren, Fox, Hájek, DeAngelo – Kreider, Zibanejad, Bučnevič – Panarin, Chytil, R. Strome – Lemieux, B. Howden, Kakko – Br. Smith, Nieves, Fast.

Rozhodca: McCauley, Rooney – MacPherson, Daisy

Diváci: 17 850