Montreal – NJ Devils 4:6 (kon.) | Boston – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Anaheim – Winnipeg 0:3 (kon.)
San Jose – LA Kings 4:1 (kon.) | Philadelphia – Detroit 6:1 (kon.) | Buffalo – Toronto 6:4 (kon.)
Chicago – Colorado 2:5 (kon.) | Minnesota – Ottawa 7:2 (kon.) | Washington – Tampa Bay 4:3 (po pr.)
Montreal Canadiens
4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
New Jersey Devils
cz Piatok 29.11.2019, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Pouze jedno utkání je v zámořské NHL naplánované na čtvrteční noc. Na led Montrealu přijedou Ďáblové z New Jersey,

Canadiens se v posledních dvou týdnech herně vůbec nedaří. Prohráli pět utkání v řadě a svou negativní sérii započali právě v prvním vzájemném souboji s New Jersey. Na svém ledě padli 17. listopadu 3:4 po prodloužení a od té chvíle sbírali jednu prohru za druhou. Zároveň jejich série porážek přišla po zranění dvojice Paul Byron a Jonathan Drouin, kteří jsou na marodce od 16. listopadu.

New Jersey si sice v této sezoně nemůže příliš vyskakovat, když na kontě má z 23 odehraných zápasů hned 15 proher, ale aktuální formu mají přeci jen o něco lepší než Montreal. Kromě výhry ve vzájemném utkání se Devils povedlo na konci minulého týdne porazit Detroit, po čemž následovala trochu smolná domácí prohra s Minnesotou. Hosté v posledních dvou zápasech nechali sedět Pavla Zachu na tribuně.

Devils, ač neprožívají zrovna ideální období a trápili se i v minulé sezoně, umí na Canadiens zahrát. To potvrdili nejen v tomto ročníku, ale i v tom předešlém. Své soupeře porazili šestkrát v řadě a naposledy na ně nestačili v prosinci 2017.

00:01

00:14
    Gallagher zapisuje první střelu v utkání, Blackwood pozorný.

01:22
    Brankář Devils musí být stále připraven, tentokrát si na něm svým pokusem vylámal zuby Armia.

01:53
    A úspěšný zákrok má také Price, tomu se povedlo zastavit Woodovu střelu tahem.

02:46
    Aktivní Gallagher znovu nevyzrál na Blackwooda. Skóre se tak nemění.

03:11
    Na druhé straně to zkoušel Boqvist. Z levého kruhu trefil pouze připraveného Price.

03:45
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Mike Reilly – 2 min., podrážení).

04:30
    V početní výhodě střílel Hall, Price si připisuje snadný zákrok.

05:45

07:19
    Devils právě vstřelili branku!
    Dočkali jsme se první trefy. Gusev v úniku dvou na jednoho předal kotouč doleva, kde BLAKE COLEMAN neměl problém otevřít skóre – 0:1! Asistence: Nikita Gusev, Travis Zajac.
    07:19 Blake COLEMAN - 0:1

07:41
    Montreal právě vstřelil branku!
    Máme rychle srovnáno. BRENDAN GALLAGHER se do třetice všeho dobrého dočkal, když dostal kotouč se štěstím za Blackwooda – 1:1! Asistence: Phillip Danault, Tomáš Tatar.
    07:41 Brendan GALLAGHER - 1:1

08:17
    Gólové hody pokračují! Hosté se znovu ujímají vedení. Opět se Ďáblové dostali do přečíslení, tentokrát Price překonal TRAVIS ZAJAC – 1:2! Asistence: Nikita Gusev, Blake Coleman.
    08:17 Travis ZAJAC - 1:2

09:35
    Hudon nyní prověřil Blackwooda střelou z levé strany, brankář hostů drží těsný náskok svého mužstva.

09:50
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., držení).

11:50

12:31
    Střelou od modré čáry donutil Price k zákroku obránce Butcher. Brankář Montrealu si se situací dokázal poradit.

14:28
    Pokračovat se bude po komerční přestávce.

16:00
    Český štírek Zacha střílel z levého kruhu, Price si připisuje další zákrok.

19:33
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Jack Hughes – 2 min., podrážení).

20:00

Je za námi první třetina, kterou ovládli hosté. Během necelé minuty padly všechny trefy. Nejprve skóroval Coleman, radost Devils netrvala dlouho, protože o 22 sekund později srovnal Gallagher. Uběhlo 36 vteřin a stav se zase měnil, tentokrát přesně mířil Zajac.

Střely: 18 – 11

20:01

20:50
    Domácí si přenášejí z první periody přesilovou hru, zatím se jim ji nepodařilo využít, jelikož hosté se osvobodili.

21:22
    A opět je puk až za brankou, kterou hájí Price. Hughes půjde pomalu do hry.

21:33

21:40
    Domácí sice nevyužili přesilovou hru, jenže smutnit nemusí. Zůstali v útočném pásmu a po přihrávce z pravého rohu se trefuje přesně JESPERI KOTKANIEMI – 2:2! Asistence: Max Domi, Shea Weber.
    21:40 Jesperi KOTKANIEMI - 2:2

22:05
    Canadiens pokračují v tlaku, tentokrát se po střele od modré, kterou vyslal Chiarot, musel vyznamenat Blackwood. Poté vznikla menší rozepře, ale rozhodčí vše včas uklidnili.

22:26
    Hischier bojoval v útočném pásmu proti přesile a o puk přišel. Tennyson jej ještě dokázal pro Devils udržet ve třetině domácích, jenže brankář Price k zákroku nebyl donucen.

23:16
    A vedení hostů je velmi rychle zpět! V útočném pásmu ztratil puk Gallagher, hra se rychle přesunula dopředu, MILES WOOD ujížděl sám a střelou mezi betony dokázal Price překonat – 2:3! Asistence: Pavel Zacha, Will Butcher.
    23:16 Miles WOOD - 2:3

23:44
    Severson od modré čáry prověřil brankáře Montrealu. Pro domácí je inkasovaná branka těžkou zkouškou.

24:18
    Hokejisté Montrealu vysoko napadali rozehrávku soupeře, nicméně kotouč získat nedokázali.

24:50
    Po střele z levého kruhu předvedl brankář Blackwood skvělý zákrok!

25:18
    Na druhé straně inkasoval Chiarot pukem do hlavy a mizí rychle do kabin. Hra je přerušená.

25:26
    Zajacova útočná formace opět nadělala soupeři problémy. Tentokrát si dokázal Price se situací i s pomocí obránců poradit.

26:00
    Tatar se už už chystal ke střele z levého kruhu, když v tom ho o puk obral Palmieri. Založil poté útok svého týmu, ke střele to ovšem nevedlo.

26:28
    Devils se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levici Blackwooda.

26:56
    Zacha z pravého kruhu svižně vystřelil, ovšem trefil pouze připravenou lapačku Price. Po komerční přestávce se bude pokračovat.

27:22
    Devils předvedli několik dobrých přihrávek v útočném pásmu soupeře, ale nakonec se nedokázali dostat na dostřel branky. Nyní pokračují s pukem domácí.

27:54
    Blackwood perfektně drží náskok svého celku! Brankář New Jersey skvělými zákroky zlikvidoval dvě rány Webera z levého kruhu!

28:12
    Na druhé straně ujel Hall, nakonec však byl tísněn obráncem soupeře, takže zakončil špatně.

29:02
    Petry chyboval, ovšem jeho minelu nedokázali hosté využít, Hall totiž kotouč do odkryté klece nedostal. Na druhé straně se domácí hnali kupředu, JOEL ARMIA na levém křídle dostal puk a šikovnou střelou na zadní tyč srovnává – 3:3! Asistence: Victor Mete, Jesperi Kotkaniemi.
    29:02 Joel ARMIA - 3:3

29:44
    Před brankou Blackwooda se chytl Suzuki a PK Subban, nic z toho však nebude. Rozhodčí oba kohouty uklidnili.

30:41
    Montreal znovu tlačí. Hosté odolali po střelách Chiarota a Weala. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

31:28
    Neuvěřitelná přestřelka pokračuje, hosté opět vedou! Ve středním pásmu převzal puk Palmieri, Price jeho střelu dokázal vyrazit, ovšem k dorážce se dostal JESPER BOQVIST, jemuž nedělalo problém Price překonat – 3:4! Asistence: Nico Hischier, Kyle Palmieri.
    31:28 Jesper BOQVIST - 3:4

32:14
    Mohli jsme mít znovu rychle srovnáno. Od modré čáry to nebezpečně zkoušel Kulak, ale Blackwood dokázal jeho střelu vyrazit betonem.

32:52
    Hosté se pod tlakem osvobozují pouze vystřelením puku do středního pásma.

33:21
    Hall byl znovu rychlý při přechodu do útočného pásma, ovšem znovu tísněn soupeřem selhal v koncovce.

33:35
    Po dalším Blackwoodově zákroku řeší drobnou rozmíšku rozhodčí. Zápas Montrealu s New Jersey musí nezaujatého fanouška rozhodně bavit.

34:10
    Tatar si šikovně vyměnil puk v útočném pásmu se svým spoluhráčem, slovenský útočník poté střílel z prostoru mezi kruhy, branku ale netrefil.

35:00
    Pět minut před koncem prostřední části kryl Blackwood nahození ze středního pásma. Po komerční pauze budeme v tomto napínavém zápase pokračovat.

35:45
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., podrážení).

36:07
    Domácí hráči uzamkli svého soupeře v útočném pásmu, jenže Blackwood si se střelami poradil. Poté se provinil Suzuki přihrávkou rukou a hra byla vykázána do střední třetiny.

36:53
    Hokejisté New Jersey se dokázali vyhozením puku až k brankáři soupeře osvobodit.

37:45

38:00
    Domácí měli v přesilové hře několik střel, ale Blackwood všechny chytil nebo vyrazil. Dvě minuty před koncem druhé části je stav 3:4 z pohledu Montrealu.

38:47
    Canadiens se znovu dostali do útočného pásma a svého soupeře doslova mačká. Pozorný Blackwood a obrana však nedopouštějí žádné komplikace.

39:12
    Nyní měl srovnání na hokejce Lehkonen, který ovšem z pravého kruhu do kotouče plácl až lehkovážně, takže Blackwood jeho ránu dokázal zastavit!

39:52
    Tak v samotném závěru předvedl neuvěřitelný zákrok Price! Coleman si najel po levém kruhu k brance, natáhl gólmana Montrealu na svou stranu a poté kotouč předložil na druhou, kde zamířil Palmieri do odkryté klece. Price se ovšem vymrštil a dokázal střelu útočníka Devils zneškodnit!

40:00

Jsou za námi dvě periody a spokojenější jdou do šaten opět hosté. Ti si přinesli do prostřední části jednobrankové vedení, které nadále platí. Přestože ve 22. minutě srovnal na 2:2 Kotkaniemi, tak zakrátko vrátil svému týmu náskok Wood. V polovině utkání udeřil Armia, jenže smír nepovolil Boqvist, jehož trefa ze 32. minuty je zatím rozhodující.

Střely: 35 – 22 (ve druhé třetině 17 – 11)

40:01

40:34
    Hosté se zkraje třetí části dopouští zakázaného uvolnění. Vhazuje se po pravé ruce Blackwooda.

41:18
    Nyní se během dvou sekund hned třikrát zaskvěl Price! Dvakrát na něj nevyzrál Hall, jemuž se povedlo ujet, následnou dorážku Palmieriho zastavil brankář Montrealu dalším zásahem!

42:03
    Price nyní pomohl svému celku s rozehrávkou, Canadiens míří do útoku.

42:51
    Hudon šikovně nahazoval z úhlu puk na branku, jenže Blackwood byl pozorný a nenechal se nachytat.

43:33
    Suzukiho střela z pravého kruhu byla obráncem Devils sražená mimo.

44:02
    Třetí třetina začala velmi svižně, a to od obou celků. Nyní Blackwood musel vytáhnout další pěkný zákrok proti Gallagherovi.

44:29
    Zajacovo nahození raději Price přikryl. Gallagher poté poslal k zemi Subbana, který se na něj vzápětí také vrhl. Rozhodčí je od sebe rychle oddělili, bitka se konat nebude.

44:44
    Zakázané uvolnění Devils.

45:21
    Kotkaniemi si nabruslil do pásma a chytrou zadovkou oslovil Chiarota. Jeho dělovku do obličeje schytal spoluhráč Armia, hra byla přerušena.

45:49
    Od modré čáry to zkoušel Severson. Jeho střela nebyla razantní, ale Price měl zakrytý výhled, přesto si brankář Canadiens poradil.

46:22
    Blackwood raději skryl nahození ze středního pásma. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

46:54
    Opět úřadoval sebejistý Blackwood. Brankář Ďáblů si poradil s nepřehlednou situací před svým brankovištěm a stále drží hubený náskok svého týmu.

47:07
    Na druhé straně z levého kruhu Hischier Price nepřekonal.

48:07
    Armia si najel do útočného pásma a z levého kruhu střílel. Puk skončil v lapačce brankáře New Jersey.

48:21
    Hostům se poněkolikáté v utkání povedlo ujet do přečíslení dvou na jednoho. Tentokrát se rozhodl DAMON SEVERSON nepřihrávat do prázdné a sám střelou do horního růžku navyšuje vedení – 3:5! Asistence: Nikita Gusev, Blake Coleman.
    48:21 Damon SEVERSON - 3:5

48:37
    Máme tu opravdu rychlou odpověď. Reilly objel branku soupeře, přihrál před ní, kde dokázal nadvakrát ARTTURI LEHKONEN dostat puk za Blackwooda – 4:5! Asistence: Mike Reilly, Jeff Petry.
    48:37 Artturi LEHKONEN - 4:5

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá deset minut. Podaří se domácím dosáhnout na kýžené srovnání, nebo hosté dovedou zápas do vítězného konce?

50:27
    Suzuki vybojoval puk, ale poslal jej jen do pásma soupeře, neměl totiž síly pokračovat do útoku.

51:19
    Puk se dostal až na střídačku. Po komerční přestávce budeme pokračovat vhazováním v pásmu Canadiens.

51:44
    Hosté vysoko napadají rozehrávku, což se jim nyní vymstilo, protože domácí mířili do přečíslení tři na dva. Nic z toho však nebylo.

52:43
    Aktivní byl v útočném pásmu Tatar, jenže proti fyzicky vyvinutějšímu protihráči neměl v rohu šanci a o puk přišel.

53:32
    Ofsajdové postavení překazilo domácím rozvíjející se útočnou akci. To se určitě hodí hostům. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:42
    Price raději podržel nahození ze středního pásma, přeci jen riskantní přihrávka by se v tuto chvíli nemusela vyplatit.

54:02
    Suzuki se snažil proháčkovat kolem Guseva, jenže zkušenější hokejista New Jersey byl proti.

54:51
    Hokejisté domácího týmu drží kotouč na hokejkách, ale ne v pásmu soupeře. Do konce zápasu nezbývá mnoho času.

55:44
    Důležitý zisk pro New Jersey, ti získali kotouč ve vlastním pásmu a mohou s ním nadále operovat.

55:57
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Armia – 2 min., podrážení).

56:16
    Price byl pozorný a se střelou od modré čáry si poradil. Montrealu oslabení rozhodně do karet nehraje, zato hosté mohou vstřelit zřejmě rozhodující trefu.

57:05
    Price připisuje další zákrok! Tentokrát byl brankář Canadiens bezchybný proti střele z pravého kruhu, kterou se prezentoval Hall.

57:44
    Suzuki odvedl v oslabení výbornou práci, dokázal puk zavést do pásma soupeře a nějakou dobu jej tam držet.

57:57

58:14
    Domácí hrají v šesti v poli, Price na střídačce!

58:44
    Dobrá práce hostů přináší zřejmě rozhodující trefu. Zajac dobruslil puk a z pravé strany se rozhodl raději přihrát na jistotu než střílet. To určitě ocení BLAKE COLEMAN, jemuž nedělalo problém skórovat do prázdné branky – 4:6! Asistence: Travis Zajac, Wayne Simmonds.
    58:44 Blake COLEMAN - 4:6

59:25
    Ještě další šanci zapisují hosté. Hall si nabruslil mezi kruhy, ovšem zamířil vedle. O chvilku později dokonce rozezvučel Palmieri tyč!

59:50
    Hosté drží kotouč v pásmu soupeře, už se nic nestane. New Jersey Devils dnes vyhrají...

Máme za sebou z pohledu neutrálního diváka velmi pěkné utkání. Spokojenější určitě budou hosté, kteří si z Bell Centre odvezou oba body.

Devils začali dobře, když v osmé minutě otevřel skóre Coleman. Krátce nato však srovnal Gallagher. Neuběhla ani desátá minuta a opět se do vedení dostali Ďáblové, tentokrát se o to postaral Zajac.

Do druhé třetiny měli lepší start domácí. Těm se povedlo vyrovnat, branku vstřelil Kotkaniemi. O dvě minuty později za hosty odpověděl Wood. V polovině utkání srovnat Armia na 3:3. V prostřední periodě měli ovšem hlavní slovo opět Devils, těm se znovu povedlo odskočit, a to zásluhou Boqvista.

V závěrečné periodě navýšil vedení svého týmu přesnou střelou Severson, krátce nato vrátil domácí do hry důrazný Lehkonen. Canadiens to v závěru zkusili v šesti v poli, což se ukázalo jako chybné. Coleman uzavřel skóre trefou do prázdné klece.

Pavel Zacha (NJD) 0+1, -1, 2 střely, čas na ledě 14:07

To je z tohoto přenosu vše. Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný pátek. (04:31:14)

Milan Šplíchal

Góly a asistencie: 8. Gallagher (Danault, Tatar), 22. Kotkaniemi (Domi, S. Weber), 30. Armia (Mete, Kotkaniemi), 49. Lehkonen (Reilly, Petry) – 8. Coleman (N. Gusev, Zajac), 9. Zajac (N. Gusev, Coleman), 24. Wood (Zacha, Butcher), 32. J. Boqvist (Hischier, Palmieri), 49. Severson (N. Gusev, Coleman), 59. Coleman (Zajac, Simmonds)

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber, Chiarot, Petry, Mete, Reilly, Kulak – Gallagher, Danault, Tatar – Suzuki, Domi, Lehkonen – Armia, Kotkaniemi, Cousins – Weal, N. Thompson, Hudon.
    New Jersey Devils: Blackwood (Domingue) – Severson, A. Greene, P. K. Subban, Vatanen, Tennyson, Butcher – Palmieri, Hischier, Hall – N. Gusev, Zajac, Coleman – Simmonds, J. Hughes, J. Boqvist – Bratt, Zacha, Wood.