Montreal – Boston 1:8 (kon.) | NJ Devils – Minnesota 2:3 (kon.) | Chicago – Dallas 3:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Dallas Stars
cz Streda 27.11.2019, 02:08 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (04:41:42)

3. Patrick Kane (CHI) 1+0

Dallas přišel o svou vítěznou sérii a po sedmi utkáních, ve kterých dokázal vyhrát, opět okusil hořkost porážky. Chicago, jež po třech porážkách v řadě potřebovalo výhru jako sůl, dokázalo své soupeře vynulovat po výborném výkonu Coreyho Crawforda, který pokryl všech 32 střel Stars.

59:23
    Klingberg zpoza kruhů vypálil do hrudi Crawforda, který jedovatou střelu krotí.

58:31
    Chudobin jejich souhru musel narušit zákrokem na levé straně brankoviště.

58:10
    Domácí se usadili v útočném pásmu a přihrávají si po obvodu.
    57:20 Connor MURPHY - 3:0

57:20
    Chicago právě vstřelilo branku!
    CONNOR MURPHY poslal puk přes celé kluziště do prázdné branky Dallasu a rozhoduje definitivně o vítězství Chicaga. Bez asistence.

57:05
    Chicago vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:27
    Branka Dallasu zůstává prázdná, hosté sází vše na power play.

56:27
    Lindell zkusil štěstí, Crawford však dál drží čisté konto. Komerční pauza.

55:45
    Čas ubíhá pro Dallas velmi rychle, Comeau byl z pravého kruhu zablokován a domácí poslali puk mimo své pásmo.

54:34
    Seguin z mezikruží neusměrnil svou střelu na Crawforda a minul branku.

54:17
    Další zakázané uvolnění Chicaga.

53:55
    Tentokrát domácím přihrávka přes střední pásmo nevyšla, icing.

53:20
    Blackhawks ve třetí třetině vedou na střely 12-6, a po zásluze tak dokázali své vedení navýšit. Dallasu se krátí čas pro zvrat.

52:23
    Heiskanen z mezikruží neprocpal puk skrz obranu před Crawfordem. Domácí brankář krátce poté přerušuje hru.

51:12
    Gustafsson zpoza levého kruhu netrefil branku Dallasu. Chudobin poté přerušuje hru.

51:01
    Komerční přestávka.
    50:42 Patrick KANE - 2:0

50:42
    Obrovský nápor domácích končí pukem v síti! Chudobin zdárně vykryl střelu z levého kruhu, ale dostal se mimo brankoviště. Puk se vrátil do levého kruhu a přihrávka zamířila křížem na PATRICKA KANEA, který nestřílel z první, podržel puk a přesto navrátivšího Chudobina překonal. Asisence: Alex DeBrincat, Andrew Shaw.

49:57
    Dallas rychle vyčistil své pásmo.

49:49
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., vysoká hůl).

49:35
    Saad na pravé straně brankoviště nastřelil jen nohu brankáře Chudobina při střele ke vzdálenější tyči.

49:08
    Radek Faksa si sjel pro puk k modré čáře a z otočky okamžitě nahazoval na Crawforda, který střelu vyráží před sebe. Ke svému štěstí tam nebyl žádný hráč hostů.

47:36
    Stars se dopustili zakázaného uvolnění.

47:26
    Bekhendovou střelu Saada Chudobin vyráží a nadále drží svůj tým ve hře o body.

46:47
    Crawford v pádu zastavil podstřel Radulova, který se uvolnil na levé straně brankoviště. Komerční pauza.

46:03
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

45:30
    Tempo hry se výrazně zklidnilo, po divokých několika minutách se obrany obou týmů semkly a nepouští své soupeře do šancí.

44:19
    Heiskanen srazil střelu domácích do ochranné sítě.

43:44
    Pavelski před brankou soupeře střílel z otočky, Crawford vykopl puk betonem.

43:15
    Maatta zkusil štěstí od modré čáry, trefil jen připraveného Chudobina, který přerušuje hru.

43:01
    Dallas vyhodil na zakázané uvolnění.

42:37
    Rychlý průnik Kubalíka do levého kruhu, stejně tak rychlá střela a pohotový zákrok Chudobina, který zachránil svůj tým.

42:01
    Dickinson po ledě trefil jen připraveného Crawforda.

41:47
    Rychlý kontr domácích, DeBrincatovi se ovšem nepovedlo dostat za obranu a Chudobin tak měl o něco snažší práci.

41:05
    Pavelski svou bekhendovou střelu neusměrnil na branku Chicaga a trefil se jen na zadní mantinel.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:54.

Chicago ve druhé třetině zápasu s Dallasem uhájilo své těsné vedení, byť bylo v této části utkání svým soupeřem mírně přestříleno. Hosté ovšem nedokázali ze své převahy zejména během přesilovky a poté kolem 34. minuty nic vytěžit.

40:00

38:45
    Jeho spoluhráči o něj přichází.

38:34
    Kubalík výborným napadáním u zadního hrazení vybojoval útočné pásmo.

37:40
    Faksa se dostal s pukem před Crawforda, ten ovšem útoku českého hráče odolal.

37:15
    Dvě jedovaté střely z levé strany, Chudobin obě vyráží.

36:40
    Chicago převzalo iniciativu a je v této části druhé třetiny jasně lepší na ledě. Chudobin si musí dávat velký pozor.

35:31
    Chudobin vyráží střelu z levé strany jen k Toewsovi, jenž ovšem dorážku posílá na zadní mantinel!

34:58
    Rychlý přechod domácích do útoku, Chudobin zastavil zakončení z pravé strany svými betony a lapačkou si sáhl pro puk.

34:20
    Dallas se vrátil do útoku, puk končí v ochranné síti. Komerční přestávka.

34:06
    Až nyní předvedli domácí rychlý útok. DeBrincat byl zblokován Sekerou.

33:40
    Dallas vytváří na své soupeře hodně nepříjemný tlak, Chicagu se nedaří osvobodit.

33:02
    Málo chybělo k tomu, aby Dallas vyrovnal! Puk propadl Crawfordovi do brankoviště, ale jako první u něj byl domácí obránce, který jej odpálil do levého kruhu. Tam se ještě puku zmocnil hráč Dallasu, který chtěl využít toho, že Crawford ležel na břiše, ale střela byla zblokována.

32:17
    Bude se znovu vhazovat před Chudobinem. Hosté v obraně zahráli puk vysokou holí a hra byla přerušena.

31:38
    Chudobin pohotově zakročil na pravé straně brankovišti, kde doslova sebral puk z hokejky Carpentera. Komerční pauza.

31:02
    Shaw se před brankovištěm snažil tečovat střelu od modré čáry, což se mu sice povedlo, ale puk přeletěl Chudobinovu klec.

30:45
    Dallas se dopustil zakázaného uvolnění.

30:36
    Povedlo se nakonec puk vybojovat a byl z toho i rychlý útok, který zažehnal až Chudobin svým zákrokem.

29:55
    Domácí se snaží vydolovat puk od mantinelu ve vlastním pásmu, kde drží útočící Dallas.

29:02
    Hra se rychle přesunula zase zpět před Crawforda, který musel zasahovat proti střele Heiskanena z levého kruhu.

28:51
    Kane se snažil dostat za obranu Dallasu, a i když se mu to zčásti povedlo, při zakončení mu znemožnila bekhendovou střelu natažená hokejka Cogliana, který zezadu zblokoval svého soupeře.

28:32

28:17
    Blackhawks vytěsnili hru do středního pásma.

27:59
    Seguin se v pravém kruhu přiblížil k brance, Crawford se však stihl rychle přesunout a puk chytá.

27:43
    Klingbergova prudká střela od modré čáry skončila na zadním mantinelu.

27:15
    Domácí vyhodili puk ze svého pásma.

27:02
    Pavelski operoval před brankovištěm Crawforda. Povedlo se mu i zpracovat přihrávku ze strany, ale při snaze o přizvednutí svého zakončení přestřelil.

26:32
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Andrew Shaw – 2 min., podrážení).

26:32
    Další přerušení hry přináší komerční přestávku. Bude se vylučovat.

25:45
    Přihrávka domácích před brankoviště Chudobina nezaskočila. Hostující brankář si se situací poradil a po zákroku proti Dachovi přerušil hru.

24:40
    Hraje se delší úsek bez přerušení, puk rychle putuje ze strany na stranu.

23:55
    Saad od modré čáry přinutil Chudobina k zákroku betony. Hostující brankář střelu vyráží.

23:04
    Chudobin musel poprvé v této části zasahovat, střelu zpoza kruhů drží pod svou kontrolou.

22:15
    Domácí odvrací jeden útok Stars za druhým. Sami zatím v útočném pásmu moc času nestrávili.

21:27
    V šanci byl i Radek Faksa, na Crawforda ovšem ani nadvakrát nevyzrál.

20:55
    Dallas do druhé třetiny vlétl s úmyslem rychle skórovat. Z dobré kombinace chtěl těžit Klingberg, který trefil jen bránícího Toewse.

20:18
    Seguin vypálil na Crawforda už od modré čáry, domácí brankář zastavuje puk a přerušuje hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:04.

První třetina souboje mezi Chicagem a Dallasem přinesla jednu branku, které dosáhl ve 12. minutě domácí Saad. Chicago, jež zároveň vede 12-9 na střely, bylo v několika pasážích hry lepším týmem, čehož dokázalo využít. Hosté naopak nevytěžili ze zatím jediné přesilovky zápasu.

20:00

19:59
    Shaw v samém závěru dobruslil pro odražený puk v pravém kruhu a snažil se vystřelit do zčásti odkryté branky. Chudobin akrobatickým zákrokem a pádem na bok kotouč vyrazil.

19:34
    Heiskanen při útočném výpadu přihrál do levé strany na Gurjanova, který se snažil vrátit přihrávku do pravého kruhu, ale puk neprošel.

19:05
    Shaw se dostal do postavení mimo hru a útok domácích je přerušen.

18:15

17:55
    Domácí vytěsnili hru do neutrální zóny.

17:44
    Gurjanov z pravého kruhu nutí Crawforda k zákroku. Domácí brankář puk zachytil a nedovolil Perrymu před brankovištěm dorážet.

17:15
    Dallasu zatím nevychází kombinace v útočném pásmu, o které potřetí přichází.

16:49
    Domácí znovu posílají kotouč až na zadní mantinel za Chudobinem.

16:22
    Blackhawks vyhazují puk ze svého pásma.

16:15
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Ryan Carpenter – 2 min., sekání).

16:15
    Bude se vylučovat na straně domácích. To však až po komerční přestávce.

15:43
    Chudobin musel hasit požár, který před jeho brankovištěm rozdělal DeBrincat. Kotouč brankář hosů srazil po dvou střelách do strany.

15:20
    Další zakázané uvolnění Chicaga, tentokrát po vyhození.

13:56
    Zakázané uvolnění Chicaga posune hru před Crawforda.

13:43
    Shaw z hranice levého kruhu přinutil Chudobina k zákroku a přerušení hry.

12:54
    Hra je přerušena v obranné třetině Chicaga kvůli vystřelení puku do ochranné sítě. Komerční přestávka.

11:46
    Rychlý přechod Dallasu do útoku, Perry z pravé strany trefil vnější část pravé tyčky Crawfordovy klece.

11:37
    Zakázané uvolnění Dallasu posílá hru znovu před Chudobina.
    11:20 Brandon SAAD - 1:0

11:20
    Hra byla znovu přerušena před brankou Dallasu. Po dalším buly se k puku dostal mezi kruhy BRANDON SAAD, který nebyl nikým bráněn a měl tak dost klidu na zamíření. Puk poslal Chudobinovi mezi betony. Asistence: Erik Gustafsson, Alex Nylander.

11:10
    Rána Toewse od modré čáry je sražena do ochranné sítě a po téměř osmi minutách bez přerušení je hra zastavena. Komerční pauza.

10:20
    Hraje se už téměř sedm minut bez přerušení. Na střely je vyrovnáno 5-5.

09:40
    Útok Dallasu končí nepřesnou střelou v pravém rohu kluziště. Kubalík následně vyváží puk.

08:45
    Stále se hraje bez přerušení. Puk pravidelně střídá své majitele.

07:54
    Hra se rychle přenáší ze strany na stranu. De Haan zpoza pravého kruhu trefil pouze Chudobina.

07:35
    Rychlý brejk hostů, na středu najíždějící Gurjanov z bekhendu netrefil prostor mezi betony.

07:24
    Hra se přesunula před branku Dallasu. Saad se z levé strany brankoviště prosadil ke střele, Chudobin vyráží.

06:50
    Nakonec se povedlo najít křižným pasem v prostoru Comeaua, ale tomu se už nepodařilo usměrnit střelu na branku.

06:15
    To podobné se nyní děje Dallasu. Ani hosté se v útočném pásmu nemohou dostat od hrazení, kde jsou natisknuti od soupeře.

05:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení, ale také bez šancí. Domácí se usadili v útočném pásmu, ale měli problém se dostat od mantinelu.

04:08
    Gurjanov se mezi kruhy dostal k puku a okamžitě střílel, Crawford jeho pokus vyrazil.

03:52
    Ve středním pásmu byl kotouč odražen do hlediště. Vhazuje se ve středovém kruhu.

03:20
    Chudobin čelil dvěma šancím soupeře. Napřed se na něj mezi kruhy vyřítil Smith, jehož se nepovedlo zastavit obraně a domácí brankář puk vytěsnil bokem. Posléze přišla střela zpoza kruhů, která končí vyražena v ochranné síti.

02:09
    Chicago se znovu dopouští zakázaného uvolnění.

01:48
    Sekerova střela zpoza levého kruhu byla zblokována domácím Shawem.

01:15
    Chicagu, ač u puku, se nemůže prosadit přes dobře napadajícího soupeře. Dallas nepouští soupeře přes střední pásmo.

00:13
    Po buly se z hranice levého kruhu prodral ke střele Comeau. Crawford jeho pokus vyráží.

00:07
    Bleskové zakázané uvolnění Chicaga.

00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Keith, E. Gustafsson, de Haan, Seabrook, Määttä, C. Murphy – A. Nylander, J. Toews, Saad – P. Kane, Highmore, DeBrincat – D. Kubalík, Kämpf, A. Shaw – Z. Smith, Dach, Carpenter.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn, Hintz, Seguin – Radulov, Dickinson, Perry – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Comeau..

Chicago se doma pokusí ukončit třízápasovou šňůru porážek, ale nebude to mít vůbec snadné. Dallas je totiž aktuálně týmem s vůbec nejlepší formou, když dokázal vyhrát sedmkrát v řadě a v tabulce Západní konference je již na třetím místě.

Hokejisté Chicaga přivítají na svém ledě rozjetý Dallas, který o víkendu Blackhawks udolal 2:1 po nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 12. Saad (E. Gustafsson, A. Nylander), 51. P. Kane (DeBrincat, A. Shaw), 58. C. Murphy

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn, Hintz, Seguin – Radulov, Dickinson, Perry – Janmark, Pavelski, Gurianov – Cogliano, Faksa, Comeau.

Rozhodca: Morton, Pollock – Toomey, Daisy