Litoměřice – Chomutov 8:3 (kon.) | Motor ČB – Vsetín 5:0 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 2:0 (kon.)
Benátky n/J – Sokolov 4:1 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 4:5 (2:3 po s.n.)
Kadaň – Třebíč 1:3 (kon.)
SK Trhači Kadaň
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
cz Streda 27.11.2019, 18:00 • ZS Kadaň • Chance Liga (CZ) • 26. kolo

První třetina patřila brankářům. Ti předváděli solidní výkon a tato dvacetiminutkovka skončila bez branek. Druhá třetina však patřila pouze Třebíči. Nejdříve se dokázal ve vlastním oslabení prosadit Ladislav Bittner a o pět minut později to byl Martin Havlát, který pro změnu skóroval v početní výhodě a zvýšil skóre utkání na 2:0. Ve třetí třetině Trhači na nic nečekali a snažili se co nejvíce času strávit v útočném pásmu. To se jim vyplatilo a hned po čtyřech minutách se od modré čáry trefil obránce Lukáš Chalupa! Poté jsme měli k vidění několik šancí domácích, chybělo málo a několikrát mohlo být vyrovnáno. Poslední slovo měl však Michal Vodný, který svým gólem zvýšil na konečné skóre 3:1. (20:29:58)

59:55
    Domácí nedokázali přejít do útočného pásma dovoleným způsobem. Byl odpískán ofsajd.

59:38
    Trhači se jakýmkoliv způsobem snaží dostat do útočného pásma, avšak neúspěšně.

59:02
    Kadani bylo vzápětí odpískané zakázané uvolnění, takže odvolání brankáře bude muset počkat.

58:42
    Jakub Neužil již kouká po své střídačce a hledá perfektní chvíli, kdy by mohl vyjet z branky.

57:33
    Hosté hrají v plném počtu.

57:10
    Po nepovedené přihrávce domácích se kotouče zmocnila Třebíč, která s rozehrávkou vůbec nemusí spěchat.

55:45
    Tvrdou ránu Jakuba Trefného zpomalil jeden z obránců Třebíče. Pokus se sice dostal až k Pavlu Jekelovi, avšak střela ztratila svou rychlost a nebyla vůbec nebezpečnou.

55:33
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ondřej Malec – 2 min., držení).

55:23
    Jeden z třebíčských hráčů uklouzl při přejezdu modré čáry a Kadaň se tak mohla dostat do šance. Petr Poppel však zvolil střelu, která nakonec moc Jekela neohrozila.

54:44
    Bittner se nyní ocitl v samostatném úniku a zkusil bekhendový blafák. Tam však byla lapačka Jakuba Neužila, která nebezpečí zažehnala.

53:44
    Jakub Neužil ještě drží naděje svého celku. Po obrovské chybě v obraně domácích se Třebíč rázem ocitla v přečíslení dva na jednoho. Brankář Trhačů však několik pokusů zblokoval a drží svůj tým ve hře.
    52:20 Michal VODNÝ - 1:3

52:20
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    MICHAL VODNÝ vybojoval v rohu kotouč, poslal přihrávku na Bittnera, který mu ji ihned vrátil. První jmenovaný se rázem ocitl sám před brankou Neužila a svou střelou se nemýlil. Asistence: Ladislav Bittner.

50:56
    Albert Michnáč nabral po mantinelu obrovskou rychlost a nebyl nikdo, kdo by ho zastavil. Jeho nepříjemný pokus vychytal Pavel Jekel svým ramenem.

49:41
    Hra se nyní znovu dostává před Pavla Jekela kvůli zakázanému uvolnění.

49:13
    Jeden z třebíčských obránců poslal kotouč ve svém obranném pásmu po mantinelu. Kotouč však vyletěl z hracího pole.

49:02
    Po přerušení hry na řadu přišla komerční přestávka.

48:23
    Jaroslav Kůs se dostal znovu do obrovské šance. Ve velké rychlosti ujel třebíčské obraně a vyslal tvrdou střelu na třebíčského gólmana. Ten jeho pokus vyrazil vyrážečkou.

47:47
    Jaroslav Kůs na dvakrát nedokázal prostřelit Pavla Jekela!

47:39
    Třebíči se v této třetině zatím moc nedaří rozehrát. Znovu přihrávka jednoho z obránců netrefila svůj cíl a píská se tak další zakázané uvolnění.

46:16
    Trhači se ihned dostali do přečíslení dva na jednoho. Foltýnovu přihrávku však srazil třebíčský obránce a zabránil tak velké šanci Kadaně.

45:48
    Kadaň zatím hraje své oslabení skvěle. Rindoš znovu vyhazuje.

45:19
    Trhači měli na hokejce vyrovnání! Ve vlastním oslabení se do obrovské šance dostal Jakub Wojnar, který po přihrávce byl osamocen před brankou. Jeho střela však minula cíl o centimetry.

44:54
    Trhači se ve svém oslabení dokázali osvobodit. Lukáš Chalupa poslal kotouč za všechny čáry.

44:16
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Michael Foltýn – 2 min., napadení).
    43:52 Lukáš CHALUPA - 1:2

43:52
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Trhači dokázali v útočném pásmu vyhrát vhazování. Müller poslal přihrávku na LUKÁŠE CHALUPU, který svou čistou střelou od modré poprvé překonává Pavla Jekela! Asistence: Jan Müller.

43:45
    Třebíčský David Michálek se pokusil rozjet nový útok, jeho přihrávka však postrádala přesnost a byla moc prudká, proto se pískalo zakázané uvolnění.

42:40
    Foltýn svou dělovou střelou od modré vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana. Ten však neusnul na vavřínech a střelu vyrazil do rohu svou vyrážečkou.

41:13
    Trhači jsou v úvodu poslední třetiny zatím dost aktivnější. Obránce Třebíče se nyní rozhodl, že kotouč raději pošle do zakázaného uvolnění, aby se na chvilku jeho tým oddychnul.

40:15
    Jaroslav Kůs získal i další kotouč pro svůj celek z vhazování. Jejich útok však přerušil úmyslný ofsajd, který hru posílá do blízkosti brankáře Neužila.

40:01

Hráči obou celků již nastoupili na ledovou plochu a netrpělivě vyhlížejí poslední dějství základní části.

Tato třetina měla jednoznačného vítěze a tím byla SK Horácká Slavia Třebíč. Většinu času měla Třebíč kotouč na své hokejce a to i při vlastním oslabení. Druhá přesilová hra pro Trhače dopadla katastrofálně. Trefný totiž na modré ztratil kotouč a po jeho chybě se ke slovu dostala dvojice Šťovíček-Bittner, kdy druhý jmenovaný otevřel gólové konto v tomto utkání. O pět minut později to byl poté Robert Havlát, který sklepnutím kotouče do sítě dal svému týmu dvoubrankové vedení. V závěru třetiny se Trhači s výsledkem snažili ještě něco udělat, avšak neúspěšně. Do posledního dějství, které by mělo začít v 19:37, jdou hosté ve větší pohodě, jelikož vedou 2:0.

40:00

39:55
    V závěru třetiny se ještě musel předvést Jakub Neužil, který střelu vyrazil do rohu svým pravým betonem.

39:26
    Kotouč byl v obrovské rychlosti ztečován do hlediště a fanoušci měli co dělat, aby rychle letícímu projektilu uhnuli.

38:31
    Domácí obránce vyhodil tak, až je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se znovu bude před brankářem Trhačů.

38:25
    Hlaváč se ocitl osamocen před brankářem Neužilem, kterého však svou střelou nedokázal překonat.

37:27
    Trhači začali být v závěru třetiny aktivnější a snaží se dát takzvaného "góla do kabiny". Pavel Jelek však zatím předvádí skvělý výkon a drží čisté konto.

35:49
    Jaroslav Kůs měl teď na hokejce gól! Michnáčovu střelu dokázal Pavel Jekel vyrazit pouze před sebe, kde ihned ze vzduchu zkoušel trefit prázdnou branku právě Kůs. Jeho pokus však neuvěřitelně vychytal hostující brankář lapačkou a prozatím drží svému týmu dvoubrankové vedení.

35:39
    Po přerušení je na řadě komerční přestávka.

35:10
    Rindoš měl snad na hokejce zatím největší šanci Kadaně v tomto utkání. Dokázal objet jednoho obránce a byl velmi blízko k Pavlu Jekelovi. Snažil se zamířit ke vzdálenější tyči, avšak jeho střela minula branku.

34:19
    Pokus jednoho třebíčského útočníka minul branku a od mantinelu se odrazil až do ochranné sítě. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu, blíže k brance Jakuba Neužila.

34:00
    Šimon Szathmáry má možnost v bezpečí rozjet další útočnou akci zpoza své branky.

33:00
    Domácí se se stavem ještě něco pokoušejí udělat. Dva pokusy Jana Müllera však pokaždé míjely branku.
    30:44 Robert HAVLÁT - 0:2

30:44
    Třebíč využívá svou přesilovou hru. Střelu Šimona Szathmáryho Neužil pouze dokázal vyrazit a ještě ve vzduchu ji stihl sklepnout do branky ROBERT HAVLÁT. Asistence: Šimon Szathmáry, Tadeáš Král.

30:10
    Domácí se osvobozují, kdy bojovně získal kotouč Denis Zeman a poté ho vyvezl z obranného pásma.

29:46
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (František Wágner – 2 min., vysoká hůl).

29:00
    Michnáčův pokus nebezpečně tečoval Jaroslav Kůs a hostující brankář měl co dělat, aby tento pokus zastavil. Zatím je však bezchybný a hra pokračuje s jednobrankovým rozdílem.

28:13
    Horácká Třebíč měla další příležitost v přečíslení dva na jednoho. Na jejím konci stál Robert Havlát, který však svým pokusem netrefil branku.

27:49
    Hra byla přerušena hostujícím brankářem a na řadě je komerční přestávka.

27:33
    Domácí Michal Foltýn skvěle zabránil dalšímu protiútoku, když si lehnul do přihrávky, která mohla skončit nebezpečně.

27:17
    Tato přesilovka se domácímu celku ale vůbec nepodařila. K vidění jsme měli snad jednu střelu domácích, oslabený celek měl možnosti rovnou tři. Jednu z nich dokonce i proměnil.

27:09
    Hostující celek hraje v plném počtu.
    25:24 Ladislav BITTNER - 0:1

25:24
    Domácí Jakub Trefný na modré čáře ztratil kotouč a zmocnil se ho Martin Šťovíček. Ten ujížděl spolu s LADISLAVEM BITTNEREM, který od něj dostal přihrávku a bekhendovou kličkou zakončil. Asistence: Martin Šťovíček.

25:09
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Lukáš Forman – 2 min., držení).

24:49
    Znovu se přerušuje hra. Tentokrát se píská přihrávka rukou, kterou se snažil jeden z třebíčských hráčů rozjet útok.

24:28
    Denis Zeman to zkoušel od modré. Jeho dělovku však ztečoval jeden ze spoluhráčů do ochranné sítě. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu, blíže k brance Jekela.

24:08
    Při další snaze dostat se do pásma byl znovu odpískán ofsajd. Tentokrát na straně domácího celku.

23:38
    Ofsajd Třebíče přerušuje hru.

22:23
    Puk se po ztečování dostal na střídačku Třebíče a hráči měli co dělat, aby uhnuli rychle letícímu puku.

21:30
    Nedvídek se pokoušel poslat kotouč do předbrankového prostoru, kde stál Michal Vodný. Přihrávka by byla přesná, avšak do její trajektorie vložil hůl jeden z domácích obránců a odvrátil tak blížící se hrozbu.

21:12
    Nepovedená rozehrávka hostujícího celku nás dovedla až k zakázanému uvolnění. Vhazovat se bude po levici Jekela.

20:10
    V úvodním vhazování druhé třetiny byl protentokrát úspěšnější hráč Třebíče. Obránci hostů se hned snažili založit útok.

20:01

Domácí hráči již vyjeli na ledovou plochu, hned je následují i hráči Třebíče. Druhé dějství zanedlouho začne.

V první třetině jsme žádnou větší šanci neviděli. Jediným vyloučeným byl třebíčský obránce Kowalczyk, který se provinil hákováním soupeře. Trhači však svou přesilovku nevyužili a poté se k větší příležitosti nedostali. Více práce v brankovišti měl však brankář Jakub Neužil, který sadou skvělých zákroků zatím drží bezbrankový stav. Další třetina by měla začít v 18:53.

20:00

19:58
    Pravděpodobně poslední pokus v této třetině vyslal na branku znovu hráč hostujícího celku. Robert Havlát ujel obraně Kadaně a zkusil to i on. Avšak vypadá to, že útočníci budou muset najít jiný plán, kterým by překonali bezchybného Jakuba Neužila.

19:23
    Toto utkání je zatím show obou brankářů. Neužil znovu vytáhl krásný zákrok lapačkou, kterým zastavil pokus jednoho z třebíčských obránců.

18:30
    František Wágner z levého křídla nahodil kotouč na strážce třebíčské branky. Jekel však černou gumu pouze vyrazil před sebe, kam si sjížděl Jaroslav Kůs. Ten však puk netrefil tak, jak by si přál.

17:56
    Přechod domácích do útočného pásma nebyl bez chyby. Kvůli tomu se píská ofsajd.

16:10
    Další větší komplikace před brankou Jekela. Od modré vyslal střelu Denis Zeman. Jeho pokus však v blízkosti branky někdo ztečoval a brankář Třebíče měl trochu potíže s tím, aby se rychle zorientoval. Kotouč však trefil jeho beton a nebezpečí bylo zažehnáno.

15:39
    Kadaňský útočník Albert Michnáč se teď opravdu předvedl. Objel jednoho hráče, obhodil si druhého, a poté vyslal střelu na hostujícího brankáře. Jekel měl se střelou co dělat, avšak stále drží bezbrankový stav v tomto utkání.

15:00
    Na hokejkách ho však neudrželi moc dlouho a ke slovu se znovu z protiútoku dostala Třebíč. Domácí brankář však zatím hasí každou chybu, kterou jeho hráči napáchají.

14:36
    Domácí obránce Foltýn zablokoval střelu od modré a jeho Trhači se po delší chvíli mohli dostat ke kotouči.

13:47
    Další zásah Jakuba Neužila přerušuje hru. Před jeho brankou byla velká skrumáž, a proto se od modré Jakub Jenáček rozhodl, že to zkusí nahodit na branku. Kotouč si jako první našla lapačka domácího brankáře.

13:16
    Šance 3 na 2 se naskytla hostujícímu celku. Na jejím konci stál Tadeáš Král, který vyzkoušel Neužila a poslal kotouč ke vzdálenější tyči. Zde se však domácí brankář blýskl skvělým zákrokem lapačkou.

12:53
    Pokus o útok hostů přerušil ofsajd.

12:33
    Vzápětí přichází na řadu komerční přestávka.

12:28
    V útočném pásmu se usadila Třebíč a zatím to vypadá nebezpečně. Neužil měl s některými zákroky co dělat. Kotouč se však nějakým způsobem dostal na střídačku domácích a Trhači si v tomto případě mohou oddychnout. Toto vypadalo nebezpečně.

10:47
    Kotouč se dostal do ochranné sítě, která se nachází za zády třebíčského brankáře. Nikdo z hostů se však kotouče nedotkl, a proto se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:00
    Trhači se dostávají do tlaku. Uzamkli Třebíč v jejím obranném pásmu a vyslalo několik slušných pokusů na Jekela. Ten však zůstává pozorný.

08:07
    Domácí Denis Zeman předvedl ukázkový hit, kdy čistě dostal k zemi jednoho z třebíčských útočníků.

07:53
    Dlouho se hrálo bez přerušení a hra se nesla v duchu: "dostat kotouč do útočného pásma." Poté se ke slovu dostala Třebíč a v dobré pozici byl Petr Kratochvíl. Jeho střela byla namířena přímo doprostřed výstroje Jakuba Neužila. Ten tedy neměl problém s podržením kotouče. Následovala komerční přestávka.

06:31
    Třebíč hraje v plném počtu.

05:55
    Domácí se sami vyhodili z útočného pásma. Michnáč totiž poslal střelu, která netrefila branku a kotouč se dostal až za modrou čáru. Kadaň to tedy musí zkusit znovu.

04:31
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Daniel Kowalczyk – 2 min., hákování).

04:16
    Třebíč musela vyhodit, aby se z tlaku vysvobodila. Bylo z toho však zakázané uvolnění.

02:42
    Zasahovat vzápětí musel i brankář Jekel. Domácí Michnáč se totiž hezky uvolnil a objel obránce. Třebíčský gólman však střelu viděl a zachytil ji do své výstroje.

02:04
    Prvním hráčem, který na brankáře vyslal svůj pokus, byl třebíčský obránce Furch. Neužil však dalekonosnou bezproblémově zachytil do lapačky.

01:18
    Prozatím jsme neviděli žádnou střelu. Oba celky se neúspěšně snaží dostat do útočného pásma.

00:06
    Hru však zastavila přihrávka rukou, kterou si pomohl třebíčský hráč.

00:04
    Na úvodním vhazování se proti sobě setkal Kůs a Bittner. Úspěšnější byl domácí centr a domácí se rychle mohou dostat do útoku.

00:01

SK Trhači Kadaň: Neužil (Wolf) – Novák, Trefný (C), D. Zeman, L. Chalupa, Procházka, Foltýn, Mert – Michnáč, Kůs (A), Wágner – Poppel, Morong, Čech – J. Müller (A), Rindoš, Wojnar – Dubský, Homer.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Forman, Nedbal (A), Jenáček, Szathmáry, Kowalczyk, Furch, Hlaváč – T. Havránek, Bittner, Šťovíček (A) – Vodný (C), Nedvídek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Michálek, Kunc, Havlát.

Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Coubal, Kokrment.

Trhači v rámci 26. kola Chance ligy v Kadani přivítají dvanáctou Horáckou Slavii Třebíč. Ta má v tabulce téměř trojnásobek bodů. Povede se Trhačům důležité tři body urvat? Úvodní buly zápasu bude vhozeno v 18 hodin. Na utkání bude také mimo jiné připravena i kasička. Finance, které do ní fanoušci hodí, budou poté věnovány dětem na dětském oddělení v kadaňské nemocnici. Vykouzlete dětem úsměv na tváři!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jaroslav Šnobl

Góly a asistencie: 44. L. Chalupa (J. Müller) – 26. Bittner (Šťovíček), 31. Havlát (Szathmáry, Tadeáš Král), 53. Vodný (Bittner)

Rozhodca: Zubzanda, Micka – Coubal, Kokrment