Litoměřice – Chomutov 8:3 (kon.) | Motor ČB – Vsetín 5:0 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 2:0 (kon.)
Benátky n/J – Sokolov 4:1 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 4:5 (2:3 po s.n.)
Kadaň – Třebíč 1:3 (kon.)
HC Zubr Přerov
6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
cz Streda 27.11.2019, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance Liga (CZ) • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční podvečer z přerovské MEO Arény! Ta se dnes stane dějištěm utkání 26. kola Chance ligy, ve kterém se utkají celky HC ZUBR Přerov a HC RT TORAX Poruba 2011.

HC RT TORAX Poruba
    Ostravský celek, jenž v Chance lize působí druhým rokem, předvedl doslova bezchybný vstup do soutěže. Ani bod neztratil v prvních sedmi zápasech, a když na začátku října porazil Zubry 4:1, zapisoval už desáté vítězství z jedenácti kol. Přišel však mírný výkonnostní pokles a Porubě tak znatelně pomohl vybudovaný náskok. Jeden z nejsilnějších týmů ligy si v listopadu „dokázal“ připsat nečekané porážky v Kadani (2:3) a v Benátkách (2:6), naposledy pak svěřenci Miloše Holaně, Marka Pavlačky a Adama Vrby doma padli s Českými Budějovicemi (1:3).

Statistiky
    4. místo | 25 – 15 – 2 – 0 – 8 (89:70) 49 b.
    úspěšnost v přesilovkách | 20,54 %
    ubráněná oslabení | 85,71%
    max. bodů | Patrik Husák 22 (7+15)
    max. gólů | Gřeš, Káňa, Špaček (9 gólů)
    max. asistencí | Patrik Husák (15 asistencí)

HC ZUBR Přerov
    Po pětadvaceti odehraných kolech se na pozicích s čísly 2,3 a 4 srovnaly celky s rovným počtem 49 bodů. Přerovští Zubři, spolu se Vsetínem, a právě ostravskou Porubou, patří mezi ně. V případě tříbodového vítězství může MEO předem rozhodnout o svém působení v horní polovině tabulky pro druhou část sezony a zajistit si tak účast minimálně v předkole play-off. Po celý průběh ligového kolotoče si tým Vladimíra Kočary, Jakuba Grofa a Jiřího Sklenáře udržuje stabilní formu a nadstandardní výsledky podává i přes velkou marodku v útočných řadách.

Statistiky
    3. místo | 25 – 13 – 4 – 2 – 6 (71:51)49 b.
    úspěšnost v přesilovkách | 22,12 %
    ubráněná oslabení | 84,62%
    max. bodů | Roman Pšurný 24 (14+10)
    max. gólů | Roman Pšurný (14 gólů)
    max. asistencí | Jakub Navrátil (14 asistencí)

58. kolo | 20.2.2019 | Přerov – Poruba 3:4sn

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Suchánek) – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – M. Kratochvil, Š. Kratochvil, Hrabal – Plášek,  Süss, Dvořák – Indrák.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Foltán) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kanko, Zdeněk, J. Káňa – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Sikora, Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, T. Jáchym, Špaček.

Rozhodčí: Dědek, Obadal – Hanzlík, Konvička.

00:01

00:06
    Po úvodním buly se puk ocitá na půli Přerova, kterému pomáhá s rozehrávkou brankář Petrásek.

00:28
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak to je teda bleskový vstup do zápasu v podání přerovských Zubrů! Povedeným přechodem do útoku se v obraně Poruby utvořil dostatek prostoru, ve kterém mohl počkat Navrátil na z druhé strany najíždějícího ROMANA PŠURNÉHO a přesným pasem jej vyzval k otevření skóre zápasu! Asistence: Jakub Navrátil, Jiří Krisl.
    00:28 Roman PŠURNÝ - 1:0

01:11
    Poruba se dopouští zakázaného uvolnění.

01:34
    Matouš Kratochvil nahodil zpoza modré čáry puk pouze do Kůdelovy lapačky.

02:05
    Sympatickou práci v útočném pásmu odvedli domácí, puk po přihrávce útočníka poblíž levé tyče však pouze proletěl mezikružím.

02:46
    O první práci pro Petráska se chtěla postarat čtvrtá formace i porubského týmu, Petrásek ale zatím nemusel zasahovat.

03:33
    Moučka byl blízko navýšení vedení! Na pravém kruhu mu pěkně posunul puk Berger a Moučka tak mohl atakovat Kůdelovu branku. Střelu nakonec nezvolil, naopak se pokusil povyjetého brankáře překonat kličkou, kotouč ale nakonec minul vzdálenější tyč o pár centimetrů!

03:49
    Kůdelova branka při zákroku opustila svou pozici, do akce se na krátkou chvíli musí pustit ledař.

03:53
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli hráči v červeném, hra je opět v plném proudu.

04:32
    Marek Slavík zkoušel vyslat na Petráska první střelecký pokus, jím vyslaný puk ale pravděpodobně kvůli teči branku minul.

05:05
    Dvořák zastavil puk u hrazení v pásmu hostů a poté jej směřoval na Karla Pláška postaveného v mezikruží. Kůdela přes obránce mnoho neviděl, přesto ale dokázal zasáhnout.

05:11
    Po pěti minutách hry je to pro domácí Zubry už 2:0 a i o tuto branku se postaral ROMAN PŠURNÝ! Domácí obsadili útočné pásmo a na modré čáře se ke střele z nápřahu odhodlal Weinhold. Puk letěl přesně do míst, kde si hokejku k teči nachystal nejlepší střelec Přerova a zapadl za záda Kůdely! Asistence: Martin Weinhold.
    05:11 Roman PŠURNÝ - 2:0

05:44
    Hosté nezažívají vůbec povedený vstup do utkání, po necelých šesti minutách Kůdela opouští tři tyče! Bratři Kratochvilové se podepisují pod premiérovou brankou nedávné posily JOSEFA HRABALA na přerovské půdě, který se přesně trefil z levého kruhu! Asistence: Matouš Kratochvil, Šimon Kratochvil.
    05:44 Josef HRABAL - 3:0

05:44
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba 2011: ze hřiště odchází Hynek Kůdela, přichází Frederik Foltán.

07:23
    Útočnou akci ve spolupráci s Bergerem rozjíždí Jaroslav Moučka.

07:45
    Brzy ale na opačné straně zasahoval Petrásek, střelu Ivana Ďurače zneškodnil hrudí. Vhazovat se bude po jeho levici.

08:01
    O další slibnou šanci Přerova se postarali bratři Kratochvilové ve spolupráci s Hrabalem, Foltán musel být připraven zasáhnout.

09:30
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

09:44
    Domácí uspěli na vhazování v útočné třetině, Kubeš vyslal další nebezpečně vyhlížející střelu. Porubští zatím jakoby na ledě ani nebyli.

10:08
    Icingu se nyní dopouštějí i domácí hokejisté.

10:57
    Berger projel s pukem obranou hostů jako nůž máslem, o pár vteřin později se už od modré chystal střílet Weinhold, jenže celou akci přibržduje posunutá Foltánova branka.

11:37
    Přerovský bek Krisl si udělal výlet do útočného pásma, kde v rohu hájil držení kotouče, po lítém boji jej však na své hole získali Ostravané.

12:41
    Zbořil odvážně projel středem kluziště a rychle mu na druhou stranu najel Navrátil. Přečíslení dvou na jednoho ale čtvrtou brankou v síti Poruby nekončí!

13:19
    Střelu zdálky lapil Foltán do lapačky, buly se po krátké komerční přestávce odehraje po jeho levé ruce.

13:30
    Zubři sice na vhazování uspěli, tvrdá Černého rána byla ale rychle zblokována chumlem hráčů v červených dresech.

14:04
    Zubři mají i nadále navrch, dobrým forčekingem trápí Porubu opět lajna Kratochvilů a Hrabala.

14:48
    Dlouhé působení na ledě zakončil sympatickou tečí Hrabal, domácí fanoušci nyní Zubry odměňují hlasitým skandováním.

15:21
    Po delší době se k puku dostal Petrásek, ten vypomohl kolegům s rozehrávkou zpoza své brány.

16:51
    A připisuje si další zákrok lapačkou proti střele Jana Hudečka.

16:55
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., nedovolené bránění).

17:14
    Po šikovné kličce Moučky a následném pasu střílel od modré čáry Zbořil, po sérii tečí však puk na Foltána nezamířil.

17:45
    Drobnou nesouhrou se Zubři připravili o pásmo, což nakonec končilo až akcí Marka Špačka, který nabral rychlost po pravém křídle. Petrásek však s jeho střelou neměl mnoho práce.

18:07
    U mantinelu v pásmu Poruby nyní probíhala přetlačovaná o kotouč, čtveřice arbitrů ji ale nenechala běžet příliš dlouho a hru přerušila.

18:16
    Porubu na chvíli vysvobodil Marek Sikora, jenž přerovské prostředí zná velmi dobře z minulých let.

18:55
    Hosté hrají v plném počtu.

18:59
    Velikou šanci nyní zazdil Tomáš Doležal, jenž dostal nabito křižnou přihrávkou. Zcela odkrytou klec Foltána ale netrefil a síť rozvlnil pouze zvenčí!

19:47
    V plném proudu už je poslední minuta, trest je nyní signalizován pro změnu pro Hanáky.

19:51
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., vysoká hůl).

20:00

První třetina utkání 26. kola Chance ligy mezi Přerovem a Porubou je minulostí. Značně navrch v ní měli hráči hájící domácí barvy, zato ostravské mužstvo si mnoho slibných šancí nevyprodukovalo. Zprvu to ani nevypadalo, že se jedná o bitvu tabulkových sousedů z horních pater tabulky, Zubři totiž už v 6. minutě vedli 3:0, a to zásluhou dvou tref Pšurného, ke kterému se přidal Hrabal. Druhá třetina začne přibližně v 18:57.

20:01

20:06
    Vhazování ve středovém kruhu vyznělo lépe pro Zubry.

20:23
    Poruba sice zavezla puk do útočné třetiny, brzy o něj ale přišla a domácí tak mohli vyhodit puk až k Foltánovi.

21:09
    Dobrou pozici měl v mezikruží Szturc, jenž pálil bez přípravy po přihrávce Jáchyma, Petrásek ale dokázal zakročit betonem.

21:44
    Zbořil obstaral další vyhození puku, v této přesilovce už Poruba neuspěje.

21:51
    Domácí hrají v plném počtu.

23:03
    První větší šance hostů v tomto zápase přišla z hole Hlinky, kterého našel bystrý Kanko, prvního jmenovaného ale Petrásek dokázal zblízka vychytat!

23:51
    Navrátil se proháčkoval mezi hostujícími hráči a faulovaný v pádu přesto dokázal zadovkou najít Doležala, který mohl vyslat na Foltána střelecký pokus. Zubři budou hrát přesilovku.

23:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Sikora – 2 min., podrážení).

24:31
    Ofenzivní snahy Zubrů brzdí ofsajd.

25:26
    Poruba zatím dobře bránila modrou čáru, nyní už se ale Přerov v útočném pásmu zabydluje.

25:33
    Domácí hokejisté využívají přesilovou hru a vedení navyšují už na čtvrtou branku! Puk se po kombinaci dostal k Moučkovi, jenž stál nedaleko pravé Foltánovy tyče, rychle jej ale poslal na opačnou stranu k MICHALU POPELKOVI, který přesnou střelou nedal brankáři hostů šanci! Asistence: Jaroslav Moučka, Mikuláš Zbořil.
    25:33 Michal POPELKA - 4:0

26:20
    Další velká šance Zubrů! Foltán se nyní ocitl v podobné situaci, kdy se musel rychle přesunout k levé tyči, Matouše Kratochvila ale vychytal!

26:53
    Tak tohle je velká jízda v podání Zubrů! Neuplynula ani polovina řádné hrací doby a tým trenéra Kočary vede už 5:0! Světlo nyní zasvítilo na čtvrtou útočnou formaci Zubrů, ze které se dokázal prosadit JAN SÜSS! Asistence: Plášek, Kubeš.
    26:53 Jan SÜSS - 5:0

27:25
    Hra se přerušovala v pásmu Poruby, odtud se bude pokračovat i po krátké komerční pauze.

27:57
    Černého nahození skončilo na betonu Foltána, projíždějící Moučka nedokázal puk před hostujícím brankářem sklepnout.

28:27
    Slavíkův pokus zblokoval jeden z hráčů ve žlutém dresu, puk poté skončil v ochranné síti za Petráskem.

28:58
    Hrabal hledal od levého mantinelu Šimona Kratochvila na ose kluziště, ten byl však dobře bráněn porubským bekem.

29:42
    Prostor v útoku se nyní opět snaží zužitkovat čtvrtá pětka Přerova, Plášek však pálí pouze do boční síťky.

30:48
    Petrásek se teď s Černým nedokázal za vlastní brankou dohodnout, z čehož plynulo nebezpečí ve formě napadajících útočníků Poruby. Domácí obránce Černý však v pádu dokázal celou situaci zklidnit!

31:51
    Zubři tlačí Porubu v jejím pásmu za signalizované početní výhody.

32:21
    Hra se stále nepřerušuje, navíc bránící Nejezchleb je bez hokejky.

32:43
    Až teď se dokázal kotouče dotknout Jan Káňa, Nejezchleb už míří na trestnou lavici.

32:44
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Richard Nejezchleb – 2 min., hákování).

33:41
    Zubři nedokázali uspět na vhazování v útočném pásmu a téměř minutu přesilovky už ztratili, nyní však ofenzívní postavení získávají nanovo.

33:50
    Icing domácích.

34:30
    Pšurný byl dlouho na kotouči a hledal dobrou pozici, nakonec vyslal střelu z levého kruhu, která skončila porubským blokem.

34:44
    Nejezchleb je zpátky na ledě, hosté hrají v plném počtu.

35:30
    Čtvrtý přerovský útok se znovu ocitl ve slibné šanci, v přečíslení tři na dva ale Süss nedokázal vložit hůl do přihrávky.

36:29
    Se Slavíkovou střelou z pravého kruhu si Petrásek nebyl úplně jistý, kotouč ale nakonec do své výstroje uklidit dokázal.

37:01
    Roman Pšurný už se dral do samostatného úniku, vědom si dvojice obránců těsně za ním však prudce zabrzdil a přihrál Matouši Kratochvilovi. Z rychlé akce nakonec rychle sešlo.

38:22
    Puk nyní proletěl doslova ze strany na stranu, ani v jednom případě se ale zakázané uvolnění nepískalo. Za vlastní bránou spolu hrají obránci Poruby.

39:00
    Je rozehrána poslední minuta druhé třetiny.

39:44
    Hra Poruby v útočné třetině byla sudím Dědkem posouzena jako příhrávka rukou, buly se odehraje ve středním pásmu.

40:00

Je za námi i druhá dvacetiminutovka a i ona nabídla slepené branky Zubrů. V krátkém rozmezí na 4:0 z přesilovky zvyšoval Popelka, po něm se rychle prosadil Süss. Hosté z Poruby mají na případnou dramatizaci duelu ještě dvacet minut, v předešlých čtyřiceti však mnoho nepředvedli a skóre 0:5 z jejich pohledu je tak více než odpovídající. Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

40:01

40:08
    Na buly uspěli Porubští, puk svým obráncům rychle předal Káňa.

40:30
    Pastor čeká za vlastní brankou na lepší pohyb spoluhráčů.

41:16
    Tvrdou ránou se nyní prezentoval Hlinka, gólman Petrásek dokázal vestoje zareagovat včas.

42:09
    Za opačnou brankou čeká pro změnu Krisl, a to než se jeho spoluhráči prostřídají.

42:19
    Icing Hanáků.

43:19
    A do brány hostů zapadá už šestý puk, domácí kotel volá po deseti! Z obranné třetiny zavezl puk do rohu kluziště Plášek, Zubři vybojovali postavení a po ráně Kubeše mohl do odkryté klece dorážet FILIP DVOŘÁK! Asistence: Jan Kubeš, Karel Plášek.
    43:19 Filip DVOŘÁK - 6:0

44:16
    Poruba právě vstřelila branku!
    Dnes je to gólová hitparáda a i hosté se v ní prosazují, brankář Petrásek dnes čisté konto nevychytá! Tentokráte už domácí strážce kasy vestoje zareagovat nedokázal, díky čemuž se možná trochu šťastně z pohledu domácích prosazuje ROMAN SZTURC. Asistence: Patrik Husák.
    44:16 Roman SZTURC - 6:1

46:31
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní se však zastavila u trestných lavic, kde probíhá přetlačovaná o kotouč.

47:09
    Vítězně z ní vyšli domácí hráči, obránci Černý s Krislem si připisují po jednom střeleckém pokusu.

47:26
    Velmi málo chybělo k hattricku Pšurného! Dostal parádní přihrávku od Navrátila, ještě lepší však byla následná reakce Foltána, který jeho střelu dokázal vytěsnit ramenem!

48:08
    Zubři v žádném případě nepůsobí uspokojeně a svírají hosty v jejich třetině.

48:49
    Vhazování ve středním pásmu na polovině Poruby.

49:18
    Hrabalova formace v rychlém přechodu do útoku vyzvala ke střele Krisla, na jeho střílenou přihrávku se ale Šimon Kratochvil nedokázal natáhnout.

49:47
    Foltán lapačkou vytěsnil ránu Dvořáka, ten se pokoušel pálit z mezikruží poté, co předešlou ránu Indráka zblokovala hradba hráčů v červeném.

50:01
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., hákování).

50:19
    Marek Sikora pálil bez přípravy. Jeho střela sice mířila vedle, bránící Doležal ji ale srazil tak, že nakonec proletěla nebezpečně blízko Petráskovy šibenice.

51:03
    Ani další Sikorův pokus nebyl přesný, puk ale pásmo Zubrů neopustil.

51:23
    Hosté stále drží kotouč na svých holích, schází jim ale přesnost v zakončení.

51:46
    Skvělý zákrok Petráska! Marek Sikora si nakonec sjel přímo do předbrankového prostoru, zblízka ale trefil pouze brankářovu lapačku!

52:01
    Přerov na vhazování uspěl a úspěšně ubránil i druhé oslabení.

52:33
    Nejezchleb našel hokejku ve středu stojícího Šendery, Petrásek byl ale pozorný.

52:54
    Hru přerušuje zakázané uvolnění Přerova.

53:12
    Poruba v posledních minutách mírně ožila a snaží se přidat ještě nějakou branku, Petrásek je ale proti.

54:20
    Do akce se znovu dostala formace složená z nejmladších hráčů Přerova, Plášek ze středu Foltánovu branku přestřelil.

54:31
    Šikovný Jakub Navrátil byl blízko vstřelení sedmé branky! Pěkně se proháčkoval od pravého kruhu až k Foltánovi, toho ale těsně nepřekonal ani nadvakrát!

55:36
    Tvrdou ránu vyslal z mezikruží Jan Berger, nejčerstvější posila Přerova, puk ale zmizel ve Foltánově výstroji.

56:08
    Zubři jsou zpátky v roli, kterou plnili po drtivou většinu zápasu, na žádné drama už dnes v MEO Aréně mnoho prostoru nezbývá.

57:02
    Zakázané uvolnění Přerova.

57:45
    Husákův ofenzivní výlet končí ztrátou puku za přerovskou brankou.

58:04
    Hra byla přerušena ve třetině domácích, buly se bude vhazovat po levici Petráska.

58:36
    Hudeček využil chyby domácí obrany, na modré zachytil kotouč a přihrál volnému Zdeňkovi, ten ale tváří v tvář Petráskovi neskóroval! Úspěch neznamenala ani následná dorážka prvního jmenovaného!

58:50
    Na opačné straně se nebezpečně jevilo přečíslení dvou Zubrů na jednoho hostujícího obránce. Šimon Kratochvil nakonec zvolil střelu, s níž Foltán neměl žádné problémy.

59:43
    O dnešním vítězi je již rozhodnuto, čehož si jsou vědomi i domácí příznivci, kteří slaví zisk tří bodů.

Dnešní utkání bylo po drtivou většinu času v režii domácího celku, který si za vysokou výhru 6:1 připisuje tři body do tabulky a v jeho případě už získává i jistotu, že po 30 kolech neskončí hůře než osmý! Zubři soupeře přejeli především v prvních dvou třetinách, ve kterých nasázeli dohromady pět branek. Hosté z Poruby svůj herní projev sice do poslední části zlepšili, na více jak jednu gólovou reakci už se ale nezmohli. Ode mne je to pro dnešek z přerovské MEO Arény vše, u dalšího přenosu na počtenou! (20:20:31)

Daniel Doležal

Góly a asistencie: 1. Pšurný (Navrátil, Krisl), 6. Pšurný (Weinhold), 6. Hrabal (M. Kratochvil, Š. Kratochvil), 26. Popelka (Moučka, Zbořil), 27. Süss (Plášek ml., Kubeš), 44. F. Dvořák (Kubeš, Plášek ml.) – 45. Szturc (Husák)

HC Zubr Přerov: Petrásek (Suchánek) – Krisl (C), R. Černý, Kubeš, Zbořil (A), Weinhold, Šnajnar, Hrabal – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – M. Kratochvil, Š. Kratochvil, Plášek ml. – Süss, F. Dvořák, Indrák.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (6. Foltán) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Sikora (A), Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, T. Jáchym, Špaček.

Rozhodca: Dědek, Obadal – Hanzlík, Konvička