Bordeaux – Monaco 2:1 (kon.) | Saint-Étienne – Montpellier 0:0 (kon.) | Toulouse – Marseille 0:2 (kon.)
AS Saint-Étienne
0:0 (0:0)
HSC Montpellier
cz Nedeľa 24.11.2019, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu utkání čtrnáctého kola francouzské Ligue 1, v Saint-Étienne se utkají týmy, které klepou na dveře pozicím zajišťujícím účast v Lize mistrů, domácí klub přivítá Montpellier.

AS SAINT-ÉTIENNE

Fotbalisté Saint-Étienne vstoupili do sezóny katastrofálně, když po úvodní výhře v Dijonu během následujících šesti kol dokázali uhrát jen dva body za domácí remízy s Toulouse a Brestem. Obrat nastal s koncem trenéra Printanta, kterého nahradil zkušený Claude Puel.

Od závěru září Saint-Étienne odehrálo dalších šest kol s bilancí 5-1-0, jedinou ligovou bodovou ztrátu utrpělo domácí remízou 2:2 s Amiens.

Horší je to v Evropské lize, kde Saint-Étienne nadále čeká na první vítězství. Nesmírně blízko k němu bylo v minulém kole, kdy ve Lvově od 84. minutě ztratilo vítězství proti ukrajinské Oleksandrii.

MONTPELLIER HSC

Fotbalisté Montpellier HSC vstupují do zápasu sice z osmého místa, tam ale klesli během včerejšího programu Ligue 1, kdy je předstihli Reims, Nantes a Lyon, na něž tedy má tým z jihu Francie dnešní zápas k dispozici. Na svého dnešního soupeře Montpellier ztrácí dva body a na třetí Marseille tři.

Montpellier je neporažen v posledních třech zápasech, po remízách 0:0 s Angers a 2:2 v Métách porazil Toulouse 3:0. Tým podává velmi rozdílné výkony na domácím trávníku a na hřištích soupeřů, kde v šesti zápasech nepoznal chuť vítězství (0-3-3) a patří v této statistice k nejhorším týmům soutěže. Zajímavostí ale je, že všechny čtyři prohry v celém ligovém ročníku Montpellier utrpěl pokaždé 0:1.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Moukoudi, Perrin (C), Kolodziejczak – Honorat, Youssouf, M. Camara, Trauco – Boudebouz – Bouanga, Nordin.
    Náhradníci: Moulin – Aholou, Nade, Palencia, M'Vila, Dioussé.

Montpellier HSC: Rulli – Souquet, Mendes, Hilton (C), Congré, Oyongo – Le Tallec, Chotard, Savanier – Laborde, Delort.
    Náhradníci: Bertaud – Camara, Mollet, Ristić, Sambia, Škuletić, Vidal..

Na stadiónu Geoffreyho-Guicharda panuje skvělá atmosféra, domácí už zase mohou mít svůj velký fanouškovský kotel, který byl fotbalovou asociací zavřen pro předchozí domácí zápasy s Amiens a Monakem. V obou duelech nemohli být fanoušci za oběma brankami.

1

1
    Rozehráno! Domácí hrají v tradičních zelených dresech, Montpellier přijelo s červenou sadou.

2
    Už ve druhé minutě měli domácí první výraznou příležitost! Arnaud Nordin propasíroval svoji přihrávku do běhu Denisi Bouangovi, ten zblízka míjí Rulliho branku.
    2. Bouanga v brzké šanci branku netrefil.

3
    Na opačné straně je máván ofsajd Delorta. Ačkoliv asistent rozhodčího Zitouni už měl nad hlavou dávno zdvižený praporek, tak hlavní arbitr Frank Schneider ještě nechal Delorta akci dohrát a po nepřesné střele zapískal.

5
    V páté minutě Andy Delort stihl už druhý ofsajd, rozehrávat může domácí brankář Stéphane Ruffier.

7
    Arnaud Souquet u postranní čáry stáhl k zemi Arnauda Nordina, rozehrávat mohou domácí.

8
    Domácí si přihrávali na útočné polovině, pak ale velmi nepřesnou přihrávku Mahdi Camara nasměroval až za postranní čáru, vhazovat může Montpellier.

10
    Série nepřesností ve středu hřiště, míč už dostali pod kontrolu domácí fotbalisté.

12
    Bouanga si na levém křídle naložil příliš velké sousto, když se pokusil přejít přes dva protihráče zároveň, což se mu nepovedlo.

13
    Domácí se dostali pod tlak při rozehrávce, vysvobodil je ale Le Tallecův nedovolený zákrok.

14
    Velmi nepřesný pas Timothéeho Kolodziejczaka po levém křídle, míč letěl zcela mimo dosah Trauca.

15
    Bouanga byl faulován na útočné polovině, volný kop pro domácí tým.

16
    Honoratův centr bránící Laborde odvrátil za postranní čáru, vhazují domácí.

17
    Velmi nepovedený dalekonosný pokus Miguela Trauca, peruánský fotbalista výrazně minul hostující branku.

19
    Andy Delort zaútočil po pravém křídle, do centru mu vložil nohu Kolodziejczak a následovat bude rohový kop pro Montpellier.

19
    Po centru Savaniera u přední tyče zakončoval Souquet, v těžké pozici ale míč nasměroval jen do boční sítě.

21
    Žlutou kartu dostává Pedro Mendes (Montpellier HSC).

Portugalský obránce je potrestán za ostrý šlapák na Bouangu v blízkosti střídaček.

23
    Hra se kouskuje nedovolenými zákroky, toho dalšího se Savanier dopustil v souboji s Nordinem.

24
    Na střelecké pokusy je to zatím 2:1, všechny tři mířily mimo branku.

25
    První šance hostů hned byla obrovská! Oyongo pronikl díky povedené narážečce s Delortem, pak naservíroval příležitost Labordemu, jehož ránu k tyči skvělým zákrokem vytáhl brankář Ruffier a dorážka Labordemu vůbec nevyšla!
    25. Labordeho výborně vychytal Ruffier, dorážka vůbec nevyšla.

26
    Žlutou kartu dostává Zaydou Youssouf (AS Saint-Étienne).

Domácí obránce podrazil Chotarda.

27
    Šance pro domácí! Po centru Nordina Bouangova hlavička byla sražena k Boudebouzovi, ten ránu bez přípravy napálil vysoko nad branku.

28
    Žlutou kartu dostává Loïc Perrin (AS Saint-Étienne).

Už třetí žlutá karta během úvodní půlhodiny, domácí kapitán je potrestán za úder loktem v hlavičkovém souboji s Labordem.

29
    Následný centr Savaniera ze standardní situace se neujal, domácí se bezpečně ubránili.

30
    Arnaud Souquet důrazným způsobem na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Montpellier.

30
    Savanierův roh Congré nebezpečně prodlužoval ke vzdálenější tyči, tam ale nikdo v červeném na míč nedosáhl.

31
    Domácí podnikli rychlý útočný výpad, Denis Bouanga potáhl míč k pokutovému území, pak střílel do brankáře Rulliho.

33
    Domácí obránci rozehrávají další útočné snažení zelených z vlastní poloviny.

34
    Kolodziejczak se pokusil vysunout do pokutového území Bouangu, přihrávka ale neprošla přes hostující obránce.

34
    Hosté rychle přenesli hru na pravé křídlo, kde Laborde v souboji s Perrinem získal třetí roh pro Montpellier.

35
    Savanierův šikovný centr po zemi hosté nedokázali střelecky zakončit.

36
    Domácí pak podnikli rychlý protiútok, Bouanga posunul míč do běhu Nordinovi, jehož ránu Rulli fantastickým zákrokem vyráží na tyč!
    36. Nordinovu ránu Rulli výborně vyrazil na tyč.

38
    Pedro Mendes důrazným napadáním vybojoval míč na Nordinovi, hosté mohou vhazovat.

40
    Laborde byl ve středu hřiště faulován Perrinem, rozehrávat mohou hosté.

41
    Rohový kop hostů, Savanierův centr ale byl příliš krátký a domácí se snadno ubránili.

42
    Hosté disponovali další standardní situací, opět ale Téji Savanier nenašel před brankou nikoho v červeném.

44
    Neúspěšný výpad Oyonga po levém křídle, po odrazu míče do zámezí může odkopávat brankář Ruffier.

45
    První poločas rychle spěje ke svému závěru, možná se ani nebude nastavovat.

45
    Na nebezpečný centr Moukoundiho nedosáhl Bouanga, toho možná zasáhl vysokou kopačkou Congré, rozhodčí Schneider ale penaltu nepíská.

45+1
    Přeci jen hlavní arbitr k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.

45+1

První poločas nabídl několik zajímavých příležitostí, v té největší ránu Nordina brankář Rulli vytáhl na tyč a stav tak zůstává bezbrankový.

46

46
    Oba trenéři zatím nemají důvod ke změnám, po přestávce se tak pokračuje v zahajovacích sestavách.

47
    Andy Delort se po dlouhém nákopu z hloubi pole neprodral do pokutového území domácích.

49
    Delort se rozběhl do otevřenější defenzivy domácích, do střely se mu ale dokázal vložit Boudebouz.

50
    Chotarodva přihrávka s velkým štěstím doputovala k Labordemu, ten ale zády k brance neměl šanci dále pokračovat v útoku.

51
    Delort z pravého křídle pronikl do pokutového území, ke jej do zámezí vytlačil Pedro Mendes, zároveň jej ale podrazil, penalta se však nepíská. Rozhodčí Schneider signalizoval, že k faulu došlo už za brankovou čárou, to však není pravda a situaci ještě zkoumá videorozhodčí.

52
    Přeci jen se ale pokračuje ve hře bez pokutového kopu, odkopu od branky se ujme Stéphane Ruffier.

53
    Savanier u postranní čáry velmi nevybíravě dvakrát vrazil do Trauca a rozpoutal hromadnou výměnu názorů.

54
    Žlutou kartou je nakonec potrestán faulovaný Miguel Trauco za následnou přehnanou reakci.

56
    Hra se nadále kouskuje, tentokrát Boudebouz přistrčil Oyonga.

57
    Delortův centr šajtlí Kolodziejczak odhlavičkoval na rohový kop pro Montpellier.

58
    Rohovému kopu Savaniera se domácí ubránili. Nadále ale platí, že Montpellier je v druhém poločase výrazně aktivnější, byť zatím nikterak nebezpečný.

60
    Moukoudi udeřil do obličeje Delorta, ten se skácel k zemi, už je ale zpět na nohou.

60
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Bilal Benkhedim.

61
    Congré nestíhal v souboji s Nordinem, soka srazil k zemi a prohlíží si žlutou kartu.

63
    Chotard byl faulován ve středu hřiště, rozehrávat mohou hosté.

65
    Mendez přenesl hru k pravé postranní čáře na Le Talleca, ten vybojoval autové vhazování.

66
    Je za námi 20 minut druhého poločasu a fotbal bohužel není moc atraktivní. Po změně stran jsou střely na bránu 0:0, mimo také 0:0.

68
    Perrin ve středu hřiště fauloval Laborda, volný kop pro hosty.

70
    Nepřesný centr Savaniera, hosté ale ještě budou moci vhazovat.

71
    Rozeběhla se závěrečná dvacetiminutovka, nadále čekáme na ohrožení jedné z branek.

72
    Do statistik tak přibývají jen fauly, Delort ve středovém kruhu nedovoleně atakoval Zaydoua Youssoufa.

74
    Camarův centr doletěl přímo do náruče brankáře Geronima Rulliho.

75
    Domácí příznivce neatraktivní dění na trávníku nijak nebrzdí v neustálém fandění, atmosféra je nadále opravdu výborná.

77
    Bouanga si na útočné polovině zpracoval přihrávku rukou, to neuniklo pozornosti rozhodčího Schneidera.

77
    Přeci jen jsme se dočkali obrovské šance! Delort přesným centrem našel Laborda, jehož hlavičku neuvěřitelným způsobem vyráží brankář Ruffier! Ten teď chytil takřka čistý gól!
    77. Proti Labordemu se vyznamenal brankář Ruffier!

78
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Florent Mollet.

80
    Hosté vycítili příležitost a hýří aktivitou, jsou usazeni na útočné polovině a snaží se znovu najít cestu před Ruffierovu branku.

80
    Mollet se pokusil přenést hru na pravé křídlo, kam si nabíhal Souquet, k míči ale měl daleko.

82
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Edmilson Indjai Correia.

83
    Po střetu s Correiou zůstává na trávníku ležet Pedro Mendes, hostující obránce ale nakonec nebude potřebovat ošetření.

84
    Domácí vybojovali rohový kop, i po něm ale nadále čekají na svoji vůbec první střelu ve druhém poločasu.

86
    Velmi nepovedené centry Molleta se Savanierem, domácí se bezpečně ubránili.

88
    Saint-Étienne se přesunulo s míčem na útočnou polovinu, domácí se ještě pokusí zahrozit.

89
    Youssoufův nákop do pokutového území letěl zcela mimo dosah jeho spoluhráčů.

89
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Junior Sambia.

90
    Domácí ještě mohli rozhodnout! Benkhedimovu přihrávku před brankou ve výborné pozici promáchl Nordin, dobíhající Trauco pak z druhé vlny střílel jen za branku!

90+1
    Rozhodčí Schneider oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90+2
    Žlutou kartu dostává Florent Mollet (Montpellier HSC).

90+3
    Nastavený čas se odehrává jen ve středu hřiště, utkání směřuje k bezbrankové remíze.

90+4

Za mírného pískotu publika končí představení, které nabídlo naprosté minimum zajímavých momentů a utkání tak zaslouženě končí bezbrankovou remízou.

Oba týmy měly po dvou dobrých příležitostech, nedokázaly je proměnit a body se tak v Saint-Étienne dělí.

Domácí se na pátém místě dotahují na Bordeaux a Marseille, tým z jihu Francie ale ještě disponuje večerním zápasem v Toulouse k dobru, Montpellier se posouvá na šestou příčku o dva body za tuto trojici.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 18:19. (19:03:11)

Tomáš Kohlmann

Góly:

Karty:   26. Youssouf (SET), 28. Perrin (SET), 54. Trauco (SET) – 21. Mendes (MON), 61. Congré (MON), 90+2. Mollet (MON)

Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 18:19.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Moukoudi, Perrin (C), Kolodziejczak – Honorat, Youssouf, M. Camara, Trauco – Boudebouz (60. Benkhedim) – Bouanga (82. Correia), Nordin.
    Náhradníci: Moulin – Aholou, Palencia, M'Vila, Dioussé, Correia, Benkhedim.

HSC Montpellier: Rulli – Souquet, Mendes, Hilton (C), Congré, Oyongo – Le Tallec, Chotard, Savanier (89. Sambia) – Laborde (78. Mollet), Delort.
    Náhradníci: Bertaud – Camara, Mollet, Ristić, Sambia, Škuletić, Vidal.

Rozhodca: Schneider – Zitouni, Corbet