Pohronie – Z. Moravce - Vráble 1:1 (kon.) | Trenčín – Trnava 1:0 (kon.) | Nitra – Žilina 0:0 (kon.)
Michalovce – D. Streda 5:0 (kon.) | Ružomberok – Senica 2:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Sereď 2:0 (kon.)
koniec
FC Nitra
0:0 (0:0)
MŠK Žilina
Sobota 23.11.2019, 14:00 • Štadión pod Zoborom • Fortuna liga • 16. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Ani v priebehu druhého polčasu sme sa napokon gólu nedočkali. Žilina teda nevyužila zaváhanie Dunajskej Stredy na pôde Michaloviec a spod Zobora si odnáša iba jeden bod vďaka bezgólovej remíze. Nitra môže byť určite s výkonom spokojná, získava cenný bod proti zdatnému súperovi. (15:49:42)
   
  90+2
  Koniec zápasu.
   
  90+2
  Králikov nákop našiel v pokutovom území Balaja. Brankár Šípoš ešte počkal, kým ho bude atakovať protihráč a následne vzal loptu do rúk. Získal pár cenných sekúnd.
   
  90+1
  Dlhý aut do pokutového územia skončil v šestnástke na hlavičke Balaja, ktorý však mal proti sebe dvoch protihráčov a nedokázal sa vymaniť spod tlaku.
   
  90+1
  Rozhodcovia k druhému polčasu pridávajú dve minúty.
   
  90
  Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Milan Ristovski, prichádza Marek Fábry.
   
  89
  Žilina získala štandardku. Zahrával ju z pravej strany Káčer. Do koncovky sa snažili dostať Kaša spoločne s Kiwiorom, napokon loptu zasiahli domáci a spred bránky ju odvrátili preč.
   
  88
  Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Enis Fazlagić, prichádza Ján Bernát.
   
  87
  Kiwior sa pokúšal niečo vymýšľať na útočnej polovici, ale veľmi sa mu to nepodarilo. Spoza šestnástky síce nasmeroval loptu do šestnástky, no nenašiel žiadneho voľného spoluhráča.
   
  86
  Nitra získala štandardku na útočnej polovici a zahrávať sa ju rozhodol Faško. Jeho pokus bol veľmi nízky a center bezpečne odvrátili žilinskí hráči.
   
  85
  Spoza pokutového územia sa snažil brankára Šípoša pozdraviť Vahan Bičakčian. Jeho delovka síce bola prudká, ale výrazne nepresná.
   
  84
  Filip Balaj sa ihneď chcel zapojiť do akcie. Snažil sa zakončiť hlavičkou center z pravej strany, no veľmi mu to nevyšlo. Lopta prekĺzla za bránkovú čiaru a bude z toho odkop od brány.
   
  83
  Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Róbert Boženík, prichádza Filip Balaj.
   
  82
  Stále sme v priebehu druhého polčasu videli iba jedno striedanie. Obaja tréneri to zatiaľ asi zmýšľajú takticky, i keď na lavičke najmä hostia majú zopár ofenzívnych hráčov.
   
  81
  Popasovať s loptou sa musel Jakub Kiwior, proti ktorému stál Chobot. V súboji bol úspešnejší napokon hosťujúci Kiwior, ktorý dokázal odstaviť od lopty Chobota.
   
  80
  Na útočnej polovici sa činil Diaz, ktorý stál v súboji proti Diazovi. Následne nečakane vyštartoval dopredu Chobot, ktorého však križoval Králil a sklzom mu vypichol loptu.
   
  79
  Sledujeme vôbec prvé udelenie žltej karty v stretnutí. Dostáva ju Frederik Bilovský, ktorý fauloval Kiwiora v strede poľa.
   
  78
  Nitra bola s loptou na útočnej polovici a Anang to riešil jednoducho. Nezaváhal a loptu posunul na brankára Holeca.
   
  77
  Fazlagić poslal veľmi zlú prihrávku na ľavú stranu, kde síce Káčer bol, ale niekoľko metrov vedľa priestoru, kde smerovala lopta. Aut má teda k dispozícii FC Nitra.

  Lukáš Rastislav Ovšonka


  Hľadáme spravodajcu pre tím FC Nitra. Viac informácií tu.

  Góly:

  Karty:   79. Bilovský (NIT)


  FC Nitra: Šípoš – Podhorin, Farkaš (C), Kuník – Magda, Faško, Gatarić, Bilovský, Fabiš – Chobot, Ristovski (90. Fábry).
  Náhradníci: Kuciak – Fábry, Šimončič, Elexa, Dubeň, Mikuš, Štefanec.

  MŠK Žilina: Holec – Kiwior, Králik, Kaša, Anang – Diaz, Fazlagić (88. Bernát), Káčer (C) – Ďuriš, Boženík (83. Balaj), Paur (71. Bichakhchyan).
  Náhradníci: Volešák – Balaj, Bichakhchyan, Pečovský, Vallo, Bernát, Minárik.

  Rozhodca: Sedlák – Somláni, Ferenc

  Diváci: 867