Brémy – Schalke 1:2 (kon.) | Düsseldorf – Bayern 0:4 (kon.) | Frankfurt – Wolfsburg 0:2 (kon.)
Leverkusen – Freiburg 1:1 (kon.) | Union Berlín – Mönchengladbach 2:0 (kon.) | Lipsko – Kolín nad Rýnom 4:1 (kon.)
Werder Brémy
1:2 (0:1)
FC Schalke 04
cz Sobota 23.11.2019, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 12. kolo

Dnešní zápas začal být zajímavý až ve druhé půle, první poločas byl od obou týmů extrémně opatrný a bez šancí. Až v závěru se prosadili hosté po akci Ramana s Harítem. ještě před nimi orazítkoval tyč Caligiuri. Druhá půle už byla odehrána v mnohem rychlejším a lepším tempu. Hosté se tlačili dopředu a dokázali po chybě Langkampa vstřelit druhý gól. Poté už hosté hráli bez stresu a v pohodě, jenže ještě se postaral o drama snížením Osako. Domácí se však už na závěrečný tlak nedokázali zformovat, a tak utkání skončilo 1:2 pro Schalke. To je vše, na shledanou. (17:28:09)

90+6

90+5
    Střela v poslední minutě nastavení nebyla vůbec špatná, Nübelovy vypadla, ale poté ji už zkrotil.

90+4
    Ne, tenhle pokus nemůže Nübela ohrozit.

90+3
    Domácí tým se zatím nedokáže dostat do závěrečného tlaku.

90+2
    Hosté jsou u rohového praporku Brém.

90
    Nastavuje se ještě pět minut nad rámec základní hrací doby.

88
    Střídání v týmu Schalke: Také hosté naposledy střídají, Harít pomalu odchází a dohrát zápas jde Burgstaller.

87
    Mascarell fauloval na žlutou kartu.

86
    Centr z pravé strany a zakončení z voleje Rašici nemělo příliš vysokou razanci.

85
    Střídání v týmu Brémy: Poslední střídání domácích, Langkamp odchází a nahradí ho Goller, který se pokusí udělat něco s výsledkem.

85
    Domácí se snaží, perou se o každý míč, ale jestli už není pozdě.

83
    Hosté natahují každou minutu.

81
    Střídání v týmu Schalke: Raman má pro dnešek splněno, nahradí ho na posledních deset minut Matondo.

80
    Werder právě vstřelil branku!
    A máme tu snížení! Centr našel přesně nabíhajícího Gebre Selassieho, který trefil jen brankáře, odražený míč se dostal k YUYA OSAKO a ten ho uklidil do prázdné brány.

79
    Zajímavá střela Caligiuriho, o dost lepší zakončení než předvedl před chvílí na druhé straně Pizarro.

77
    Další zakončení Pizarra, rána zamířila tak do dvacáté řady.

75
    Domácí opět tlačí, ale Nübel chytá všechny pokusy o centry.

73
    Střídání v týmu Brémy: Odpracováno má dnes Bargfrede, místo něj přichází Johannes Eggestein.

73
    Střídání v týmu Schalke: Odchází Uth, na plochu jde McKennie.

72
    Nastasić je odměněn žlutou kartou.

72
    Rohový kop už Pavlenka chytil bez problémů.

71
    Přímý kop hostů skončil střelou na Pavlenku, ten míč neudržel a musel mu obránce pomoc odkopem.

69
    Žlutou kartu vidí za stažení Bargfrede.

69
    Obrana Schalke je však dobře připravená, likviduje jednu šanci Brém za druhou.

68
    Domácí tým najednou působí o dost lépe než v předchozích minutách zápasu.

67
    Ne ani tahle šance Osaky neskončila gólem, hráč si v poslední chvíli míč moc předkopl a Nübel si pro něj v klidu došel.

65
    Domácí se zvedli a snažili se dál o zakončení, nakonec k němu došlo, ale rána mířila dost vysoko a mimo branku.

65
    Pizarro byl ve vápně, snažil se o střelu, bohužel marně, obrana ho obrala o míč.

63
    Hosté si se soupeřem nyní dělají co chtějí.

62
    Harít sám před brankou netrefil míč do odkryté části. Nakonec se však stejně jednalo o ofsajd a gól by neplatil.

61
    Krásná střela Rašici mířila jen o centimetry vedle tyče!

60
    Brémy to teď zkouší přes levou stranu.

59
    Hosté zatím bez problémů kontrolují hru.

57
    Přímý kop Brém skončil zakončením nad branku.

56
    Střídání v týmu Brémy: Ze hřiště odchází Şahin a nahrazuje ho legendární Pizarro.

55
    Langkamp vidí žlutou kartu za řeči k rozhodčímu.

53
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Obrovská chyba domácích a je to 0:2! Langkamp přišel lehce o míč a BENITO RAMAN už v klidu uklidil míč mezi nohama Jiřího Pavlenky do branky.

52
    Hosté se přihrávkami snaží dostat k soupeřovo brance.

50
    Eggestein vidí žlutou kartu za svůj faul.

49
    Osako byl faulovaný, hrát budou domácí.

47
    Hosté začali svižně a hned se hnali dopředu, obrana včas vystoupil a akci zastavila.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

První poločas je za námi, moc hezkého nám toho nepředvedl. Oba týmy hrají velmi opatrně a neviděl jsme tak skoro žádnou šanci. Calgiuri nastřelil tyč ve 25 minutě, ale to bylo tak vše. V závěru poločasu se prosadili hosté po takové lehké střele, či centru Haríta. stav utkání je tedy 0.1. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

45+1

45+1
    Hosté z další šance nedokázali skórovat.

45
    Nastavuje se ještě jedna minuta.

43
    Hosté se dostali rychle před branku soupeře, první centr zprava doleva našel AMINEHO HARÍTA, který jen tak dloubáčkem poslal lehce míč před branku a ten nakonec zapadl až do brány. Hosté se ujímají vedení.

42
    Jenže domácí se museli přihrávkami dostat zase zpět na svoji polovinu.

41
    Gebre Selassie zatáhl míč na pravé straně a získal aut pro svůj tým.

40
    Blíží se závěr prvního poločasu, hraje se opět spíše na středu hřiště.

37
    Konečně se domácím podařilo procpat finální přihrávku, ale Osako si nepohlídal ofsajdové postavení.

36
    Domácí si přihrávají dost nepřesně a usnadňují tak soupeři hru.

34
    Na druhé straně došlo k centru, ale případný gól by stejně neplatil, hosté byli opět v ofsajdu.

33
    Rašica se ocitl v další příležitosti, bohužel pro něj a jeho tým se ukličkoval.

32
    Hráči Schalke to zkoušeli po levé straně, jejich snažení překazil zdvižený praporek signalizující ofsajd.

31
    Hraje se nyní v dost pomalém tempu téměř bez šancí.

29
    Brankář Pavlenka si v klidu došel pro balón a rozehrál na své spoluhráče.

28
    Opět se hraje, u míče jsou domácí.

27
    Rozhodčí vysvětluje hráčům předchozí situaci.

26
    Hlavička z rohu byla také nebezpečná, ale šla mimo tři tyče.

25
    Calgiuri nastřelil tyč! Od té se odrazil míč do Pavlenky a na roh.

23
    Obrovská příležitost hostů nekončí gólem, sám před brankářem nedokázal zakončit Harít.

23
    Pro míč z rohu si došel v klidu Nübel a rychle rozehrál.

22
    Další centr domácích, tentokrát zblokovaný na rohový kop.

20
    Centr Rašici skončil až v autu.

19
    Máme tady standardní situaci pro domácí tým.

18
    Ani jeden z týmu nedrží míč na svých kopačkách, oba se o něj střídají.

16
    Rašica se snažil ze své pozice vybojovat alespoň roh, nakonec vše končí odkopem od brány.

14
    Eggestein vyslal pěknou střelu na Nübela, tomu rána vypadla, ale poté ihned míč schoval do rukavic.

14
    Těsný ofsajd odmávaný hráči Schalke.

12
    Opět domácím nevyšla finální přihrávka, jinak to byla akce pohledná.

11
    Špatná přihrávka a k míči se dostali hráči v zeleném, jenže presink hostů byl úspěšný, a tak se bude vhazovat blízko Pavlenkovo brány.

10
    Hosté kombinují na soupeřovo půlce.

8
    Průniková přihrávka na Osaku neprošla, u míče ale stále zůstanou domácí.

7
    Brémy pomalu vyrovnávají hru.

6
    Domácí se také dostali před branku soupeře, ale zakončení Klaassena mířilo hodně nad branku.

5
    Hráči Schalke poprvé svého soupeře trochu zmáčkli, ale žádnou stoprocentní příležitost si nevypracovali.

3
    Raman přistižen v ofsajdu.

3
    Osako mohl běžet s míčem na branku, místo toho zvolil kličku a o míč tak přišel.

1
    Hosté se postarali o úvodní výkop a utkání začíná.

1

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Langkamp, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin, Bargfrede, Klaassen (C) – Osako, Rašica.
    Náhradníci: Kapino – Lang, Friedl, Bittencourt, Groß, Goller, J. Eggestein, Sargent, C. Pizarro.

FC Schalke 04: Nübel (C) – Kenny, Nastasić, Kabak, Oczipka – Mascarell, Serdar – D. Caligiuri, Harít, Raman – Uth.
    Náhradníci: Schubert – Miranda, Mercan, McKennie, Skrzybski, Reese, Matondo, Burgstaller, Kutucu.

Rozhodčí: B. Cortus – F. Heft, T. Stein (všichni GER).

Vzájemné zápasy

03.04.19: POK: Schalke – Brémy – 0 : 2
    08.03.19: BUN: Brémy – Schalke – 4 : 2
    20.10.18: BUN: Schalke – Brémy – 0 : 2
    03.02.18: BUN: Schalke – Brémy – 1 : 2
    16.09.17: BUN: Brémy – Schalke – 1 : 2

Schalke je momentálně na sedmé příčce a na kontě má devatenáct bodů. V posledních zápasech to však týmu tolik nešlape. Tři body si připsali jen 3. listopadu, poté následovala remíza a reprezentační přestávka. Ovšem před těmito zápasy se hostům také tolik nedařilo. Hned dvě remíza a porážka od Hoffenheimu. Uvidíme jestli hráči budou dostatečně odpočatí po pauze. Utkání začíná v sobotu odpoledne a všichni jste k němu srdečně zváni.

Brémy jsou na čtrnáctém místě tabulky se ziskem pouhých jedenácti bodů ze stejného počtu zápasů. V posledních pěti utkáních hned čtyřikrát remizovali a jednou prohráli na hřišti vedoucího Mönchengladbachu. Za domácí tým nastupují hned dva Češi, brankář Pavlenka a obránce Gebre Selassie. Po reprezentační přestávce nás čeká tedy dvanácté kolo nejvyšší německé soutěže. Zápas bude podle papírových předpokladů velmi vyrovnaný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.