Montreal – LA Kings 3:2 (kon.) | Ottawa – Carolina 4:1 (kon.) | Washington – Vegas 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 3:2 (2:1 po s.n.) | Toronto – Philadelphia 2:3 (1:2 po s.n.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Colorado – Columbus 4:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Florida 5:6 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Dallas 3:2 (po pr.) | Vancouver – NJ Devils 1:2 (kon.)
Detroit – Vegas 3:2 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Vegas Golden Knights
cz Nedeľa 10.11.2019, 23:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Jonathan Marchessault poslal Vegas do vedení, za domácí srovnal Andreas Athanasiou. Hosté znovu vedli, trefil se Max Pacioretty, na jeho branku odpověděl Madison Bowey a Red Wings ke dvěma bodům dostal Anthony Mantha. (01:39:01)

Tři hvězdy utkání:
    1. Anthony Mantha (DET) 1+0
    2. Max Pacioretty (VGK) 1+0
    3. Madison Bowey (DET) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Filip Hronek (DET) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:41

Domácí celek dvakrát prohrával, dvakrát vyrovnal a v poslední minutě zápasu dokázal zápas otočit a bere dva body za výhru 3:2. Utkání rozhodl po individuální chybě Vegas Anthony Mantha. Las Vegas v této sezóně nedokáže dobře rozehrané zápasy dohrát do úspěšného konce, dnes to rozhodně není poprvé, co přišel tým z Nevady o slibně rozehraný duel. Hokejisté Vegas zdaleka nejsou v takové pohodě jako v sezónách minulých.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.
    59:29 Anthony MANTHA - 3:2

59:29
    Detroit právě vstřelil branku!
    Pravděpodobně je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, Vegas špatně střídalo, toho využil ANTHONY MANTHA. Ten si vybruslil do útočného pásma a jeho tvrdá rána zapadla do branky. Asistence: Robby Fabbri a Dylan Larkin.

59:00
    Poslední minuta hry zbývá.

58:28
    Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Vegas.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, domácí celek má převahu. Andreas Athanasiou zakončoval, ale brankáře neprostřelil.

57:22
    Jonathan Marchessault se pokoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to.

57:00
    Tři minuty do konce třetí třetiny.

56:42
    Domácí celek hraje nyní výrazně lépe, hosté mají velké problémy dostat se do středního pásma.

55:42
    Malcolm Subban (Vegas) dobře zastavil střelu soupeře.

55:02
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek dokázal dvakrát srovnat. Vyrovnaný stav platí i nyní.

54:26
    Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Red Wings. Buly před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.

53:43
    Malcolm Subban (Vegas) přerušuje hru, střelu soupeře dobře viděl, a tak raději přerušil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

53:00
    Nick Holden zakončoval od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Následně domácí vyhodili jen na icing.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 20. Athanasiou (Green, Hronek), 51. Bowey, 60. Mantha (Fabbri, D. Larkin) – 17. Marchessault (R. Smith, Theodore), 30. Pacioretty (N. Roy, Reaves)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Nemeth, Hronek, Bowey, Green, McIlrath, Cholowski – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Fabbri, Filppula, Athanasiou – Perlini, Nielsen, Erne – Helm, Ehn, Abdelkader.
    Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Engelland, Theodore, Holden, Hague – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Glass – Carrier, N. Roy, Reaves.

Rozhodca: Walsh, StLaurent – Cherrey, Tobias

Diváci: 19.057