Detroit – Boston 4:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:1 (kon.) | Edmonton – NJ Devils 4:0 (kon.)
Tampa Bay – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:1 (kon.)
Detroit Red Wings
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Boston Bruins
cz Sobota 09.11.2019, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Skončilo nám utkání mezi Detroitem a Bostonem. Tento zápas dopadl naprosto proti papírovým předpokladům a radoval se nakonec Detroit. Sice se už ve druhé minutě utkání prosadil David Krejčí, ovšem rychlé vyrovnání Dylana Larkina a následná branka Robbyho Fabbriho v přesilové hře otočila stav na stranu domácích. Ve druhé třetině se opět trefil Fabbri a Detriot se mohl pyšnit dvougólovým vedením. Těsně před druhou sirénou však snížil Torey Krug. Ve třetí třetině jsme viděli mnoho šancí, avšak Detroit své vedení ubránil a navíc přidal zásluhou Anthonyho Manthy branku do prázdné svatyně. Konečný výsledek se zastavil na poměru 4:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (04:45:17)

Československá stopa v utkání

Filip Hronek (Detroit) 0+0, 1 střela, +/-: +2, čas na ledě: 21:45
    Jaroslav Halák (Boston) do utkání nezasáhl
    Zdeno Chára (Boston) 0+0, 1 střela, +/-: 0, čas na ledě: 19:18
    Peter Cehlárik (Boston) 0+1, 0 střel, +/-: 0, čas na ledě: 12:07
    David Krejčí (Boston) 1+1, 3 střely, +/-: 0, čas na ledě: 18:22
    David Pastrňák (Boston) 0+1, 5 střel, +/-: -2, čas na ledě: 23:38.

59:31
    Utkání už putuje do svého závěru. Dvoubrankového manko hostů dnes bude nedotaženo. Ještě jednou se bude vhazovat před Bernierem.
    58:32 Anthony MANTHA - 4:2

58:32
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí tým už je blízko bodovému zisku z dnešního zápasu. ANTHONY MANTHA si ve vlastním pásmu vybojoval puk, poté jej parádně vyvezl do střední třetiny a následné namíření do odkryté brány mu nedělalo nejmenší problém. 4:2. Asistence: Jonathan Bernier.

58:06
    Rask je na střídačce. Boston hraje se šesti hráči v útočném pásmu.

57:43
    Detroit dobře brání. Nyní se hostům nedaří se usadit v pásmu soupeře.

57:16
    Bernier nemusel zasahovat proti střele od modré čáry.

56:48
    Erne pronikl i s pukem na holi do útočného pásma a těsně za modrou čárou vypálil. Rána útočníka Red Wings byla přizvednuta do ochranné sítě.

56:13
    Krejčí nahodil touš do útočné třetiny, ale domácí hokejisté si dokázali s náporem Bostonu poradit.

55:32
    Marchandovi puk přeskočil čepel, a proto se Boston musí vracet do středního pásma.

54:52
    Detroit šetří cenné vteřiny v pásmu soupeře. Alespoň pro tuto chvíli otupil tlak hostů.

54:22
    Fabbri se znovu pokusil o vstřelení hattricku. Jeho tvrdý pokus z pravého kruhu ale Tuukka Rask dokázal vyrazit do bezpečí.

54:03
    Larkin využil chyby Carla při převzetí puku a zavezl kotouč až pod Raska. Finský gólman raději hru přerušil. Bostonu se čas na vyrovnání pomalu krátí.

53:24
    Hra se v posledních minutách často kouskuje. Detroit se opět osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

53:01
    Nielsenovi se přechod do pásma soupeře vůbec nepovedl. Dánský útočník si nevšiml svého spoluhráče, který stále operoval v pásmu Bruins. Ofsajd.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 3. D. Larkin (Bowey, J. Bernier), 12. Fabbri (Bertuzzi, Mantha), 22. Fabbri (Bertuzzi, Cholowski), 59. Mantha (J. Bernier) – 2. Krejčí (Cehlárik), 38. Krug (Krejčí, Pastrňák)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Hronek, Nemeth, McIlrath, Cholowski, Green, Bowey – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Erne, Nielsen (A), Perlini – Helm, Ehn, Abdelkader (A) – Fabbri, Athanasiou, Filppula.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Krug (A), Clifton, Chára (C), Kampfer – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí, Cehlárik – Senyshyn, Coyle, Bjork – Kuraly, Wagner.

Rozhodca: Chmielewski, Dwyer – Daisy, Baker

Diváci: 19 515