Česko – Fínsko 4:5 (kon.)
koniec
Česko
4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Fínsko
cz Piatok 08.11.2019, 17:00 • Zimní stadion Teplice • Reprezentácia U19
Predzápasové kurzy
   
  To je pro dnešek ode mne vše. Již zítra ovšem z Děčína na počtenou! (19:01:48)
   
  Nejlepší hráči utkání:
  CZE: Filip Přikryl
  FIN: Antii Tuomisto
   
  Dnešní utkání je u konce. Český tým v něm po heroickém výkonu těsné podlehl Finům o jediný gól.
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Česko právě vstřelilo branku!
  Jednu vteřinu před koncem Češi snižují! O trefu se rychle po vhazování postaral PETR POPPEL. Asistence: Theodor Pištěk
   
  58:52
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Avšak také pátý gól Finů. Ten mezi tři tyče doklepl ALEKSI MATINMIKKO! Bez asistence.
   
  58:50
  Češi se velmi snaží o znovuvyrovnání! Výsledkem toho je odchod Daniela Dvořáka z branky.
   
  58:04
  Finsko právě vstřelilo branku!
  V závěru třetiny se finský tým opět ujímá vedení! Velmi rychle vyjel proti Dvořákovi MATIAS MÄNTYKIVI, který ve velké rychlosti překvapil českého gólmana a vyzrál na něj. Bez asistence.
   
  57:13
  Další velkou českou šanci měl Theodor Pištěk. Ten se řítil zcela sám kruhem proti brance. Kotouč ale poslal příliš vysoko nad Taponena.
   
  56:32
  Finové se znovu dostali k Dvořákovi. Z kombinace po obvodu pásma ale nedokáží vytěžit střelu.
   
  55:30
  Do zakončení se po brejku Klapky dostal ke střele Matyáš Hamrlík! Puk ale poslal přímo do betonů gólmana Finů, který si jej již ohlídal.
   
  54:48
  Hosté v plném počtu.
   
  54:23
  Šimon Jelínek mohl poslat svůj tým do vedení! Odkrytý prostor u pravé tyče ale smolně minul. Přesto Češi pokračují v náporu.
   
  53:26
  I v této přesilovce se českému týmu daří držet v útočném pásmu a ohrožovat Taponena. Naproti tomu Finové se s tímto náporem zvládají poprat.
   
  52:48
  Vyloučení v týmu Finsko (Elias Laitamäki – 2 min., sekání).
   
  52:25
  Proti finské brance vyjel Jakub Rychlovský, jemuž ještě zdatně sekundoval David Vitouch. Na finskou obranu ale v průjezdu nevyzrál.
   
  51:35
  Na sedm západů zamkl Daniel Dvořák svou branku proti dojíždějícímu Pyyhtiäovi. Kotouče se tak zmocnil Adam Klapka, který se pokusil o výjezd s kotoučem od vlastní branky.
   
  50:36
  Oba týmy pokračují v rychlém přesouvání akcí od jedné branky k druhé. Jak Daniel Dvořák, tak Roope Taponen tak musejí být v permanentní pohotovosti.
   
  49:27
  Své štěstí před brankou vyzkoušeli i finští hokejisté, kteří párkrát nepříjemně zahrozili proti Danielu Dvořákovi. Obrana českého týmu se ale zatím drží.

  Vít Trubička

  Góly a asistencie: 2. Přikryl (Klapka, Jelínek), 8. Přikryl (Jelinek), 45. Jelínek (Fridrich, Suhrada), 60. Poppel (Pištěk) – 8. Petman (Tuomisto, Nikkanen), 26. Mäntykivi (Kemppainen, Pärssinen), 34. Laitamäki (Pyyhtiä), 59. Mäntykivi, 59. Matinmikko


  Česko: Dvořák (Málek) – Žůrek, Klejna (C), Suhrada, Michálek, Rutar, Kowalczyk, Hamrlík, Antoš – Čermák, Vitouch, Všetečka, Jelínek (A), Přikryl, Fridrich, Rychlovský, Najman (C), Klapka, Pištěk, Křemen, Poppel
  Fínsko: Taponen (Randelin) – Kemppainen, Airola, Luoto, Tuomisto (A), Laitamäki, Matinmikko, Koskenkorva, Kuusela – Pyyhtiä, Pärssinen, Mäntykivi, Petman, Nikkanen, Intonen, Lahnaviik, Hakanen, Miettinen, Puhakka, Vilén, Valkeejärvi

  Rozhodca: Pilný, Veselý – Frodl, Hynek