Buffalo – Florida 3:2 (2:0 po s.n.) | Columbus – Anaheim 1:2 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:2 (kon.)
NY Rangers – Edmonton 1:4 (kon.) | Ottawa – Tampa Bay 4:2 (kon.)
New York Rangers
1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Edmonton Oilers
Sobota 12.10.2019, 19:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Edmonton Oilers prvýkrát od sezóny 1955/56 vyhráva prvých päť zápasov sezóny. Výraznou mierou sa o to postaral prvá útočná formácia. Leon Draisaitl sa trafil dvakrát, Connor McDavid raz a jeden gól pridal i Oscar Klefbom. Naopak, New York Rangers prehral prvýkrát v aktuálnom ročníku. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (21:36:26)

59:46 Leon Draisaitl (EDM) - 1:4

59:46
    Edmonton Oilers dáva gól!
    LEON DRAISAITL ukončí tento zápas s tromi kanadskými bodmi, pretože výhru hostí zaknihoval do prázdnej bránky. Ešte vo vlastnej tretine si vychutnal dvojicu súperov a potom išiel sám na kasu. Nemohol nedať.

59:32
    Od modrej čiary prišla tvrdá rana, tá len tesne minula bránku Smitha.

59:14
    Connor McDavid vyhodil puk do stredného pásma, Edmonton pokračuje vo výbornej defenzíve.

58:43
    Artemij Panarin bol úplne sám na ľavom kruhu, kde aj dostal prihrávku. Ruská hviezda z prvej minula bránku.

58:28
    Henrik Lundqvist je na striedačke, NY Rangers hrá v šestici.

58:02
    Matt Benning sa dostal k ďalšiemu nahodenie za bránku Mikea Smitha, Oilers naďalej kontrolujú záver riadneho hracieho času.

57:25
    Chris Kreider sa individuálne dostal k bránke súpera, tam o puk poľahky prišiel, vyviezol ho Ethan Bear.

56:51
    Edmonton zvláda posledné desiatky sekúnd výborne, puk Oilers drží v útočnej tretine.

55:56
    Zakázané uvoľnenie Oilers.

55:34
    Domáci to znova skúšajú za pomoci nahodených pukov, následne všetko končí pri súbojoch pri mantineli.

54:59
    Domáci sa až teraz dostali do útočného pásma. Po nahodení Bear poslal puk do strednej tretiny.

54:29
    NY Rangers sa už snaží všetko vrhnúť smerom dopredu, avšak Edmonton fantasticky bráni svoju modrú čiaru.

53:39
    Josh Archibald strieľal z pravej strany ľadovej plochy, jeho pokus aj za pomoci teču skončil na ochrannej sieti.
    53:12 Leon Draisaitl (EDM) - 1:3

53:12
    Kassian najskôr nezakončil prihrávku McDavida, avšak puk sa vrátil do bránkoviska po otočke LEONA DRAISAITLA, ktorý išiel medzi betóny Lundqvista a keďže ho Švéd nemal vo svojej moci, tak kus čiernej gumy pomaličky zašiel za čiaru.

52:43
    Adam Fox zachytil puk v strednom pásme, obkorčuľoval bránku, prihral na modrú a poriadnu šupu poslal Brady Skjei. Mike Smith puk vyrazil pred seba, stopercentnú šancu mal razom Lias Andersson, lenže kanadského gólmana strelou medzi betóny neprekonal.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 19. Kakko (R. Strome) – 27. Klefbom (Nugent-Hopkins), 50. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 54. Draisaitl (McDavid, Bear), 60. Draisaitl

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Hájek, Trouba, Skjei, Fox, M. Staal, DeAngelo – Panarin, Zibanejad, Bučnevič – Kreider, R. Strome, Kakko – Lemieux, B. Howden, Fast – McKegg, L. Andersson, Br. Smith.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, Persson, K. Russell, Benning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Jurčo, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, J. Archibald – Nygård, M. Granlund, Chiasson.

Rozhodca: St. Lauren, Lee – Berg, Murphy